Осећање гађења

Potraži lekarsku pomoć, ne brini, ima nade.

Očigledno da voliš da lupetaš i izmišljaš, umesto da naučiš nešti u životu. Na poslednjim slobodnim izborima nacisti su osvojili malo više od 11 i po miliona glasova. To je taj "prevelik deo" na osnovu kog ti smatraš da je opravdano mrzeti čitavu naciju.

Šta ima iko da ih abolira, ti ljudi više nisu ni živi. Ti ovde optužuješ današnju naciju za pružanje podrške nacistima i zločine protiv čovečnosti koje su sproveli u delo njihovi preci.

Mislim da je na osnovu svega što si do sad izlupetao ovde očigledno da si taj epitet zaslužio da poneseš upravo ti.

Gde, klipane, pokaži da vidimo konačno, evo tražim i tebi i tvojim saborcima junačkim već koliko puta da pokažete, a pre vas godinama u svakodnevnom životu od raznoraznih turbo-patrijota, dizača tri prsta i pevača navijačkih pesama o Srbiji.
Gde sam ja ikoga kvalifikovao kao zatucanog i nacionalistu (otkad je to pogrdno?), kamoli nekog ko "kaže nešto pohvalno za Srbiju"?

Pa, pokaži već jednom, šta je to što moju mržnju prema Srbiji čini toliko očiglednom, a nije vaša pusta želja i patološka potreba da budete proganjani u svojoj zemlji za šta vam je potrebno strašilo koje onda vidite u svakom ko se usuđuje da iznese bilo kakvu kritiku i ko ne veliča do besvesti Srbiju, Srbe i sve što je srpsko?

Znači, autošovinista si i mrzitelj Srbije, Srba i svega što je srpsko. To je tvoja logika.

Ti si toliko glup, druže, da ja uopšte nisam siguran da treba da odgovorim, jer vidim da nemaš kapacitet da razumeš baš ništa.

Ja sam rekao da su očigledno imali većinu, što znači da su im prišle ostale stranke. Isto kao što i ovi naši mogu sad da glume kako nisu znali da je Zavetnica Vučićeva, pa kao jao prevarila nas.

Ne optužujem ja današnju naciju za zločine protiv čovečnosti i genocid, već da je to ukorenjena mantra u njihovom razmišljanju. Kao što je i u razmišljanju muslimana u Sarajevu da im je Srbin neprijatelj. Može ovo primirje da traje ko zna koliko, opet sutra da im neko da priliku opet bi pucali na nas. Ako ti to ne vidiš, onda imaš blagu retardaciju. Kao što Merkelova izjavi da su potpisivali sporazum mirovni sa Rusima, a zapravo kupovali vreme da naoružaju Ukrajinu. Očigledno se neće smiriti dok ne bude opet po Berlinu.

"Argument" pokaži ti, jel ti stvarno misliš da je iko ovde toliko bolestan i dokon da će sad da ide i kopa tvoje izjave? Da li si ti normalan? Retoričko pitanje, znam da nisi.

Inače, kad si već sa "pokaži", uđi malo na teme o politici na kojima sam pisao i kritike, imam čak i temu kojom sam probao da dočaram spin vlasti, napišem šta mi ne valja i šta mislim da treba popraviti. Ali isto tako ne pišem gubernija, ne pišem smrdija i ostale gluposti koje ovde viđamo svi. Kritika je jedno, očigledna prezir prema sopstvenoj zemlji nešto sasvim drugo.
 
Ti si toliko glup, druže, da ja uopšte nisam siguran da treba da odgovorim, jer vidim da nemaš kapacitet da razumeš baš ništa.

Ja sam rekao da su očigledno imali većinu, što znači da su im prišle ostale stranke. Isto kao što i ovi naši mogu sad da glume kako nisu znali da je Zavetnica Vučićeva, pa kao jao prevarila nas.
Kad su imali većinu, koje godine je to bilo, 1933? 😃

Ne optužujem ja današnju naciju za zločine protiv čovečnosti i genocid, već da je to ukorenjena mantra u njihovom razmišljanju.
Ma, ti optužuješ za mnogo štošta i to je sasvim jasno, ali to radiš bez trunke dokaza i potpuno neutemeljeno u stvarnosti, samo iznosiš neka svoja neosnovana mišljenja, stereotipišeš, generalizuješ i to je sve.

