O'секо сам дебело црево.

Ја сам се лечио '92. од Хочкиновог лимфома. Примио 24 хемо терапије и 20 зрачења. Сад ми много лакше ако је то истина да нису исте.
Nisu iste, ili je premedikacija takva da sprečava te nuspojave. Znam baš prilčan broj žena koje su na žalost imale hočkin limfom ali su se i izlečile od njega.
 
Жено....нисам луд.....примаио сан неке наранџасте хемо терапије 1992. у марту. 12 сати повраћаш без престанка. Од прве се онесвестио. Од пете хтео да се бацим кроз прозор у наступу лудила. Не мош брате......оћеш да полудиш од напора. Толико се натежеш да ти утрни корен К.....ца. Кад их примала и због чега? Шта си осећала ?
Upravo to , ne podnosi svako isto tu hemoterapiji.
Inače to je zlo...jedno kao leči a drugo uništava..zapravo hemoterapija samo uništava :( i šta treba i šta ne treba.
 
Жено....нисам луд.....примаио сан неке наранџасте хемо терапије 1992. у марту. 12 сати повраћаш без престанка. Од прве се онесвестио. Од пете хтео да се бацим кроз прозор у наступу лудила. Не мош брате......оћеш да полудиш од напора. Толико се натежеш да ти утрни корен К.....ца. Кад их примала и због чега? Шта си осећала ?
Ona ih i dan danas tu i tamo prima, a zaista nisu sve ubitacne, ti si ove dobijao pre 30 godina, tada se
jako toga malo i znalo oko hemoterapija.

čekaj, što ti ne otklone te metastaze?
Pitanje ti je doyayno:D
 
Оно пре што сам вам прич'о. Извадили 30-40 см. Јутрос изађох из болнице. 'Ајде рез од 12 см и рупе од дренова....него што ме буквално сваки мишић боли од лежања. Наравно, осећам и бол унутра у стомаку. Хируг је сликао па ми показао како изгледа то што је извадио. Ал' пази сад ово.....пре операције сам имао ултра звук срца и каже ми ви имате сужење срчаих залисака и кроз неко време праћења то морате оперисати !! Па човече......је'л има неки К.....у животу мене да мимоиђе !! Осећам се као човек кога је прошао тешки грип. Сав сам сломљен, малокрван, ништа не једем, попијем једну чашу воде дневно. У уторак идем по хистопатолошки налаз. Докторка каже да није рак. Ако јесте.....нећу по други пут да примам оне хемо терапије од којих душу човек поврати. Лепо ћу да пуцам из карабина 30-06 да будем више од сто посто мртав !! Одо' сад да мало прилегнем.
Pomoli se bogu x pa će sve glatko da ide.
 
Upravo to , ne podnosi svako isto tu hemoterapiji.
Inače to je zlo...jedno kao leči a drugo uništava..zapravo hemoterapija samo uništava :( i šta treba i šta ne treba.
Ti si primao pa znas?

Ona ih i dan danas tu i tamo prima, a zaista nisu sve ubitacne, ti si ove dobijao pre 30 godina, tada se
jako toga malo i znalo oko hemoterapija.


Pitanje ti je doyayno:D
Ma gde tu i tamo primala sam minimum 1 ciklus mesecno, a znalo je da se zalomi i 2. Cesce ne moze.
Sada postoje lekovi koji se kao premedikacija daju pre same hemoterapije svaki put i vecinom svima ako SLUSAJU savete sobne sestre ni nema mucnine apsolutno nikakve.
 
Ona ih i dan danas tu i tamo prima, a zaista nisu sve ubitacne, ti si ove dobijao pre 30 godina, tada se
jako toga malo i znalo oko hemoterapija.


Pitanje ti je doyayno:D
Ma gde tu i tamo primala sam minimum 1 ciklus mesecno, a znalo je da se zalomi i 2. Cesce ne moze.
Sada postoje lekovi koji se kao premedikacija daju pre same hemoterapije svaki put i vecinom svima ako SLUSAJU savete sobne sestre ni nema mucnine apsolutno nikakve.
Убише болови. Из центра стомака удара горе у раме и леви бубрег и лумбални део. Рокн'о сам једну од 1000 мг бруфена.
Brufen izbegavaj uzmi paracetamol.
 
Ti si primao pa znas?


Ma gde tu i tamo primala sam minimum 1 ciklus mesecno, a znalo je da se zalomi i 2. Cesce ne moze.
Sada postoje lekovi koji se kao premedikacija daju pre same hemoterapije svaki put i vecinom svima ako SLUSAJU savete sobne sestre ni nema mucnine apsolutno nikakve.
Rekoh da ne podnosi isto svako hemoterapiju, niti prima svako iste doze kao i kombinaciju...niti svakome odrede kako treba, sve to zaboravljate pošto imate neki bolji primer.
Šta je tu pogrešno šta sam napisao?
Sve zavisi u kojoj se fazi otkrije rak , tako će i delovati hemoterapija.

Jetru čuvajte , ona kada ode nema povratka.
Zato savet @KraNp da proveri jetru.
 
Ај не тупи, него један део своје борбености на темама где се гложимо око којечега преусмери на своје оздрављење, и гарантујем ти да ће болест да се разболи од неизлечивог Кранпитиса, и да се покупи са сцене у нереду... :lol:
Држи се, дечкоњо, и не клоњавај духом, јер ти је зато дат...:ortaci3:
 
Зна ли неко шта се дешава. У болници сам после операције имао столицу а сад кући нити једем нити пијем. Имам скраћен желудац. Неко ми рече ако ти не раде црева онда те опет отварају. Кева ме већ гледа као венац на гробљу. Нешто ми кркља у једњаку и враћа ми воду у усну дупљу.
 
