Ovo može samo u Srbiji da se desi: prodao stanove 3 do 5 puta

Evo par informacija iz prve ruke jer ja sam jedan od majmuna koji je kupio stan u ovoj ulici.

Sve do sada je bilo potpuno i apsolutno cisto, proveravano sve sto je moglo ali drzava jednostavno nema sistem kojim ovo moze da kontrolise. Tj. nije problem napraviti sistem, ocigledno je da ljudima u vlasti odgovara da sistema nema jer su ovakvim akcijama verovatno mnogi profitirali, a ne samo investitor.

Inace, iako nema nikakve veze, ja sam prvi kupio stan a pored mene tu je jos 4 vlasnika. Jedan se vec uselio i zakljucao u "moj/njegov" stan i ne izlazi. Zgrada je puna privatnog obezbedjenja koje su unajmili vlasnici da ih cuvaju ili da im cuvaju stanove. Pa ko se prvi javio obezbedjenju taj je miran. Naravno, ako budem zeleo silom da udjem u stan nema sile koja moze da me spreci, policije nema a jedno privatno obezbedjenje nema nikakav pravni osnov da bilo sta preduzme protiv mene ako uzmem cekic od 10 kila i pocnem da razvaljujem vrata. MEdjutim, to nije resenje, zgrada nema ni struju ni vodu a nece je imati ni narednih 10 godina sto je normalno u zemlji Srbiji.

Inace, taj zeljko subasic je vec napravio jednu zgradu u toj ulici ali uz neke probleme... Tu je sve ralitivno ok iako zgrada jos nije tehnicki primljena ali srecnici bar imaju svoj stan koji ni od koga drugog. Takodje, ono sto se ne pominje nigde. Taj isti zeljko je kupio i plac pored na kojem nista nije pipnuto a vec je uzeo pare nekima i za stanove na tom mestu.

Evo jos par informacija pa vi vidite i procenite sami:
- Covek maze ljude na razne nacine, jednima prica kako je veliki donator crkve, drugima kako je od oca nasledio postenje i obraz kad bi ukaljao to bi bio kraj sveta za njega i slicne lazi.
- Covek se nocas i javio nekima na telefon, recima da ce biti "namireni". Normalno, to je laz uz sve ostale do tada, to je rekao svima.
- Sam je pozvao ljude da dodju u 3 sata juce na useljenje, cak i neke iz duplih stanova, sto znaci da zna da je miran i zasticen. Ne znam ko bi rizikovao ako ima vec 5 miliona u dzepu.


I da, ja sam se oprostio od svojih 60.000 evra ali se i nadam da ce taj isti covek nastaviti da gradi u srbiji jer mnogi koji su varali i dalje su tu. Mozda sam postao psiho, ali svaki mesec placanja kredita ce mi davati inspiraciju da organizujem kako coveka da nadjem i da ja po srpskom "pravu" prodjem sto bolje a on po srpskoj medicini sto gore. bolje mu je da ode iz zemlje...

I da, mozda nasa drzava nema para, niti je vlast mogla da ulozi milijarde u poslove, zaposlenje, kapitalne investicije i slicno. Ali od tolike administracije su valjda mogli da uposle i ljude da pisu zakone, trosenje hemijske i koriscenje mozga valjda nije tako skup ulog. Od mene ovi nece nikad vise dobiti glas na izborima... Znam, i novi ce biti isti, ali ovi su me odrali, a nove cu da pljujem kad me budu odrali, biram manje zlo... A nema vise sta da mi uzmu...

Ovo je klasična mustra, toliko puta već viđena
On čestit čovek, uvek se poziva na obraz i dedovinu...

suština je sledeća, da takvi (nije neophodno da je to i ovde slučaj) nemaju svog početnog kapitala. Znači, šta oni rade....odluče se da pozajme određenu količinu novca, da pokrenu projekat, pošto nema pas za šta da ih ujede, nema tu kredita, nego od zelenaša sa kamtom ne manjom od 10%...pošto nema svog novca, sve je kompenzacija, plac, svi građevisnki radovi, materijal...onda traži sa povoljnim ponudama za stan u izgradnji svež novac kojim nastavlja daljnju izgradnju jer nije izvodljiva 100% kompenzacija...
Kreće kamatarenje od ovih od kojih je prvobitno pozajmio, ljudi se slabije odlučuju za njegov "povoljan" stan u izgradnji i on da bi spasao svoju glavu jer kamatari ne praštaju, počinje sa duplom prodajom stanova...
to je toliko puta viđen scenarijo...

