"Ovo je vaša kuća"

Rekoh ti da ne smem da stanem ni ispred projektila koji je punjen olovom.

Ne znam, ali mogu da zamislim.
konacno nesto pametno...svako ko ispred sebe ima oruzje, normalno je da ce da se skloni i izbegava fajt to je dokaz zrelosti, ali zapitaj se zasto je ta municija na crnoj listi i zasto nam se samo bela kuca u poslednjih desetak godina ubi da nam dokaze da smo mi idioti a da su oni dobrocinitelji...sto direktno, sto preko placenih strucnjaka koji bi za kintu i rodjenu majku prodali, a takvih medju nama nikad nije oskudevalo :lol:
 
Jedno pravilo o ovim stvarima- ne slusaj o njima barem 80% srpskih lekara. Jer se oni u to razumeju kao Marica, i jer im je opste obrazovanje na jako niskom nivou.

Oni znaju sta je osiromaseni uranijum isto koliko ja znam sta je balet.
pa znas, kako znam sta je bilo oko korone...i sta je bilo ovde...i na forumu..a danas svi ko misevi su u rupama i samo puderisu lica. a korona je naiva, za ciljna oruzja, kao sto su kasetne bombe ili pomenuti projektili.

rekoh ti i da ponovim, samo statistika...gde i zasto vise kancera... rekoh ti jednu lokaciju za koju znam u bg....a ti veruj amerima, ili kinezima...ili bilo kome.
 
konacno nesto pametno...svako ko ispred sebe ima oruzje, normalno je da ce da se skloni i izbegava fajt to je dokaz zrelosti, ali zapitaj se zasto je ta municija na crnoj listi i zasto nam se samo bela kuca u poslednjih desetak godina ubi da nam dokaze da smo mi idioti a da su oni dobrocinitelji...stpo direktno sto preko placenih strucnjaka koji bi za kintu i rodjenu majku prodal, atakvih medju nama nikad nije oskudevalo :lol:
Svi teski metali su stetni, i olovo i uranijum, i DU

I jedan i drugi postoje u prirodi, i udises ih.

Ne znam zbog cega postoji fiksacija samo za jednim teskim metalom, kao da je puniti municiju olovom nesto manje stetno? :dontunderstand:
 
Pa da. DU je radioloski manje opasan nego uranijum iz prirode, jer kao sto rekoh, ta smesa izotopa je u korist onog izotopa koji je manje opasan.

Sto naravno nije nebitna stvar, i ubacuje se u sistem veca kolicina uranijuma nego sto ga ima u prirodi, i generalno, teskih metala; ali o svemu tome treba racionalno pricati, a ne pateticno urlanje, kojem se sluze ne samo ovde na Krsti, vec i ljudi po Srbiji koji su kao neki...'Strucnjaci'...

У Шкотској постоји озбиљан радиолошки проблем због зграда које су традиционално зидане од гранита.

Ја сам се у једној од сутеренских лабораторија вероватно надисао радона далеко више него што је здраво. Међутим нико не вришти због тога; омг радон, зато сад морамо да се удружимо са НР Корејом, доље запад итд
 
Svi teski metali su stetni, i olovo i uranijum, i DU

I jedan i drugi postoje u prirodi, i udises ih.

Ne znam zbog cega postoji fiksacija samo za jednim teskim metalom, kao da je puniti municiju olovom nesto manje stetno? :dontunderstand:
neka je tako...aj da zavrsimo raspravu...neka si ti u pravu, neka je itlijanski sud pogresio sto je vojnicima dodelio odstete zbog kancera verovatno na kosovu duvali gudru pa zato dobili, ali samo se zapitaj krajickom svesti, zasto amerikanci posle kosovske epopeje gde su probali sva ziva oruzja samo zbog ovoga sta se sprema sa rusima, zasto toliko truda ulazu i novca i propagande da nama srbima prodaju pricu da oni koriste bezbedna oruzja i da nam nisu mislili nista lose van vojnih zenevskih doktrina :lol:

nesto mora da smrdi..jel tako?
 
У Шкотској постоји озбиљан радиолошки проблем због зграда које су традиционално зидане од гранита.

