Осећање гађења

Jesi.Dobro je sto si konacno shvatio.Mozes da krenes ka ozdravljenju sada.
Čestitam, ispala si neverovatno duhovita s tom forom. Nivo peti osnovne.

Na smisleno teoretisanje i ide smislen odgovor. ;)

U svakom slučaju, neodgovaranjem si dao odgovor.
Ajde, bre, idi istetoviraj na čelu "menjam teze povoljno".
 
Danas je 2024.

Za obojicu.
Pitam se zašto smo se mi, Srbi Prečani, onda toliko borili protiv tog ''kulturnog'' jarma iz Beča?

Je l' neki od vas dvojice iz tog mog, bečkog, miljea? M?

24 врсте штампаних издања на ћирилици је било до 1918 у АУ

2 ћирилична код Броза 1945.г.
 
Ajde, bre, idi istetoviraj na čelu "menjam teze povoljno".
N menjam teze ja, nego ti.
Ako ti postavim pitanje da li si iz mog prečanskog bečkog kruga, očekujem odgovor. Jer mi je vrlo važno da vidim s kojih osnova iznosiš tezu.
Pazi, ima ovde na forumu nekih iz tih bivših ''tursko-osmanskih'' krajeva, kako ste ti i istomišljenik ti nazvali nekadašnju užu Srbiju, koji bi nas iz bečkog društva da uče kako nam je bilo u AU. Pa reko' da nisi jedan od tih. :D
Na moje pitanje, ti ne odgovaraš već ga proglašavaš besmislenim.
I onda ja menjam teze? ;)

Dakle imaš ili nemaš odgovor na pitanje?
Pa da vidimo u kom smeru ćemo dalje da razgovaramo.
 
Ocigledno je samo to da se u ovoj temi pljuje po Srbima.Motiv i cilj je valjda da se obezvrijedi sve srpsko.Za srpske neprijatelje je to jasno zasto rade,ali kao sto naslov teme kaze,gadjenje mi izazivaju samo Srbi koji pljuju po svom narodu.
Zna se sta je (samo)kritika koja je pozeljna i korisna,a zna se sta je (samo)pljuvanje za postizanje necijih ciljeva ili vlastite koristi.
Toliko od mene na ovoj temi,a svi ce se sami prepoznati.

Poenta ove teme je pljuvanje po Srbima koji ne pljuju po zapadu.
 
Da li iko osim mene primećuje koliko puta mi je u proteklih 10 minuta, od strane ne jedne već dve osobe, učitano nešto što nisam ni uradio ni izrekao? Jesam li jedini koji primećuje ovaj fenomen o kom već koliko puta govorim na temi? 😃
Primećujemo da si učitao da su ti svi sagovornici iq-a na nivou barskog puža pa ne umeju da izvode zaključke iz onoga što pišeš.
 
Одавно ни на једној теми нисам видио оволико примјера замјене теза, а што је још занимљивије је то да су неки чак убједили себе и вјерују у те своје конструкције. ;)
Problem je u govoru.

Ocigledno je da nase reci nemaju isto znacenje.

Percepcija, pojmovi, jezik su nam toliko sustinski razliciti.

U sustini, nemoguce je komunicirati tako ozbiljno, cak ni sa nekim ko govori isti jezik kao ti.
 
Nije tebi najjasnija razlika između države, zemlje i naroda, kao što sam već primetio i spomenuo. Potpuno ista situacija s rasistima koji misle da genetika i boja kože, a ne kultura, određuju model ponašanja pojedinca.

Opet kompleks više vrednosti gde neko umisli da nekome nešto nije jasno, jer on gura taj narativ.

Vrlo je meni jasna razlika između svega što si napisao, ali isto tako mi je jasno i to da nas je narod Nemačke, u ime zemlje Nemačke i aparature države klao ovde i razapinjao na krst sa ciljem da nas uništi, streljao nam decu koju su izvodili sa časova i slično.

Čak znam i rasiste koji upravo imaju nešto protiv kulture koju neguju ti koji su druge boje kože, samo što ih ljudi okarakterišu kao glupake koji se boje "obojenih", dok ljudi samo vide da je znatno veća stopa nepismenih, kriminala, razvoda, socijalnih slučajeva i slično kod tih prema kojima gaje netrpeljivost i koji im uništavaju zemlju.

Samo što vi volite da sedite na stolici uzvišenosti, koju ste sami sebi napravili i da glumite neke mudrace i veće mislilaca, a iza toga je samo kompleks više vrednosti i ništa više od toga.
 
Samo talibani, komuñare, ruZi i slicna olos pljuju po Civilizaciji.
U narativima, ali u individualnim zivotima, svako od njih ce iskoristiti prednosti Civilizacije.

Sluzeci se jeftinim retorickim trikovima, misle da im to moze proci.

Ti svi kolektivisticki narativi i sluze samo kao jeftini retoricki trikovi, to nisu nikakve ozbiljne percepcije drustvenih stvari.

Izmedju ostalog, to je i zbog toga sto je teorija drustvenih nauka kod nas dno dna, pa ih ljudi koji se profesionalno bave time nisu nista naucili kako se ozbiljno prica o drustvenim stvarima. U nasim medijama se oduvek o tome pricalo na nacin na koji bi pricalo dete od 5 godina. Mi imamo sustinski problem u jeziku koji se koristi u javnom diskursu, on je toliko odvojen od realnih drustvenih stvari, da je to strasno.

Ali to je neka druga teme.
 
Problem je u govoru.

Ocigledno je da nase reci nemaju isto znacenje.

Percepcija, pojmovi, jezik su nam toliko sustinski razliciti.

U sustini, nemoguce je komunicirati tako ozbiljno, cak ni sa nekim ko govori isti jezik kao ti.
Како објашњаваш то, како је дошло до тога?
Да ли правда, право, поштовање, па и логика, имају различита значења на истоку и западу?
 
ako je anglo-amerika simpaticna vozacu gradskog autobusa u Kelnu, treba debelo da plati za pomaganje sotoni u unistenju covecanstva...........bio taj vozac glup ili pokvaren, svejedno.
O Miloradu iz njujorka da i ne govorim.

Ма не питам то, него треба ли судити свим Србима који имају било какву везе са немачком?
 
Opet kompleks više vrednosti gde neko umisli da nekome nešto nije jasno, jer on gura taj narativ.

Vrlo je meni jasna razlika između svega što si napisao, ali isto tako mi je jasno i to da nas je narod Nemačke, u ime zemlje Nemačke i aparature države klao ovde i razapinjao na krst sa ciljem da nas uništi, streljao nam decu koju su izvodili sa časova i slično.

Čak znam i rasiste koji upravo imaju nešto protiv kulture koju neguju ti koji su druge boje kože, samo što ih ljudi okarakterišu kao glupake koji se boje "obojenih", dok ljudi samo vide da je znatno veća stopa nepismenih, kriminala, razvoda, socijalnih slučajeva i slično kod tih prema kojima gaje netrpeljivost i koji im uništavaju zemlju.

Samo što vi volite da sedite na stolici uzvišenosti, koju ste sami sebi napravili i da glumite neke mudrace i veće mislilaca, a iza toga je samo kompleks više vrednosti i ništa više od toga.
Bitno da ruZi i keñazi nikoga ne gledaju s visine i da su rodjeni humanisti..............
 

Back
Top