Pametne Teme kod Dače

Pomaze Bog!

Na ovom blogu licno cu kaciti samo pametne i probrane stvari koje imaju za cilj da unaprede coveka. Teme su iskljucivo PAMETNE, bez gluposti i debilizma.

Uglavnom informacije ce pokrivati religiju, politiku, nauku, vaspitanje, itd..

Svako je dobrodosao da ARGUMENTOVANO komentarise i napise svoje misljenje, ali neosnovane tvrdnje i uvrede nisu pozeljne!!!
19602.jpg
 
Procitaj Novi Savremeni prevod, slikacu ti kako izgleda. Sada sam legao da spavam pa ne mogu.
Šta će mi novi savremeni prevod? Zašto da nabavljam knjigu koju već imam a i onako mi ne znači nešto mnogo?
А ти као знаш да није?
Pa ja znam da neko ko je sadista ne može da se kaže da je dobar...a nije ni vredan poštovanja...al budimo realni,u svakom slučaju ne posji ni u dobroj ni u lošoj verziji,ni u nikakvoj verziji uopšte.
 
Ово ти је суштинска грешка у корацима.
Једино што засигурно знамо је да постоји. Све остало је под знаком питања.
Na osnovu čega? Osećaja i vere? Ili na osnovu zastrašivanja da ćeš izgubiti mesto u carstvu nebeskom ako staneš i zapitaš se ozbiljno da li priča drži vodu? O,to je prilčično moćna stvar kada ti obećavaju grandioznu,šarenu lažu ali te u isto vreme plaše da ćeš izgubiti pravo na nju ako ikad budeš dobio želju da proveriš da li je to stvarno.Naravno,to te drži u stanju da odbijaš sumnje odmah bez dubljeg razmišljanja jer zašto da dozvoliš sebi da izgubiš pravo na nešto tako grandiozno što ti umiruje egzistencionalne strahove...
 

Back
Top