Осећање гађења

A vrh zemlje je izabrao ko? Sam se vrh zemlje izabrao ili je to neki narod uradio? Ko je i Hitleru davao podršku? Koliko ljudi je bilo na njegovim skupovima sa podignutom desnom rukom vičući Sieg Heil? To neki Islanđani bili? Da nisu Norvežani?
Довољно је само погледати документарни филм Лени фон Рифенштал " Тријумф воље"
 
Još jedan klon nalog istog tipa? Šizofrena cepanja? Može biti.
Može biti i da previše sereš, uvek je i to opcija, nikad ne zaboravi.

Narod Nemačke je izabrao ono što je kasnije iznedrilo sve te zločine i to dobar deo tog naroda, zapravo veći procenat od 50% koji mu je bio potreban za većinu. Što znači da su odgovorni i za ono što je usledilo. Kao što meni neko ne može ko glasa danas za SNS da se ograđuje od toga koje su sve ustupke dali Kosmetu kao samoproglašenoj državi, nisam ja, ne mićo, baš jesi ti, dao si im glas i mogućnost da to urade.
To svakako nije ni približno slično, kamoli tek isto što i "nemački narod nam klao decu". U lupanju kad ti se pokaže da grešiš ti udariš još jače da lupaš i očekuješ da niko ne čuje lupanje.

Problem glupih ljudi, kao što si i ti, je upravo taj što od drveta ne vide šumu. Kako ovde proklamuješ da država i narod nisu isto, tako lupetaš gluposti i za rasizam jer ozbiljna količina ljudi smatra za rasiste svakoga ko kaže nešto protiv druge boje kože, osnovano ili ne, jer daleko bilo da spomeneš u negativnom kontekstu. Tu vidiš koliko si promašio i koliko si šupalj ukazujući na neko kao licemerstvo, a glup kao noć.
Ja možda jesam glup kao noć, ali i dalje nisam dovoljno glup da ne primetim da pokušavaš vrlo bezobrazno da mi imputiraš reči koje nisam izrekao ili iskriviš one koje jesam izrekao. Kolika god da je ta ozbiljna količina ljudi o kojoj pričaš, ja nisam govorio o tome već pravio paralelu između trpanja države, zemlje i naroda u isti koš, i trpanja genetskih i kulturoloških odlika u isti koš, ali boli te uvo za poentu, neka si ti odvukao u neku svoju stranu da bi isterao poentu kako sam ja glup. :)

Ne može da te okrzne, za to prvo treba imati obraza, pameti i dostojanstva, a ti si od toga operisan.
Važi se, dečko, kako god ti kažeš. 🥱
 
Sama činjenica da optužuješ druge da ti pripisuju stavove koje eto nemaš, a daju se izvesti iz onoga što pišeš, je dovoljan dokaz za:
1. da si tip koji nema koherentan stav;
2. da si tip koji misli da je to neupadljivo (''učitavaju ti, ne misliš ti ništa od toga''), a to ukazuje na mišljenje da su drugi nedovoljno pametni da to uoče;

Nedavanje odgovora na glupa pitanja je tvoja specijalnost, podsetiću te. Ne učitavaj mi. ;)
A što glumiš da me poznaješ i da si vična psihoanalizi? Što bre svi glumite da ste telepate, šta ste umislili koji moj samo zato jer ste Srbi, spustite se bre na zemlju, nebitni ste. 😃
Svi znaju sve u ovoj zemlji (ups, nehotice eto ispljuvah i izomalovažih na najgori i najbrutalniji način Srbe, Srbiju i sve što je srpsko). Uputiš nekome jedan pogled, on ti odma' izdeklamuje šta si jeo jutros i koliko mrziš Srbe.

Kakav je ovaj forum jebeni krindž nad krindževima.
 
otvorena mržnja ka sopstvenoj zemlji.
Ozbiljni psihički problemi, iščašeni aršini, teška priča.

