HarmonyOS (OpenHarmony, Huawei)

Ако си и ти учио српскохрватски у школи - онда се слабо сећаш...
Иначе "srpski (latinica)" јесте дефиниција српскохрватског језика - тако је практично било и за време Краљевине СХС...
Једино писмо за српски језик јесте ћирилично писмо, латинско и арапско писмо (јесте постоји и арапско писмо прилагођено српском језику) су наметали освајачи... Односно, у време Краљевине СХС и Југославија наметала влада да би се они други лепше осећали (услед непрестане кривице због учествовања у ратовима на непријатељској страни). Али то је већ до историје и познавања исте...
Нисам сигуран да и даље треба да прихватамо туђа писма, бар док званично нисмо окупирани...?

Ми смо учили српски језик и писало смо и аузбуку и абецеду не видим проблем. Један састав на азбуци, други на абецеди и све тако у круг. Уосталом абацеда се више користи у свакедновници него азбука али нећемо о историји јер ме она не занима већ реалност.
 
Poslednja izmena:
Ми смо учили српски језик и писало смо и аузбуку и абецеду не видим проблем. Један састав на азбуци, други на абецеди и све тако у круг. Уосталом абацеда се више користи у свакедновници него азбука али нећемо о историји јер ме она не занима већ реалност.
То о чему причаш и јесте био српскохрватски - због тога и јеси писао један састав азбуком а други абецедом... Друга ствар је што и након престанака постојања српскохрватског језика у Србији је настављано да се намеће латинско писмо... Али то не значи да треба да прихватимо културну окупацију па све да долази и од омиљеног произвођача преносних уређаја...
 
То о чему причаш и јесте био српскохрватски - због тога и јеси писао један састав азбуком а други абецедом... Друга ствар је што и након престанака постојања српскохрватског језика у Србији је настављано да се намеће латинско писмо... Али то не значи да треба да прихватимо културну окупацију па све да долази и од омиљеног произвођача преносних уређаја...

Ја колико се сећам предмет у основној се звао српски језик мада је српскохрватски најисправнији назив за наш језик а не да се штанцују измишљени језици и имали смо два писма - ћирилица и латиница јер су оба наша независно од устава државе и цркве. Језик је једно а држава и црква је друго.

Ћирилица се учи у првом разреду а латиница у другом разреду, први страни језик (руски,немачки и француски - ја сам учио руски као први страни језик) у трећем а други у петом разреду (енглески)! Тако смо учили. :ok:
 
Poslednja izmena:
Хармони долази у Европу!

Након што је Финска оценила HarmonyOS са највећем степеном заштите фирма из Хелсеникија HMD Global која продаје телефоне под брендом Nokia планира да стави HarmonyOS у њихове нове телефоне!

1625111613589.png
 
Дакле људи спремите се за надоградњу. Долазе HarmonyOS телефони у Европу!
Ово је списак телефона који ће примити први HarmonyOS. Чим добијем јављам утиске.

1625162400675.png
 
Хармони долази у Европу!

Након што је Финска оценила HarmonyOS са највећем степеном заштите фирма из Хелсеникија HMD Global која продаје телефоне под брендом Nokia планира да стави HarmonyOS у њихове нове телефоне!

update

Ништа од oвога. HMD je одбацио гласине што се тиче х60 но видећемо...
 
Хармони долази у Европу!

Након што је Финска оценила HarmonyOS са највећем степеном заштите фирма из Хелсеникија HMD Global која продаје телефоне под брендом Nokia планира да стави HarmonyOS у њихове нове телефоне!

Pogledajte prilog 957608
Zar HMD nije kineski?
 
Zar HMD nije kineski?
Није. Фински. To је фирма коју су махом основали бивши људи из Nokia-e и откупили право на бренд назад од Microsoft-a. Оно H значи Helsinki.

https://en.wikipedia.org/wiki/HMD_Global

Дошао је!!! Иначе код нас у дошли паметни сатови....
 
Poslednja izmena:

Ево први Хрвати урадили рецензију. Каже "Мени ово више личи на паметни телефон него на паметни сат!" Па ја о томе и причам то је исти оперативни систем који ће уграђивати у више паметних уређаја. Е сад за паметне телефоне мора да има Android SDK но то му није неке мана наиме и фински SailifishOS који је базиран на RedHat (Fedora,OpenSUSE) фамилији има уграђен Android SDK без додатног буџења и инсталирања Anbox-a са рачунара.

За оне које не знају о чему причам погледајте овде
 
Није. Фински. To је фирма коју су махом основали бивши људи из Nokia-e и откупили право на бренд назад од Microsoft-a. Оно H значи Helsinki.

https://en.wikipedia.org/wiki/HMD_Global

Дошао је!!! Иначе код нас у дошли паметни сатови....
Oni su samo otkupili brand Nokia na 10 godina nisu otkupili Nokiu mobile od Microsofta,tako sam citao.
Pre je pisalo da je HMD kineski sad odjednom finski nista mu tu nije jasno.
 
Oni su samo otkupili brand Nokia na 10 godina nisu otkupili Nokiu mobile od Microsofta,tako sam citao.
Pre je pisalo da je HMD kineski sad odjednom finski nista mu tu nije jasno.

