OŠTRO UPOZORENJE VLADI RS

Слажем се с тобом, и време је да се њихови памфлети, макар понекад, назову правим именима. На пример, ово "оштро упозорење" као "оштро срање", а то је порука и свима који би да нас заплаше са оно "оштро".
Све то обесе мачку о реп.

Управо тако, некада када су палили и жарили Босном могли су да смене ког хоће функционера, а данас само протествују тј упозоравају. Све је јасније да им је одзвонило, а бојим се да је одзвонило и Босни као држави. :ponoc:
 
Rekoh, stipu socijale i propagande, obojica znamo da 2/3 žrtava u ratu u BiH otpada na Bošnjake.

Propaganda? Lažeš kao i obično...

Ovaj zlocin dogodio se na samom pocetku rata, 8. jula 1992. godine u Gornjim Velesicima, i imao je, prema opstim ocjenama, dalekosezne posljedice, prije svega kada je rijec o ubrzanom iseljavanju Srba iz tog dijela Sarajeva. Posebno je iznenadila surovost i okrutnost onih koji su ga izvrsili, jer je sest ljudi ubijeno usred dana, u vlastitoj kuci, dok su sjedili okupljeni za ruckom. Ubijeni su: Radosava Ristovic (61), njeni sinovi Pero (rodjen 1951.) i Obren (rodjen 1955.), njihova sestra Bosa (rodjena 1961.), Danilo Ristovic, djecak od 14 godina, i Mila Ristovic, a ranjen Dusko Ristovic. U kuci se nalazila i Stojanka Mastilo, prijateljica Mile Ristovic, koja se sakrila iza kauca i ostala nepovrijedjena.

Dva dana kasnije, 10. jula, u Oslobodjenju je objavljeno kratko i sturo saopstenje Ministarstva odbrane i Glavnog staba Oruzanih snaga BiH, u kojem su, s manjim greskama, navedena imena ubijenih. Prema ovom saopstenju, zlocin su izvrsila "trojica neidentifikovanih ubica u vozilu marke zgolf' bez registarskih tablica sa oznakom TO".

Prica Musana Balovica
Musan Balovic, koji je medju prvima stigao na mjesto zlocina, ispricao je tada: "Dosao sam na obezbjedjenje kuce i pomogao komsijama da se ovo bar malo sredi, da ih fino polozimo, da ih pokrijemo, meit se brzo hladi, treba ih staviti u sanduk. Pruzili smo ih fino. Meni je bilo tesko, jer sam odrastao sa ovim svojim komsijama. Ono sto sam vidio u kuci bilo je uzasno. Kako je ko uhvacen da sjedi, samo sto je glavu bacio na stranu. Bosa je sjedila iza vrata, prekrstenih nogu, prvo sam nju vidio, preko prsa je bila prekosena i ispod vrata. Pera sam nasao pokojnog izmedju stola i kauca, majka je bila na kaucu, bila je nepokretna i prije smrti, vidio sam da joj je noga prebijena ispod koljena, vjerovatno rafalom. Danilo je bio tamo, do babe, onda je Mila bila ovdje, do Danila, naslonjene glave na Danila. Ko je ovdje sjedio, Obren ili neko drugi, ne znam..."


http://www.bhdani.com/arhiva/136/t365a.htm
 
Kakv bre referendum ? Najrazvijenije drzave sveta ne mogu bas tako svojeglavo da raspisu referendum-e bez predhodne konsultacije unutar i van drzave a kamoli RS z:)
Ocito je da je ekonomija cveta u RS pa hoce da se ovoje jer ih ovi iz ostatka BiH iskoriscavaju z:mrgreen: Koliko je Dodik siguran da uziva podrsku medju gradjanima RS ???
 
Pomažu. Stanje u BiH je osjetno bolje sad nego nakon rata. Kretanje je slobodno, dokumenta su zajednička, platni sistem je jedinstven, uspostavljen je Distrikt, privrednici sarađuju, policija sarađuje, itd.

Mozda za muslimane.Ne bih bas rekao za ostale.Npr Srba u Sarajevu nikad manje,vasa vlada je nesposobnija od nase(da ne poverujes ali tako je),ukida se deda mraz i stavlja se kako vec ono bese:think:(to je kao vazno drzavno pitanje)...ne mogu se setiti.Silajdzicu je vaznije Tadicevo izvinjenje od bilo cega drugog.A cela stvar sa Btumirom pokazuje nesposobnost vasih politicara!z:)
 
Rekoh, stipu socijale i propagande, obojica znamo da 2/3 žrtava u ratu u BiH otpada na Bošnjake.