Mislim da se samo kod nas automatski postaje autošoven, mrzitelj Srba i svega što je srpsko, breaker of chains and mother of dragons, istog onog trenutka kad za Srbiju upotrebiš izraz koji je za samo delić nijanse manje veličanstven od izraza "raj na Zemlji". Šta reče? Gubernija? OFF WITH HIS HEAD!
 
Golf 5 je Glof 5. Nemačka je Nemačka. Nećeš u Golfu 5 uvesti i Nemačku i Nemce u Srbiju i u kuću. Evo, Srbi se razbiše pušeći vutru, koja na ulicama ima naziv "šiptarka". Stvarno se uzgaja kod njih

Није шћипетарија без разлога добила Бондстил. Као што је Авганистан био цео Бондстил. Више није. Нема Амера, пала производња на 5%
 
Не улазећи у мрачне догађаје по Косову касних деведесетих, знаш како је Римљанин у доба античке републике и царства могао да се заштити од понижења, тираније, малтретирања, повреде части? Рекао би, ако је на то имао право, civis romanus sum, ја сам римски грађанин! Свето писмо даје неке примере који су важили и за римљанима врло одиозног Св Павла. То је било довољно.

Замисли сад да је српски грађанин у тој позицији, и да га будно око и јака рука (и мајчинско срце, што да не) Србије штити од повреде и неправде, било у Србији самој или куд год на свету.

Знаш како каже наш народ, of all sad words of tongue or pen, the saddest are these: it might have been.

Тако да је прасићима најбоље да науче да се пењу на дрво.

Naravno da znam, zaboga, ucila sam to.
Rimljane nisu smeli da tuku i razapnu ali su smeli da ih ubiju casno i da im sude u Rimu. Ishod je isti, odes na nebo pa odes, sa vise ili manje ponizenja pre toga, ali kada smo vec dotle dosli i nije neka uteha.

Rim je primer vladajuceg sistema koji je plivao u krvi. Tibrom je doslovno tekla krv politickih protivnika. Smatrali su ga prokletim, zacetim u bratoubistvu i silovanju.
Iz tog razloga toliko volim Rim jer pokazuje kroz sta se sve mora proci da bi se do boljeg doslo.

Uzecu primer, ovaj tvoj, skoro sam citala. Imamo knjige i u svinjcu. Za sada.
Elem, Gaj Grah je drzao sjajnu besedu, napadao je nekog konzula koji je bicem naucio pameti gradonacelnika manjeg grada. Grah je bio reformator, poznata stvar, ali zeleo je da dodeli pravo gradjanstva celoj Italiji. Ubili su ga.
Na njega se naslonio Druz. I njega su ubili.
Tada je poceo Saveznicki rat. Rim su napali saveznici sa poluostrva zahtevajuci pravo rimskih gradjana.
Ne jednaka prava vec bas to pravo.
Izgubili su rat tesno ali je Rim bio prinudjen da im zahtevano pravo naknadno prizna.

Dogodine je vec poceo Sulin rat.
U Rimu si zaista bio na vrhu ili mrtav u danu.

Poznat je sudski proces nekog peregrinskog pesnika koji je tvrdio da je rimski gradjanin. Njegov advokat je bio Ciceron licno.
Ciceron koji sam nije rodjen u Rimu a bio je konzul, ako se ne varam. Kada je iznervirao narod, izbacili su ga negde u Grcku. Kada ih je jos vise iznervirao - odrubili su mu glavu!

Mi danas izucavamo Rim sa kolonadama i hramovima u mermeru. Istina je da Rim nije tako izgledao. Bio je musav, prljav, pun bolestina ali se menjao, stalno se menjao i kroz sve te promene popravljao.
Ako bi imao problem u trgovini, izmislili bi medjunarodno pravo. Gradjani ili ne, koga briga, evo ius gentium je tu, nesto je krvi na njemu, boze moj, zaboravice se.
I danas retko ko zna (pravnici znaju, naravno) da su Ciceronovoj glavi stavljali usi na forumu ali svi su culi za njegove besede, kao sto je i zeleo, ostao je upamcen.