Kao što je i u razmišljanju muslimana u Sarajevu da im je Srbin neprijatelj.
Znači, neki debil, tvoj muslimanski pandan iz Sarajeva ti je reper. 😂

Može ovo primirje da traje ko zna koliko, opet sutra da im neko da priliku opet bi pucali na nas. Ako ti to ne vidiš, onda imaš blagu retardaciju. Kao što Merkelova izjavi da su potpisivali sporazum mirovni sa Rusima, a zapravo kupovali vreme da naoružaju Ukrajinu. Očigledno se neće smiriti dok ne bude opet po Berlinu.
Bez sumnje. To bi se desilo i da nije nikad bilo rata ovde, jer uvek ima takvih debila, u svim nacijama, koje je lako ubediti da tamo preko granice žive njihovi smrtni neprijatelji koji jedva čekaju da ih pobiju, strpa mu oružje u ruke i pošalje da ubija ljude koje ne poznaje, kojima je isti takav neki ološ napunio glavu pričama o zlim neprijateljima koji jedva čekaju da ga ubiju. I to isto i debili iz Hrvatske pričaju o nama i na isti način generalizuju kao i debili iz Bosne. I sad ti i tvoji katolički i muslimanski pandani očekujete da mi svi ostali mrzimo sve ostale jer vi debili smatrate da tako treba.

"Argument" pokaži ti, jel ti stvarno misliš da je iko ovde toliko bolestan i dokon da će sad da ide i kopa tvoje izjave? Da li si ti normalan? Retoričko pitanje, znam da nisi.

Inače, kad si već sa "pokaži", uđi malo na teme o politici na kojima sam pisao i kritike, imam čak i temu kojom sam probao da dočaram spin vlasti, napišem šta mi ne valja i šta mislim da treba popraviti. Ali isto tako ne pišem gubernija, ne pišem smrdija i ostale gluposti koje ovde viđamo svi.
Ne pišem ni ja, zato ti i tražim da pokažeš jer znam da ne možeš jer nemaš šta da pokažeš, a ti možeš do sutra da se braniš vrdanjem, izbegavanjem činjenica i nizanjem primitivnih uvreda s namerom da isprovociraš, jer samo to i umeš. A za tvoje teme na politici ili uopšte bilo čije teme na politici me savršeno zaboleše gluteusi, pravo da ti kažem.

Kritika je jedno, očigledna prezir prema sopstvenoj zemlji nešto sasvim drugo.
Očigledno je jedino vama koji patite od patološke potrebe da budete viktimizovani na svakom koraku i koji u svemu vidite nekakav prezir i mržnju. Svako može da sere o nečemu očiglednom i da odbija da obrazloži šta je to očigledno. Eto, ja mogu da serem o tebi kako si očigledna pedofilčina kao što ti o meni sereš da gajim nekakav prezir prema sopstvenoj zemlji. Meni je eto očigledno da si bolesni predator i da vrebaš malu decu, i pošto nikakvi dokazi nisu potrebni jer, bože moj, "niko nije toliko bolestan da kopa izjave", verujem da ti neće smetati što ću ti se svugde obraćati sa "pedofilčino". Može tako?
 
Kad su imali većinu, koje godine je to bilo, 1933? 😃


Ma, ti optužuješ za mnogo štošta i to je sasvim jasno, ali to radiš bez trunke dokaza i potpuno neutemeljeno u stvarnosti, samo iznosiš neka svoja neosnovana mišljenja, stereotipišeš, generalizuješ i to je sve.


