Otvorena veza

момоа

Legenda
Poruka
71.660
Da l' biste pristali da sa nekom osobom koja vam je bezuslovno gotivna budete u otvorenoj vezi, dopustajuci joj izlete sa strane, cime joj i uskracujete prevaru kao opciju (jer ne moze da vas prevari, ako joj je "prevara" dopustena). Jel moguce da nekog bezuslovno simpatisete do tog nivoa da pristanete na kompromis da mu dopustite i neki izlet sa strane (kao i on vama) ili mislite da ti izleti sa strane, ako se vec tako jako simpatisete, nisu ni potrebni, vec ste jedno drugom dovoljni? Dal mislite da bi veze i brakovi duze trajali kada bi se tolerisalo ljubavisanje ili bi se time ucinili jos labavijim?

Je l' bi mogli ovo da podnesete i koliko biste dugo izdrzali pre no sto biste pukli?
 
U mojoj glavi ne postoji tako nešto. Ono što je moje, moje je. Nije to oklagija, pa pozajmiš komšinici da razvije pitu, a ona ti posle vrati, a dobiješ i parče pite... Ne bih mogla, ne mislim ni da bilo ko može ako su u igri i osećanja. Realno, ne verujem u seks koji ne znači ništa. Odnosno, možda ne znači ništa sam čin, ali znači ono što je dovelo do tog izleta. Ja tu više ne bih imala šta da tražim....
 
U mojoj glavi ne postoji tako nešto. Ono što je moje, moje je. Nije to oklagija, pa pozajmiš komšinici da razvije pitu, a ona ti posle vrati, a dobiješ i parče pite... Ne bih mogla, ne mislim ni da bilo ko može ako su u igri i osećanja. Realno, ne verujem u seks koji ne znači ništa. Odnosno, možda ne znači ništa sam čin, ali znači ono što je dovelo do tog izleta. Ja tu više ne bih imala šta da tražim....
pa nije tvoje. nego je samo tvoj red.
 
za mene veza mora da bude isključivo 1 na 1, a ostale neke kombinacije, šta znam.. ma ne može ni tada
osim ako od starta ne znam da se upuštam u nešto sa nekim ko već ima drugu
mada to više ne radim, da me ne bi karma posle lupila po glavi
znači ne, nisam za to definitivno
 
Генерално нисам посесиван а слаб сам и са љубомором. Фазони Рака из Баранде: "скупи ноге, ***** ти материна" су нека прошла времена.
 
Volela bih osetiti takvu vrstu ljubavi.
Jer bi takva ljubav morala biti uzvisena i lisena svega „ljudskog“.
Sa ovim stanjem svesti sada mislim da nisam u stanju za takvu vrstu odnosa.

Ljubomora i posesivnost degradiraju čoveka. Bravo, bravo, ćerko od srne. Samim tim što si svesna toga na dobrom si putu da se rešiš prizemnih emocija.
 
Da l' biste pristali da sa nekom osobom koja vam je bezuslovno gotivna budete u otvorenoj vezi, dopustajuci joj izlete sa strane, cime joj i uskracujete prevaru kao opciju (jer ne moze da vas prevari, ako joj je "prevara" dopustena). Jel moguce da nekog bezuslovno simpatisete do tog nivoa da pristanete na kompromis da mu dopustite i neki izlet sa strane (kao i on vama) ili mislite da ti izleti sa strane, ako se vec tako jako simpatisete, nisu ni potrebni, vec ste jedno drugom dovoljni? Dal mislite da bi veze i brakovi duze trajali kada bi se tolerisalo ljubavisanje ili bi se time ucinili jos labavijim?

Je l' bi mogli ovo da podnesete i koliko biste dugo izdrzali pre no sto biste pukli?

Нема шансе.
Ако тражи друге шта ћу јој и ја?
Са друге стране, ако она мени не одговара боље да се разумемо као људи.

Ово што ти описујеш важи код неких животињских врста, могу то да разумем код врста које су плен тј. у ситуацији када једно може у тренутку да нестане.
Већина птица има партнера за цео живот, ако могу оне зашто не би могли и ми.
 
Da l' biste pristali da sa nekom osobom koja vam je bezuslovno gotivna budete u otvorenoj vezi, dopustajuci joj izlete sa strane, cime joj i uskracujete prevaru kao opciju (jer ne moze da vas prevari, ako joj je "prevara" dopustena). Jel moguce da nekog bezuslovno simpatisete do tog nivoa da pristanete na kompromis da mu dopustite i neki izlet sa strane (kao i on vama) ili mislite da ti izleti sa strane, ako se vec tako jako simpatisete, nisu ni potrebni, vec ste jedno drugom dovoljni? Dal mislite da bi veze i brakovi duze trajali kada bi se tolerisalo ljubavisanje ili bi se time ucinili jos labavijim?

Je l' bi mogli ovo da podnesete i koliko biste dugo izdrzali pre no sto biste pukli?
To mi i ne liči na vezu,niti se mora tako zvati,zbog neke forme,šta li.
Ali kad zamislim to sve iz posta,prvo bih se zapitala šta nas veže?
Ako je samo seksualna privlačnost, onda i nema potrebe za vezom.Svakako je sve bazirano na otvorenosti i slobodi.Kad se poželimo i nađemo se.
Ako nas vežu neka dublja osjećanja onda i ne bismo ni željeli nešto drugo da imamo sa strane.
Takve veze su,kako god okreneš,nepotrebne.Možeš reći da si u vezi eto tako,radi drugih ili da osjetiš povremeno da nekome pripadaš,pa i na taj način.
Dok,s druge strane postoje otvoreni brakovi.
Već ste godinama skupa,vežu vas razne stvari zbog kojih ne želite razvod,a zajedniči seks je dosadio,nema više uzbuđenja, jednostavno oboje vas privlači neko drugi.
Što se tiče pucanja,pucam momentalno :aha:Ne bih mogla da trpim te neke nadogradnje vezi ili braku.
 
To mi i ne liči na vezu,niti se mora tako zvati,zbog neke forme,šta li.
Ali kad zamislim to sve iz posta,prvo bih se zapitala šta nas veže?
Ako je samo seksualna privlačnost, onda i nema potrebe za vezom.Svakako je sve bazirano na otvorenosti i slobodi.Kad se poželimo i nađemo se.
Ako nas vežu neka dublja osjećanja onda i ne bismo ni željeli nešto drugo da imamo sa strane.
Takve veze su,kako god okreneš,nepotrebne.Možeš reći da si u vezi eto tako,radi drugih ili da osjetiš povremeno da nekome pripadaš,pa i na taj način.
Dok,s druge strane postoje otvoreni brakovi.
Već ste godinama skupa,vežu vas razne stvari zbog kojih ne želite razvod,a zajedniči seks je dosadio,nema više uzbuđenja, jednostavno oboje vas privlači neko drugi.
Što se tiče pucanja,pucam momentalno :aha:Ne bih mogla da trpim te neke nadogradnje vezi ili braku.

Pa ono, i nema potrebe da nazivamo vezom, al bilo bi malo glupo da je nazovem samo "otvorena", pa sam dodao i veza, iako svi znamo da se ne radi o vezi u klasicnom smislu.
 

Back
Top