Paint zoom

Vitez Koja

Ističe se
Poruka
2.108
Razmisljam da ovih dana krecim stan a video sam da na TV-u reklamiraju rucni kompresor za krecenje koji se zove 'Paint zoom' pa me zanima da li ga neko ima i kakva su mu iskustva. :bye:
 
Ne znam bas...u toj reklami ni jedan predmet se ne nalazi iza onog sto se farba i deluje mi pomalo neverovatno da se okolina ne "usvinji". Mozda je fazon u tome da u taj kompresor mozes staviti samo odredjenu vrstu farbe kao sto je bio slucaj sa onim savrsenim sundjerom za farbanje svakakve povrsine, uglova i savrsenim pokrivanjem...a u stvari to moze da funkcionise samo sa farbom koja je po litri kostala oko 10 evra (pricao mi prijatelj koji radi u farbari)
U svakom slucaju, ako kupis, napisi kakvo je iskustvo...mozda i radi kako treba
 
Imam ja paint zoom , mama i ja same zivimo i odlucile smo pre mesec dana da ga kupimo i da same krecimo da nam se ne motaju razni moleri po stanu i da ustedimo pare.
Mogu da se koriste sve boje ( mi smo koristile nas Jupol na vodenoj bazi ) bitno je samo da boje budu na vodenoj bazi bez nitro jer nitro ne moze u aparat. Tako da smo sad kupile i lak za drvo uljani bez nitro da ofarbamo stolic u dnevnoj sobi.
Zaista kreci sve ravnomerno kao na reklami , samo sto moras Jupol kad kupis dodatno da razredis jer nece hteti da prska ako je gust ( tu ide usteda na materijalu , cak do polovine od planiranog ustedis )
Mi smo probale sa valjkom pa nam je kapljalo, neravnomerno je bilo,videlo se gde su prelazi , sa pain zoom-om ne kaplje ZAISTA ne kaplje i sve je ravnomerno kao da je krecio profesionalan moler, mozes da prelazis 2 , 3 puta zid sve upija ravnomerno ....
Jedino: on zaista rasprsuje sitne cestice farbe od tog pritiska ali to izgleda kao da imas prasinu na stolu ....nista vise......
Jos je nas mrzelo da iznosimo garnituru zi dnevne sobe pa smo je samo prekrile najlonom , i neke sitnice , kad smo zavrsile otkrile i nista nije bilo samo smo obrisale laminat i lajsnu i prasinu i to je to , inace bi to radio da pravis neko generalno sredjivanje ....
Moja preporuka zaista dobar proizvod .
 
Ne znam bas...u toj reklami ni jedan predmet se ne nalazi iza onog sto se farba i deluje mi pomalo neverovatno da se okolina ne "usvinji". Mozda je fazon u tome da u taj kompresor mozes staviti samo odredjenu vrstu farbe kao sto je bio slucaj sa onim savrsenim sundjerom za farbanje svakakve povrsine, uglova i savrsenim pokrivanjem...a u stvari to moze da funkcionise samo sa farbom koja je po litri kostala oko 10 evra (pricao mi prijatelj koji radi u farbari)
U svakom slucaju, ako kupis, napisi kakvo je iskustvo...mozda i radi kako treba
Ako si mislila na "Izi painter" - onda se taj dečko gadno prevario. Ja ga imam godinama, koristim najobičnije poludisperzije i ništa im ne fali. Jedina mu je mana što dosta razmazuje, pa se vide potezi ako je zid jako prljav. Inače je perfektan za krečenje raznih ivica i ne kaplje, pa nema potrebe da se izvlače tepisoni i nameštaj.
 
Mene zanima kako paint zoom odradi plafone tj. da li zaista zalepi boju gde treba ili bar polovina padne nazad u lice onome ko kreči?
Mi u udve najkritičnije prostorije imamo na plafonima španac, a to je muka živa ofarbati bilo valjkom, bilo "Izi painterom", bilo četkom. Suprug je već hteo da kupi ovaj kompresor, ali sam ja još uvek skeptična baš zato što se u reklami plafoni slabo spominju.
 
Pada sitna prasina i to je sve , to je toliko jak pritisak da direktno farba ide na zid i ne pada dole , kao i kod farbanja zidova samo sitne cestice prasine , ali nece nista kapljati u velikim kapljicama , sitne cestice kao kod rasprsivanja ali ne mnogo zaista .....
 