Zato se isplati boriti se. I zato ne pomaze stav "Srbi, vi ste grozni".
Ako se pomeramo bicemo vremenom manje grozni. Druga opcija je da za vek ili dva nestanemo. Deluje nemoguce ali ja zaista mislim da cemo ispariti kao narod brze nego sto bilo ko misli.
 
Пролазећи кроз теме и постове јавља ми се то осећање да неко може да позитивно говори и САД,ЕУ и НАТО чак и на данашњи дан.
Што би рекао мој покојни деда "Србијо, земљо ко те гази"!
Naravno :ok:
Nego,nikako da mi bude jasno cudjenje tome na ovom forumu.Mada sve je to nebitno sto se saka jada skupila bas ovde i nesto krešte.
Najjace od svega je kad natojaneri spominju Kajmakcalan :hahaha:
Da im znaju preci govnjivom motkom bi ih utukli.Mada,daj Boze da su preci takvih bili iđe a i ako jesu ko zna na cijoj strani.Nece iver daleko od klade tako da
pissing.gif
 
Naravno da znam, zaboga, ucila sam to.
Rimljane nisu smeli da tuku i razapnu ali su smeli da ih ubiju casno i da im sude u Rimu. Ishod je isti, odes na nebo pa odes, sa vise ili manje ponizenja pre toga, ali kada smo vec dotle dosli i nije neka uteha.

Rim je primer vladajuceg sistema koji je plivao u krvi. Tibrom je doslovno tekla krv politickih protivnika. Smatrali su ga prokletim, zacetim u bratoubistvu i silovanju.
Iz tog razloga toliko volim Rim jer pokazuje kroz sta se sve mora proci da bi se do boljeg doslo.

Uzecu primer, ovaj tvoj, skoro sam citala. Imamo knjige i u svinjcu. Za sada.
Elem, Gaj Grah je drzao sjajnu besedu, napadao je nekog konzula koji je bicem naucio pameti gradonacelnika manjeg grada. Grah je bio reformator, poznata stvar, ali zeleo je da dodeli pravo gradjanstva celoj Italiji. Ubili su ga.
Na njega se naslonio Druz. I njega su ubili.
Tada je poceo Saveznicki rat. Rim su napali saveznici sa poluostrva zahtevajuci pravo rimskih gradjana.
Ne jednaka prava vec bas to pravo.
Izgubili su rat tesno ali je Rim bio prinudjen da im zahtevano pravo naknadno prizna.

Dogodine je vec poceo Sulin rat.
U Rimu si zaista bio na vrhu ili mrtav u danu.

Poznat je sudski proces nekog peregrinskog pesnika koji je tvrdio da je rimski gradjanin. Njegov advokat je bio Ciceron licno.
Ciceron koji sam nije rodjen u Rimu a bio je konzul, ako se ne varam. Kada je iznervirao narod, izbacili su ga negde u Grcku. Kada ih je jos vise iznervirao - odrubili su mu glavu!

Mi danas izucavamo Rim sa kolonadama i hramovima u mermeru. Istina je da Rim nije tako izgledao. Bio je musav, prljav, pun bolestina ali se menjao, stalno se menjao i kroz sve te promene popravljao.
Ako bi imao problem u trgovini, izmislili bi medjunarodno pravo. Gradjani ili ne, koga briga, evo ius gentium je tu, nesto je krvi na njemu, boze moj, zaboravice se.
I danas retko ko zna (pravnici znaju, naravno) da su Ciceronovoj glavi stavljali usi na forumu ali svi su culi za njegove besede, kao sto je i zeleo, ostao je upamcen.