Зна ли неко шта се дешава. У болници сам после операције имао столицу а сад кући нити једем нити пијем. Имам скраћен желудац. Неко ми рече ако ти не раде црева онда те опет отварају. Кева ме већ гледа као венац на гробљу. Нешто ми кркља у једњаку и враћа ми воду у усну дупљу.
Ustajes li ili samo ležiš? Moraš da hodaš po malo po stanu bar, da bi creva radila. Takođe moraš jesti po nekoliko manjih obroka dnevno, ne može ništa da se ne jede i ne pije, tako ćeš samo raditi na svoju štetu.
Imaš li kakvu terapuju?
 
Зна ли неко шта се дешава. У болници сам после операције имао столицу а сад кући нити једем нити пијем. Имам скраћен желудац. Неко ми рече ако ти не раде црева онда те опет отварају. Кева ме већ гледа као венац на гробљу. Нешто ми кркља у једњаку и враћа ми воду у усну дупљу.
Pa ako bude bilo i nocas tako pozovi sutra lekara ili bilo koga ko je bio prisutan operaciji
pa ih pitaj sta da radis.
 
Зна ли неко шта се дешава. У болници сам после операције имао столицу а сад кући нити једем нити пијем. Имам скраћен желудац. Неко ми рече ако ти не раде црева онда те опет отварају. Кева ме већ гледа као венац на гробљу. Нешто ми кркља у једњаку и враћа ми воду у усну дупљу.
To neko neredovno "stanje" zna da traje i nekoliko nedelja, a ako si imao samo polipe onda
ne brini nista i nikako nemoj ni slucajno da pijes mleko, to gadno nadima stomak.
 
Зна ли неко шта се дешава. У болници сам после операције имао столицу а сад кући нити једем нити пијем. Имам скраћен желудац. Неко ми рече ако ти не раде црева онда те опет отварају. Кева ме већ гледа као венац на гробљу. Нешто ми кркља у једњаку и враћа ми воду у усну дупљу.
КраНп, где си ти оперисан?
је л постоји могућност да још данас запалиш у болницу, па нека они то решавају.
не знам од чега би имао столицу,ако не једеш и не пијеш,јер те и вода тера на повраћње.
нисам сигурна да оперишу,ако стану црева, али ако се замрсе онда да.
ја на твом месту не бих чекала, још јуче би их цимала...
 
КраНп, где си ти оперисан?
је л постоји могућност да још данас запалиш у болницу, па нека они то решавају.
не знам од чега би имао столицу,ако не једеш и не пијеш,јер те и вода тера на повраћње.
нисам сигурна да оперишу,ако стану црева, али ако се замрсе онда да.
ја на твом месту не бих чекала, још јуче би их цимала...
Јуче сам и отишао око осам увече у дом здравља на инфузију. Дођем кући и опет се разбијем од повраћања. Зовнем хитну у пола два ујутру и одведу ме у болницу. Тамо опет добијем инфузију и чекао 8 сати ујутро да дође дежурни хирург. Прво сам урадио ултразвук који је у реду па ме стога пустио кући и ништа ми није рекао шта даље да радим. Онда сам ја преко својих веза звао своје лекаре и рекли ми да дођем сутра и прекосутра. Сад се ја питам, докле ова нова ситуација са одстрањених 40 см дебелог црева може овако да ме уништава. 'Оће ли то престати скоро. Глупо ми да ме нон стоп трпају инфузијама.
 
Јуче сам и отишао око осам увече у дом здравља на инфузију. Дођем кући и опет се разбијем од повраћања. Зовнем хитну у пола два ујутру и одведу ме у болницу. Тамо опет добијем инфузију и чекао 8 сати ујутро да дође дежурни хирург. Прво сам урадио ултразвук који је у реду па ме стога пустио кући и ништа ми није рекао шта даље да радим. Онда сам ја преко својих веза звао своје лекаре и рекли ми да дођем сутра и прекосутра. Сад се ја питам, докле ова нова ситуација са одстрањених 40 см дебелог црева може овако да ме уништава. 'Оће ли то престати скоро. Глупо ми да ме нон стоп трпају инфузијама.
па није глупо да те "трпају инфизујама" ако већ не можеш јести и пити.
паметније би било да су те оставили у болници, да се цревца унормале.
није код тебе дебело црево једини проблем.. од скраћеног желуца си и тако само зобао.

негде к'о да си зачепљен,ако ништа у тебе неће :think:

не излази из болнице док те не среде, а успут питај доцу шта све можеш да очекујеш,
и како даље. па мораш добити неку инструктажу које ћеш се придржавати.
све је још свеже...
 
Он је мене шести дан пустио кући од операције и рекао да имам умрене активности и да једем шта хоћу. Али ја нисам ОВО очекивао.
верујем да ниси.
у болници ти било добро?
јео нормално?

мени се чини да те мало рано пустио кући..
 
верујем да ниси.
у болници ти било добро?
јео нормално?

мени се чини да те мало рано пустио кући..
Било је добро јер сам побегао из собе са неким некултурним гробовима од пензоса и лежао сам у другој соби. Иначе......може ли неко да ми каже шта да радим да ми се не враћа садржај из желудца у уста и душник током сна где је ми је био дрен кроз леву ноздрву !!??

верујем да ниси.
у болници ти било добро?
јео нормално?

мени се чини да те мало рано пустио кући..
Само пар бајатих кексића и чај.
 

Back
Top