Vrhovni komandant armije koja je počinila teške zločine: Alija Izetbegović

Brojne ratne akcije Armije BiH u Sarajevu u kojima su počinjeni pokolji nad srpskim stanovništvom godinama su smatrane velikim vojničkim uspjesima i o njima su pisane knjige. Danas se zna da se radilo o zločinačkim akcijama u kojima su čitavi dijelovi grada etnički čišćeni od Srba. Jedan od očiglednih primjera ovakvog razvoja događaja je akcija TO RBiH na Pofaliće. Naselje sa većinskim srpskim stanovništvom napadnuto je u maju 1992. godine. Vojna akcija izvedena je da bi bilo očišćeno od "četnika". Jedan od rijetkih "četnika" koji je sve to preživio je starac Milan Mijović.


"Ja sam tada zarobljen i još mnogi Srbi. Jedini sam preživio. Znam tačno ljude koji su počinili zločine na Pofalićima. To su Izet Balović (otac mu Agan), Zudo Zijadić i drugi. Tu gdje su mene zatvorili bila im je komanda. Ovdje sam bio u zatvoru dva dana. Onda su me oćerali u Velešiće, iz Velešića na Alipašino polje, a odatle u ‘Viktor Bubanj’. Iz ‘Bubnja’ opet u Velešiće, iz Velešića u Centralni zatvor, iz Centralnog ponovo u ‘Viktor Bubanj’. Tamo sam bio ne znam ni koliko. Evo, vidite kakve su mi ruke", priča Mijović, zavrće rukave i pokazuje ubodne rane od noža, gdje je sječivo probolo kompletno tkivo i izašlo na drugu stranu, iznad zgloba šake.

"Noge da i ne spominjem. Što su najteži jadi, presjekao mi je tetive od stopala. Sad imam problema s tim. Tri dana sam bio vezan bodljikavom žicom. Šta da vam još pričam", svjedoči o svojim stradanjima Miloš Mijović iz Pofalića. Prije rata bio je jedan od najbogatijih ljudi u ovom naselju, imao dvije ogromne kuće (koje su zapaljene), a u ratu je bio jedan od najtežih stradalnika.

Dalje priča o napadu na Pofaliće: "Kad sam krenuo od Doma, pobijenih Srba ležalo je kao pljeve. A ovi samo viču: ‘Hasane, pali kuće’. Ko im je Hasan - ne znam. Tad je zarobljen Pero Pikula, Gojko Radović i zatvoreni su. Nakon dva-tri dana oni su izvedeni i ubijeni. Bio je tu i Stanko Kuzman, njegov brat, pokojni Blažo Šarović i još Srba. Ubili su Vidaka pred rođenom kućom. Kad su mene naveli ovuda viču da su ubili četnika iz Srbije. A on je tu doselio negdje 64-65. godine i napravio kuću. Čovjek nije ni služio vojske, niti je znao šta je puška. U Stanka Pikule zapalili su štalu, unutra bile ovce i koze i sve je to izgorjelo.

Kad su nas doćerali kod Doma u Gornjim Pofalićima ja sam vidio da je tu ležalo pet ubijenih Srba. Samo neke deke bačene po njima. Svezanog su me, u toj kući gdje su me prvo zatvorili, tukli dva dana. Tukli su me, tukli i tukli ...


http://www.koreni.net/broj45/ratubih.htm
 
"Čovjek nije igla, pa da se izgubi. Srba iz Sarajeva - nema. Nema čitavih porodica jer je počinjen ‘državni zločin’. Organizovan iz vrha vlasti. Pojedine specijalne jedinice odgovarale su direktno Aliji Izetbegoviću. Ovi ljudi su bili profesionalci i iza sebe nisu ostavili tragove. Kako sad dokazati koliko su ljudi oni pobili?

A ako smo mi skinuli kapu pred njihovim žrtvama morali bi i oni skinuti kapu pred našim.

Nas boli to što još nije završena satanizacija Srba u BiH. Amor Mašović predstavlja BiH na raznim simpozijumima od Beča do Novog Zelanda i kao papagaj ponavlja da je ubijeno svega 266 Srba u Sarajevu, što je bezobrazluk. Jer samo naše udruženje danas može ponuditi građu o preko 2.500 srpskih žrtava. Imenom i prezimenom a ponegdje znamo i počinioca", kaže za naš list predsjednik Udruženja građana "Istina" Dušan Zurovac.
 
Ocito je da je ekonomija cveta u RS pa hoce da se ovoje jer ih ovi iz ostatka BiH iskoriscavaju z:mrgreen: Koliko je Dodik siguran da uziva podrsku medju gradjanima RS ???