Zato se isplati boriti se. I zato ne pomaze stav "Srbi, vi ste grozni".
Ako se pomeramo bicemo vremenom manje grozni. Druga opcija je da za vek ili dva nestanemo. Deluje nemoguce ali ja zaista mislim da cemo ispariti kao narod brze nego sto bilo ko misli.

Бркаш Србију са Србима, говорећи час о једном, час о другом. Србија може да постане боља... можда, уз много среће. Срби су то што су.

Ја ти свакако не пребацујем твоју љубав према... свим тим сумњиво достојним појавама. Маркиз де Сад примећује, у дијалогу петом, да треба жалити оне који имају чудан укус, не грдити их. Њихове грешке су грешке и природе саме, примећује, и нису ништа одговорнији што су на свет дошли са таквим склоностима него што смо ми зато што смо рођени кривоноги или лепо грађени.
 
A što glumiš da me poznaješ i da si vična psihoanalizi? Što bre svi glumite da ste telepate, šta ste umislili koji moj samo zato jer ste Srbi, spustite se bre na zemlju, nebitni ste. 😃
Svi znaju sve u ovoj zemlji (ups, nehotice eto ispljuvah i izomalovažih na najgori i najbrutalniji način Srbe, Srbiju i sve što je srpsko). Uputiš nekome jedan pogled, on ti odma' izdeklamuje šta si jeo jutros i koliko mrziš Srbe.

Kakav je ovaj forum jebeni krindž nad krindževima.
Схватили смо да смо небитни, а ти битан.
Не брини. Нећемо ти више дрмати трон. :D
 
Može biti i da previše sereš, uvek je i to opcija, nikad ne zaboravi.

To svakako nije ni približno slično, kamoli tek isto što i "nemački narod nam klao decu". U lupanju kad ti se pokaže da grešiš ti udariš još jače da lupaš i očekuješ da niko ne čuje lupanje.

Ja možda jesam glup kao noć, ali i dalje nisam dovoljno glup da ne primetim da pokušavaš vrlo bezobrazno da mi imputiraš reči koje nisam izrekao ili iskriviš one koje jesam izrekao. Kolika god da je ta ozbiljna količina ljudi o kojoj pričaš, ja nisam govorio o tome već pravio paralelu između trpanja države, zemlje i naroda u isti koš, i trpanja genetskih i kulturoloških odlika u isti koš, ali boli te uvo za poentu, neka si ti odvukao u neku svoju stranu da bi isterao poentu kako sam ja glup. :)

Važi se, dečko, kako god ti kažeš. 🥱

Ipak će biti da je šizofrenija.

Kao što rekoh već, prevelik deo tog naroda je uradio nešto i zalagao se za ideju koja je odvukla u smrt ozbiljan broj ljudi, nama radila to što je radila, tako da te priče "nismo mi, već naše rukovodstvo", zemljače, nije ono palo sa neba, neko se zalagao za to. Očigledno u Nemačkoj većina čim su formirali vladu.

Pa ti sad aboliraj njih koliko hoćeš. Naravno da nisu ni svi Hrvati ustaše, pa opet imaš polupane table u Vukovaru, pa opet imaš marš crnokošuljaša, pa opet imaš prebijene ljude u Hrvatskoj jer su mislili da su Srbi, pa je onaj jadnik skakao u more i vikao kako je Crnogorac, ne Srbin i slično. Tako da naravno da nisu svi ustaše i nacisti, ali isto tako je ta ideja debelo živela i u narodu tamo čim je u toj meri sprovedena u delo.

Samo što vi nemate kontakt sa realnošću i abolirate sve što se desilo pod parolom "mi smo super kul, a i vi šta hoćete kupujete krem bananice od Hrvata, šta sad znači vi ih volite". Je*eni debili.

Ozbiljni psihički problemi, iščašeni aršini, teška priča.

