Otkrivenje Jovanovo

reference na moj prethodni post iz jevandjelja po Jovanu, 4. jevendjelje po redu, razna poglavlja
  • 13. И нико се не попе на небо осим који сиђе с неба, Син човечији који је на небу.
  • 24. Ово је онај ученик који сведочи ово, који и написа ово: и знамо да је сведочанство његово истинито.
  • 14. И као што Мојсије подиже змију у пустињи, тако треба Син човечији да се подигне.
  • 28. А Исус им рече: Кад подигнете Сина човечијег, онда ћете дознати да сам ја, и да ништа сам од себе не чиним; него како ме научи Отац мој онако говорим.
  • 32. И кад ја будем подигнут од земље, све ћу привући к себи.
  • 31. Сад је суд овом свету; сад ће бити истеран кнез овог света напоље.
  • 30. Већ нећу много говорити с вама; јер иде кнез овог света, и у мени нема ништа.
 
TO nije odgovor na moje pitanje po tvojim tvrdnjama
nego tvoje bježanje od problema u kojima si
____________________________________________

ne moš dokazati svoje neistine
________________________________

IVAN 3,13 –
UZAŠAO – SIĐE

========================

IVAN 3,13
Nitko nije UZAŠAO na nebo doli onaj koji SIĐE s neba, Sin Čovječji.
=================================================

SIN od Boga Jedinog Oca JHVH -
G Yehošua,
je jedini koji je
1, PRVO:
SIŠAO sa Neba

2, DRUGO:
UZNESEN na Nebo

Jel ti jasno sada?

Nitko drugi nije SIŠAO sa Neba pa onda bio UZNESEN na Nebo.
==================================================
SVI OSTALI su SAMO
OTIŠLI – UZAŠLI – UZNESENI na Nebo
--------------------------------------------------------
TI ostali su:
1. Henok
2. Ilija
.........................
najvjerojatnije i
3. Mojsije (prvo uskrsnut)
=====================

Razlog tome je TO
što je G Yehošua STVOREN na NEBU
pa je
PRVO – SIŠO sa neba
a onda
DRUGO – OTIŠO na nebo
-----------------------------------
LJUDI su rođeni na Zemlji
pa niti nisu SIŠLI sa neba na Zemlju.
============================


TKO JE TVOJ BOG ???
==============================

Najteže pitanje za 99% današnjih samozvanih Kršćana!
===========================================

Tko je tvoj Bog?
Da li je tvoj Bog – Biblijski Bog?
Kako Mu je Ime?
-----------------------

Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa -
Ime Boga je……………
  • Enoh kad je bio UZET sa zemlje, lepo kaže u svojoj proročkoj knjizi da je bio vraćen na zemlju da bi predao, tj. napisao sve, pa je opet bio UZET, i Enoha su držali hrišćani 1. veka, što i Novi Zavet svedoči (Poslanica sv. ap. Jude Jakovljevog 1,14).
  • Ilija, takodje, ne samo da se nije sam peo ili uzilazio na nebo kad ga Gospod htede UZETI, već je u vihoru uzet na nebo, po rastavljanju ognjenim kolima i ognjenim konjima od Jelisija, koji ne govoraše šta bi sa Ilijom u vihoru, nego vikaše: Oče moj, Oče moj! kola Izrailjeva i konjici njegovi! I ne vide ga više (2. knjiga o carevima 2).
Takodje, u 4.om Jevandjelju 3,13 JASNO PIŠE da se niko nije POPEO na nebo (nad nebesima, svrh nebesa, više svih nebesa) osim Onoga koji je i sišao, Sina Čovečijega koji je na nebu (takodje i u Efescima 4,10), posle čega postaje suludo tvrditi da je taj isti jevandjelista, učenik koga Isus ljubljaše (više mesta, ali na poslednjem samo stoji učenik na čemu je i akcenat sve vreme, kako bi se razlikovao od onoga koji sebe pretstavlja prorokom), učenik za čije svedočanstvo znamo da je istinito (21,24), mogao napisati neistinu u lažnom otkrivenju 4,1 o vlastitom PENJANJU na nebo, i/ili UZILAŽENJU dva svedoka [OTK. 11,12] na osnovu GLASA NEIDENTIFIKOVANOG.
Čak Gospod govoreći unapred o vlastitom vaznesenju, i ranije govoreći protiv samouznošenja, ne tvrdi da je on nosilac radnje, već kaže da kao što Mojsije podiže zmiju u pustinji, tako treba da se PODIGNE (3,14), tj. kada PODIGNU SINA ČOVEČIJEG (8,28), tj. kada bude PODIGNUT (12,32)... JOŠ ONDA JE TO BIO SUD KNEZU OVOGA SVETA (KOJI VLADA U VETRU) KOJI JE IZBAČEN (12,31) "NA PATMOS, KOJI SE PENJAO NA NEBO [OTK. 1,9; 4,1]", a koji U Gospodu nema ništa (14,30), jer čak ne prenosi ni lično, već posreduje preko andjela [OTK. 1,1]!
Desnicom se, dakle, Božijom vaznese Gospod (Dela 2,33).
neistine? mislis, lazi? evo ti, pa mi ti reci ko laze
Otk. 1,1: Otkrivenje Isusa Hrista, Koje Njemu Dade Bog, Da Pokaže Slugama Svojim Šta Se Ima Zbiti Uskoro; I Objavi Ga Poslavši Ga Preko Andjela Svojega Slugi Svojemu Jovanu.
  • Jovan15,15: Više Vas Ne Nazivam Slugama, Jer Sluga Ne Zna Šta Radi Gospodar Njegov; Nego Sam Vas Nazvao Prijateljima, Jer Sve Što Čuh Od Oca Svojega, Objavih Vam.

