Otvorena veza

umalo nisam sad umro kad procitah vest krstarice u vezi sexa..kaze se...

Znate onu izreku „oči su ogledalo duše“? To je u ovom slučaju potpuna istina. Naime, muškarci u očima žene čitaju da li joj je seks dosadan, da li je uzbuđena i da li ga posmatra ili žmuri i zamišlja nekog drugog.

:sad2:
 
umalo nisam sad umro kad procitah vest krstarice u vezi sexa..kaze se...

Znate onu izreku „oči su ogledalo duše“? To je u ovom slučaju potpuna istina. Naime, muškarci u očima žene čitaju da li joj je seks dosadan, da li je uzbuđena i da li ga posmatra ili žmuri i zamišlja nekog drugog.

:sad2:

Zmurim i zamisljam najavljenu epidemiju jos od proslog meseca...:lol:
 
Kako nisu povezane sa mislima, sta zelis da kazes?

Sve veze koje ne iziskuju napor i trud: produbljivanje odnosa.

Duhovno je stvar osecaja...a napor i trud ne iskljucuju emocije...
...dok sloboda podrazumeva prihvatanje odgovornosti - bez odgovornosti nema slobode.
...samo me je interesovalo odakle polazis u svojim interpretacijama..
 
Duhovno je stvar osecaja...a napor i trud ne iskljucuju emocije...
...dok sloboda podrazumeva prihvatanje odgovornosti - bez odgovornosti nema slobode.
...samo me je interesovalo odakle polazis u svojim interpretacijama..
Zbunjujes, ali izgleda da je to tvoj nacin komunikacije da racionalizujes stvari cim ne umes da ih prihvatis.

Ljubav nije osecaj, ljubav je stanje, konacno shvatanje u krajnjem smislu te reci. Jedno zdravo prihvatanje nesavrsenosti. Dalje i vise od toga ne moze. Sto moze da se menja - menja se, u vlastitom i u uzajamom interesu. I ima veze u svime sa cime se sreces u zivotu, jer svi zele da osete ljubav, pa makar i nemali taj nesvesni deo u sebi koji ih stalno tera do perfekcije.
 
Zbunjujes, ali izgleda da je to tvoj nacin komunikacije da racionalizujes stvari cim ne umes da ih prihvatis.

Ljubav nije osecaj, ljubav je stanje, konacno shvatanje u krajnjem smislu te reci. Jedno zdravo prihvatanje nesavrsenosti. Dalje i vise od toga ne moze. Sto moze da se menja - menja se, u vlastitom i u uzajamom interesu. I ima veze u svime sa cime se sreces u zivotu, jer svi zele da osete ljubav, pa makar i nemali taj nesvesni deo u sebi koji ih stalno tera do perfekcije.

Uopste ne pisem o ljubavi...ne moram da te zbunjujem, jer ti to sebi odlicno radis...
 
Pa sto se onda javljas za rec? :mrgreen: Ne smatram da je neko osakacen ako voli samo jednu osobu. Tim jos bolje, mislim da takvim ljudima i ne pada na um potreba za tipom otvorenih veza.
Jezik brzi od pameti, šta da se radi :mrgreen:

Pada kako ne, samo traje kratko, u onoj prelaznoj fazi i jedan od partnera obicno ne zna da je u otvorenoj vezi :mrgreen:

opet pomjesah babe i zabe, to je prevara :malav:
 
Jezik brzi od pameti, šta da se radi :mrgreen:

Pada kako ne, samo traje kratko, u onoj prelaznoj fazi i jedan od partnera obicno ne zna da je u otvorenoj vezi :mrgreen:

opet pomjesah babe i zabe, to je prevara :malav:
Ako tako nastavis, ostaces dozivotno uskracena za jednu sveobuhvatnu spoznaju sta znaci ljubav.

Mislim, nije ti ta spoznaja ni nuzno potrebna, ljudi funkcionisu i bez ljubavi. Ali mi to sve deluje nekako jako tuzno.
 
Jel to nesto menja cinjenicu da se tu*aju sa drugim ljudima? Ne menja .
Mogu zajedno i nuzdu da vrse. Postoji nesto sto se zove moral, ne drustveni, nego unutrasnji koji je duboko povezan sa necim sto se zove savest.
Ako tebi ne smeta da budes u otvorenoj vezi sa "jednim jedinim", ali da je*es njih 5, onda u redu.
Slazem se.
Ja verujem da kad smo srecni, zadovoljni, pritom naucimo i sebe da cenimo, pa zatim i druge, stvari poput svrljanja nam ne padaju na pamet.
Oni koji svrljaju su u stvari nesrecni, a da to i ne znaju
 
Ni ja nisam za otvorenu vezu, ali ne mogu da verujem da oni ljudi koji biraju klasican nacin vezivanja u dvoje nisu toliko samouvereni, i kao da im uvek nesto fali. Ili ti ljudi nemaju pravu predstavu o konceptu u koji ulaze, ili jednostavno grese kada je izbor partnera u pitanju. Mnogo mi je to sve cudno i nejasno.
Grese u izboru, sto i nije tragicno.
Tragican je manjak samopuzdanja da los i nekvalitetan odnos prekines vec ostajes u njemu i pravis se da sve funcionise, a ne stima nista
 
Poslednja izmena:

Back
Top