Otkrivenje Jovanovo

Hocu.

I to stoji: - Budite mudri kao zmije a bezazleni kao golubovi.
pa, ja, adam, vas zato i zvah u raj, da raspravimo ko je kriv, ali nece niko, pa sam onda odustao priznavsi da sam ja kriv za sve.
od raspre nema vajde, pa reko' da ispravim sta se da ispraviti, a Hristos je za nas, za sve nase grehe i krivice sve polozio svoj zivot i opet ga uzeo samo da ne idemo na sud.


ohooooj, ehheeeeej, seci bre to drvo, ne da berem tudju brigu vise
 
Poslednja izmena:
dobar prikaz i analiza Otkrivenja Jovanovog
a ja mislim da je ovo dobra analiza
zasto mislis da je taj video dobra analiza, a ne ova?
Krajnje je vreme da razotkrijemo ovo zagađivanje mozga ljudi i vratimo se realnosti. Poslednje što nam treba je ideja o neizbežnoj katastrofi, beznađu i propasti. Umesto toga, potrebno nam je da bistro razmišljamo, da iznova shvatimo vrednosti naše vrste, da zbijemo redove i da ispoljimo zajedničku želju za borbom i opstankom. Godinama sam slušao sve te bajkovite priče o Otkrovenju, poslednjoj knjizi Biblije. U ovoj “čudesnoj” knjizi, kako sam čuo, cela naša budućnost je preokrenuta, otkrivena i iznesena da je svi vide.
ili sta mislis o ovom delu, koliki bolesnik covek treba da bude da bi napisao tu knjigu, a koliki oni koji je prihvataju i nastavljaju da raspaljuju svoju sado-mazo mastu
Ovo, ni u kom slučaju, nije kraj bizarnih i besmislenih mučenja i tortura koje su primenjene na bespomoćne stanovnike zemlje. Imamo i rečenice poput ove: “I ko se ne nađe zapisan u knjizi života bačen bi u jezero ognjeno”. Pominje se zatim i grupa grešnika. Kaže se šta će im se dogoditi: “I smrt i pakao bačeni biše u jezero ognjeno. I ovo je druga smrt.” Ubiti ih ponovo! A ima još: “I od ova tri zla pogibe trećina ljudi, od ognja i od dima i od sumpora što izlažaše iz usta njihovijeh”.
gde je ovde teologija, gde su bozanski dogmati, gde je bre SVETINJA?
 
Poslednja izmena:
zato što sam ja i pogledao video i pročitao tvoj post u kome daješ nečiju analizu, a ti ne želiš ili ne smeš da pogledaš video koji sam okačio...

evo još jednog manje dobrog ali ipak zanimljivog videa koji analizira Otkrovenje
pogledao sam na blic, prica je suplja na sve strane, samo bih pravio posao moderatoru da cita bzvz
zasto nema neki size, neke teze, ko ce da gleda ceo video... na primer naleteo sam na solunjanima... cese usi... na danila...poslednja vremena... sto to sam sigurno cuo i od ariane ovde, a moguce i sam citirao

video gledam ako ima dokumetarac kao ja sto sam postavio ranije
a bibl. citate analiziramo crno na belo - tekst - pa zato smo na forumu valjda, a ne ja da dajem repliku na 2;57 videa npr, jer ko ce to da proverava da gubi vreme
p.s. da bar imas 1 omiljeni video, pa da odgledam zbog tebe, a kada bi napiso esej/sastav analizu nekog videa, e to bi vec bilo drugo
ja samo kad vidim onu 7glavu tigar zver, ja znam da to nije video za mene [arianin]
 
Poslednja izmena:
Ivan 15,15Više vas ne zovem slugama jer sluga ne zna što radi njegov gospodar; vas sam nazvao prijateljima jer vam priopćih sve što sam čuo od Oca svoga.
Otkrivenje ISUSA KRISTA: njemu ga dade BOG……
ajd sad razmisli da li bi rekao da im je sve dao od Oca, da bi posle slagao i dodavao lazno ottkrivenje naknadno, i taj dodatak izopacivanje sz proroka ili aluzije na dogadjaje koji su se vec dogodili
 
to moze svaka susa da kaze, uostalom to sve sekte i rade samo izmisle da su dobili neko jos novije otkrivenje, a ovo jovanovo im je opravdanje da sekao muve skupljaju na
18 I tada će Gospod zazviždati muvama koje su nakraj reka misirskih, i pčelama koje su u zemlji asirskoj;


