Папа Фрања - светац или лажни пророк

Шта ћемо са надбискупом Иваном Шарићем, блиским пријатељем и сарадником Јуре Францетића, да га постхумно наградимо за заслуге за инспирацију у стварању познатог хита "Ђурђевдан је"?
Ричард Еванс каже на основу прикупљених података о Јасеновцу, да је тамо било доста фрањеваца како међу стражарима, тако и у управи.
Какве то везе има са папом Фрањом. Свако нормалан осуђује усташке злочине и оне који су их подржавали.
 
https://www.autograf.hr/jovan-culibrk-o-stepincu-ne-sa-stajalista-komunisticke-optuznice/

Jovan Ćulibrk: ”O Stepincu ne sa stajališta komunističke optužnice”
Јел то изјава прије него што је написао рок енциклопедију, или послије падобранске обуке. Јоца ће још мало као неки други почети да тврди како је Јасеновац био добротворна установа у којој су се Срби страшно добро забављали.
 
Какве то везе има са папом Фрањом. Свако нормалан осуђује усташке злочине и оне који су их подржавали.
Нешто га много браниш ;) , он је врх католичке цркве која никад није изразила кајање за злочине у које је била директно или индиректно умјешана преко свог клера.
 
Нешто га много браниш ;) , он је врх католичке цркве која никад није изразила кајање за злочине у које је била директно или индиректно умјешана преко свог клера.
Шта бих ја бранио? Шта ја имам с њим? Нисмо исте вере. Само покушавам да будем објективан
 
Шта бих ја бранио? Шта ја имам с њим? Нисмо исте вере. Само покушавам да будем објективан
Откуд знам, такав утисак сам стекао? Можеш ли рећи гдје ја нисам био објективан? Па навео сам ти само провјерене доказе, као и позитивне примјере, учитељице вјерујуће католкиње и католичког свештеника, наравно да нису сви подржавали злочине и репресију, али велики број припадника клера католичке цркве у НДХ, поготово њен врх јесте.
 
Људи шта мислите о папи Фрањи. На интернету о њему се може прочитати стварно свашта. За суботари он је (као и сваки папа) антихрист, за многе православне јеретик, за неке католике је прелибералан, опет га неки оптужују да је масон, лажни пророк који припрема долазак Антихриста.
Мени је лично симпатичан јер позива на мир, на бригу за сиромашне, екологију и сл. Чини се као скроман човек.
Mnogo je teze postati svetac u rimokatolickoj crkvi...
 
Нешто га много браниш ;) , он је врх католичке цркве која никад није изразила кајање за злочине у које је била директно или индиректно умјешана преко свог клера.
geda je unijata, wanna be jezuita
 
https://www.autograf.hr/jovan-culibrk-o-stepincu-ne-sa-stajalista-komunisticke-optuznice/

Jovan Ćulibrk: ”O Stepincu ne sa stajališta komunističke optužnice”
A ipak si ti rimokatolik koji se tajno predstavlja kao pravoslavac i Srbin.

Elem, povodom tvoje teme, dok god se papa ne odrekne zablude da je on ,,nepogresiv" dok god ne isprave sve svoje dogmatske zablude, on ostaje arhijeretik. I moze da bude dusa od coveka, ali ova zabluda premracujd sve to.
 
A ipak si ti rimokatolik koji se tajno predstavlja kao pravoslavac i Srbin.

Elem, povodom tvoje teme, dok god se papa ne odrekne zablude da je on ,,nepogresiv" dok god ne isprave sve svoje dogmatske zablude, on ostaje arhijeretik. I moze da bude dusa od coveka, ali ova zabluda premracujd sve to.
Нисам ја никакав ни прикривени римокатолик ни унијата, ја сам хришћанин католик. И то правоверни.
 
Папа Бенедикт XVI служи мису по старом обреду (окренут леђима народу):
Да ли је папа Бенедикт одступио због покушаја враћања старе мисе? Или због: "Боле ме ноге. Стар сам ..." Или како неки причају геј мафије у Ватикану.
Каква стара миса, римокатолици су пукли као звечка, довољно је прочитати други ватикански концил. Не знају где ударају. Пробали су неку реформу али тако да то буде враћање на старину, али може мало и овако и онако, барем је то у питању везано за хостију и причешће у два вида за народ.
 
Каква стара миса, римокатолици су пукли као звечка, довољно је прочитати други ватикански концил. Не знају где ударају. Пробали су неку реформу али тако да то буде враћање на старину, али може мало и овако и онако, барем је то у питању везано за хостију и причешће у два вида за народ.
Други ватикански концил је права реформација Римске цркве. Све је промењено, од основа вере до литургије, обичаја, све.
 