Јок него фински са седиштем у Хелскикију (H..MD). HMD су основали бивши људи из Nokia-e. To јесте Nokia.

У своје телефоне уграђују Android One, KaiOS тако да HarmonyOS телефони су јако могући.
 
HarmonyOS 2.0 стигао официјално у својој стабилној верзији на све Mate 40 као и P40, P40 Pro и P40 Pro+ за кинеско тржиште. Знате ли шта ово значи? Иако не постоји никаква потврда, ово би могло да значи да и ми корисници глобалних верзија ускоро добијамо надоградњу a што би могло да догоди након представљање P50 серије која је заканаза за 28. јуни. Ево шта доноси HarmonyOS 2.0


1627152132857.png

1627152142285.png



Више информација можете пронаћи на huaweicentral.com
 
Eво шта је урадио Huawei. Open Harmony који се базира на Huawei LiteOS не може да покреће Андроид апликације па су узели EMUI 11 и ставили га у контејнер који дели исти кернел.


Like Anbox, WayDroid basically puts a complete Android operating system into a container that can run on Linux devices, allowing users to install and run Android apps from a Linux host environment.

Unlike a typical emulator, WayDroid uses the same kernel as the host operating system, allowing the Android apps to interact with a device’s hardware almost as if they were native apps, with very little additional strain on your system’s resources.

https://linuxsmartphones.com/waydro...-phones-with-smoother-performance-than-anbox/
 
Eво шта је урадио Huawei. Open Harmony не може да покреће Андроид апликације па су узели EMUI 11 и ставили га у контејнер који дели исти кернел.


Like Anbox, WayDroid basically puts a complete Android operating system into a container that can run on Linux devices, allowing users to install and run Android apps from a Linux host environment.

Unlike a typical emulator, WayDroid uses the same kernel as the host operating system, allowing the Android apps to interact with a device’s hardware almost as if they were native apps, with very little additional strain on your system’s resources.

https://linuxsmartphones.com/waydro...-phones-with-smoother-performance-than-anbox/
Znas kako Android mora da se root-uje(flashuje firmware da i postao admin/root) ako hoces da ga imas kao svoj, ako ovaj sistem ne mora da se rutuje, to ce za naprednije korisnike biti znacajno. Sa obzirom da je Android tu kontejner ne verujem da ce znacajno uticati na performanse,
nije to pravi VM.
 
Znas kako Android mora da se root-uje(flashuje firmware da i postao admin/root) ako hoces da ga imas kao svoj, ako ovaj sistem ne mora da se rutuje, to ce za naprednije korisnike biti znacajno. Sa obzirom da je Android tu kontejner ne verujem da ce znacajno uticati na performanse,
nije to pravi VM.

Овде пише да Waydroid исто као Anbox ставља читав Андроид 10 у контејнер али да се разликује по томе што дели исти кернел а не Android кернел што ради Аnbox. Буквално то је урадио Huawei. Имам слике на претходне страницама где јасно пише да је Beta 1 имао Ubuntu kernel a да нови Beta 3 и стабилна верзија има HarmonyOS микрокернел. Иначе GMS Core ради на HarmonyOS без икаквих проблема па корисници старијих модела не треба да се плаше. О перфомансама имаш горе видео клипове али ево једног најновијег...

 
Чиста доминација. Нека злотвори амерички кнече слободно и лупају санкције. Зна се ко има најбоље камере бре!!!!

Oбичан P50 Pro a порушио им коцкице све као бугарску скупштину! :klap: :klap:

Извор: DXOMARK



1627582946696.png



Official Video

Legend Indeed Reborn! Kosi!!!

 
P40 још има Android на ЕМUI 11. Имам тај телефон и чекам Хармони. :D Није ми стигао још update али га очекујемо ускоро бар за регион Србија. Што се тиче HarmonyOS све Аndroid аликације могу да се инсталирају али он има и своје нативне апликације које су неупоредиво мање, брже и троше мање батерије. Тренутно од популарних апликација код нас HMOS верзија има TikTok a несумљиво због сарадње Viber-a и Huawei-a биће и Viber. Све андроид апликације нормлано раде јер има убачен кпомплетан Android 10 унутра који дели са HarmonyOS Linux микрокерлом (куцај Waydroid за Linux). Уосталом погледај шта се догађа са апликацији Weibo (кинески твитер) када је прешао са apk на hap.

1627947807685.png






А ево и како раде у Европи - Немачка.

Тестирано на Matepad 11


МyHUAWEI апликација је услов да бисте добили Хармони поред верзије телефона. Тренутно су подржани само за кинеско тржиште али ево како ће ићи прво надоградња након Кине.

1627947976449.png

 
Poslednja izmena:

И не добијају само нови флегшипови Хармони већ и Honor9x, Honor 9X Lite, Mate 20, P30, ево данас сам видео вест да се шушка и за P9... радиће GMS Core без икаквих проблема за те уређаје као што ради Gmail на iOS пошто ти уређаји нису под баном! Тестирано!

Уђеш у MyHUAWEI и пријавиш се за HarmonyOS. Неће бити ништа наметнуто.

EMUI 11 VS HarmonyOS 2.0 - Mate 20X Speed Comparison​


 
Poslednja izmena:

Back
Top