Vi konkretno tu ništa na žalost ne možete da uradite...da ga ubiješ i sebi i svojoj porodici napraviš još veći problem, ne rešava stvar... njega si "smirio", a sebi i deci život dodatno uništio. Eventualno, da se namirite u parničnom postupku, ako ima imovine, ali čisto sumnjam...kažem, to je toliko puta viđeno kod takvih "investitora"..mada je ovo čak i gore jer je isti stan prodao čak 4 puta, ja sam viđao 2X mislim da je jesnom bilo 3 puta

to što kažeš da zgrada nema struju i vodu i da je neće imati u narednih X godina, to znači da on nije izmirio obaveze prema Gradu, a to ste već mogli da proverite. Pre nego što je iskopao temelje, on je već bio obavezan da isplati sve komunalne obaveze, ako vam je pokazao priznanicu, da je plaćeno, to je isto varka, jer Grad pristaje da se komunalne obaveze isplate u ratama, a priznanicu, u nekom obliku daje posle već prve isplaćene rate (komunalne obaveze se mere milionima evra).

i ovde je zakon jačeg, ko prvi u stan, njegov je stan...
 
kada su bili budaletine!
Samo su trebali da odu u sud i da provere ugovore vezane za odredjenu nepokretnost.
Svaki ugovor mora da se overi u sudu i tamo sve može da se proveri.
U principu, o zakonu, vlasnik stana je onaj koji j eprvi sklopio ugovor.

pa zar to nije posao overioca ugovora ???? KAKO JE IKO SMEO I TO U SUDU DA IZVRSI VISESTRUKU OVERU KUPOPRODAJNOG UGOVORA GDE JE ISTI PRODAVAC A RAZLICITI KUPCI ????
zasto su u sudu naplatili sudsku taksu vec da bi upisali vlasnika u intubolacione knjige i time drzava potvrdila novom vlasniku njegovo vlasnistvo nad nepokretnost...za ovakve slucajeve je iskljucivi krivac drzava i njeni sudovi...s toga drzava treba da nadoknadi stetu ostecenima...a svoje sluzbenike u sudu,kao i investitora da kazni shodno zakonu...
pa neverovatno je da se sve svelo na to da se u sudu i u drzavi u opste uzmu samo administrativne takse---sta gradjani dobijaju ??? prevaru od drzave koja je duzna da im stiti njihova gradjanska prava---a ona ih pored investitora pljacka kroz legalizaciju falcifikovanih ugovora overenih u SUDU....?????
 
Ако је продавао, кад су такве наивне овце, за боље и нису него да их неко музе. Зато сада висе по тим становима и смрзавају се без струје и канализације. Глупих људи, неверица....

ajde procitaj temu ispocetka
 
pa zar to nije posao overioca ugovora ???? KAKO JE IKO SMEO I TO U SUDU DA IZVRSI VISESTRUKU OVERU KUPOPRODAJNOG UGOVORA GDE JE ISTI PRODAVAC A RAZLICITI KUPCI ????

Kako ce salterski radnik koji overava ugovor, a ciji je jedini posao da utvrdi identitet lica - da proveri koliko stanova treba da ima u novoizgradjenoj ili jos neizgradjenoj zgradi i da li je neki prodat vise puta?
 
Zdravo svima,ja sam ova mucenica koja je na ovaj nacin saznala da je prevarena.:eek: Prvo bih da se zahvalim svima sto su na nas potrosili malo vremena i sto su diskutovali o ovoj malo ne zahvalnoj temi. Zao mi je samo sto mnogi misle da su upitanju neuki i lakoverni ljudi i nije mi jasno zasto sebi dozvoljavaju da vredjaju nekoga o kome ne znaju bas nista.Videla sam jos da mnogi misle da smo tako postupili da bi kao platili jeftinije,verujte mi smo Subasicu platili pre 3 godine kvadrat stana 1600 €,mislim da to tada nije bilo ni malo jeftino.Sve je bilo po planu i regularno uz advokata,kog ste isto pominjali da nismo uzimali da bi kao ustedeli,i opet nije bilo ni jedne jedine greske u dokumentima.Sad dolazim u situaciju da pored mene postoji jos 4 isto tako legalna vlasnika. :sad2: I na cemu smo sad, umesto da hvatamo zajedno krivca,mi idemo po principu "ko je jaci njemu stan"!!!!! Videla sam da se neki lik razvalio bravu i uselio se u "moj stan",doneo covek cebad i lezi na podu bez struje i vode. :dontunderstand: Meni licno je to ne shvatljivo,sta sad svi treba da donesemo po koje cebe i da se raspravljamo do iznemoglosti ciji je stan! Znaci ja sam trebala da dovedem dva besna pit bula i da ih poteram sve napolje,u tom slucaju bi ja bila jaca! Opet hvala vam svima i nadam se da ste bar malo promenili sliku o nama "lakovernicima"! :rumenko:

Gledaj, možda smo generalizovali, ali najčešće se stan uzima da bi se drastično uštedelo, takođe uzimaju ga ljudi koji raspolažu ograničenim novčanim sredstvima, tj, količinom novca kojim bi mogli da kupe običnu garsonjeru, a u izgradnji pokušavaju da kupe neki za par kvadrata veći stan..ovo govorim iz nekog iskustva gde sam se sa tim sretao...niko nije ovde rekao da ste budale...

e sad, ako ne kupuješ stan u izgradnji da uštediš..ja ne znam koji je drugi motiv, jer je to izuzetno rizično i opasno, sa kliznim rokovima i lažljivim investitorima...

a to što se sad dešava u zgradi je divlji zapad, ulazi svako u stan i blokira ga da spase šta se spasiti može, jer tu nema pravila moj-tvoj, on ima ugovor, ušao je u stan...ostali imate ugovor, ali nemate stan i to je to..on nije oštećen, vi jeste
 
