Operacija vena laserom

Dan 6 ,nije obavezno ali je preporučljivo od lekara na ovaj dan napraviti nekoliko krugova na Yamahi Thunderace 1000 za bolju cirkulaciju(Da ne zaboravim mora biti 96- o godište)😉.
Ova fotka je da vas pozdravim i da vidite da se i ovo može par dana nakon operacije a moderator neka briše ako mora.
IMG_20220504_171323081_HDR~2.jpg
 
Ne može se sakriti ono što jeste,niti stvoriti ono što nije.Valja dobro promisliti koga preporučujete,ljudi,operacija je operacija,pa kako god nekome ova delovala banalno.
Savet - ipak se raspitajte o svom izabranom hirurgu,malo.Vredi.
A što se tiče posoperativnog toka,definitivno je to individualno. Važno je da protekne dobro. Jeste kretanje bitno i preporuka - šetnja,ali koliko se sećam prvih nedelju dana bez opterećivanja. Svaka čast ko može više i dobro je pritom. Drugo,zavisi šta je rađeno i koliko su vene bile oštećene.Ono što je sigurno je da sam ja slušala savete dr Babića i sve je bilo u redu.Koliko god njemu ovakva vrsta operacije bila rutinska ( jer čovek radi mnogo komplikovanije operacije u svom poslu),ja to ni jednog trenutka nisam osetila na svojoj koži.To je pristup pacijentu. Trebali bi,čini mi se,više biti zahvalni lekarima koji nas vrate normalnom životu,jer ih na to obavezuje pre svega savest,poziv i stručnost.Ko od njih sve to ima i jeste vrhunski stručnjak.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovo je komentar jedne žene na cene usluga kod Dr.Dragića:"Ne sunjnam da je dobar,ne znam kakve su cene bile ranije.Meni je prosle nedelje teazio 3000 eura za operaciju jedne noge.Muslim da je ro previseeee."
Ima još komentara u vezi cena kod famoznog Dr Dragića ali ne bi o tome jer ko ima višak para neka da koliko želi.
Da se vratimo na moj slučaj,evo fotki 18 dana nakon operacije.Toliko od mene!Pozdrav i živi i zdravi bili!
IMG_20220516_122607288.jpg
IMG_20220516_122907248.jpg
IMG_20220516_123009469.jpg
 
Zdravo da se zahvalim svima na odgovoru. Bila sam sad u maju na pregled kod dr Jocica i imam zakazanu lasersku operaciju u julu obe noge. E sad mene interesuje da li znate tj osobe koje su vec imale operaciju da li prilikom operacije vena rese i kapilare? Zaboravila sam da pitam doktora i sestre na pregledu🤦 Pa me zanima da li i kapilare ujedno rese kad operisu vene ili je to posebna intervencija? Hvala unapred na odgovorima
 
Zdravo da se zahvalim svima na odgovoru. Bila sam sad u maju na pregled kod dr Jocica i imam zakazanu lasersku operaciju u julu obe noge. E sad mene interesuje da li znate tj osobe koje su vec imale operaciju da li prilikom operacije vena rese i kapilare? Zaboravila sam da pitam doktora i sestre na pregledu🤦 Pa me zanima da li i kapilare ujedno rese kad operisu vene ili je to posebna intervencija? Hvala unapred na odgovorima
Poštovana @Stefany3 prilikom pregleda pre operacije se sa doktorom sve dogovori,i u vezi vena i kapilara ,tako da na dan operacije dodješ u zakazano vreme i operiše se ono što je dogovoreno prilikom gore navedenog pregleda.To je moje iskustvo, ali uvek možeš pitati doktora i na dan operacije.
Pozdrav!
 
Zdravo da se zahvalim svima na odgovoru. Bila sam sad u maju na pregled kod dr Jocica i imam zakazanu lasersku operaciju u julu obe noge. E sad mene interesuje da li znate tj osobe koje su vec imale operaciju da li prilikom operacije vena rese i kapilare? Zaboravila sam da pitam doktora i sestre na pregledu🤦 Pa me zanima da li i kapilare ujedno rese kad operisu vene ili je to posebna intervencija? Hvala unapred na odgovorima
Znam da kod dr Dragica rade operacije vena i kapilara povezano hocu da kazem uklope u jednu intervenciju. Tu oni naprave veliki ustupak pacijentima koji dolaze iz inostranstva ili iz drugih republika. Gledaj, manje iskusni hirurzi se ne upustaju u takve zahvate.
 
Dobar dan svima. Procitala sam uglavnom sve postove, zao mi je sto nije obradjena jedna jako vazna tema koja se tice vena i trudnoce. Ili sam promasila rubriku, pa neka me administratori prebace.

Sad sam trudna, treci mesec druge trudnoce, vene imam od ko zna kada. Verovatno dok sam i ja bila beba.

I pre trudnoce i posle prve trudnoce isla sam kod varikologa i hoiruga, svi su mi rekli da nosim carape.

I mozete misliti po ovoj vrucini carape. Na preporuku dugarice sam otisla kod dr Srdjana Babica, vidim po vasim postovima da je i odlican hirurg.

Covek me je pregledao, uradio ultrazvuk i seo i popricao samoom.

Uzasnuta sam cinjenicom da po preporukama iz sveta vene treba operisati pre trudnoce ili izmedju dve trudnoce, sto mi prethodno nisu savetovali, vec ti vecina kaze radjaj pa posle operisi. Dr Babic mi je lepo objasnio da iako se vene operisu pre trudnoce da nesto moze da se javi tokom trudnoce ali se uglavnom povuce. Ili cak i akp se javi tromboza, nema gde tromb da ode jer su glavne povrsne vene zatvprene.

