Oznacavanje "teoreticar zavere"

Wise Owl

Ističe se
Banovan
Poruka
2.632
Termin "Teorija zavere" stvoren je 1967 od strane CIA sa ciljem da obelezi sve one koji sumnjaju u ubistvo Dzona Kenedija (zvanicnu verziju dogadjaja). Kako je termin postao zgodan i nakon toga, svi oni ljudi koji tragaju za istinom, koji odbijaju da poveruju sve sto im se servira na prvu loptu, odmah postaju teoreticari zavere. Kako je smisao da se diskredituje i omalovazi pojedinac, nije ni cudno sto danas cim se ne slazete sa nekim po pitanju izuzetno vaznih tema, upravo ga obelezite.

Meni ne smeta kada drugi misle drugacije, smatram to pozeljnim jer jednoumlje nije dobro. Postoje ljudi koji veruju propagandnoj masineriji, oni koji se uzdaju u vlast, ali i oni koji smatraju da su sve to lazi sto nam govore i da mora postojati skrivena agenda u svemu tome.

Povod za ovu temu dobio sam kada sam probao da podelim link ka jednom sajtu koji sadrzi klipove koji su izuzetno u sukobu sa medijskom masinerijom, ali na moje iznenadjenje sam umesto imena sajta dobio *******

Da li je moguce da se i to cenzurise? Hmmm, ko je finansijer ovde te prikriva nesto tako bezazleno? Hmmm?
 
Tereticara zavere i teorija zavere je imalo, ima i imace na milione i milone, one nastaju i nestaju, odrzavaju se dugo itd.... Uglavnom njima smo preplavljeni, a istina je tek samo jedna...I zasto da o toj poplavi ne govorimo? Moje je misljenje da teorije mogu izazivati i izazivaju pobune, ratove i velike nesrece... I ne samo da mogu, vec one to i rade...I jedino one mogu da uniste svet...
 
Tereticara zavere i teorija zavere je imalo, ima i imace na milione i milone, one nastaju i nestaju, odrzavaju se dugo itd.... Uglavnom njima smo preplavljeni, a istina je tek samo jedna...I zasto da o toj poplavi ne govorimo? Moje je misljenje da teorije mogu izazivati i izazivaju pobune, ratove i velike nesrece... I ne samo da mogu, vec one to i rade...I jedino one mogu da uniste svet...
Na primer, na osnovu napisanog mogu zakljuciti da volis narativ svetskih medija.
 
Na primer, na osnovu napisanog mogu zakljuciti da volis narativ svetskih medija.
Ne mozes danas naci coveka koji veruje u svetske medije. Svi ljudi tvrde da ti mediji lazu i da postoje nekakve svetske zavere.I onaj sto sedi ispred prodavnice i onaj sto krade i patriota za novac, medjun svima njima vlada isti narativ...Da je korona laz, da ljudi nisu bili na Mesecu,da nas prskaju avionima, da je Rokfeler 9 puta menjao srce. Vi neverovaci u svetske medije ste ogromna vecina, vi ste taj ogromni copor ovaca dok upirete prstom u tri coveka u Srbiji koji smatraju da svetski mediji mnogo manje lazu od nasih medija...
 
Mene zanima iz ugla psihologije..Zašto ljudi više veruju u teorije zavere, posebno kada je medicina u pitanju?
Nije to bilo zastupljeno pre korone, očito.
Prosto medicina po onome što priča i po onome što se dešava o koroni je podbacila i sve kreće nizbrdo, lavina je očigledna a rasprava je suvišna.
Jer toliki JAZ odjednom sam od sebe ne može, kažu politika je to uradila, teorija zavere trt mrt... ne, prosto medicina je postala nesposobna a pokušala da se pravda.
 