Ја сам се у једној од сутеренских лабораторија вероватно надисао радона далеко више него што је здраво. Међутим нико не вришти због тога; омг радон, зато сад морамо да се удружимо са НР Корејом, доље запад итд
ne moze svako da granit zameni mermerom rosso di verona pa da zivi ko u dvorcu... ali zivi ti u zgradi od azbesta, pa neka te drzava ubedjuje da azbest nije stetan po zdravlje kako su neki vajni strucnjaci to radili u srbiji, a jos veci strucnjaci takve zgrade pravili. isti strucnjaci koji nas demoralisu da tripujemo oko osiromasenog uranijuma.
 
Jedno pravilo o ovim stvarima- ne slusaj o njima barem 80% srpskih lekara. Jer se oni u to razumeju kao Marica, i jer im je opste obrazovanje na jako niskom nivou.

Oni znaju sta je osiromaseni uranijum isto koliko ja znam sta je balet.
Ti ne znaš šta su lekari, osim par nekih lokalnih koji nisu uspeli u Bg pa se vratili u tvoju palanku.
A verujem da ne znaš šta je balet, Verovatno nikad nisi bio ni u pozorištu. Pitanje je i da li si neku knjigu pročitao (ne računaj use pamfleti žena u crnom i Srbije Za Nasilje). Koncert? Bioskop? Šta će ti to.
Jesi li bar nekad otišao u restoran? Ma makar neki kisok brze hrane?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Ti ne znaš šta su lekari, osim par nekih lokalnih koji nisu uspeli u Bg pa se vratili u tvoju palanku.
A verujem da ne znaš šta je balet, Verovatno nikad nisi bio ni u pozorištu. Pitanje je i da li si neku knjigu pročitao (ne računaj use pamfleti žena u crnom i Srbije Za Nasilje). Koncert? Bioskop? Šta će ti to.
Jesi li bar nekad otišao u restoran? Ma makar neki kisok brze hrane?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a i ti nurejev banuo ko crni labud na temu :lol:
 
Svi teski metali su stetni, i olovo i uranijum, i DU

I jedan i drugi postoje u prirodi, i udises ih.

Ne znam zbog cega postoji fiksacija samo za jednim teskim metalom, kao da je puniti municiju olovom nesto manje stetno? :dontunderstand:
Naravno da je manje štetno. OU nije radioaktivan (zaustavlja ga list papira, recimo), ali je žestoko toksičan. Olovo nije toliko toksično i neće da zagadi zemlju i vodotokve, kao što je to urađeno sa OU.
 
A šta ako nije samo patetika, šta ako im je dao Srbiju na izvolte?
To je eksplicitno i apostrofirano "Srbija je u zajednici sa Kinom!" To je javno, bez imalo ljudskog stida, jer nam je oteo državu i narod vodi u nedođiju, izjavio "naš ljubljeni" predsednik. Zato i sam javno pitam s(v)e da li je važno ko ti je gospodar, kada si njegov sluga?
 
Ti ne znaš šta su lekari, osim par nekih lokalnih koji nisu uspeli u Bg pa se vratili u tvoju palanku.
A verujem da ne znaš šta je balet, Verovatno nikad nisi bio ni u pozorištu. Pitanje je i da li si neku knjigu pročitao (ne računaj use pamfleti žena u crnom i Srbije Za Nasilje). Koncert? Bioskop? Šta će ti to.
Jesi li bar nekad otišao u restoran? Ma makar neki kisok brze hrane?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Refke, da bi bio narodski covek koji voli nacionalizam napacenog srpskog naroda, ne mozes da budes bas toliki elitista/ kvazi-elitista. :sad2:

Hajde da si neki Drugosrbijanac i izdajnik, pa i nekako, ali za ovo prvo i ne znam bas :think:
 
Pa da. DU je radioloski manje opasan nego uranijum iz prirode, jer kao sto rekoh, ta smesa izotopa je u korist onog izotopa koji je manje opasan.

