Osnovne škole u Nišu

Evo i ja se probudi pa da stavim neki kom. :)) ..... skole su KATASTROVA !!! Pogotovu ova moja ....... xDDDD ....Nastavnici nisu losi samo kad daju dobre ocene ...... :PP ... tacno .... skola uopste nije kao nekada ........ ali ..... zastarela tehnologija ( stariji ljudi ) je zamenjena novom ( danasnja deca ) ......
 
Evo i ja se probudi pa da stavim neki kom. :)) ..... skole su KATASTROVA !!! Pogotovu ova moja ....... xDDDD ....Nastavnici nisu losi samo kad daju dobre ocene ...... :PP ... tacno .... skola uopste nije kao nekada ........ ali ..... zastarela tehnologija ( stariji ljudi ) je zamenjena novom ( danasnja deca ) ......

IwaNa, nisam te razumela najbolje. Zastarela tehnologija smo mi, profesori, nova ste vi, deca? :dontunderstand:
 
Ovako, pre 7 godina sam izasla iz Voždove škole. Đak sam bila ili jakovrlodobar ili odličan, prosek 5,00 je imalo 5-6 đaka u mom odeljenju.

Svojim znanjem koje sam ponela iz ove škole sam poprilično zadovoljna.

Kada sam se preselila u školu prekoputa začudila sam se kada sam videla koliko Vukovaca i đaka generacije ima oko mene. Mislila sam da sam ja loš đak sa svojim prosekom, ustvari desilo se da su to ljudi koji imaju Vukovu diplomu iz MUZIČKOG, LIKOVNOG i FIZIČKOG. :dontunderstand: Dalje, deca iz okolnih sela, naselja sve zlatna deca, odlična, a padež ne umeju da pogode. :dash:

Plan i program, za koji nisu krive osnovne škole je takav kakav je. Profesori svakom dano nezainteresovaniji, ali nadam se da će to da se preokrene, dolaze sada mlađi i verujem strpljiviji. Ne mislim da je ranije škola bila kvalitetnija, jer se učilo uz viku i batinu. Mislim da je dobar odnos sa đacima preduslov za dobro i kvalitento učenje.


Što se tiče raspuštene dece, mafijša u 6.razredu, devojčica našminkanih do zuba to je već stvar kulture koju nose iz kuće. Nastavnici tu nisu krivi.
 
Reforme u školstvu su neophodne u toj meri da se deca skolne od interneta, facebooka, PC-a, MSN-a deca su nezainteresovana trenutno. Mrzi ih da pročitaju lektiru, a i zašto bi kad imaju Interpretacije i internet. Informacije traže na netu, taman posla da traže u knjizi, još ako ga nema u sadržaju to je naučna fantastika naći. A svu krivicu ja pripisujem roditeljima, koji im sve to omogućavaju
 
Reforme u školstvu su neophodne u toj meri da se deca skolne od interneta, facebooka, PC-a, MSN-a deca su nezainteresovana trenutno. Mrzi ih da pročitaju lektiru, a i zašto bi kad imaju Interpretacije i internet. Informacije traže na netu, taman posla da traže u knjizi, još ako ga nema u sadržaju to je naučna fantastika naći. A svu krivicu ja pripisujem roditeljima, koji im sve to omogućavaju

Nisu sve roditelji krivi,pre svega gradivo je dosadno i deca nisu zainteresovana da uci tako je u osnovnoj a i u srednjoj skoli.Treba vise prakse,sta vredi teorija kada npr. nego dodje da radi a ne ume to da primeni.Skolstvo nam je lose,uci se i sta treba i sta ne raznorazne gluposti nista nije menjano 20 i vise godina.
 
Deco, u pravu ste, treba menjati programe, ali tablicu množenja ne možemo menjati, a bez nje ne može da se reši skoro ni jedan zadatak. Kako to da prevaziđemo? Govorite o kvazivukovcima, a nepismenih koji su završili školu je bar 50%. Radim već 20 godina, ali ovo što se poslednjih godina dešava je horor. U školi u kojoj radim, uspeh je ako su se učenici smilovali da dođu u školu. Ne ponavljaju, jer preporuka je Ministarstva da im se ne "uzimaju godine života". Mlađi profesori u koje se vi kunete, nemoćni su da zbog nediscipline održe valjano čas. A sve zbog toga što je osnovna škola obavezna.
 
А нико да спомене Мику Антић (Родољуб Чолаковић), Чегар, Његош, Д.Ј. Станко (Стефан Немања)...
Је л' смо тол'ко били добри / лоши или смо она ,,златна средина'' - нит срмди, нит мирише..?
:D :D :D
 
A ja sam načula priče da studenti na Ekonomskom padaju na ispite zato što ne znaju da prave rečenicu i interpunkcije. Profesorima je, izgleda, važnije interpunkcija i gramatika od znanja ekonomije.:lol:

Mišljenja sam da svako ko krene da studira mora najpre da bude pismen, tj. da poznaje svoj jezik i pravopis. To jeste važnije od onoga što se uči na faksu, jer je jednostavno pretpostavka za to! Kada ne bi bilo tako, onda bismo mogli da upisujemo fakultete čim počnemo tečnije da govorimo - sa 7 godina, recimo. ;)

Naravno, stvarnost je nešto drugo. Bio sam svedok da upravo na Ekonomskom ima užasno mnogo studenata koji ne znaju pravopis, a ni neke osnove gramatike svog maternjeg jezika. Ne možete sebe nazivati obrazovanom osobom ako znate šta je Laferova kriva, a ne znate rečenicu da sastavite. Obrazovanje na prvom mestu podrazumeva pismenost.
 

Back
Top