Mislim da se samo kod nas automatski postaje autošoven, mrzitelj Srba i svega što je srpsko, breaker of chains and mother of dragons, istog onog trenutka kad za Srbiju upotrebiš izraz koji je za samo delić nijanse manje veličanstven od izraza "raj na Zemlji". Šta reče? Gubernija? OFF WITH HIS HEAD!

I sve ovo primeti onaj koji jasno kao zatucane i nacionaliste i sve ostalo pogrdno kvalifikuje čoveka čim kaže nešto pohvalno za Srbiju, zemlju u kojoj je rođen. Ne mora uopšte da bude veličanstven, niti je iko rekao raj na zemlji, već možeš reći u Srbiji, vrlo kratko i jasno. Nego mi je ovo više smešno koliko je očigledno da vi ne volite ovu zemlju, a nemate mogućnost ili muda da odete preko, pa onda sedite ovde i serete po ovoj zemlji.

Pa eto meni se ne dopada ni vrh u mojoj zemlji. Tebi se dopada ?

Meni se ne dopada uopšte, ali isto tako nemoj zaboraviti činjenicu da je za njih glasalo preko milion ljudi. I ja svima njima lepo kažem da su i oni prodali Kosmet, ne samo ovi što potpisuju, jer da nije njih ovi ne bi imali legitimitet to da urade. Tako da, nema to kao rukovodstvo, država... Miko, ti si ih doveo tu da urade to.
 
Бркаш Србију са Србима, говорећи час о једном, час о другом. Србија може да постане боља... можда, уз много среће. Срби су то што су.

Ја ти свакако не пребацујем твоју љубав према... свим тим сумњиво достојним појавама. Маркиз де Сад примећује, у дијалогу петом, да треба жалити оне који имају чудан укус, не грдити их. Њихове грешке су грешке и природе саме, примећује, и нису ништа одговорнији што су на свет дошли са таквим склоностима него што смо ми зато што смо рођени кривоноги или лепо грађени.

Pa jaoj:lol:, markiz ne mora da brine, kada je nasa vlast dozivela disfunkciju markizovog obozavanog hormona, ako je tu funkciju ikada i imala, dosla je do zakljucka kako temperamentne pogibije valja zameniti najstarijim zanatom na svetu pa nas tako mame treperava crvena svetla tajlandskih masaza u glavnoj ulici, mracni hodnici kockarnica i striptiz barovi uz igralista za decu.

Markiz bi bio ponosan na promenu u ukusu koja umesto da radja smrt oslobadja zivot!
Javlja mi se i da je nas klimaktericni predsednik dosao do istih knjiga. Mozda to i nije lose, veca je nevolja sto nam je cena niska. Makar necemo vise ginuti.
 
Naravno da znam, zaboga, ucila sam to.
Rimljane nisu smeli da tuku i razapnu ali su smeli da ih ubiju casno i da im sude u Rimu. Ishod je isti, odes na nebo pa odes, sa vise ili manje ponizenja pre toga, ali kada smo vec dotle dosli i nije neka uteha.

Rim je primer vladajuceg sistema koji je plivao u krvi. Tibrom je doslovno tekla krv politickih protivnika. Smatrali su ga prokletim, zacetim u bratoubistvu i silovanju.
Iz tog razloga toliko volim Rim jer pokazuje kroz sta se sve mora proci da bi se do boljeg doslo.

Uzecu primer, ovaj tvoj, skoro sam citala. Imamo knjige i u svinjcu. Za sada.
Elem, Gaj Grah je drzao sjajnu besedu, napadao je nekog konzula koji je bicem naucio pameti gradonacelnika manjeg grada. Grah je bio reformator, poznata stvar, ali zeleo je da dodeli pravo gradjanstva celoj Italiji. Ubili su ga.
Na njega se naslonio Druz. I njega su ubili.
Tada je poceo Saveznicki rat. Rim su napali saveznici sa poluostrva zahtevajuci pravo rimskih gradjana.
Ne jednaka prava vec bas to pravo.
Izgubili su rat tesno ali je Rim bio prinudjen da im zahtevano pravo naknadno prizna.