Znači, neki debil, tvoj muslimanski pandan iz Sarajeva ti je reper. 😂


Bez sumnje. To bi se desilo i da nije nikad bilo rata ovde, jer uvek ima takvih debila, u svim nacijama, koje je lako ubediti da tamo preko granice žive njihovi smrtni neprijatelji koji jedva čekaju da ih pobiju, strpa mu oružje u ruke i pošalje da ubija ljude koje ne poznaje, kojima je isti takav neki ološ napunio glavu pričama o zlim neprijateljima koji jedva čekaju da ga ubiju. I to isto i debili iz Hrvatske pričaju o nama i na isti način generalizuju kao i debili iz Bosne. I sad ti i tvoji katolički i muslimanski pandani očekujete da mi svi ostali mrzimo sve ostale jer vi debili smatrate da tako treba.


Ne pišem ni ja, zato ti i tražim da pokažeš jer znam da ne možeš jer nemaš šta da pokažeš, a ti možeš do sutra da se braniš vrdanjem, izbegavanjem činjenica i nizanjem primitivnih uvreda s namerom da isprovociraš, jer samo to i umeš. A za tvoje teme na politici ili uopšte bilo čije teme na politici me savršeno zaboleše gluteusi, pravo da ti kažem.


Očigledno je jedino vama koji patite od patološke potrebe da budete viktimizovani na svakom koraku i koji u svemu vidite nekakav prezir i mržnju. Svako može da sere o nečemu očiglednom i da odbija da obrazloži šta je to očigledno. Eto, ja mogu da serem o tebi kako si očigledna pedofilčina kao što ti o meni sereš da gajim nekakav prezir prema sopstvenoj zemlji. Meni je eto očigledno da si bolesni predator i da vrebaš malu decu, i pošto nikakvi dokazi nisu potrebni jer, bože moj, "niko nije toliko bolestan da kopa izjave", verujem da ti neće smetati što ću ti se svugde obraćati sa "pedofilčino". Može tako?

Naravno da može, time samo dodatno dokazuješ koliki si mentol. Tako da, samo nastavi. :)

Inače, nađi mi samo gde sam ja to izjavio da mrzim bilo koga? Pa da pričamo onda o pandanima i mržnji i svemu ostalom.

Aha, za dokaze te zabole gluteusi, ali ćeš zato da se uvrediš kad tražiš dokaze i ja ti kažem "jel ti stvarno misliš da ću ja sad da sednem i kopam"? Ok.
 
Naravno da može, time samo dodatno dokazuješ koliki si mentol. Tako da, samo nastavi. :)
A, ti ovim pokazuješ da, jadan, ne razumeš baš ništa. Treba da ti se crta.

Inače, nađi mi samo gde sam ja to izjavio da mrzim bilo koga? Pa da pričamo onda o pandanima i mržnji i svemu ostalom.
Ma, jok, širiš ljubav, leptirići, cveće, duga, jednorozi i šljokice ti sve pršte iz objava. Pričaš (čitaj: izmišljaš) o nekome sve najgore, koristiš izraze poput "netrepeljivost" (šta li mu to dođe?), "zemlja koju ne volim", i to je znak da ne mrziš. Eto, meni je očigledno da ti mrziš koliko i tebi da ja mrzim Srbiju.

Aha, za dokaze te zabole gluteusi, ali ćeš zato da se uvrediš kad tražiš dokaze i ja ti kažem "jel ti stvarno misliš da ću ja sad da sednem i kopam"? Ok.
Znaš kad bi mogao takav pajser da me uvredi? Treba prvenstveno ceniti mišljenje osobe da bi mogla da te uvredi. A, za kopanje po tvojim temama bi morao da budeš daleko zanimljiviji nego što jesi.

Ne reče nam koje godine su nacisti imali većinu. Slobodno potegni Gugl, nije sramota, pošto je očigledno i to da si i sa istorijom na "Vi".
 
A, ti ovim pokazuješ da, jadan, ne razumeš baš ništa. Treba da ti se crta.

Ma, jok, širiš ljubav, leptirići, cveće, duga, jednorozi i šljokice ti sve pršte iz objava. Pričaš (čitaj: izmišljaš) o nekome sve najgore, koristiš izraze poput "netrepeljivost" (šta li mu to dođe?), "zemlja koju ne volim", i to je znak da ne mrziš. Eto, meni je očigledno da ti mrziš koliko i tebi da ja mrzim Srbiju.

