Papa nas poglavar definitivno

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Значи у случају уједињења, поред тога што би папа-смрад био наш поглавар, преузели би све католичке обичаје, празнике, свеце, итд.

Ако наша црква оде тим путем, онда ја одо из те цркве. И сви би требали тако да учине, иступите из заједнице са ђаволом. Знамо шта је Ватикан.

Али ја ипак имам наде да се то неће десити. Преживеће СПЦ, даће Бог.

pa postali bi ti tzv UNIJATI ili GRKOKATOLICI ili KATOLICI ISTOCNOG OBREDA kako se nazivaju nekada pravoslavne crkve koje su se pokatolicile i priznale papin primat.

One su uglavnom zardzale hriscansku liturgiju ali vremenom postaju sve vise i vise katolicke.

Tako da ce vremenom od unijata postati pravi katolici,.
 
Ama to su crkvene stvari i tebe ne treba da interesuju.

I dosta vise, ocigledno je da teras inat svim dobronamernim ljudima!

ti ne razumes .

to su stvari koje se ticu spasenja duse svakog od nas.

jer ako nas Irinej pounijatizuje i mi nastavimo da idemo u tu SPC mi se ne mozemo spasiti i stici u carstvo bozije , jer smo istupili iz crkve hristove i postali jeretici i unijati .

Bez obzira sto to nismo ucinili svojom voljom to nas ne oslobadja greha.

Crkva je samo jedna i iznad je svih nacionalnih i drugih podela i zna se koja su crkvena pravila i kanoni. U tim kanonima se kaze da postoji samo JEDNA crkva , i priznavanjem nekih drugih crkava mi se odricemo i Gospoda i njegove crkve i pristajemo da budemo u okviru nekih laznih papskih crkava.
 
zato sto lazni pastiri boziji ruse crkvu boziju i hule na Gospoda priznavanjem papinog primata nad Srbima.

Eto irinej je rekao ono sto ja pricam ovde . Javno priznao covek.

A vi i dalje pricate istu pricu.

Tihi je bio u pravu - Irinej zeli da ujedini katolike i SPC

a sobzirom da se sa njima mozes ujediniti jedino ako se potcinis papi - jasno je da zeli irinej da nas sve pokatolici

El ti to neko dojavio? :think:
 
ti ne razumes .

to su stvari koje se ticu spasenja duse svakog od nas.

jer ako nas Irinej pounijatizuje i mi nastavimo da idemo u tu SPC mi se ne mozemo spasiti i stici u carstvo bozije , jer smo istupili iz crkve hristove i postali jeretici i unijati .

Bez obzira sto to nismo ucinili svojom voljom to nas ne oslobadja greha.

Crkva je samo jedna i iznad je svih nacionalnih i drugih podela i zna se koja su crkvena pravila i kanoni. U tim kanonima se kaze da postoji samo JEDNA crkva , i priznavanjem nekih drugih crkava mi se odricemo i Gospoda i njegove crkve i pristajemo da budemo u okviru nekih laznih papskih crkava.

Ne vredi s tobom pricati. Ne razumes se u materiju, jednostavno.
 
Unistavaju tradiciju, koju da kasnimo 2 nedelje za bozicem.:neutral:

E prijatelju nije to tako banalno 2 nedelje za Bozicem.:dash:
Ti izvalis nesto i sad je to kao poenta.A sto hoces da bude kako oni hoce.Vidis to je njima bitno a zasto da nama ne bude.Jel znas kako stvari idu>Zaba se ubaci u ladnu vodu pa se zagreva polako i skuva se.Ako nas ubace odma u ono sto im je cilj iskocicemo ko zaba iz tople vode.Idi kod primata i ljubi mu skute to pravoslavlje nas je odrzalo i Pavelic je rekao ako oces da unistis Srbe unisti im pravoslavlje jel si ti ustasa?
 
Problem je to sto katolicka crkva cuti kad se ****** setaju ulicama , dok su nasi izasli i rekli kako su protiv toga. Necu da gledam bolest kako paradira na ulicama bre. JEL STE VI SRBI ILI NISTE . Nama su na vlasti vec vatikanci , srpskom hrabrom narodu ukidaju vojsku , to je sramota. Svako ko prihvati vatikian nije srbin.
 
Sad sam video na RTS Irinej je priznao da oce da se ujedinimo sa katolicima i da ce papa doci u Nis 2113 gde cemo se ujediniti ali katolici ne menjaju nista mi sve.
Mene ne zanima jel to dobro ili inije i ko kaze da je dobro ovde proklet bio.
Kako spreciti to i da li se moze spreciti?

Bog je Bog svih ljudi za njega ne postoje ni katolici ni pravoslavci vec dobri i losi ljudi.
A crkva je institucija koja treba da nam da primer kako da budemo Boziji ljudi ,da nas vodi i usmerava .No sve danasnje pomesne crkve su odavno to prestale da budu ,a mi papci mozemo do sutra da se prepiremo ko je u pravu ,a jednostavno treba samo da pogledamo kako je ziveo nas dobri patrijah Pavle i sve ce nam biti jasno .
Necemo se spasti tako sto cemo mi da zabranimo dolazak pape ,vec tako sto cemo zapocetak zabraniti abortuse i prestati da verujemo u razna sujeverja koja se rasirila ko bolest u narodu.
Da ne duzim nisam ljubitelj katolika ali kao hriscanin kazem ko ti udari samar okreni mu obraz i dozvoli da dodje ,mozda iskoristi priliku da se izvini za sve lose prema srbima sto su ucinili dosad najvise u NDH.
 
Sad sam video na RTS Irinej je priznao da oce da se ujedinimo sa katolicima i da ce papa doci u Nis 2113 gde cemo se ujediniti ali katolici ne menjaju nista mi sve.
Mene ne zanima jel to dobro ili inije i ko kaze da je dobro ovde proklet bio.
Kako spreciti to i da li se moze spreciti?

И ја сам га слушао... није баш тако скроз рекао али нешто слично... тако да је и мени скочио притисак на 300... каже: "... то је прилика да се све хришћанске цркве сретну па ако не да се ујединимо, оно да разговарамо..." - ужас... данас сам први пут помислио да Патријарх српски Иринеј изабран "иза кулиса"...:cool::cool::cool:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top