Dogodine je vec poceo Sulin rat.
U Rimu si zaista bio na vrhu ili mrtav u danu.

Poznat je sudski proces nekog peregrinskog pesnika koji je tvrdio da je rimski gradjanin. Njegov advokat je bio Ciceron licno.
Ciceron koji sam nije rodjen u Rimu a bio je konzul, ako se ne varam. Kada je iznervirao narod, izbacili su ga negde u Grcku. Kada ih je jos vise iznervirao - odrubili su mu glavu!

Mi danas izucavamo Rim sa kolonadama i hramovima u mermeru. Istina je da Rim nije tako izgledao. Bio je musav, prljav, pun bolestina ali se menjao, stalno se menjao i kroz sve te promene popravljao.
Ako bi imao problem u trgovini, izmislili bi medjunarodno pravo. Gradjani ili ne, koga briga, evo ius gentium je tu, nesto je krvi na njemu, boze moj, zaboravice se.
I danas retko ko zna (pravnici znaju, naravno) da su Ciceronovoj glavi stavljali usi na forumu ali svi su culi za njegove besede, kao sto je i zeleo, ostao je upamcen.

Zato se isplati boriti se. I zato ne pomaze stav "Srbi, vi ste grozni".
Ako se pomeramo bicemo vremenom manje grozni. Druga opcija je da za vek ili dva nestanemo. Deluje nemoguce ali ja zaista mislim da cemo ispariti kao narod brze nego sto bilo ko misli.
А да Нерон није запалио Рим данас не би град ни до данас био погодан за саобраћај :)
 
А да Нерон није запалио Рим данас не би град ни до данас био погодан за саобраћај :)

Verovatno ga i nije on zapalio, ako cemo pravo.

Vecu stetu su nanele smrtonosne proskripcije koje su hladnokrvno lutale Rimom, spiskovi ljudi koje treba eliminisati. Sula, gore pomenuti, uspeo je da unapredi bizarnost. Rimljani su imali obicaj da zakucaju glave ubijenih aristokrata na i oko Foruma. Nas Sula je otisao korak dalje, kucao je te glave i po svojoj kuci.
Status pomenutog rimskog gradjanina je bio povod, kako za bogatstvo tako i za mac, pa kako ti se zalomi.

Nisam sigurna gde je zavrsila glava Neronovog pretka ali jesam sigurna da je ubijen u zapaljenom Jupiterovom hramu od strane drugih gradjana Rima. Isto tako sam sigurna da su isti zaklali vise hiljada Grahovih pristalica u Senatu, ukljucujuci i samog Graha.

Kolega je naprosto smetnuo sa uma da se cak i u svinjcu nesto uci...u pauzi valjanja u blatu.
Njegov je stav da smo takvi kakvi smo, da valjamo ne bi ni bili gde jesmo i sve cemu treba da stremi iole zdravo prase dodje ono drvo na koje treba da nauci da se popne.

Poenta je u tome da se vremena menjaju. Oduvek i jesu. Ponovo je Rim odlican primer. Ropstvo je bilo prirodno ne samo rimskim gradjanima i ostalim Latinima, vec i samim robovima. Pitanje je da li je Spartak zeleo da oslobodi kolege ili je samo zeleo da se vrati u Trakiju.
Bilo kako bilo, pedesetak mladih, jakih i utreniranih gladijatora je dovelo do ocaja solidan broj nemotivisanih rimskih legija. Taj ocaj je potrajao jedno dve godine kada su prezivele ipak uspeli da prikucaju duz Apijevog puta.

Sta nam govori ta prica...govori da je moguce utrenirati pametne i mlade, obrazovati ih i ojacati a onda ih pustiti...i oni ce prirodno doneti dobro svojoj okolini.
Sve se moze popraviti.
 