Znaš kad bi mogao takav pajser da me uvredi? Treba prvenstveno ceniti mišljenje osobe da bi mogla da te uvredi. A, za kopanje po tvojim temama bi morao da budeš daleko zanimljiviji nego što jesi.

Ne reče nam koje godine su nacisti imali većinu. Slobodno potegni Gugl, nije sramota, pošto je očigledno i to da si i sa istorijom na "Vi".

Dođe mu to da ne vidim kao prijateljsku zemlju koja je sipala bombe ovde i klala narod, te ne očekujem nikakvu dobru odluku sa njihove strane za nas. Kao što se i ne dešava jednostavno. Ali ako ti u tome vidiš mržnju, to je tvoj problem.
 
Dođe mu to da ne vidim kao prijateljsku zemlju koja je sipala bombe ovde i klala narod, te ne očekujem nikakvu dobru odluku sa njihove strane za nas. Kao što se i ne dešava jednostavno. Ali ako ti u tome vidiš mržnju, to je tvoj problem.
Ne moram ja da vidim samo, ti tu mržnju ne kriješ, ma koliko pokušavao da se iskobeljaš uvijanjem u oblande i ukrašavanjem. Ni ja ne smatram Nemačku državu prijateljskom (kakvo bre prijateljstvo u politici? 😃) pa ipak ne mislim ništa loše o Nemcima kao narodu i Nemačkoj kao zemlji, i ne tražim glupave načine niti izmišljam događaje u očajničkim pokušajima da ih demonizujem, za razliku od tebe. O Nemcima koji su na vlast doveli naciste imam određenja mišljenja, kao i otvoreni prezir prema onima koji su nastavili da ih podržavaju čak i onda kad je svet saznao za njihove zločine, ali to mi nije izgovor da generalizujem i lupetam o nekakvoj izmaštanoj "ukorenjenoj mantri u razmišljanju" prosečnog Nemca. Nije mi jasno kako ljudi poput tebe nemaju ni trunke srama kad takve gluposti izjavljuju, osim da su u pitanju stvarno neki kompleksi, psihičke boljke ili poremećaji.
 
Ne moram ja da vidim samo, ti tu mržnju ne kriješ, ma koliko pokušavao da se iskobeljaš uvijanjem u oblande i ukrašavanjem. Ni ja ne smatram Nemačku državu prijateljskom (kakvo bre prijateljstvo u politici? 😃) pa ipak ne mislim ništa loše o Nemcima kao narodu i Nemačkoj kao zemlji, i ne tražim glupave načine niti izmišljam događaje u očajničkim pokušajima da ih demonizujem, za razliku od tebe. O Nemcima koji su na vlast doveli naciste imam određenja mišljenja, kao i otvoreni prezir prema onima koji su nastavili da ih podržavaju čak i onda kad je svet saznao za njihove zločine, ali to mi nije izgovor da generalizujem i lupetam o nekakvoj izmaštanoj "ukorenjenoj mantri u razmišljanju" prosečnog Nemca. Nije mi jasno kako ljudi poput tebe nemaju ni trunke srama kad takve gluposti izjavljuju, osim da su u pitanju stvarno neki kompleksi, psihičke boljke ili poremećaji.

Ovi jadni pokušaju da ja tebi pokušavam da se iskobeljam nešto, pa ko si ti jadniče da se tebi iko kobelja i izvlači? Kakav je to kompleks uzvišenosti?

Prijateljstva u politici ima, ne u slučaju neću dobiti ništa zauzvrat, jer verovao ili ne i mi sami kad biramo saveznike ne idemo da tražimo podršku Haitija, već ciljamo na Ruse, Amere, Nemce i slično, ali svakako da imamo i države koje će podržavati naše interese, zato i kažemo "prijateljske". Evo i nacrtaću ja za ove sa jeftinijim ulaznicama.