Hvalim oni što valja kod Franciska. Mirotvorstvo, bratstvo svih ljudi, briga za siromašne, izbeglice, odbačene. A filiokve, papsku nepogrešivost i ostalo ne podržavam.
Па то је као кад гледаш да ли је неки убица имао тешко детињство, да ли га је отац тукао, да ли је имао комшије које је волео, а сад што је био убица да склонимо на страну.
Не може се зажмурити на супремацију папе јер то је заблуда римокатолика које они неће вековима да се одрекну. И то не мала.
Папа је постао као политичар, чекаш шта ће он коментарисати, да ли је коментарисао ово или оно.
Не могу да се оперу за систематско злостављање деце, А папа се још увек не помиње Јасеновац, тако да џаба његова брига за одбачене.
Србе, Јевреје и Роме су поклали Хрвати уз помоћ римокатолика и потребно је то рећи. Ако се чека још 100 година па да се папа извини, нема ту ништа, уосталом ти називаш добрим човека који се извинио 1999 за спаљивање Јана Хуса из 1415.
Има ли горе ствари да чекаш 600 година да се папа извини и призна грешку ? И то је рекао да изражава "дубоку тугу" и да цени Хусову "моралну снагу". Катастрофа.
 
Па то је као кад гледаш да ли је неки убица имао тешко детињство, да ли га је отац тукао, да ли је имао комшије које је волео, а сад што је био убица да склонимо на страну.
Не може се зажмурити на супремацију папе јер то је заблуда римокатолика које они неће вековима да се одрекну. И то не мала.
Папа је постао као политичар, чекаш шта ће он коментарисати, да ли је коментарисао ово или оно.
Не могу да се оперу за систематско злостављање деце, А папа се још увек не помиње Јасеновац, тако да џаба његова брига за одбачене.
Србе, Јевреје и Роме су поклали Хрвати уз помоћ римокатолика и потребно је то рећи. Ако се чека још 100 година па да се папа извини, нема ту ништа, уосталом ти називаш добрим човека који се извинио 1999 за спаљивање Јана Хуса из 1415.
Има ли горе ствари да чекаш 600 година да се папа извини и призна грешку ? И то је рекао да изражава "дубоку тугу" и да цени Хусову "моралну снагу". Катастрофа.
I Hitler je imao sigurno pozitivnih osobina, ali džabe...
 
Иваном Шарићем,
Imam njegov prijevod Biblije. Inače nisam katolik, nego sektaš, ali ovim dokazom ne činiš ništa. To su isto radili popovi u službi četnika, kao i noviji slučaj kad su blagoslivljali jedinicu "Škorpioni" koji su napravili masakr u Srebrenici - ovakvih slučajeva imaš koliko hoćeš. Obe crkve blagoslivljaju oružje i ljude. Teško njjima na sudu. I protestanti su ubijali u srednjem vijeku, ali to je više bila odbrana (katoličko-protestantski) rat. To ti je tako kad se udruži država i crkva, krv do koljena. Prvo kršćanstvo se ograđivalo od ikakve politike, ratova i sličnog - ustvari to je Isusovo učenje.
 
Људи шта мислите о папи Фрањи. На интернету о њему се може прочитати стварно свашта. За адвентисте он је (као и сваки папа) антихрист, за многе православне јеретик, за неке католике је прелибералан, опет га неки оптужују да је масон, лажни пророк који припрема долазак Антихриста.
Мени је лично симпатичан јер позива на мир, на бригу за сиромашне, екологију и сл. Чини се као скроман човек.
Jezuiti su mnogo gori od Masona.
Ne veruj Jezuitima ni kada ti darove donose - otrovni su.
 
1712094394704.png
 
Поздравите Дејана Виловског и расколнике-старокалендарце из Грчке.
Таквима ни патријарх Павле није био добар.

ПОРФИРИЈЕ после разговора са убицом Срба „Спремни смо за дијалог о Космету“?!

Патријарх Порфирије и Стјуарт Пич разговарали су о ситуацији у Србији и региону. Исказали су обострану подршку дијалогу између цркава и верских заједница, али и између свих осталих политичких и друштвених структура, наводи се у саопштењу Српске православне цркве (СПЦ).
=====
Подсетимо, Стјуарт Пич (65), бивши Главни маршал ратног ваздухопловства Велике Британије командовао британским ваздухопловством у Италији у операцији „Енгадин“, која део кампање НАТО бомбардовања 1999. године приликом напада на нашу земљу.

У нападима које је, између осталог, планирао и проводио Пич, погинуло чак 5.700 цивила, а велики делови Србије потпуно су контаминирани осиромашеним уранијумом, а као последица тога у нашој земљи годишње више од 60.000 људи.


Био је и један од главних команданата операција НАТО током сукоба у БиХ против српских снага. За такав ангажман је добио и одликовање.
 

Back
Top