Kako ce salterski radnik koji overava ugovor, a ciji je jedini posao da utvrdi identitet lica - da proveri koliko stanova treba da ima u novoizgradjenoj ili jos neizgradjenoj zgradi i da li je neki prodat vise puta?

a sto bi mene to interesovalo kao gradjanina....pa za sta ce mi taj potpis iz suda ???? kao on utvrdio identitet ..pazi bogati...pa to mogu i ja bez suda,i to da ne placam nikom...ali zato ne mogu da utvrdim---da li investitor ima firmu...dali posluje u okviru zakona...dali je izvrsio sve zakonske obaveze prema drzavi...itd... valjda ovoj drzavi placamo poreze da bi imali neka prava kao gradjani od nje ---kao sto je pravo na licnu bezbednost i materijalnu bezbednost....kako je moguce da drzava dozvoli da se sve ovo desi ??? zar sve ovo ne bi trbalo da bude osigurano preko neke osiguravajuce kuce....ili pazi sad---drzava me kao gradjanina stiti tako sto trazi dekleraciju za ves masinu koju treba da unesem u novi stan...ali zato je ne zanima nista o stanu...
ovo su nevidjene malverzacije...moj slucaj---zivim u vojnoj zgradi u unutrasnjosti koja je napravljena 59 godine...kad sam kupovao stan trazio sam od vojske svu dokumentaciju..i dobio--ugovor i sve ostalo --zgrada uknjizena...dvoriste uknjizeno ali nije po ugovorenoj povrsini....kupim stan...kad da u katastar upisem hipoteku---zgrada nije uknjizena...???
covek koji radi u katastru ima garazu u mom dvoristu---ispiso zgradu...zemljiste prevedeno na opstinu kako bi dobio papire za garazu...i sad vojska prodala poluraspalu zgradu--vojno zemljiste,vise nije zaintersovana za pravna pitanja--komsije razvukle i ostatak dvorista,a komsija izdao garazu SUDU??? i sad sve ovo treba nazvati da je drzava ?????
 
Prevareni vlasnici stanova?
14. oktobar 2009. | 00:21 | Izvor: B92
Beograd -- Vlasnici stanova u nedovršenoj zgradi u Knićaninovoj ulici broj 8 okupili su se sinoć ispred zgrade jer su saznali da je svaki stan prodat po nekoliko puta.

Umesto da se usele u stanove, čija izgradnja kasni već pola godine, vlasnici stanova u Knićaninovoj ulici broj 8 na Dorćolu, suočili su se sa činjenicom da oni nisu jedini vlasnici stana koji su isplatili još prošle godine. Svaki stan i lokal u toj zgradi investitor Željko Subašić prodao je najmanje tri puta.

Subašić, koji je jedan stan prema tvrdnjama vlasnika, prodavao čak i do pet puta, nije se pojavio na skupu i nije bio dostupan.

"Sinoć sam saznala da nisam samo ja vlasnik već i jedan momak, a večeras su se pojavila još tri vlasnika”, kaže jedna od stanarki, Nada Ivaković.

Na pitanje kako su saznali za malverzacije, odgovaraju da očekivali da se usele i da su stalno zvali investirota, ali da je on svima govorio da se jave sutra, pa da su tada i posumnjali da nešto nije u redu.

“Zovite sutra, zovite prekosutra, danas smo uradili ovo ono, i svi smo počeli da sumnjamo”, kaže ona.

“Sada vidim da je i lokal preprodat, za sada što znam tri puta. Svi smo isplatili lokal u celosti. On je uzeo novac kako kome, nekome 1 400, 1 600, 1 800 evra po kvadratu i za sada ima tri vlasnika istog lokala”, kaže Dragica Petrović.

Kada su saznali da svaki stan ima nekoliko vlasnika, neki od stanara su odlučili da obiju stanove i zamene brave ne bi li na taj način osigurali da se drugi vlasnici ne usele.

“Dovešćemo majstora da promene brave, da ugradimo vrata druga, živećemo tu pa ćemo videti šta da radimo”, rekao je Nikola Đurić.

Vlasnik parcele na kojoj je podignuta zgrada, Stevan Mialčić, i sam je otkrio da njegov stan ima nekoliko vlasnika, i pokušao da sazna od investitora šta se dešava.

“Ja sam slučajno prolazio ovde jer tu blizu stanujem i zvao ga da dođe jer sam video gužvu, ne znam šta rade ovi ljudi. On mi je rekao da ne sme da dođe jer se boji da ga ne biju”, rekao je Mialčić.

Željko Subašić večeras se nije pojavio na skupu koji su organizovali vlasnici stanova iako su ga više puta zvali da dodje. Subašić se nije odgovarao ni na pozive novinara TV B92.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=10&dd=14&nav_category=12&nav_id=386481

--------------

ajd u 30 evra, da ovom niko nista nece moci , tuzice njegovu DOO firmu , koja je drustvo sa ogranicenom odgovornoscu , i samim tim za imovinu i delovanje firme vlasnik ne odgovara licnom imovinom sto znaci da moze da dobije najvise godinu dana zatvora zbog krivicnog dela zloupotrebe sluzbenog polozaja dok pare ne mora da vrati. Katastrofa sta se sve radi u ovoj zemlji....
Да је једини, било би супер.