19 I doći će i popadaće sve u puste doline i u kamene raseline i na sve česte i na svako drvce.


20 Tada će Gospod obrijati britvom zakupljenom ispreko reke, carem asirskim, glavu i dlake po nogama, i bradu svu.




21 I tada ko sačuva kravicu i dve ovce,


22 Od mnoštva mleka što će davati ješće maslo; jer maslo i med ješće ko god ostane u zemlji.


23 I tada će svako mesto gde ima hiljadu čokota za hiljadu srebrnjaka zarasti u čkalj i trnje.




24 Sa strelama i s lukom ići će se onamo, jer će sva zemlja biti čkalj i trnje.


25 A na sve gore koje su se kopale motikom, na njih neće doći strah od čkalja i trnja, nego će biti ispust volovima i gaziće ih ovce.
 
Ivan 15,15Više vas ne zovem slugama jer sluga ne zna što radi njegov gospodar; vas sam nazvao prijateljima jer vam priopćih sve što sam čuo od Oca svoga.
ajd sad razmisli da li bi rekao da im je sve dao od Oca, da bi posle slagao i dodavao lazno ottkrivenje naknadno, i taj dodatak izopacivanje sz proroka ili aluzije na dogadjaje koji su se vec dogodili
dal je Bog Jedini Otac JHVH

DAO svome SINU i da bude BOG?

DAO svome SINU i da bude VEĆI od Njega?
 
dal je Bog Jedini Otac JHVH

DAO svome SINU i da bude BOG?

DAO svome SINU i da bude VEĆI od Njega?
hriscani brinu sta je to sve sto je Otac dao Sinu, a sto je Sin preneo hriscanima, a satana bi da zavadi Oca i Sina, pa tebi stavlja te reci u usta ko je veci od njih dvojice, kao da neko gradi Sina vecim od Oca - znamo da je to laz, koji neki kao ti poturaju, a zasto, i to nam je jasno - da sakriju ovo sto ja iznosim na videlo
 
hriscani brinu sta je to sve sto je Otac dao Sinu, a sto je Sin preneo hriscanima, a satana bi da zavadi Oca i Sina, pa tebi stavlja te reci u usta ko je veci od njih dvojice, kao da neko gradi Sina vecim od Oca - znamo da je to laz, koji neki kao ti poturaju, a zasto, i to nam je jasno - da sakriju ovo sto ja iznosim na videlo
kako moze satana d azavadi Boga i Isusa
smesno
Oni zajedno vladaju na nebu
a Sotona je pobedjen osudjen i ceka unistenje
 
15 I dade joj se da oživi lik zveri i da lik zveri progovori, te da učini da budu pobijeni svi koji se ne poklone liku te zveri

lik zveri mogu biti kućni uređaji sa veštačkom inteligencijom koji špijuniraju ukućane


 
Poslednja izmena:
4 I žena beše obučena u porfiru i skerlet i nakićena zlatom i kamenjem dragim i biserom, i imaše čašu u ruci svojoj punu mrzosti i poganštine kurvarstva svog;
5 I na čelu njenom napisano ime: Tajna, Vavilon veliki, mati kurvama i mrzostima zemaljskim.
6 I videh ženu pijanu od krvi svetih i od krvi svedoka Isusovih; i začudih se čudom velikim kad je videh.