... ...
OTK. 3,21 Onome koji pobedi daću da sedi sa mnom na prestolu mome, kao i ja što pobedih i sedoh sa ocem mojim na prestolu njegovom.

  • Matej 20,23 ... Ali sesti meni s desne i s leve strane, nije moje da dam, nego kojima je pripremio otac moj.
  • Marko 10,40 ali da sednete s desne strane meni i s leve, nije moje da dam, nego će se dati kojima je pripremljeno.
To hvatanje za reci i nerazumevanje smisla i vadjenje iz konteskta je tipicno za tumacernja bez duha.
  • Nego Sam Vas Nazvao Prijateljima, Jer Sve Što Čuh Od Oca Svojega, Objavih Vam.
 
To hvatanje za reci i nerazumevanje smisla i vadjenje iz konteskta je tipicno za tumacernja bez duha.
  • Nego Sam Vas Nazvao Prijateljima, Jer Sve Što Čuh Od Oca Svojega, Objavih Vam.
Tako je.
počela si sama sebe da tapšeš po ramenu :D
jednim nalogom kažeš nešto, a drugim pohvališ to što si prvim nalogom rekla
 
da ti je masta bila cista ne bi to pisao
mA, to ti mozda mastas, palis se, lozis se u zargonu, ja ne mastam, a vidi da i Bog moze da zapali

vec sam citirao Isaija 42
Zato izli na njih žestoku jarost svoju i silan rat, i zapali ga unaokolo, ali on ne razumje; zapali ga, ali on ne mari. [zargonski, mrtav 'ladan i taj izraz sam uprotrebljavao]

ja najdalje sto idem je do zargona, a masta me ne zanima, verovala ili ne ti meni.
 
Otkrovenje je tek u petom veku dodato kanonu. Navodno je pisano sedamdeset ili osamdeset godina nakon Hrista.

Počinje sa
Blago onome koji čita i onima koji slušaju reči proroštva, i drže šta je napisano u njemu; jer je vreme blizu.

A eto čita se već dve hiljade godina i ništa. Osim što je ova reenica izazvala enormna krvoprolića

koji pobedi i održi dela moja do kraja, daću mu vlast nad neznabošcima


O duhovnom razvoju čoveka, može i mora se govoriti simbolično, ali o realnim događajima koji se u
budućnosti predviđaju ne da nema potrebe za time, nego je i štetno. Zamislite da pravite dugoročni
plan razvoja za porodičnu firmu, koji i unucima ostavljate. A u tom planu im date lavirint oko koga
mogu samo glavu da lupaju i na milion načina da shvate nešto pogrešno i ne urade ono što treba.
Biće da bi vas unuci psovali, a posao bi propao.

O čemu uopšte govori ova knjiga?

Zbog čega je ovo uopšte dodato kanonu?

Ako govori o budućim, realnim događajima na planeti Zemlji, onda je već od samog početka
netačna. Suviše nejasna i neodređena za svrhu koju ima.

Ako govori o duhovnom razvoju pojedinca, onda je od početka od svih tumača pogrešno tumačena.

Ја морам себе да цитирам. Боже, како сам паметна.

 
Postoje javne objave koje su pisane sifrovano jer su namenjene samo za odabrane kategorije.
KATEGORIJA IMA OVIH
17. Јер нема ништа тајно што неће бити јавно, ни сакривено што се неће дознати и на видело изићи.
18. Гледајте, дакле, како слушате; јер ко има, даће му се, а ко нема, узеће се од њега и оно што мисли да има.
SIFRA NEMA
16. Нико, пак, свеће не поклапа судом кад је запали, нити меће под одар, него је метне на свећњак да виде светлост који улазе.
17. Јер нема ништа тајно што неће бити јавно, ни сакривено што се неће дознати и на видело изићи.
OPET EVO KATEGORIJA U ISTOM KONTEKSTU NASTAVAK
18. Гледајте, дакле, како слушате; јер ко има, даће му се, а ко нема, узеће се од њега и оно што мисли да има.