Mene zanima iz ugla psihologije..Zašto ljudi više veruju u teorije zavere, posebno kada je medicina u pitanju?
Kompleksna tema. Upravo je tvoje pitanje pokazalo kojem "timu" pripadas. Nisi htela reci "zasto ljudi veruju misljenjima drugih medicinskih specijalista, drugih doktora nauka". Upravo zato i ne razumes jer si u starti obelezila nesto teorijom zavere bez da si ulozila jedan jedini dan u dublju analizu.
verovatno u imenu sajta postoji cenzurisana reč, obično psovka
Nije psovka, a ime sajta je nesto sto ne bi nikada pretrazivao, jako neobicno za svakodnevnu pretragu. Ah... kad spojim sva slova ima psovka na engleskom. Iako su reci odvojene u imenu sajta..
Ne mozes danas naci coveka koji veruje u svetske medije. Svi ljudi tvrde da ti mediji lazu i da postoje nekakve svetske zavere.I onaj sto sedi ispred prodavnice i onaj sto krade i patriota za novac, medjun svima njima vlada isti narativ...Da je korona laz, da ljudi nisu bili na Mesecu,da nas prskaju avionima, da je Rokfeler 9 puta menjao srce. Vi neverovaci u svetske medije ste ogromna vecina, vi ste taj ogromni copor ovaca dok upirete prstom u tri coveka u Srbiji koji smatraju da svetski mediji mnogo manje lazu od nasih medija...
Ako je istina da si pro NATO kao sto rece gospodin gore, onda zaista nemamo sta reci jedan drugom.
 
Poslednja izmena:
Kompleksna tema. Upravo je tvoje pitanje pokazalo kojem "timu" pripadas. Nisi htela reci "zasto ljudi veruju misljenjima drugih medicinskih specijalista, drugih doktora nauka". Upravo zato i ne razumes jer si u starti obelezila nesto teorijom zavere bez da si ulozila jedan jedini dan u dublju analizu.

Ja sam postavila pitanje zato što se tema nalazi na potforumu Psihologija.

Ovo je druga tema o teorijama zavere koja je otvorena na ovom ptf-u za manje od nedelju dana.

Prvu temu sam prebacila u ptf Teorije zavere..
 
Mene zanima iz ugla psihologije..Zašto ljudi više veruju u teorije zavere, posebno kada je medicina u pitanju?
pa zato sto se rade unapred narucena istrazivanja, plati se da se kao dodje do necega, a zna se da to nije istina, mozda i deceniju unazad - znaci deceniju nije istina, a sada jeste? - van pameti! i sad smo MI teoreticari zavera? nece biti, nego je vas neko slagao, ili vam je precutao dosta toga

mislim, zasto iskljucujes medicinu? da ne tvrdis da u njoj nema korupcije, lobiranja itd? tacno se zna ste je u interesu velikih igraca, i ko je obrnuo milijarde, pa sada i neka propadne na berzi
 

The Golden Age Of Disinformation Has Only Just Begun

Disinformation is all about power, and because of the harmful and far-reaching influence that disinformation exerts, it cannot achieve much without power.

As a tool for shaping public perceptions, disinformation can be used by authoritarian regimes and democracies alike. The dissemination of false information is not a new practice in human history. However, over the last few decades, it has become professionalized and has taken on exorbitant proportions at both national and international levels.
Authored by Boyan Radoykov via The Epoch Times,

'de si bre bokisha?
 
Neko ga je nešto zayebo. Npr. ukro mu autić, igračku onu.🙃
Pošto je velika duša, oprostiće... (pojede se živ u sebi.)😁
Onda će da uzme da lista neku levu knjižurinu ili net stranice koje je napisao neko sličan njemu🥸
i naići će na događaj u istoriji koji će nepogrešivo da ukaže, nesumnjivim kauzalno-posledičnim nizom
da mu je autić savremenog doba ukraden baš zbog zavere moćnih u dalekoj praistoriji. I tad će biti zadovoljan...😊🤣
%D0%BA%D0%BE-%D1%98%D0%B5-%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%98-%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BA-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE-v0-3rdijhwtnj891.jpg
 
aha, znaci,vi biste i dallje verovali da je neki kinez kupio slepog misa na pijaci i pojeo supu od njega, u vuhanu, i da je tako nastala korona, kekeke, ali ne lezi vraze U.S. House of Representatives Select Subcommittee on the Coronavirus Pandemic hearing in Washington.