tajna Vavilon može da predstavlja tajna društva kojima se upravlja svetom... mnogi istraživači smatraju da ova tajna društva i međusobno povezane porodice koje upravljaju njima i svetom vuku korene još iz Vavilona
 
hriscani brinu sta je to sve sto je Otac dao Sinu, a sto je Sin preneo hriscanima, a satana bi da zavadi Oca i Sina, pa tebi stavlja te reci u usta ko je veci od njih dvojice, kao da neko gradi Sina vecim od Oca - znamo da je to laz, koji neki kao ti poturaju, a zasto, i to nam je jasno - da sakriju ovo sto ja iznosim na videlo
1. KORINĆANIMA 15,24
potom - svršetak, KAD PREDA KRALJEVSTVO BOGU I OCU,
pošto obeskrijepi svako Vrhovništvo, svaku Vlast i Silu.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

SIN od Boga Jedinoga Oca JHVH - G Yehošua,
mora predati kraljevstvo svome Bogu Jedinom Ocu JHVH.
SIN G Yehošua nije Bog – jer predaje dobiveno Bogu Jedinom Ocu Jahvi.
SIN od Boga Jedinoga Oca JHVH - nije Otac –
jer predaje sve Ocu Bogu Jedinom Jahvi.

-------------------------------------------------------------------

1. KORINĆANIMA 15,25
Doista, on treba da kraljuje dok ne podloži sve neprijatelje pod noge svoje.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

SIN od Boga Jedinoga Oca JHVH - G Yehošua,
mora podložiti svoje neprijatelje pod noge svoje.
SIN G Yehošua je Sluga svome i našemu Bogu i Ocu JHVH,
i vrši Volju od svoga Boga Jedinoga Oca JHVH.
Neprijatelji SINA G Yehošue su i neprijatelji od Boga Oca JHVH.
Neprijatelji su svi oni kojima Bog NIJE Jedini Bog Otac JHVH.

-------------------------------------------------------------------

1. KORINĆANIMA 15,26
Kao posljednji neprijatelj bit će obeskrijepljena Smrt

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Nestati će SMRTI. Neće više nitko umirati.
Postojat će samo VJEČNOST.
Vječnost za manje od 1/3 ljudi - kojima je Bog - Otac JHVH -
Vječnost u Raju.
Vječnost za više od 2/3 ljudi - kojima Bog NIJE - Otac JHVH -
u Vječnoj MUCI Vječnog Ognjenog Jezera.

-------------------------------------------------------------------

1. KORINĆANIMA 15,27
jer sve podloži nogama njegovim.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Bog Jedini Otac JHVH je SVE podložio
svome SINU G Yehošui.

-----------------------------------------------------------------------

1. KORINĆANIMA 15,27
A kad veli: SVE JE PODLOŽENO,
jasno - SVE
OSIM
ONOGA KOJI MU JE SVE PODLOŽIO
.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

TKO je TAJ - Koji je sve podložio SINU G Yehošui?
TAJ je njegov Bog Jedini Otac JHVH.
Bog Jedini Otac JHVH – NEĆE se podložiti Sinu!
SIN se podlaže OCU Bogu Jedinome, jer SIN nije BOG.
BOG se ne podlaže BOGU, jer Bog je samo JEDAN - Otac JHVH.

--------------------------------------------------------------------------

1. KORINĆANIMA 15,28
I Kad Mu Sve Bude Podloženo,

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

I kad SINU od Boga Jedinoga Oca JHVH - G Yehošui,
njegov Bog Jedini Otac Jahve sve podloži

------------------------------------------------------------------------------

1. KORINĆANIMA 15,28
tada će se i on sam, Sin, podložiti Onomu

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

SIN od Boga Jedioga Oca JHVH - G Yehoša,
će se sam podložiti Bogu Jedinom Ocu Jahvi,
jer SIN G Yehošua nije Bog,
jer je Bog SAMO Jedan - Otac JHVH.

------------------------------------------------------------------------------

1. KORINĆANIMA 15,28
koji je njemu sve podložio

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Bog Jedini Otac JHVH je sve sinu podložio.

--------------------------------------------------------------------------------

1. KORINĆANIMA 15,28
da Bog bude sve u svemu.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Bog Jedini Otac JHVH će biti u svemu duhom i vlašću i voljom svojom.
 
potom - svršetak, KAD PREDA KRALJEVSTVO BOGU I OCU,
a sta ce mu onda svaka vlast na zemlji i na nebu DOK ne preda Ocu kraljevstvo, na svrsetku, jel vlast sluzi za ukras ili da se izvrsava do svrsetka?

"Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji. Idite, dakle, i naučite sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Svetoga Duha, učeći ih da drže sve što sam...

mora predati kraljevstvo svome Bogu Jedinom Ocu JHVH.
to je na svrsetku, ali te ja pitam cija je vlast danas, jel Hristova ili satanina kako tvrdi lazno otkrivenje koje odresuje satanu da vara narode, i daje mu se vlast da ubija?

Pitanje je tvog motiva zasto ti danas umanjujes Hristovu vlast - ti kazes jer je Oceva, ali lazes, JER ti je umanjujes dajuci je preko laznog otkrivenja satani. A Sa jhvh SE IZGOVARAS, JER TO JE NA SVRSETKU, a nije danas.Danas jos ne predaje vlast Ocu, znaci da je danas Hristos BOG.
Ti si u stvari ljubomoran sto je JHVH dao svu vlast Hristu umesto satani, i zato zastupas lazno otkrivenje - antihrista, a u javnosti kazes JHVH je visi da ne bude provaljena ta tvoja ljubomora koju je lazno otkr. antihrist posejao u tebe i mnoge druge.
 
Poslednja izmena:
cija je vlast danas, jel Hristova ili satanina
===================================

„bog“ zemlje sada je SOTONA
==================================



2. KORINĆANIMA 4,4
u onima kojima BOG OVOGA SVIJETA oslijepi pameti nevjerničke
da ne zasvijetli svjetlost evanđelja slave Krista koji je slika Božja.

------------------------------------------------

1. IVANOVA 5,19
Znamo: od Boga smo, a SAV JE SVIJET POD ZLIM.

OTKRIVENJE 2,13
Znam gdje prebivaš -
ondje GDJE JE SOTONINO PRIJESTOLJE -
a čvrsto se držiš moga imena
te nisi zanijekao moje vjere ni u one dane kad je Antipa,
moj svjedok, vjerni moj, ubijen kod vas -
GDJE SOTONA PREBIVA.
 
cija je vlast danas, jel Hristova ili satanina
===================================

„bog“ zemlje sada je SOTONA
eto vidis da se slazemo, sve mozemo da se dogovorimo kada smo uljudni; dakle,
VAS bog vlada vama zemljanima, ali vlast nad zemljom i nebom je mog Gospoda Boga
Znamo: od Boga smo, a SAV JE SVIJET POD ZLIM.
vi ste pod zlim vasim bogom, a ja sam pod dobrim Gospodom Bogom, ali ne zadugo, jer treba sve da pokori pod svoje noge pre nego preda vlast Ocu, pa tako i vi koji se suprotstavljate, hoteci da ostanete pod satanom, PITAJUCI - CIJA JE DANAS
Znam gdje prebivaš -
ondje GDJE JE SOTONINO PRIJESTOLJE -
u pustinji, ispod svakog zrna peska, eto gde su sva sotonina prestolja, pa dok prevrnete to svako da zrno mu sluzite, ihahaj,PRIZNACETE JEDNOG DANA DA JE HRISTOVA VLAST, pokorice I vas KOJI DO DANAS SLUZITE SATANI I HVALITE SE DA JE SATANINA VL;AST
 
Poslednja izmena:
Otkrovenje je pisao "bog Izraela".

"Ra" na hebrejskom je reč za "los, lose". Takodje je skracenica za "ritual abuse".

@Jove,pretpostavljam da ti u svetlu ovoga sve dobija novi smisao...

Preporucujem knjige lika koji je bio dugogodisnji prevodilac hebrejskog u Vatikanu i koji je napisao knjige u kojima potanko razlaze zasto smatra da Bibliju nije pisao pravi bog, nego njegov demijurg.

Pisac se zove Mauro Biglino, a prva knjiga mu doslovno nosi naslov "Biblija nije sveta knjiga".
 

Back
Top