O KOJOJ KATEGORIJI TI GOVORIS ako ne o onoj koja bi nesto da sakrije?
26. Не бојте их се дакле; јер нема ништа сакривено што се неће открити, ни тајно што се неће дознати.
27. Шта вам говорим у тами, казујте на видику; и шта вам се шапће на уши, проповедајте с кровова.
 
KATEGORIJA IMA OVIH
17. Јер нема ништа тајно што неће бити јавно, ни сакривено што се неће дознати и на видело изићи.
18. Гледајте, дакле, како слушате; јер ко има, даће му се, а ко нема, узеће се од њега и оно што мисли да има.
SIFRA NEMA
16. Нико, пак, свеће не поклапа судом кад је запали, нити меће под одар, него је метне на свећњак да виде светлост који улазе.
17. Јер нема ништа тајно што неће бити јавно, ни сакривено што се неће дознати и на видело изићи.
OPET EVO KATEGORIJA U ISTOM KONTEKSTU NASTAVAK
18. Гледајте, дакле, како слушате; јер ко има, даће му се, а ко нема, узеће се од њега и оно што мисли да има.

O KOJOJ KATEGORIJI TI GOVORIS ako ne o onoj koja bi nesto da sakrije?
26. Не бојте их се дакле; јер нема ништа сакривено што се неће открити, ни тајно што се неће дознати.
27. Шта вам говорим у тами, казујте на видику; и шта вам се шапће на уши, проповедајте с кровова.
Stoji i ovo

25. U to vrijeme odgovori Isus, i reče: Hvalim te, Oče, Gospode neba i zemlje, što si ovo sakrio od mudrih i razumnih, a otkrio si bezazlenima.

26. Da, Oče, jer je tako bila blaga volja tvoja.

27. Sve je meni predao Otac moj.



I niko ne zna Sina do Otac; niti Oca ko zna do Sin, i ako hoće Sin kome otkriti.
 
25. U to vrijeme odgovori Isus, i reče: Hvalim te, Oče, Gospode neba i zemlje, što si ovo sakrio od mudrih i razumnih, a otkrio si bezazlenima.
da, stoji, ali kako razumemo https://svetosavlje.org/tumacenja-svetog-evandjelja-po-mateju/14/?pismo=lat
25. U to vrijeme odgovori Isus, i reče: Hvalim te, Oče, Gospode neba i zemlje, što si ovo sakrio od mudrih i razumnih, a otkrio si bezazlenima.

Dakle, šta kaže? „Hvalim Te“ – umesto „blagodarim Ti“ – „Oče, što Jevreji koji sebe smatraju mudrim i iskusnim u Svetom Pismu nisu poverovali, dok su neuki i bezazleni[14] poverovali i poznali tajne“.

ref 14 Grčka reč etimološki označava onoga koji ne ume da govori, dakle dete, bezazleno stvorenje.
E sad ja tebe ili vas pitam

zasto necete da se obratite u decu-bezazlene [a ko se ne obrati nece uci u carstvo nebesko, rece Hristos] i da razumete tajne, vec se drzite pismoznalaca, nazovi autoriteta, samo je drugo vreme, situacija - ista? jel sam vam malo potro autoriteta dokazavsi da je njihova mudrost i tumacenje nistavno? rekoh, kao u prici u carevom novom odelu kada dete kaze - car je go. Jel dakle Hristos , otkrio bezazlenima, ili nije? Ali vi necete da budete bezazleni, pa vam ostaje ''pokrivenje Jovanovo Otkrivenje'', kao Padru sto prizna.
 
da, stoji, ali kako razumemo https://svetosavlje.org/tumacenja-svetog-evandjelja-po-mateju/14/?pismo=lat

E sad ja tebe ili vas pitam

zasto necete da se obratite u decu-bezazlene [a ko se ne obrati nece uci u carstvo nebesko, rece Hristos] i da razumete tajne, vec se drzite pismoznalaca, nazovi autoriteta, samo je drugo vreme, situacija - ista? jel sam vam malo potro autoriteta dokazavsi da je njihova mudrost i tumacenje nistavno? rekoh, kao u prici u carevom novom odelu kada dete kaze - car je go. Jel dakle Hristos , otkrio bezazlenima, ili nije?
Hocu.

I to stoji: - Budite mudri kao zmije a bezazleni kao golubovi.
 

Back
Top