Poremećaje imaš, to je očigledno, ne moraš da nabrajaš šta sve poseduješ.
 
Ovi jadni pokušaju da ja tebi pokušavam da se iskobeljam nešto, pa ko si ti jadniče da se tebi iko kobelja i izvlači? Kakav je to kompleks uzvišenosti?

Prijateljstva u politici ima, ne u slučaju neću dobiti ništa zauzvrat, jer verovao ili ne i mi sami kad biramo saveznike ne idemo da tražimo podršku Haitija, već ciljamo na Ruse, Amere, Nemce i slično, ali svakako da imamo i države koje će podržavati naše interese, zato i kažemo "prijateljske". Evo i nacrtaću ja za ove sa jeftinijim ulaznicama.

Poremećaje imaš, to je očigledno, ne moraš da nabrajaš šta sve poseduješ.
Pa, što se migoljiš onda kad sam niko i jadnik? Oće li konačno taj odogovor na pitanje kad su nacisti imali većinu ili ćeš da glumiš budalu i dalje i pretvaraš se da nisi pitan ništa? Da te čujemo, istoričaru. Pokaži da sam niko i jadnik tako što ćeš prestati da se migoljiš kad već nemaš razloga. Već koliko komentara unazad si potpuno skrenuo s početne teme i nalupetao se svega i svačega. A odavno si uhvaćen u laži iz koje si pokušao i još uvek pokušavaš neuspešno da se iskobeljaš, na očigled sviju. 😂
 
Пролазећи кроз теме и постове јавља ми се то осећање да неко може да позитивно говори и САД,ЕУ и НАТО чак и на данашњи дан.
Што би рекао мој покојни деда "Србијо, земљо ко те гази"!

Bio sam na protestu koji je organizovan ispred Generalstaba, nije nas bilo ni 1000. Da su dosli samo rodjaci poginulih tokom rata 1999. sa NATO-om bilo bi nas 20 puta vise.

Ovakav narod mora da propadne, jer ko ne pokusava da spreci - ponovo mu se desi.
 
Zašto se neko ko je za integraciju Srbije sa Zapadom, uključujući i članstvo u NATO, od strane rusofila automatski smatra izdajnikom, kao što proizlazi iz uvodnog posta?

Razlozi za tu integraciju su kod većine prozapadno orijentisanih praktične prirode, a ne emotivne. Dakle, nema tu ljubavi, samo se pogleda geografska karta i sve ti bude jasno.

Međutim, kolega Vučiji čopor se izgleda gadi svakoga kome vid funkcioniše dobro. I tako dolazimo do glavnog cilja provlačenja Srbije kroz celu tu golgotu 90ih, zaključno sa bombardovanjem. Trebalo je Srbima izvršiti promenu svesti tako da zauvek i nepopravljivo zamrze Zapad i da svoju budućnost vide jedino u saradnji sa Istokom, baš kako nas junaci tog zlog doba neprekidno uče svo vreme.

No, i pored svog napora koji su uložili da nam ogade Zapad, našlo se eto par procenata Srba kod kojih operacija nije uspela. Par procenata koji kvare sreću kolezi Vučijem čoporu. Duh Staljina u njemu ne dozvoljava mogućnost bilo kakvog odstupanja, bilo kakve različitosti. Sve mora da bude jednoobrazno, uniformisano, isto. I zato ih se on gadi i mrzi ih iz dna duše.
 
Pa, što se migoljiš onda kad sam niko i jadnik? Oće li konačno taj odogovor na pitanje kad su nacisti imali većinu ili ćeš da glumiš budalu i dalje i pretvaraš se da nisi pitan ništa? Da te čujemo, istoričaru. Pokaži da sam niko i jadnik tako što ćeš prestati da se migoljiš kad već nemaš razloga. Već koliko komentara unazad si potpuno skrenuo s početne teme i nalupetao se svega i svačega. A odavno si uhvaćen u laži iz koje si pokušao i još uvek pokušavaš neuspešno da se iskobeljaš, na očigled sviju. 😂

Zato što ne mogu da verujem da je neko toliko glup, ali šta ću, probam da pomognem koliko mogu.

