Pakao

Питам се како добри ,милосни бог који кажњава паклом оне који му нису довољно покорни рабови, решава случај неког мазохисте? :think:
За мазохисту је пакао рај и онда како би га казнио послаће га у рај. :think:

Озбиљно, те наивне представе пакла и раја очито су смишљене од стрaне влaдајућих олигархија како би застрашивањем чак и оним светом контрoлисали народ.

Али чак и када би узели за озбиљно te дечје штап и шаргарепа приче о рају и паклу и покушали их анализирати, нашли би да не би било горег пакла од класичне представе раја , где би се неком ислуњавале све жеље. Ту би завладала таква досада да би они у рају завидели онима у паклу.



Једна епизода Зоне сумрака бави се управо тиме. Лик одлази после смрти наизглед у рај где му се испуњавају све жеље..да би на свој ужас на крају схватио да је у паклу.

U kakvom sam ja sad stanju zbog Ničea i ovakvih kao ovaj, ja se sve više udaljavam od verovanja, koje sam celi svoj život gradio, i sada ona treba da padnu kao kula od karata....Ne znam ni ja više šta da mislim, ili kao što reče Imanuel Kant ŠTA DA ČINIM I ČEMU DA SE NADAM?
 
Ja verujem u šta ja hoću i ne namećem ti svoje mišljenje, samo ga iskazujem.

ko veruje taj ne ispituje drugog zasto on ne veruje ko on
ako iskazujes svoje neutralno misljanje odradis ga bez citata
znaci ako ja napr. citiram tebe i kazem tis idiot jer lupas, ja sam iskazao ono sto mislim o tebi.. samo primer jer to ne mislim
ali... ako ti napises post a ja ispod tvog napisem idiot, onda sam iskazao svoje nezvisno misljenje jer te nisam pomenuo ali sam tvoj stav sam za sebe okarakterisao kao idiotski
ti naravno mozes da me pitas sa citatom, jel ti to meni, a od mog odgovora zavisi dal cu da se ponasam kao ti, znaci kao idiot, napr. da zvizducem ili cu da kazem jes bas tebi :lol:

mali primer kako se komunicira na forumu
 
Tamo gde je Bog i vrlina tamo je raj, a tamo gde je gordost, raspusnost, samozadovoljavanje, ugađanje sebi i taština, tamo je pakao.

Beme je rekao da je pakao tamo gde prebivaš daleko od Boga. Nakon smrti, duša čoveka koji je navikao na raspusan život, život pun sladostrašća, boravi u večnoj žeđi i gladi. To je pakao.

A interesantno je i viđenje starca Gavrila:

 
Tamo gde je Bog i vrlina tamo je raj, a tamo gde je gordost, raspusnost, samozadovoljavanje, ugađanje sebi i taština, tamo je pakao.

Beme je rekao da je pakao tamo gde prebivaš daleko od Boga. Nakon smrti, duša čoveka koji je navikao na raspusan život, život pun sladostrašća, boravi u večnoj žeđi i gladi. To je pakao.

A interesantno je i viđenje starca Gavrila:

Staračke halucinacije od straha od smrti...Aniksioznost...
 
Glupost! Monasi su bili svedoci da je nakon viđenja nekoliko dana širio prijatan miris, a ono što mu je anđeo rekao je ispunjeno. Opšte je poznato da su Gavrila inspektori UDBE brutalno pretukli, gotovo na smrt, i bacili ga u podrum. Kada su sutradan ušli, on se držao kao da ga nisu ni pipnuli. Po njegovom svedočenju, bol uopšte nije ni osećao, iako su ga šutirali i tukli pendrekom i stolicom.
 
Kad bi znao šta izdrže psihotični bolesnici-promenio bi mišljenje...
Ovde ne treba biti psihijatar,ali -evo da konsultujemo nekog?
Glavni znak je da se starina ne obazire na govor prisutnih-živi u svom svetu i
drži se njega grčevito...Dovoljno.
 
To se dešavalo dok je bio mlađi. I daj bože da i mi budemo tako "ludi". Ovaj tvoj komentar me podseti na misao Tomasa Mana: "Bilo kakvi usponi duše su nemogući bez onoga što prosti ljudi nazivaju bolešću i ludilom, svi ti veliki 'bezumci' su suština žrtve čovečanstva, razapeti u ime njegovog uzdignuća, u ime njegovog višeg zdravlja."
 
Staračke halucinacije od straha od smrti...Aniksioznost...

И тиме си све објаснио. Халуцинације! И ваљда је тиме твој сирови материјалазим наводно одбрањен од ових дрских напада на њега.
Јер, тешко је принзати да си у заблуди у вези твог матеројалног света који не постоји као такав изван свести. Овај дрски монах напада својим сведочењима твоје материјалситичке догме и твој одгвор на то је "халуцинација" што је заправо исказ анксионозсти или страха пред рушењем утувљеног а погрешног материјалситичког погелда на свет.

Није овог старца страх смрти. Смрти је страх вас материјалисте а осталима је пружена ткз. метафизичка утеха где бива јасно да је непостојање апсурд и да нас после смрти чека нешто... плашио се неко тога или радовао .. то су факти.