Sto naravno nije nebitna stvar, i ubacuje se u sistem veca kolicina uranijuma nego sto ga ima u prirodi, i generalno, teskih metala; ali o svemu tome treba racionalno pricati, a ne pateticno urlanje, kojem se sluze ne samo ovde na Krsti, vec i ljudi po Srbiji koji su kao neki...'Strucnjaci'...

Lupas pa rasturas. DU je radioaktivan - TACKA. Uz to je otrovan. Koristi se koncentrisan kao materijal i rasprsuje se eksplozijom. Naravno najgori je kada dospe u organizam, u smislu da je mnogo manje opasan u dodiru sa kozom nego kada udje u organizam.

Raspad U235 generise primarno alfa cestice, tj jezgra helijuma. Alfa radijacija je NAJOPASNIJA za zive organizme, citaj ljude, jer NAJVISE reaguje sa tkivom, iako je zapravo NAJMANJE PRODORAN TIP ZRACENJA. Ispostavlja se da sto je zracenje prodornije, manje interaguje sa tkivom te je na taj nacin i manje opasno po jedinici zracenja.

U skladu sa tim, price da je DU bezopasan su opasna laz za koju vas sve treba zakonski goniti zbog obmanjivanja javnosti.

Inace u fiziku se razumete kao Marica u... Jos nasli da pricaju o nuklearnoj fizici.
 
Refke, da bi bio narodski covek koji voli nacionalizam napacenog srpskog naroda, ne mozes da budes bas toliki elitista/ kvazi-elitista. :sad2:

Hajde da si neki Drugosrbijanac i izdajnik, pa i nekako, ali za ovo prvo i ne znam bas :think:
Nemaš ti kapacitzet da shvatiš da je nacionalizam ljubav. A to znači ljbav i prema narodu našem i pozorištu i koncertu i Kini i Rusiji i Americi i Španiji... ono što ne treba da volimo i poštujemo jesu trenutni osvajači, NATO zločinci.
I nemoj da brkaš NATO i EU sa Evropom i ljudima. Mada je tebi svejedno, nije da znaš gde je Evropa i da si bio nekad tamo. Ma makar na severu Srbije da si bio... :mrgreen:
 
Lupas pa rasturas. DU je radioaktivan - TACKA. Uz to je otrovan. Koristi se koncentrisan kao materijal i rasprsuje se eksplozijom. Naravno najgori je kada dospe u organizam, u smislu da je mnogo manje opasan u dodiru sa kozom nego kada udje u organizam.

Raspad U235 generise primarno alfa cestice, tj jezgra helijuma. Alfa radijacija je NAJOPASNIJA za zive organizme, citaj ljude, jer NAJVISE reaguje sa tkivom, iako je zapravo NAJMANJE PRODORAN TIP ZRACENJA. Ispostavlja se da sto je zracenje prodornije, manje interaguje sa tkivom te je na taj nacin i manje opasno po jedinici zracenja.

U skladu sa tim, price da je DU bezopasan su opasna laz za koju vas sve treba zakonski goniti zbog obmanjivanja javnosti.

Inace u fiziku se razumete kao Marica u... Jos nasli da pricaju o nuklearnoj fizici.
U235 postoji u vecem procentu u prirodi u uranijumu, koga si udisao svakog dana i pre bombardovanja, nego u DU.

Niko nigde nije napisao da je DU bezopasan, vec o vasom histericnom analfabetizmu na koji se obican narod lozi, sto prouzrokuje megalomansko-histericni analfabetizam.

Vas treba zakonski goniti jer ste analfabetske budale koje raspiruju histeriju.

Pajsercine.
 
Nemaš ti kapacitzet da shvatiš da je nacionalizam ljubav. A to znači ljbav i prema narodu našem i pozorištu i koncertu i Kini i Rusiji i Americi i Španiji... ono što ne treba da volimo i poštujemo jesu trenutni osvajači, NATO zločinci.
I nemoj da brkaš NATO i EU sa Evropom i ljudima. Mada je tebi svejedno, nije da znaš gde je Evropa i da si bio nekad tamo. Ma makar na severu Srbije da si bio... :mrgreen:
Refke, tvoj nacionalizam je ljubav prema nekim drustvenim statusima nastalim iskljucivo zbog upliva zapada u Srbiju. :mrgreen: Ne znam kakva ljubav prema narodu koga redovno zezas sto nema drustveni status i pare kao ti :think: Mislim da taj tvoj narod postoji samo u tvojoj apstrakciji i masti, apsolutna vecina naroda je kao ja- neobrazovane seljacine koje nikada nisu isli u pozoriste, a kamoli pa da su procitali knjigu :cepanje:
 
U235 postoji u vecem procentu u prirodi u uranijumu, koga si udisao svakog dana i pre bombardovanja, nego u DU.

