ОСКРНАВЉЕН ХРАМ СВЕТОГ ПРОРОКА ИЛИЈЕ

dragon x

Buduća legenda
Poruka
46.306
Непознати починиоци провалили су у ноћи са 11. на 12. децембар у храм Светог пророка Илије у Илијашу и том приликом оскрнавили црквене ствари.

012737.jpg



Парох илијашки Предраг Масал изјавио је Срни да је провала извршена кроз западни улаз у храм, када су оштећене решетке и дрвена врата.

"У самом храму су испретуране све ствари, разбацане иконе и прекривачи, у олтару су оскрнављени свети сасуди, антиминс јеванђеље, а свештене одежде разбацане", рекао је Масал.

Према његовим ријечима, ово нечасно дјело открио је тутор храма Љубо Цигановић, а свједоци скрнављења били су и вјерници који су у храм дошли на молитву.

Цигановић је обавијестио полицију, која је обавила увиђај.

Храм Светог пророка Илије у Илијашу није био мета вандала у последњих шест година, али јесте црквена сала која је обијена прије двије године, те скинути бакрени олуци.



http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=32627



Становништво општине Илијаш

година пописа 1991. 1981. 1971.

Срби 11,325 (44,96%) 10,378 (42,67%) 10,941 (47,55%)
Муслимани 10,585 (42,03%) 9,598 (39,47%) 9,187 (39,93%)
Хрвати 1,736 (6,89%) 1,982 (8,15%) 2,172 (9,44%)
Југословени 1,167 (4,63%) 1,901 (7,81%) 400 (1,73%)
остали и непознато 371 (1,47%) 457 (1,87%) 307 (1,33%)
укупно 25,184 24,316 23,007




Према подацима из 2002. године у општини је живјело 15.277 становника. Према националности:

* Бошњаци: 13.401. или 87,7%
* Срби: 1.072 или 7%
* Хрвати: 644 или 4,2%
* Остали: 160 или 1%



http://sr.wikipedia.org/sr/Илијаш




800px-Ilijas_centar.jpg
 
Већ сам писао о томе, али опет да поновим: ИЗРАЕЛ ЈЕ ПОТПУНО У ПРАВУ ШТО РАСТУРА МУСЛИМАНЕ - ГДЕ ГОД СУ МУСЛИМАНИ У ВЕЋИНИ СВУДА РАДЕ ИСТО, АГРЕСИВНИ СУ И НЕНОРМАЛНИ... проблем је у њиховој вери - и то се не може никаквим убеђивањем, демократизацијом или образовањем исправити... н и к а д а.......
 
Већ сам писао о томе, али опет да поновим: ИЗРАЕЛ ЈЕ ПОТПУНО У ПРАВУ ШТО РАСТУРА МУСЛИМАНЕ - ГДЕ ГОД СУ МУСЛИМАНИ У ВЕЋИНИ СВУДА РАДЕ ИСТО, АГРЕСИВНИ СУ И НЕНОРМАЛНИ... проблем је у њиховој вери - и то се не може никаквим убеђивањем, демократизацијом или образовањем исправити... н и к а д а.......

I posle kažeš da ne mrziš nikoga. Haha, sam sebi uskačeš u bulju (usta) :):)

Rugala se sova senici. Hrišćani su isti. Long live atheism!
 
Poslednja izmena:
Тузланску, Добровољачку, Пофалиће......
Ti bi te spontane zločine izjednačio sa planskim smišljenim masovnim ubistvima i progonima nad Bšnjacima i Hrvatima u Podrinju, Posavini i istočnoj Hercegovini? Nisu Bošnjaci vama granatirali Banjaluku, nego ste vi više od 1000 dana držali Sarajevo u totalnoj klanici.
 
Ti bi te spontane zločine izjednačio sa planskim smišljenim masovnim ubistvima i progonima nad Bšnjacima i Hrvatima u Podrinju, Posavini i istočnoj Hercegovini? Nisu Bošnjaci vama granatirali Banjaluku, nego ste vi više od 1000 dana držali Sarajevo u totalnoj klanici.

Сарајево је било подијељен град. Само за један дан у Пофалићима, на муслиманској страни 1992. године, побијено је више људи, него на Овчари.

По неким процјенама чак и до 400 цивила. Сада у Пофалићима постоји више од 60 српских станова за које нико никада није поднио захтјев за враћање имовине.
 
interesantno kako se neki pagani folksdojcheri predstavljaju da su antinacisti, simpatishu talibane iz ss skenderbeg i ss handzhar a podrzhavaju ih khmkhm... shta reћi? sem interesantno.

evrotalibani

Ovo se verovatno na mene odnosi. Nisam Nemac, ali sam banatski Srbin (što mu otprilike dođe na isto) :) A o drugom delu tvog posta ne treba trošiti reči, jer lupetaš.
 

Back
Top