А што се тиче конкренто овог монаха Гаврила. Слична искуства је иамо и велики мистик и филозоф Сведенборг.. То су мистична искуства,. симболи оностраног преведени на језик интелкта. Не ради се ту буквално о анђелима које је овај видео... анђели су симбол онога што је он доживео а што је непреводиво у речи сем кроз симбол.
 
To se dešavalo dok je bio mlađi. I daj bože da i mi budemo tako "ludi". Ovaj tvoj komentar me podseti na misao Tomasa Mana: "Bilo kakvi usponi duše su nemogući bez onoga što prosti ljudi nazivaju bolešću i ludilom, svi ti veliki 'bezumci' su suština žrtve čovečanstva, razapeti u ime njegovog uzdignuća, u ime njegovog višeg zdravlja."

Imali smo temu o Tomasu Manu i mogu reči da to s Bogom i božanskim ima veze samo kao opštost...
Dodirnuti zrnce ludila (Borka -otprilike)je prvi uslov stvaranja...
Skidanje tabua je Manova velika zasluga...
 
И тиме си све објаснио. Халуцинације! И ваљда је тиме твој сирови материјалазим наводно одбрањен од ових дрских напада на њега.
Јер, тешко је принзати да си у заблуди у вези твог матеројалног света који не постоји као такав изван свести. Овај дрски монах напада својим сведочењима твоје материјалситичке догме и твој одгвор на то је "халуцинација" што је заправо исказ анксионозсти или страха пред рушењем утувљеног а погрешног материјалситичког погелда на свет.

Није овог старца страх смрти. Смрти је страх вас материјалисте а осталима је пружена ткз. метафизичка утеха где бива јасно да је непостојање апсурд и да нас после смрти чека нешто... плашио се неко тога или радовао .. то су факти.

А што се тиче конкренто овог монаха Гаврила. Слична искуства је иамо и велики мистик и филозоф Сведенборг.. То су мистична искуства,. симболи оностраног преведени на језик интелкта. Не ради се ту буквално о анђелима које је овај видео... анђели су симбол онога што је он доживео а што је непреводиво у речи сем кроз симбол.

Navikli da otkrivate ! ! !
A da KREIRATE???
Šta me briga kakve su vizije imali i Gavrilo i Svedenborg pa i Budha lično...Njihovim vizijama i prosvetljenjima,ali i "prosvetljenjima" mogu
da se dive samo sledbenici...Ja nisam taj...I nisam materijalista-mada ti manje znaš o materiji nego jao tvojim mislima...:mrgreen:
Ali to što i ja kažem da nemam pojma-to ima malo drukčiju težinu shvatanja od tvog (Šopenhauerovog i Bergsonovog)znanja...
Ja takođe ne znam dobro realni svet iako za mene nije moja lična izmišljotina već postoji i bez mene-za šta imam solidne DOKAZE...:cool:
mada je tebi problem objasniti -baš kao i NIŠTA...
 
Mesto otrgnuto od hrišćanstva,ukradeno,iskasapljeno i zloupotrebljeno u materijalističke svrhe vladanja elite nad masama.Sa izvornom verom i duhovnošću gubi svaki dodir.U vreme komunizma potisnuto kao retrogradno i zamenjeno soc-realističkim shvatanjima patnje u vidu golog otoka itd...
 
Mesto otrgnuto od hrišćanstva,ukradeno,iskasapljeno i zloupotrebljeno u materijalističke svrhe vladanja elite nad masama.Sa izvornom verom i duhovnošću gubi svaki dodir.U vreme komunizma potisnuto kao retrogradno i zamenjeno soc-realističkim shvatanjima patnje u vidu golog otoka itd...
Mali je Goli Otok za potrebe Srbije,a i ostalih bivših republika danas...Sve otoke bi morali pretvoriti u zatvore kad bi počelo jedno pošteno hapšenje...:mrgreen:
Jer,niko se nije ,pošteno,sopstvenim radom,u poslednjih ddvadeset godina ,obogatio ovde...Nije bilo uslova za pošteni rad.Samo za lopovluke,prevare i
nameštanje jedni drugima otimačine...PAKAO ! ! !
 
И тиме си све објаснио. Халуцинације! И ваљда је тиме твој сирови материјалазим наводно одбрањен од ових дрских напада на њега.
Јер, тешко је принзати да си у заблуди у вези твог матеројалног света који не постоји као такав изван свести. Овај дрски монах напада својим сведочењима твоје материјалситичке догме и твој одгвор на то је "халуцинација" што је заправо исказ анксионозсти или страха пред рушењем утувљеног а погрешног материјалситичког погелда на свет.

Није овог старца страх смрти. Смрти је страх вас материјалисте а осталима је пружена ткз. метафизичка утеха где бива јасно да је непостојање апсурд и да нас после смрти чека нешто... плашио се неко тога или радовао .. то су факти.

А што се тиче конкренто овог монаха Гаврила. Слична искуства је иамо и велики мистик и филозоф Сведенборг.. То су мистична искуства,. симболи оностраног преведени на језик интелкта. Не ради се ту буквално о анђелима које је овај видео... анђели су симбол онога што је он доживео а што је непреводиво у речи сем кроз симбол.

Najsmjesnije je kad "filozof" klevece mudrost u korist metafizike i optuzuje mudrace za "materijalizam".

To je ono kad lopov vice "drzte lopova".
 

Back
Top