Ipak će biti da je šizofrenija.
Potraži lekarsku pomoć, ne brini, ima nade.

Kao što rekoh već, prevelik deo tog naroda je uradio nešto i zalagao se za ideju koja je odvukla u smrt ozbiljan broj ljudi, nama radila to što je radila, tako da te priče "nismo mi, već naše rukovodstvo", zemljače, nije ono palo sa neba, neko se zalagao za to. Očigledno u Nemačkoj većina čim su formirali vladu.
Očigledno da voliš da lupetaš i izmišljaš, umesto da naučiš nešti u životu. Na poslednjim slobodnim izborima nacisti su osvojili malo više od 11 i po miliona glasova. To je taj "prevelik deo" na osnovu kog ti smatraš da je opravdano mrzeti čitavu naciju.

Pa ti sad aboliraj njih koliko hoćeš.
Šta ima iko da ih abolira, ti ljudi više nisu ni živi. Ti ovde optužuješ današnju naciju za pružanje podrške nacistima i zločine protiv čovečnosti koje su sproveli u delo njihovi preci.

Naravno da nisu ni svi Hrvati ustaše, pa opet imaš polupane table u Vukovaru, pa opet imaš marš crnokošuljaša, pa opet imaš prebijene ljude u Hrvatskoj jer su mislili da su Srbi, pa je onaj jadnik skakao u more i vikao kako je Crnogorac, ne Srbin i slično. Tako da naravno da nisu svi ustaše i nacisti, ali isto tako je ta ideja debelo živela i u narodu tamo čim je u toj meri sprovedena u delo.

Samo što vi nemate kontakt sa realnošću i abolirate sve što se desilo pod parolom "mi smo super kul, a i vi šta hoćete kupujete krem bananice od Hrvata, šta sad znači vi ih volite". Je*eni debili.
Mislim da je na osnovu svega što si do sad izlupetao ovde očigledno da si taj epitet zaslužio da poneseš upravo ti.

I sve ovo primeti onaj koji jasno kao zatucane i nacionaliste i sve ostalo pogrdno kvalifikuje čoveka čim kaže nešto pohvalno za Srbiju, zemlju u kojoj je rođen.
Gde, klipane, pokaži da vidimo konačno, evo tražim i tebi i tvojim saborcima junačkim već koliko puta da pokažete, a pre vas godinama u svakodnevnom životu od raznoraznih turbo-patrijota, dizača tri prsta i pevača navijačkih pesama o Srbiji.
Gde sam ja ikoga kvalifikovao kao zatucanog i nacionalistu (otkad je to pogrdno?), kamoli nekog ko "kaže nešto pohvalno za Srbiju"?

Ne mora uopšte da bude veličanstven, niti je iko rekao raj na zemlji, već možeš reći u Srbiji, vrlo kratko i jasno. Nego mi je ovo više smešno koliko je očigledno da vi ne volite ovu zemlju, a nemate mogućnost ili muda da odete preko, pa onda sedite ovde i serete po ovoj zemlji.
Pa, pokaži već jednom, šta je to što moju mržnju prema Srbiji čini toliko očiglednom, a nije vaša pusta želja i patološka potreba da budete proganjani u svojoj zemlji za šta vam je potrebno strašilo koje onda vidite u svakom ko se usuđuje da iznese bilo kakvu kritiku i ko ne veliča do besvesti Srbiju, Srbe i sve što je srpsko?

Meni se ne dopada uopšte, ali isto tako nemoj zaboraviti činjenicu da je za njih glasalo preko milion ljudi. I ja svima njima lepo kažem da su i oni prodali Kosmet, ne samo ovi što potpisuju, jer da nije njih ovi ne bi imali legitimitet to da urade. Tako da, nema to kao rukovodstvo, država... Miko, ti si ih doveo tu da urade to.
Znači, autošovinista si i mrzitelj Srbije, Srba i svega što je srpsko. To je tvoja logika.
 

Back
Top