Овај није имао леђа да спроведе махинацију мирно и без медијске помпе.
 
pa zar to nije posao overioca ugovora ???? KAKO JE IKO SMEO I TO U SUDU DA IZVRSI VISESTRUKU OVERU KUPOPRODAJNOG UGOVORA GDE JE ISTI PRODAVAC A RAZLICITI KUPCI ????
zasto su u sudu naplatili sudsku taksu vec da bi upisali vlasnika u intubolacione knjige i time drzava potvrdila novom vlasniku njegovo vlasnistvo nad nepokretnost...za ovakve slucajeve je iskljucivi krivac drzava i njeni sudovi...s toga drzava treba da nadoknadi stetu ostecenima...a svoje sluzbenike u sudu,kao i investitora da kazni shodno zakonu...
pa neverovatno je da se sve svelo na to da se u sudu i u drzavi u opste uzmu samo administrativne takse---sta gradjani dobijaju ??? prevaru od drzave koja je duzna da im stiti njihova gradjanska prava---a ona ih pored investitora pljacka kroz legalizaciju falcifikovanih ugovora overenih u SUDU....?????

Sud overava samo potpise tj. utvrđuje indentitet potpisnika ugovora i ne proverava sadržinu ugovora.
Kada se plati porez na prenos apsolutnih prava od 2.5% tada praktično poseduješ vlasništvo nad stanom tako bi trebalo da bude mada i tu ima problema, znam za slučaj gde je prijavljen porez na ime prodavca što je neverovatno, jer kako može prodavac da uživa apsolutna prava nad nečim što je prodao.
Ovim primerom sam samo hteo da ti navedem koliko ima rupa u zakonu, neregulisanih propisa, javašluka u ovoj oblasti. Jedino što državu interesuje je da ti uzme pare za sve te takse i poreze a za bilo kakvu pravnu zaštittu si bukvalno prepušten sam sebi.
 
Prevara ima svuda po svetu.Kako je Majdorf izveo najvecu prevaru u istoriji covecanstva u Americi.I to sada,ne pre 100 godina? Varao covek "samo" 30 godina.:))
Kriminala i prevara ce biti uvek,nema to veze sa sistemom.Mozda kaznena politika moze da bude strozija,ali korupcija vlada srbijom.Pa zasto vlada?Takav smo narod,svi bi hteli nesto preko veze i da smuvaju,bas svi.Ne vodi nam politiku niko osim nas,mi biramo svoju valst.Kako biramo,tako nam i jeste.
Mi bre ne valjamo!
 

decko, samo nesto da ti kazem, cak i izgradjene stanove ne mozes potpuno i 100% sigurno da kupis... pa cak i tada ces imati prazan hod od 2 dana i covek koji prodaje moze isto tako dobro da iskombinuje da mesecima laze ljude a onda u ta dva dana praznog hoda da proda jedan stan vise puta.

da li si ti svestan da u srbiji JEDNOSTAVNO NE POSTOJI ZAKON koji ovo moze da predupreci...

jedini nacin na koji mozes da kupis stan je sledeci: uzmes na primer 50.000 evra i do momenta kad nije sve zavrseno ga ne ispustas iz vida...

2001. godine nam je donirano 10 miliona evra da se uredi tako da nista ne moze da se proda vise puta, jednom prodato stoji u bazi i nema dalje... kao i sve u srbiji ni od toga nije bilo nista.


E sad odgovoro LICNO tebi i jos nekima koji se smeju, cisto psiholoske prirode. Ti si pravi odraz one cuvene srpske: "Da komsiji crkne krava!"

Dalje, ti se izgleda zalazes da ljudi trebaju da postanu gradjevinski inspektori, pravnici, ekonomisti i ostali strucnjaci da bi kupili stan, odnosno odradili bilo sta u srbiji. Mozes za nekoga reci da je naivan, ali tvojom logikom ova zemlja ne treba da se menja, treba da se menjaju gradjani. Umesto da je drzava tu da zastiti narod, ti si za varijantu da se gradjani sami zastite.

Evo sad cu ti i ja reci posto sam ispao, kako ti rece, naivna budala, kako cu ja da uradim ovo sve po "srpskim" propisima. Ja cu legalno, kao sto je i on prodao stanove, da sredim to da sva svoja ovlascenja i vlasnistvo prenesem na nekog treceg. Moj stan vredi oko 60.000 evra. Prodacu mu vlasnistvo nad tim sto vredi toliko za 25.000 evra. A on ce to da namiri na "svoj nacin". Ukratko, lemace ga do bezumlja dok mu ovaj ne da tih 60.000 evra... Ja sam apsolutno cist, kao sto je on legalno prodao 9 stanova (da, jedan stan je cak toliko puta prodat) tako cu i ja legalno da prodam moj stan. Sve po zakonu koji ti podrzavas, tj. sto po tebi nisu krivi zakoni i propisi vec naivnost.

A posto u srbiji naivnih ima koliko hoces, a bogami i onih koji ce za 25 hiljada evra da pokusaju i atentat na baraka obamu. Kad se nema para ljudi su spremni na sve.