Scientists Backtrack, Admit Proposed Virus Experiments Could Have Been Done In China

i onda ameri lansiraju teoriju zavere koja glasi:

The proposal in question, dubbed Project DEFUSE, was submitted in 2018 to the U.S. government as EcoHealth and its partners, including WIV, sought to take viruses from bats, reverse engineer them, and add features. Some outside scientists say the proposed work could have led to the creation of SARS-CoV-2, the virus that causes COVID-19.

pa ka'e:

The DARPA proposal was not funded. Therefore, the work was not done. Simple,” Mr. Daszak told The Intercept in 2022.

“The proposed research was never done,” EcoHealth added in a recent statement.

Ralph Baric, a University of North Carolina virologist who was also listed in the DEFUSE proposal, also said in newly disclosed testimony that he did not know whether the proposed experiments were conducted.

“Certainly not by my group,” Mr. Baric told the subcommittee. “I don’t know what China did.”

Mr. Baric and Ms. Shi have created chimeras, or combination viruses, among other work together.

“There was no evidence that they were doing this kind of work,” Mr. Baric said. “Well, there was evidence that they were building chimeras using WIV1 as a backbone, so they were doing some discovery work about the functions of spike genes of zoonotic strains that they discovered later on, but I don’t know if they did any of the engineering or anything.”

WIV1 is a bat coronavirus that was found in China.

Mr. Baric also claimed he had forgotten about DEFUSE so he didn’t discuss it while meeting with Dr. Anthony Fauci, a top U.S. government official, on Feb. 12, 2020.
 
Ja sam postavila pitanje zato što se tema nalazi na potforumu Psihologija.

Ovo je druga tema o teorijama zavere koja je otvorena na ovom ptf-u za manje od nedelju dana.

Prvu temu sam prebacila u ptf Teorije zavere..
Sta te buni? Ovo i jeste tema za diskusiju na psihologiji jer se postavlja pitanje sta je to sto cini da ljudi nekoga oznacavaju na ovaj ili onaj nacin. CIA je upravo osmislila termin radi psiholoskog efekta koji ostavlja na ljude koji misle kriticki.
 
Mene zanima iz ugla psihologije..Zašto ljudi više veruju u teorije zavere, posebno kada je medicina u pitanju?
Zato sto je lakse.

Lakse da shvate.

Medicina je kompleksna i komplikovana, medicinsko objasnjenje (na primer objasniti mehanizam dejstva antibiotika pri lecenju upale kostiju koja nije izazvana bakterijom) je mnogo slozeno, i lekaru ne pada na pamet da trosi 2h vremena na objasnjenje koje, u svakom slucaju, 95% ljudi nece ukapirati.

I onda ce se teoreticar zavere pojaviti sa lakim objasnjenjem tipa "ubrizgavaju plscebo, telo se samo leci", i naravno da ce plebs da to proguta. :D

A teoreticar zavere da dobije milion pregleda na drustvenim mrezama i eto love :)
 
Teoreticari zavere uzimaju dobre pare, narocito je sada to odlican biznis.

Drugo, izrazito pomazu u stvaranju etatistickog narativa, cak iako su kao protiv nekih zvanicnih drzavnih verzija.

Jer oni misle i prezentuju da je moguce voditi svet i zivot tako deterministicki iz jednog centra.

Sto je potpuna glupost.
 
Ljudi lako veruju u teorije zavere jer se plaše.
Plaše se haosa. Plaše se neodređenosti, slučajnosti. Plaše se pomisli da niko ne kontroliše svet.
Sve teorije zavere imaju zajednički sadržalac, a to je da neko sve to drži pod kontrolom.
Čak i kada je kontrola surova, više je dopadljiva i utešnija ljudima od haosa.

A, zapravo, planetom i ljudskim društvom vlada haos :)
 
Zavera postoji. Samo, tu imam mnogo mutljavina, podmetačina, itd. Mnogi teoretičari zavere zapravo rade za zaverenike i svojim pričama rade na tome da obesmisle svako ozbiljno istraživanj delatnosti tajnih elita.
Zato za pravilno razumevanje ove problematike preporučujem odličnu studiju Aleksandra Dugina ,,Konspirologija—nauka o zaverama“''
 

Back
Top