Savez nezavisnih socijaldemokrata Milorad Dodika ubedljivo pobedio na lokalnim izborima u Republici Srpskoj, Stranka demokratske akcije osvojila najviše bošnjačkih, a Hrvatska demokratska zajednica BiH hrvatskih glasova
Milorad Dodik na glasačkom jestu (Foto Tanjug)

Od našeg stalnog dopisnika
Banjaluka, 6. oktobra – Na jučerašnjim lokalnim izborima u Bosni i Hercegovini, na koje je izašlo 55 odsto birača, Savez nezavisnih socijaldemokrata, Stranka demokratske akcije i Hrvatska demokratska zajednica Bosne i Hercegovine potvrdile su svoju dominaciju na bosanskohercegovačkoj političkoj sceni. Predsednik Centralne izborne komisije BiH Suad Arnautović je rekao da je glasalo 1,630.00 birača. U Republici Srpskoj izlaznost je bila 57,95 a u Federaciji BiH 53,12 odsto
http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Dodikova-stranka-pobedila-u-RS.lt.html

Racunaj jos novih koji su videli da ih Dodik dobro vodi!z:)
 
Rekoh, stipu socijale i propagande, obojica znamo da 2/3 žrtava u ratu u BiH otpada na Bošnjake.

Spisak poginulih branitelja i civila tokom opsade Sarajeva


http://www.bhdani.com/arhiva/251/spiskovic5.shtml

RISTOVIĆ
DANILO (TODOR) (1978-1992)
RADOSAVA
PERO (1951-1992)
OBREN (1955-1992)
BOSA (1961-1992)
MILA


Posebno je iznenadila surovost i okrutnost onih koji su ga izvrsili, jer je sest ljudi ubijeno usred dana, u vlastitoj kuci, dok su sjedili okupljeni za ruckom. Ubijeni su: Radosava Ristovic (61), njeni sinovi Pero (rodjen 1951.) i Obren (rodjen 1955.), njihova sestra Bosa (rodjena 1961.), Danilo Ristovic, djecak od 14 godina, i Mila Ristovic, a ranjen Dusko Ristovic. U kuci se nalazila i Stojanka Mastilo, prijateljica Mile Ristovic, koja se sakrila iza kauca i ostala nepovrijedjena.

Dva dana kasnije, 10. jula, u Oslobodjenju je objavljeno kratko i sturo saopstenje Ministarstva odbrane i Glavnog staba Oruzanih snaga BiH, u kojem su, s manjim greskama, navedena imena ubijenih. Prema ovom saopstenju, zlocin su izvrsila "trojica neidentifikovanih ubica u vozilu marke zgolf' bez registarskih tablica sa oznakom TO".
 
ma kakav referendum od toga nema nista..............to mile ronhil pusta zvaku
da bi pridobio "patriotske" glasove, jer su uvek bili popularni
oni koji kao prkose strancima
U ostalom nema ni podrsku srbije za takav potez, a ni EU...............

Srecom tebe niko nista ne pita, niti te konstatuje, a jos veca sreca, na sve ne mozes da utices, mozes samo da piskaras ovuda po forumu i pokazujes negativnost prema srpskom narodu i srpskoj drzavi...

Tacka.
:rtfm:

a sto bih ja imao nesto protiv referenduma?................ali ako ameri i Eu kazu da od toga nema nista, tako ce i biti..............
nego sta cemo ako muslimani u sandzaku raspisu referendum da se
otcepe od srbije............jel bi podrzao onda referendum?...........

Takvi kao ti i stalno prizivaju neke strane zemlje da rade posao i da odlucuju..
Verujem da nisi ni sam sposoban da donosis bilo koje odluke u rodjenoj kuci i licno sebe radi, pa isto tako pozivas nekog drugog da to uradi umesto tebe... I tu je stvar jasna..

Tacka i ovde
:rtfm:

Kakv bre referendum ? Najrazvijenije drzave sveta ne mogu bas tako svojeglavo da raspisu referendum-e bez predhodne konsultacije unutar i van drzave a kamoli RS z:)
Ocito je da je ekonomija cveta u RS pa hoce da se ovoje jer ih ovi iz ostatka BiH iskoriscavaju z:mrgreen: Koliko je Dodik siguran da uziva podrsku medju gradjanima RS ???

Ovde si vise nego smesan..
Prvo sta tebe zabole uopste za ovo pitanje i temu generalno gledajuci,
To da li uzva podrsku gradjana ili ogromne vecine gradjana, pitanje koje postavljas je vise nego smesno i pokusaj stavljanja sumnje na ovo pitanje..
Nepotrebno i besmisleno..

Sto se tice podrske za referendum, verovatno da postoji i takva podrska sa visih instanci, jer da je nema, prica o referendumu ne bi bila tako izrazena i sve prisutnija i sve ucestalija..

Nego, lepo ti uzivaj u zemlji Danskoj, i skupljaj lepo redovni prilog koji moras da das svakog meseca za one za koje si i do sad davao..

I mani se vise srba i Srpske..

Tacka.
:rtfm:
 
Vidim da vam je referendum odjednom postao glavni argument - ali onakav na kojem bi glasali samo Srbi. :lol:

Ne može referendum na pola državne teritorije koja je uz to etnički očišćena biti "najviši oblik demokratije". To nema ni u stripovima.

E, pa, prošlo je vreme kada ste vi i turci preglasavali Srbe u BiH. Sada će biti referendum za RS, a vi u Federaciji pravite svoje. Ko vam brani?
 

Back
Top