A da, jos jedan info, zeljko subasic je jos u srbiji, i setka se oko zgrade, i svaki dan sa novim modricama. Lemaju ga svakodnevno vec...


Tako da, zapitaj se da li se treba smejati na 25.000 ljudi koji su za 10 godina prosli ovako ili videti da je u srbiji zakonski moguce ovo raditi i biti ogorcen na srbiju.

I jos nesto licno. Koliko god da je neko budala, ma ogromna budala, kakva si ti osoba kad mozes da se smejes nekome ko ne samo sto je bacio u reku 20 godina svog rada, znaci prakticno ceo svoj zivot, vec ce morati mozda i dodatno da placa do svog zivota.

Slusao sam price i ostalih stanara te zgrade, to je ocajno... Pocevsi od vlasnika placa pa do ostalih. Drzava dozvoljava da ljudi pucaju psihicki, da gube pare i da odu na stranputicu! A onda cete procitati u novinama kako je neko ubio porodicu ili sebe, ili nekoga. I tako se stvara degenerativno drustvo, kakvo srbija vec jeste. Jer neko ko pukne 100 000 evra ili neko ko umesto da zivi u stanu sada placa i KIRIJU i KREDIT. Takav lako pukne i napravi sranje. A ti krivis naivnost, i sto je najgore, smejes se tome. Razumecu ako imas 11 godina, ali ako imas vise od 18 onda si verovatno i produkt gore navedenog drustva.

Ajd uzdravlje :)
 
decko, samo nesto da ti kazem, cak i izgradjene stanove ne mozes potpuno i 100% sigurno da kupis... pa cak i tada ces imati prazan hod od 2 dana i covek koji prodaje moze isto tako dobro da iskombinuje da mesecima laze ljude a onda u ta dva dana praznog hoda da proda jedan stan vise puta.

da li si ti svestan da u srbiji JEDNOSTAVNO NE POSTOJI ZAKON koji ovo moze da predupreci...

jedini nacin na koji mozes da kupis stan je sledeci: uzmes na primer 50.000 evra i do momenta kad nije sve zavrseno ga ne ispustas iz vida...

2001. godine nam je donirano 10 miliona evra da se uredi tako da nista ne moze da se proda vise puta, jednom prodato stoji u bazi i nema dalje... kao i sve u srbiji ni od toga nije bilo nista.


E sad odgovoro LICNO tebi i jos nekima koji se smeju, cisto psiholoske prirode. Ti si pravi odraz one cuvene srpske: "Da komsiji crkne krava!"

Dalje, ti se izgleda zalazes da ljudi trebaju da postanu gradjevinski inspektori, pravnici, ekonomisti i ostali strucnjaci da bi kupili stan, odnosno odradili bilo sta u srbiji. Mozes za nekoga reci da je naivan, ali tvojom logikom ova zemlja ne treba da se menja, treba da se menjaju gradjani. Umesto da je drzava tu da zastiti narod, ti si za varijantu da se gradjani sami zastite.

Evo sad cu ti i ja reci posto sam ispao, kako ti rece, naivna budala, kako cu ja da uradim ovo sve po "srpskim" propisima. Ja cu legalno, kao sto je i on prodao stanove, da sredim to da sva svoja ovlascenja i vlasnistvo prenesem na nekog treceg. Moj stan vredi oko 60.000 evra. Prodacu mu vlasnistvo nad tim sto vredi toliko za 25.000 evra. A on ce to da namiri na "svoj nacin". Ukratko, lemace ga do bezumlja dok mu ovaj ne da tih 60.000 evra... Ja sam apsolutno cist, kao sto je on legalno prodao 9 stanova (da, jedan stan je cak toliko puta prodat) tako cu i ja legalno da prodam moj stan. Sve po zakonu koji ti podrzavas, tj. sto po tebi nisu krivi zakoni i propisi vec naivnost.

A posto u srbiji naivnih ima koliko hoces, a bogami i onih koji ce za 25 hiljada evra da pokusaju i atentat na baraka obamu. Kad se nema para ljudi su spremni na sve.

A da, jos jedan info, zeljko subasic je jos u srbiji, i setka se oko zgrade, i svaki dan sa novim modricama. Lemaju ga svakodnevno vec...


Tako da, zapitaj se da li se treba smejati na 25.000 ljudi koji su za 10 godina prosli ovako ili videti da je u srbiji zakonski moguce ovo raditi i biti ogorcen na srbiju.

I jos nesto licno. Koliko god da je neko budala, ma ogromna budala, kakva si ti osoba kad mozes da se smejes nekome ko ne samo sto je bacio u reku 20 godina svog rada, znaci prakticno ceo svoj zivot, vec ce morati mozda i dodatno da placa do svog zivota.

Slusao sam price i ostalih stanara te zgrade, to je ocajno... Pocevsi od vlasnika placa pa do ostalih. Drzava dozvoljava da ljudi pucaju psihicki, da gube pare i da odu na stranputicu! A onda cete procitati u novinama kako je neko ubio porodicu ili sebe, ili nekoga. I tako se stvara degenerativno drustvo, kakvo srbija vec jeste. Jer neko ko pukne 100 000 evra ili neko ko umesto da zivi u stanu sada placa i KIRIJU i KREDIT. Takav lako pukne i napravi sranje. A ti krivis naivnost, i sto je najgore, smejes se tome. Razumecu ako imas 11 godina, ali ako imas vise od 18 onda si verovatno i produkt gore navedenog drustva.

