Opet o lj.

Poruka
13.232
Inspirisan jednom temom palo mi je na pamet kako nekada kada mislimo
da bolje ne može biti ipak mislimo površno. Uvek postoji bolje i lepše.
Tu dolazim do zaključka da je svaka veza zadovoljavanje manjim od nečega
potencijalnog, i da je u suštini sve u našim glavama.
Uvek možemo biti srećni i nesrećni... Ma istripovao sam se. :)
 
Nije da mi je najasnije...:?
Ako ti je vec dobro sto bi trazio bolje uopste?Ili razmisljao cak o tome?Postoji verovatno i bolje i gore...a moz' i ne...Pa mozemo da izgubimo i to dobro sto imamo ako ne znamo sta zelimo ili ako zelimo jos bolje pa jos bolje...
 
Nemoj biti rob pohlepe.
Kad chovek neshto izgubi, neretko shvati punu vrednost toga shta je imao. Nemoj biti glup kao i vecina. Ako imash neshto shto smatrash vrednim, postoji milion sitnih i krupnih stvari koje mozesh da unapredish...Nemoj juriti ko muva bez glave, samo zbog tog necheg boljeg shto je u sushtini apstraktno...Mozesh da izgubish neshto vredno shto imash.

S druge strane ako zaista ne verujesh u vrednost toga shto imash, preseci i idi dalje. Poshteno i prema sebi i prema partneru sa kojim si.
 
Nije da mi je najasnije...:?
Ako ti je vec dobro sto bi trazio bolje uopste?Ili razmisljao cak o tome?Postoji verovatno i bolje i gore...a moz' i ne...Pa mozemo da izgubimo i to dobro sto imamo ako ne znamo sta zelimo ili ako zelimo jos bolje pa jos bolje...
O tome i pričam, još bolje, i bolje... Gde je granica?
Ovo sam više postavio kao filozofsku temu, ali može da prođe i kao seratorska, valjda..
Govorim o potencijalu, potencijalnoj energiji.
Zar ne izgleda da je beskonačna? Meni izgleda.
Da ne budem pogrešno shvaćen, meni je super, ali uviđam koliko je moguće
sagraditi na emotivnom planu, a mi tako malo potencijala iskoristimo. :)
Tj. uvek je malo u poređenju sa beskonačnim...
 
Nemoj biti rob pohlepe.
Kad chovek neshto izgubi, neretko shvati punu vrednost toga shta je imao. Nemoj biti glup kao i vecina. Ako imash neshto shto smatrash vrednim, postoji milion sitnih i krupnih stvari koje mozesh da unapredish...Nemoj juriti ko muva bez glave, samo zbog tog necheg boljeg shto je u sushtini apstraktno...Mozesh da izgubish neshto vredno shto imash.

S druge strane ako zaista ne verujesh u vrednost toga shto imash, preseci i idi dalje. Poshteno i prema sebi i prema partneru sa kojim si.
Sabotirate mi seratorsku temu, :) ova tema je za zen ljude u zen raspoloženju bre. :)
 
Inspirisan jednom temom palo mi je na pamet kako nekada kada mislimo
da bolje ne može biti ipak mislimo površno. Uvek postoji bolje i lepše.
Tu dolazim do zaključka da je svaka veza zadovoljavanje manjim od nečega
potencijalnog, i da je u suštini sve u našim glavama.
Uvek možemo biti srećni i nesrećni... Ma istripovao sam se. :)
Jao Tsu..... kad imaš prekid funkcije tu negde imaš i asimptotu a f-ja teži da je dodirne, ipak to nikad ne učini :( možda u praksi ima dosta od teorije :lol:
 
O tome i pričam, još bolje, i bolje... Gde je granica?
Ovo sam više postavio kao filozofsku temu, ali može da prođe i kao seratorska, valjda..
Govorim o potencijalu, potencijalnoj energiji.
Zar ne izgleda da je beskonačna? Meni izgleda.
Da ne budem pogrešno shvaćen, meni je super, ali uviđam koliko je moguće
sagraditi na emotivnom planu, a mi tako malo potencijala iskoristimo. :)
Tj. uvek je malo u poređenju sa beskonačnim...

Kako u ponoc imas snage da postavljas ovakve...bilo kakve teme?Tj,kako u ponoc imas snage da seres?:razz:

Ne volim ja preterano da filozofiram,brzo se umorim:-? Rekla sam vec sta mislim o tom bolje i bolje...Mozes izgubiti i to sto trenutno imas a ako je lepo,kao sto kazes cemu potreba za boljim?Ili nije dovoljno lepo ili ti ne znas sta hoces...
Zasto taj potenicijal koji kako kazes malo koristimo,sta god ti to znacilo,ne usmeris na trenutnu vezu pa je ucinis JOS lepsom neg sto jeste?
 
To zna da bude za'ebano. Ja sam se jednom probudio iz zen meditacije dve i po
godine posle početka iste. I to samo zato što sam se oznojio po čelu jer je bilo
neko jbno pretoplo leto. I mušice se okupile na 'egzitu' (šta mis'te gde? :lol:).
E' tako, odoh da spavam sutra je novi jbni radni zen dan.
Samo nek' je zen. :)
 
Kako u ponoc imas snage da postavljas ovakve...bilo kakve teme?Tj,kako u ponoc imas snage da seres?:razz:

Ne volim ja preterano da filozofiram,brzo se umorim:-? Rekla sam vec sta mislim o tom bolje i bolje...Mozes izgubiti i to sto trenutno imas a ako je lepo,kao sto kazes cemu potreba za boljim?Ili nije dovoljno lepo ili ti ne znas sta hoces...
Zasto taj potenicijal koji kako kazes malo koristimo,sta god ti to znacilo,ne usmeris na trenutnu vezu pa je ucinis JOS lepsom neg sto jeste?
To i radim, zaato i postavljam ovako glupe teme.
Istrošim se u pravim bitkama. :)
 

Back
Top