Sve su svemu, buduce majke, uradite ultrazvuk pre trudnoce. Operisite se ukoliko mozete pre trudnoce. Vidim da se ovde spominju par strucnjaka, sigurno su odlicni. Popricajte sa njima a ne neko da vas oladi u minut zato sto ne zna.
 
u njemachkoj ima poprilichno novij metod odklanjanja vena

Chiva methoda



Princip rada u okviru CHIVA tretmana zasniva se na činjenici da se proširene vene povlače kada se isključi pogrešan protok krvi koji preopterećuje vene. Prekomerna količina krvi koja ispunjava proširene vene i pretvorila ranije tanke vene u proširene vene ne može više da ide ovim pogrešnim putevima nakon tretmana. Ovaj cilj se postiže presecanjem proširenih vena na određenim tačkama prema utvrđenim principima. Posle toga, krv više ne može da uđe u proširene vene unazad, tako da više ne može da krene pogrešnim putem, ne prepuni vene. Krv je prinuđena da ponovo krene „pravim” putem do srca.

S druge strane, krv iz mnogih zdravih bočnih grana može da otiče u postojeće vene.
Vijugave vene imaju tendenciju da postanu tanke kao što su bile pre nego što ih je višak krvi istegnuo. Krv ne mora da pronađe novi put posle procedure, ali se patološki refluks eliminiše.


da li se to dole kod nas radi !?
 
Jel neko probao ovaj ili neki drugi čaj za vene? Video sam da naš Josif Pančić ima neki čaj za vene za 500 din.


Pogledajte prilog 1216007
Teško da će pomoći bilo koji čaj,obloge,kreme i slično,ako je stanje vena loše.Tu samo operacija pomaže,definitivno. A što se tiče dr Dragića,ne sumnjam u vaše mišljenje,ali moje je da je dr Srđan Babić najbolji vaskularni hirurg koga imamo. I njega smo gledali mnogo puta na tv ekranu,a i čitali mnoge inturvjue koje je dao,iz iskustva ,ne po difoltu. Takođe je radio i u istraživanjima o postkovid sindromu,tako da čovek ima širinu u stručnosti u svakom pogledu.
 
Teško da će pomoći bilo koji čaj,obloge,kreme i slično,ako je stanje vena loše.Tu samo operacija pomaže,definitivno. A što se tiče dr Dragića,ne sumnjam u vaše mišljenje,ali moje je da je dr Srđan Babić najbolji vaskularni hirurg koga imamo. I njega smo gledali mnogo puta na tv ekranu,a i čitali mnoge inturvjue koje je dao,iz iskustva ,ne po difoltu. Takođe je radio i u istraživanjima o postkovid sindromu,tako da čovek ima širinu u stručnosti u svakom pogledu.
Ok, hvala na savetu. 🙂
Ja sam se za Dragića uhvatio, jer mi je najpoznatiji sa TV-a. Za ovog Babića sam ovde pročitao. Ne kazem da je samo Dragic najbolji i jedini, ali ko o čemu o venama ja naletim na njega , veoma retko, ali desilo se par puta.
 
Teško da će pomoći bilo koji čaj,obloge,kreme i slično,ako je stanje vena loše.Tu samo operacija pomaže,definitivno. A što se tiče dr Dragića,ne sumnjam u vaše mišljenje,ali moje je da je dr Srđan Babić najbolji vaskularni hirurg koga imamo. I njega smo gledali mnogo puta na tv ekranu,a i čitali mnoge inturvjue koje je dao,iz iskustva ,ne po difoltu. Takođe je radio i u istraživanjima o postkovid sindromu,tako da čovek ima širinu u stručnosti u svakom pogledu.
Da, stvarno je covek za divljenje. Bila sam jednog hirurga pa kod drugog pa kod Babica. Ono sto me je impresioniralo je velicina njegovog znanja a potom i njegova ljudska velicina.
Covek zna vise od svih kod kojih sam bila a skroman je. Cak se i ne reklamira. Detaljno radi, on licno radi dopler, sedne i objasni sve.
Mislim da bi mnogi mogli da odu da uce samo ponasanje od njega.
 
Da, stvarno je covek za divljenje. Bila sam jednog hirurga pa kod drugog pa kod Babica. Ono sto me je impresioniralo je velicina njegovog znanja a potom i njegova ljudska velicina.
Covek zna vise od svih kod kojih sam bila a skroman je. Cak se i ne reklamira. Detaljno radi, on licno radi dopler, sedne i objasni sve.
Mislim da bi mnogi mogli da odu da uce samo ponasanje od njega.
U pravu ste.Izuzetan čovek,profesionalac u svakom smislu te reči i uvek tu lično za svakog pacijenta ponaosob.Iskustva nas pacijenata (širom Srbije) koja međusobno delimo je najbolja preporuka,reklama kao reklama mu nije ni potrebna.
 
A i šire, bogami, bez nekog "preterivanja" kako kažu kod vas u Novom Sadu. :)
Pa sad ako uspe u ovoj profesionalnoj nameri da se vene uopste vise ne vrate onda ce stvarno napraviti revoluciju u medicini. Gledala sam intervju na vojvodjanskoj televiziji u toj novosadskoj klinici. Pred kraj emisije je to najavio.
Sta reci, drzimo mu fige da ostvari taj cilj tom svojom metodom.
 

Back
Top