Ajd uzdravlje :)

Ето видиш, у мојој родбини је купљено неколико станова у задњих годину дана у Бг, и нико није имао проблема. Значи да сте смотани и верујете мафијашима:mrgreen:
 
Sud overava samo potpise tj. utvrđuje indentitet potpisnika ugovora i ne proverava sadržinu ugovora.
Kada se plati porez na prenos apsolutnih prava od 2.5% tada praktično poseduješ vlasništvo nad stanom tako bi trebalo da bude mada i tu ima problema, znam za slučaj gde je prijavljen porez na ime prodavca što je neverovatno, jer kako može prodavac da uživa apsolutna prava nad nečim što je prodao.
Ovim primerom sam samo hteo da ti navedem koliko ima rupa u zakonu, neregulisanih propisa, javašluka u ovoj oblasti. Jedino što državu interesuje je da ti uzme pare za sve te takse i poreze a za bilo kakvu pravnu zaštittu si bukvalno prepušten sam sebi.

ja sam prvo regulisao pitanje poreza...i dobio da sam oslobodjen..pa tek onda otisao u katastar i utvrdio da zgrada i stanovi nisu upisani ????
pa ovo nije bilo ni na divljem zapadu....znaci...drzava prikljuci zgradu na struju,kanalizaciju vodu,parno a sve to na nepostojecu zgradu ???? bivsi nosilac stanarskog prava ili vlasnik placa drzavi dazbine 20-30-40-godina i onda drzava kaze stan ne postoji....???? ili kako osiguravajuce kuce nude osiguranje a da ne proveravaju da li je stan uknjizen???? pa sta osiguravaju...???kad stan izgori onda ce se praviti ludi ...
pre 2-3 godine je neka strana zemlja donirala srestva za azuriranje katastra nepokretnosti...i sta je od toga bilo ???? u svakoj lokalnoj samoupravi su partijci tada aktuelni podelili pare i opet nikom nista....pa 3/4 beograda ne postoji vodi se kao livada...a sta tek da ocekuje unutrasnjost....
KAD COVEK DOBIJE DOZVOLU ZA GRADNJU OD OPSTINE ---zar to automatski ne znaci da mu se objekat mora ucrtati i uvesti u katastar.??? i zar sve to on ne plati kroz dozvolu ???? A KAKO JE STANJE NA TERENU ????
 
decko, samo nesto da ti kazem, cak i izgradjene stanove ne mozes potpuno i 100% sigurno da kupis... pa cak i tada ces imati prazan hod od 2 dana i covek koji prodaje moze isto tako dobro da iskombinuje da mesecima laze ljude a onda u ta dva dana praznog hoda da proda jedan stan vise puta.

da li si ti svestan da u srbiji JEDNOSTAVNO NE POSTOJI ZAKON koji ovo moze da predupreci...

jedini nacin na koji mozes da kupis stan je sledeci: uzmes na primer 50.000 evra i do momenta kad nije sve zavrseno ga ne ispustas iz vida...

2001. godine nam je donirano 10 miliona evra da se uredi tako da nista ne moze da se proda vise puta, jednom prodato stoji u bazi i nema dalje... kao i sve u srbiji ni od toga nije bilo nista.


E sad odgovoro LICNO tebi i jos nekima koji se smeju, cisto psiholoske prirode. Ti si pravi odraz one cuvene srpske: "Da komsiji crkne krava!"

Dalje, ti se izgleda zalazes da ljudi trebaju da postanu gradjevinski inspektori, pravnici, ekonomisti i ostali strucnjaci da bi kupili stan, odnosno odradili bilo sta u srbiji. Mozes za nekoga reci da je naivan, ali tvojom logikom ova zemlja ne treba da se menja, treba da se menjaju gradjani. Umesto da je drzava tu da zastiti narod, ti si za varijantu da se gradjani sami zastite.

Evo sad cu ti i ja reci posto sam ispao, kako ti rece, naivna budala, kako cu ja da uradim ovo sve po "srpskim" propisima. Ja cu legalno, kao sto je i on prodao stanove, da sredim to da sva svoja ovlascenja i vlasnistvo prenesem na nekog treceg. Moj stan vredi oko 60.000 evra. Prodacu mu vlasnistvo nad tim sto vredi toliko za 25.000 evra. A on ce to da namiri na "svoj nacin". Ukratko, lemace ga do bezumlja dok mu ovaj ne da tih 60.000 evra... Ja sam apsolutno cist, kao sto je on legalno prodao 9 stanova (da, jedan stan je cak toliko puta prodat) tako cu i ja legalno da prodam moj stan. Sve po zakonu koji ti podrzavas, tj. sto po tebi nisu krivi zakoni i propisi vec naivnost.

A posto u srbiji naivnih ima koliko hoces, a bogami i onih koji ce za 25 hiljada evra da pokusaju i atentat na baraka obamu. Kad se nema para ljudi su spremni na sve.