Kad vidim da ne ide batalim površne i to je to.
 
Zato što ne mogu da verujem da je neko toliko glup, ali šta ću, probam da pomognem koliko mogu.

Kad vidim da ne ide batalim površne i to je to.
Ma, jašta, vidi se koliko probaš, ti i tebi slični samo umeju da laju, vređaju i optužuju, pa kad ih neko uhvati u laži da se izvlače i frljaju jeftinim foricama iz osnovne. Kao pre par nedelja jedan takav poput tebe što mi reče kako se "vidi da bih da se zatre svaki pomen Jasenovca", jer sam napisao da s brojem žrtava ne treba i ne sme da se igra i licitira, te više te manje. Da mi tako nešto neko kaže u lice mislim da bih mu lični opis promenio istog momenta, smeće ljudsko raspalo. Potpuno ista situacija kao s tobom ovde, njemu je očigledno to, a tebi ovo. A kako? E, to samo vi znate kojima su tuđe misli i osećanja očigledni, ali samo vama. Ko zna, možda ste i ista osoba, a možda jednostavno slučajnost da se dva bilmeza sličnih paranormalnih mentalnih sposobnosti nađu na istom mestu, i manje verovatne stvari su se događale pa što ne bi i to.
 
Бркаш Србију са Србима, говорећи час о једном, час о другом. Србија може да постане боља... можда, уз много среће. Срби су то што су.

Ја ти свакако не пребацујем твоју љубав према... свим тим сумњиво достојним појавама. Маркиз де Сад примећује, у дијалогу петом, да треба жалити оне који имају чудан укус, не грдити их. Њихове грешке су грешке и природе саме, примећује, и нису ништа одговорнији што су на свет дошли са таквим склоностима него што смо ми зато што смо рођени кривоноги или лепо грађени.
Чудно нико ме реагује на ову промоцију еугеничких идеја на форуму. :)
 
To objasnjavam tome da smo mi individualna bica sa medjusobno nezavisnim centralnim nervnim sistemom.

Nasa struktura je sustinski individualna, mi nismo gljive, nismo cak ni mravi ili pcele.

Individualni nervni sistemi razlicito percipiraju objektivne iste stvari.

Tako i ja i ti potpuno, ali potpuno razlicito percipiramo sve te reci, narative, pojmove.

Kada vi pricate, iako imamo isti maternji jezik, gramatiku, odrasli smo u istom drustvu; meni se cini kao da prica neki Marsovac.

Toliko je moj licni identitet udaljen od vaseg licnog identiteta.

Nista vas ne razumem, kao ni vi mene. Kada vas slusam i citam, vi ste meni potpuno pomahnitali ljudi.

To je sustina ljudske rase.
Само што су људи као ти, тј са ставовима попут твојих,мањина у српском роду. Ви сте огромно мали део Срба. На прсте једне руке вас могу набројати.

Док су Срби са ставовима сличним мојим али мојим колегама истомишљеницима, већина у српском народу. А већина је репер идентитета. ;)
 
Нико не тврди то директно, али провлачи се та теза кроз сваку поруку овде.
Još jedan sa super moćima. Ja u svakoj tvojoj poruci vidim ciljano trolovanje i provociranje i pitam se zašto te moderacija i administracija tolerišu pošto je izričito zabranjeno pravilnikom i jedno i drugo, pogotovo ako je kao što ti radiš, serijski i bez prekida.
 
Još jedan sa super moćima. Ja u svakoj tvojoj poruci vidim ciljano trolovanje i provociranje i pitam se zašto te moderacija i administracija tolerišu pošto je izričito zabranjeno pravilnikom i jedno i drugo, pogotovo ako je kao što ti radiš, serijski i bez prekida.
Није твоје да се мешаш у посао администрације.

А што се тиче мог ,,троловања", човек (Вучји) је отворио тему где је написао да не може да разуме људе који хвале и величају НАТО пакт и западну политику после свега што су нам урадили и зла којег су нам нанели, а као главни противаргукемт наводе се кола и телефони са запада.
Па шта је то него тврдња да, пошто западњаци праве добре аутомобиле, треба да имају сву подршку за зло које чине?