Niko nigde nije napisao da je DU bezopasan, vec o vasom histericnom analfabetizmu na koji se obican narod lozi, sto prouzrokuje megalomansko-histericni analfabetizam.

Vas treba zakonski goniti jer ste analfabetske budale koje raspiruju histeriju.

Pajsercine.
OU se koristi u određenoj meri u svakodnevnom životu. Recimo u stomatologiji i još na više mesta gde je potrebna velika težina/gusitna.
 
Refke, tvoj nacionalizam je ljubav prema nekim drustvenim statusima nastalim iskljucivo zbog upliva zapada u Srbiju. :mrgreen: Ne znam kakva ljubav prema narodu koga redovno zezas sto nema drustveni status i pare kao ti :think: Mislim da taj tvoj narod postoji samo u tvojoj apstrakciji i masti, apsolutna vecina naroda je kao ja- neobrazovane seljacine koje nikada nisu isli u pozoriste, a kamoli pa da su procitali knjigu :cepanje:
Lako je meni da se qrčim kad imam status i pare, jel tako? :rotf: Evo iti možeš da se qrčiš da si pajser. :mrgreen:
Eee, vidiš, nije naš narod seljačina poput tebe, to su samo ove tvoje Srbljanovićke, Karanovićke, Biserke i ostale korisnice droga i NATO uplata. Ti si samo pajser koji ne gleda, ne sluša i ne čita. Ali si dobar pasjer. :mrgreen:
 
aj mali rezime... svi smo mi svesni da je danasnj svet kakog znamo otisao u 3 lepe...svesni smo da kinezi kolko god da su milenijumska kultura ne mogu da pariraju americkim zvrckama jer da umeju ne bi im kauboji napravili ono u wuhanu, svesni smo takodje da ako os da se negde izgubis i zapocnes zivot iznova i mislis da ces napredovati, nes ici u rusiju ili kinu, vec u usa, jer jos uvek i pored svih pizdarija koje imaju to je jedina zemlja gde mozes nesto da uradis sa svojim profesionalnim zivotom...

ali, jer uvek je ali, ako si domacin covek kao neki kami iz pripizdine ili neki lik iz kruga dvojke koji se kune u zuto plavo boju, znas, ako ne mozgom onda sigurno srcem ako si srbin, kakvo zlo ti je zapad naneo samo u najnovijoj istoriji, znas koliki stepen licemerja koristi da bi to zlo opravdao pred sobom, jer ih za nas boli q, znas takodje da jos uvek zavisis od njih jer eu mozes kao drzavnik malko i prehebati, ali kauboje nikako , kineze jos manje, ruse ni pod razno.... jer to su velike civilizacije, kulture i sile i one su se sa ovakvim sljamom sa balkana ebavali na keca kroz istoriju kako treba, problem je sto za njih postoji samo balkan kao generalizovani sljam koga treba iskoristiti maksimumalno, oteti resurse, ljude, talente i sve sto nam je bog podario na tom zanimljivom geostrateskom tlu gde zivotarimo... i oni ce svi do jednog, najmanje rusi, kosriti sve da ucenjuju, koriste, mazu, otimaju, unistavaju, zatru i opljackaju jer im je to u pririodi.

nasa mudrost ce se ogledati samo u tome da sve to poznajemo ali i sve donekle zaboravimo i mislimo samo na sebe i svoje zrtve kroz istoriju koje smo podnosili vekovima zbog tog olosa...a ko to totalno zaboravi, nema buducnost. tako i ovo sa kosovom i uranijumom...sto se vise upiru sve vise se ljudima otvaraju oci ma ko sta lagao.
 

Back
Top