A da, jos jedan info, zeljko subasic je jos u srbiji, i setka se oko zgrade, i svaki dan sa novim modricama. Lemaju ga svakodnevno vec...


Tako da, zapitaj se da li se treba smejati na 25.000 ljudi koji su za 10 godina prosli ovako ili videti da je u srbiji zakonski moguce ovo raditi i biti ogorcen na srbiju.

I jos nesto licno. Koliko god da je neko budala, ma ogromna budala, kakva si ti osoba kad mozes da se smejes nekome ko ne samo sto je bacio u reku 20 godina svog rada, znaci prakticno ceo svoj zivot, vec ce morati mozda i dodatno da placa do svog zivota.

Slusao sam price i ostalih stanara te zgrade, to je ocajno... Pocevsi od vlasnika placa pa do ostalih. Drzava dozvoljava da ljudi pucaju psihicki, da gube pare i da odu na stranputicu! A onda cete procitati u novinama kako je neko ubio porodicu ili sebe, ili nekoga. I tako se stvara degenerativno drustvo, kakvo srbija vec jeste. Jer neko ko pukne 100 000 evra ili neko ko umesto da zivi u stanu sada placa i KIRIJU i KREDIT. Takav lako pukne i napravi sranje. A ti krivis naivnost, i sto je najgore, smejes se tome. Razumecu ako imas 11 godina, ali ako imas vise od 18 onda si verovatno i produkt gore navedenog drustva.

Ajd uzdravlje :)
tako je...potpuna istina...dok drzava bude u samilosti prema lopurdama ona je njihov saucesnik..jednostavno inertna drzava i nezainteresovana za ovakve i slicne stvari ce inicirati ostecene da uzmu pravdu u svoje ruke...i ovako trpi broj ostecenih X 4 a kad bude neko preuzeo posao drzave i poceo da mozda vesa na javnim mestu taj broj ce se povecati...i NAROD TREBA DA SE UJEDINI PROTIV OVAKVIH POJAVA ...danas komsija sutra ce mene neko da nasanka...ZAKONI AKO NISU DOBRI MORAJU DA SE MENJAJU POD HITNO ....
 
decko, samo nesto da ti kazem, cak i izgradjene stanove ne mozes potpuno i 100% sigurno da kupis... pa cak i tada ces imati prazan hod od 2 dana i covek koji prodaje moze isto tako dobro da iskombinuje da mesecima laze ljude a onda u ta dva dana praznog hoda da proda jedan stan vise puta.

da li si ti svestan da u srbiji JEDNOSTAVNO NE POSTOJI ZAKON koji ovo moze da predupreci...

jedini nacin na koji mozes da kupis stan je sledeci: uzmes na primer 50.000 evra i do momenta kad nije sve zavrseno ga ne ispustas iz vida...

2001. godine nam je donirano 10 miliona evra da se uredi tako da nista ne moze da se proda vise puta, jednom prodato stoji u bazi i nema dalje... kao i sve u srbiji ni od toga nije bilo nista.


E sad odgovoro LICNO tebi i jos nekima koji se smeju, cisto psiholoske prirode. Ti si pravi odraz one cuvene srpske: "Da komsiji crkne krava!"

Dalje, ti se izgleda zalazes da ljudi trebaju da postanu gradjevinski inspektori, pravnici, ekonomisti i ostali strucnjaci da bi kupili stan, odnosno odradili bilo sta u srbiji. Mozes za nekoga reci da je naivan, ali tvojom logikom ova zemlja ne treba da se menja, treba da se menjaju gradjani. Umesto da je drzava tu da zastiti narod, ti si za varijantu da se gradjani sami zastite.

Evo sad cu ti i ja reci posto sam ispao, kako ti rece, naivna budala, kako cu ja da uradim ovo sve po "srpskim" propisima. Ja cu legalno, kao sto je i on prodao stanove, da sredim to da sva svoja ovlascenja i vlasnistvo prenesem na nekog treceg. Moj stan vredi oko 60.000 evra. Prodacu mu vlasnistvo nad tim sto vredi toliko za 25.000 evra. A on ce to da namiri na "svoj nacin". Ukratko, lemace ga do bezumlja dok mu ovaj ne da tih 60.000 evra... Ja sam apsolutno cist, kao sto je on legalno prodao 9 stanova (da, jedan stan je cak toliko puta prodat) tako cu i ja legalno da prodam moj stan. Sve po zakonu koji ti podrzavas, tj. sto po tebi nisu krivi zakoni i propisi vec naivnost.

A posto u srbiji naivnih ima koliko hoces, a bogami i onih koji ce za 25 hiljada evra da pokusaju i atentat na baraka obamu. Kad se nema para ljudi su spremni na sve.

A da, jos jedan info, zeljko subasic je jos u srbiji, i setka se oko zgrade, i svaki dan sa novim modricama. Lemaju ga svakodnevno vec...


Tako da, zapitaj se da li se treba smejati na 25.000 ljudi koji su za 10 godina prosli ovako ili videti da je u srbiji zakonski moguce ovo raditi i biti ogorcen na srbiju.

I jos nesto licno. Koliko god da je neko budala, ma ogromna budala, kakva si ti osoba kad mozes da se smejes nekome ko ne samo sto je bacio u reku 20 godina svog rada, znaci prakticno ceo svoj zivot, vec ce morati mozda i dodatno da placa do svog zivota.