Imam ja paint zoom , mama i ja same zivimo i odlucile smo pre mesec dana da ga kupimo i da same krecimo da nam se ne motaju razni moleri po stanu i da ustedimo pare.
Mogu da se koriste sve boje ( mi smo koristile nas Jupol na vodenoj bazi ) bitno je samo da boje budu na vodenoj bazi bez nitro jer nitro ne moze u aparat. Tako da smo sad kupile i lak za drvo uljani bez nitro da ofarbamo stolic u dnevnoj sobi.
Zaista kreci sve ravnomerno kao na reklami , samo sto moras Jupol kad kupis dodatno da razredis jer nece hteti da prska ako je gust ( tu ide usteda na materijalu , cak do polovine od planiranog ustedis )
Mi smo probale sa valjkom pa nam je kapljalo, neravnomerno je bilo,videlo se gde su prelazi , sa pain zoom-om ne kaplje ZAISTA ne kaplje i sve je ravnomerno kao da je krecio profesionalan moler, mozes da prelazis 2 , 3 puta zid sve upija ravnomerno ....
Jedino: on zaista rasprsuje sitne cestice farbe od tog pritiska ali to izgleda kao da imas prasinu na stolu ....nista vise......
Jos je nas mrzelo da iznosimo garnituru zi dnevne sobe pa smo je samo prekrile najlonom , i neke sitnice , kad smo zavrsile otkrile i nista nije bilo samo smo obrisale laminat i lajsnu i prasinu i to je to , inace bi to radio da pravis neko generalno sredjivanje ....
Moja preporuka zaista dobar proizvod .

prvi put da čujem išta pohvalno o stvarima koje se kupuju preko top šopa
ja sam kupila one space bag vreće i ili je ono srrranje ili ja ne umem sa njima - lepo ih izvakumiram ko na reklami ali posle nekog vremena ipak znatno povećaju zapreminu.
Mislim čuvam ja zimslu-letnju garderobu u njima, nije da ih ne koristim, ali jednostavno nije kao na reklami
 
prvi put da čujem išta pohvalno o stvarima koje se kupuju preko top šopa
ja sam kupila one space bag vreće i ili je ono srrranje ili ja ne umem sa njima - lepo ih izvakumiram ko na reklami ali posle nekog vremena ipak znatno povećaju zapreminu.
Mislim čuvam ja zimslu-letnju garderobu u njima, nije da ih ne koristim, ali jednostavno nije kao na reklami
Onda su istog kvaliteta kao moje iz kineske radnje, samo su moje neuporedivo jeftinije. Za one džambo (80x130) sam platila 120 dinara... I stalno se kajem što nisam naručila iz Telešopa. Srećom!
 
a kako se cisti?
i da li moze taj deo prskalice da s eocisti kako treba?
da ne bude zoom za jednokratnu upotrebu pa zoom u smece :hahaha:
Sve zavisi koje se boje koriste.Nase ljude obicno mrzi da detaljno ociste alat posle upotrebe,posle im krivi prodavac i proizvodjač za krs koji su im je prodali:dash:
DA! Sve se moze detaljno ocistiti ukoliko zelimo.;)
 
Pozz svima,
i ja sam se mislio oko kupovine paint zooma, ali kada sam nasao na netu fabricke cene proizvodjaca (iz Kine naravno) koje iznose oko 15 dolara/kom (minimalna narudzbina 100 kom.) malo sam se predomislio. Ipak ne verujem da uredjaj moze da bude kvalitetan sa tom izvornom cenom (da ne pominjem ove zelenashe sa tv shopa koji ga prodaju po 70 evra)
Jedino ako se skupimo nas 100 pa da ga pazarimo po ovoj ceni... :-)
 
Stigao mi je paint zoom pre neki dan . Kao prvo, hteo bih da kazem da nikad vise necu nista iz Tv-shopa da narucujem . Paint zoom je sranje. Prvo smo se namucili dok smo pogodili gustinu boje jer ni sa casicom za odredjivanje viskoznosti boje sto smo dobili uz paint zoom nismo iz prvog puta pogodili. Da ne spominjem to sto boju morate savrseno promesati da ne bude ni jedne mrvice jer se paint zoom odmah zapusi.Zato smo kasnije cedili boju pre nego sto smo je u njega sipali. Sto se tice prosipanja valjak ili cetka puno manje prosipaju ako se pazi ali kod ovog sranja pola boje odleti u vazduh pa smo na kraju morali da cistimo i ispod kreveta gde sa valjkom ne bi kapnuli i da smo hteli jer je sve bilo prekriveno belim tackicama. Morali smo da nosimo i masku preko lica da ne bi udisali boju. Sto se tice brzine krecenja mislim da je sa valjkom puno brze. Sobu velicine 4m,5m sa 2.3m smo krecili dva dana posto glupi paint zoom jako sporo izbacuje boju,puno sporije nego sto oni prikazu na reklami ali na to verovatno utice i gustina boje(mada smo koristili jako razredjenu boju) ili oni tamo koriste bolji paint zoom a nama posalju ovakvo sranje. I tako posle dva dana krecenja i jedne okrecne sobe(ostako je jos pola zida) paint zoom se lepo upokojio. Poceo da smrducka, da seva i ugasio se. Nije radio ni dva cela dana.Spakovali smo ga i poslali nazad gospodi iz Tv shop-a a da oni nama vrate nase pare mada ne znam sta ce od toga da bude.
 

Back
Top