Дакле, ако сам против НАТО и западне политике, уопште не значи да не смем да возим рецимо ауто њихове производње или користим мобилни западне марке. На страну што ја користим кинеску марку телефона, али говорио сам о принципима .
 
Није твоје да се мешаш у посао администрације.
I ne mešam se. Lepo sam napisao "pitam se zašto te tolerišu", nisam odgovoran za tvoju bolesnu potrebu da moje reči iskriviš i predstaviš pogrešno.

А што се тиче мог ,,троловања", човек (Вучји) је отворио тему где је написао да не може да разуме људе који хвале и величају НАТО пакт и западну политику после свега што су нам урадили и зла којег су нам нанели, а као главни противаргукемт наводе се кола и телефони са запада.
Па шта је то него тврдња да, пошто западњаци праве добре аутомобиле, треба да имају сву подршку за зло које чине?

Дакле, ако сам против НАТО и западне политике, уопште не значи да не смем да возим рецимо ауто њихове производње или користим мобилни западне марке. На страну што ја користим кинеску марку телефона, али говорио сам о принципима .
Niko ne kaže ni da ne smeš da kupuješ njihove proizvode, već da bi bilo očekivano da ih bojkotuješ iz razloga koje i sam navodiš. Ali ti bi da svoju logiku, kao i tvoji istomišljenici, primenjuješ samo na onima koje ti izabereš, konkretno na onima koji, kao i ti, ne žele da se odreknu zapadnjačkih proizvoda, ma kakvi oni bili, a tebi to smeta iako si eto i ti jedan od njih koji ne žele da se odriču zapadnjačkih proizvoda. Pa, zašto bi to trebalo tebi i tvojim istomišljenicima da bude dopušteno, a ostalima zabranjeno? Pa čak dotle da otvarate teme i kmečite o tome kao neka deca. Na 14 strana vas gledamo, evo već 4 dana, šta i kako pišete potpuno nesvesni svog licemerja. 😃
 
I ne mešam se. Lepo sam napisao "pitam se zašto te tolerišu", nisam odgovoran za tvoju bolesnu potrebu da moje reči iskriviš i predstaviš pogrešno
Толерише се свашта овде. ;)
Niko ne kaže ni da ne smeš da kupuješ njihove proizvode, već da bi bilo očekivano da ih bojkotuješ iz razloga koje i sam navodiš. Ali ti bi da svoju logiku, kao i tvoji istomišljenici, primenjuješ samo na onima koje ti izabereš, konkretno na onima koji, kao i ti, ne žele da se odreknu zapadnjačkih proizvoda, ma kakvi oni bili, a tebi to smeta iako si eto i ti jedan od njih koji ne žele da se odriču zapadnjačkih proizvoda. Pa, zašto bi to trebalo tebi i tvojim istomišljenicima da bude dopušteno, a ostalima zabranjeno? Pa čak dotle da otvarate teme i kmečite o tome kao neka deca. Na 14 strana vas gledamo, evo već 4 dana, šta i kako pišete potpuno nesvesni svog licemerja
Ја их максимално бојкотујем. Већином пазарим у руској радњи, телефон ми је кинеска марка, и гледам да што мање имам везе са Западом.

Али, технологија је општесветска појава и нема везе са политичким и идеолошком ставовима. Нико не ,,кмечи" о томе које аутомобиле или телефоне имате, већ у томе што се овде подржава НАТО и западна политика (опет понављам, политика запада и НАТО пакта). Дакле, није исто, ако користиш ајфон уопште ниси дужан да подржаваш НАТО злочине по свету
Исто тако, ако и не подржаваш, уопште није неопходно да сад бациш ајфон у воду. Нити ико то тражи. Северна Кореја, рецимо, се гади западног поретка, али се не одриче технологије. А и зашто би? Технологија је људски изум, производ светског ума и нема везе са идеологијом, политиком , итд.
 

Back
Top