Slusao sam price i ostalih stanara te zgrade, to je ocajno... Pocevsi od vlasnika placa pa do ostalih. Drzava dozvoljava da ljudi pucaju psihicki, da gube pare i da odu na stranputicu! A onda cete procitati u novinama kako je neko ubio porodicu ili sebe, ili nekoga. I tako se stvara degenerativno drustvo, kakvo srbija vec jeste. Jer neko ko pukne 100 000 evra ili neko ko umesto da zivi u stanu sada placa i KIRIJU i KREDIT. Takav lako pukne i napravi sranje. A ti krivis naivnost, i sto je najgore, smejes se tome. Razumecu ako imas 11 godina, ali ako imas vise od 18 onda si verovatno i produkt gore navedenog drustva.

Ajd uzdravlje :)

Nije novac za decu i neobrazovane, dzabe su radili tolike godine :)
 
ja sam prvo regulisao pitanje poreza...i dobio da sam oslobodjen..pa tek onda otisao u katastar i utvrdio da zgrada i stanovi nisu upisani ????
pa ovo nije bilo ni na divljem zapadu....znaci...drzava prikljuci zgradu na struju,kanalizaciju vodu,parno a sve to na nepostojecu zgradu ???? bivsi nosilac stanarskog prava ili vlasnik placa drzavi dazbine 20-30-40-godina i onda drzava kaze stan ne postoji....???? ili kako osiguravajuce kuce nude osiguranje a da ne proveravaju da li je stan uknjizen???? pa sta osiguravaju...???kad stan izgori onda ce se praviti ludi ...
pre 2-3 godine je neka strana zemlja donirala srestva za azuriranje katastra nepokretnosti...i sta je od toga bilo ???? u svakoj lokalnoj samoupravi su partijci tada aktuelni podelili pare i opet nikom nista....pa 3/4 beograda ne postoji vodi se kao livada...a sta tek da ocekuje unutrasnjost....
KAD COVEK DOBIJE DOZVOLU ZA GRADNJU OD OPSTINE ---zar to automatski ne znaci da mu se objekat mora ucrtati i uvesti u katastar.??? i zar sve to on ne plati kroz dozvolu ???? A KAKO JE STANJE NA TERENU ????

za priključenje na struju, telefon, i ostale komunalije nije neophodno knjiženje zgrade, znači za priključenje je dovoljno da je izmirio komunalne obaveze i da je izvršen tehnički prijem, mislim da je tako..
bio bi apsurd da se čeka knjižeje zgrade, taj segment ide dosta sporo, sad zamisli sve gotovo, ljudi se uselili i čekaj 6 meseci da se uknjiži bez struje i vode
slažem se da je najgore stanje u katastru..trgično očajno
 
Ето видиш, у мојој родбини је купљено неколико станова у задњих годину дана у Бг, и нико није имао проблема. Значи да сте смотани и верујете мафијашима:mrgreen:

Da, dok za nesto ti ili tvoja rodbina ne budu morali da se obrate drzavi za pomoc a onda sedis i gledas bespomocno da drzavu ti i tvoja rodbina, ama bas uopste, ne zanimate.

I 2 pitanja za tebe, ako zelis da odgovoris:

1. Koliko imas godina ?
2. Sta si do sad stekao svojim radom?
 
Prevara ima svuda po svetu.Kako je Majdorf izveo najvecu prevaru u istoriji covecanstva u Americi.I to sada,ne pre 100 godina? Varao covek "samo" 30 godina.:))
Kriminala i prevara ce biti uvek,nema to veze sa sistemom.Mozda kaznena politika moze da bude strozija,ali korupcija vlada srbijom.Pa zasto vlada?Takav smo narod,svi bi hteli nesto preko veze i da smuvaju,bas svi.Ne vodi nam politiku niko osim nas,mi biramo svoju valst.Kako biramo,tako nam i jeste.
Mi bre ne valjamo!

pricas gluposti.

ova prevera ima veze sa sistemom jer sistem nije regulisao jedinstvneu bazu podataka overenih kupoprodajnih ugovora tako da moze u sudu da se proda ista nekretnina vise puta i ugovor overi.
 
za priključenje na struju, telefon, i ostale komunalije nije neophodno knjiženje zgrade, znači za priključenje je dovoljno da je izmirio komunalne obaveze i da je izvršen tehnički prijem, mislim da je tako..
bio bi apsurd da se čeka knjižeje zgrade, taj segment ide dosta sporo, sad zamisli sve gotovo, ljudi se uselili i čekaj 6 meseci da se uknjiži bez struje i vode
slažem se da je najgore stanje u katastru..trgično očajno

kako god...samo ovakvo stanje je neprihvatljivo...ako zakoni nisu dobri izabrali smo ljude koji su duzni da ih menjaju...drzava mora da zastiti svoje gradjane od ovakvih i slicnih stvari...kako ??? to nek razmislja onaj ko se kandiduje na funkciju--za ocekivati je da zna resenja cim se kandidovao...a ako ne zna ---ostavka ili revolucija...
 

Back
Top