Open IPTV

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Open IPTV је на овом форуму некако остала у запећку осталих кабловских телевизија за разлику од: SBB, IKOM, PTT KDS, Radijus vektor, .......
Open IPTV је у по квалитету у рангу са SBB, чак и са неким елементима у предности:користи телефонску линију за пријем сигнала тако да атмосферске непогоде (снег, грмљавина, ....) не утичу на слику и тон, постоји опција да се може прегледати садржај канала неколико дана унапред, прављење Фаворит листе (Листа омиљених канала), ....итд.
Програмски пакети се стално допуњују новим и квалитетним каналима.
 
Уведен је нови спортски канал:
канал 563. Fight Sports (Борилачки спортови и још увек је у припреми),
канал 745. Fight Sports HD,
канал 258. TV AS (само за подручје Шапца).
 
Jeste, koristi telefonske centrale - zato sto je Telekom do juce imao monopol, pa su svi ostali morali da prave svoje. Ne bas uredni uslovi poslovanja, sto se mene tice.

I SBB ima pregled programa za unapred
http://www.sbb.rs/epg/grid

I ovih dana povecavaju brzinu, za iste pare.
 
Jeste, koristi telefonske centrale - zato sto je Telekom do juce imao monopol, pa su svi ostali morali da prave svoje. Ne bas uredni uslovi poslovanja, sto se mene tice.
I SBB ima pregled programa za unapred
http://www.sbb.rs/epg/grid
I ovih dana povecavaju brzinu, za iste pare.
Ја рекох у уводном посту да је Open IPTV у истом рангу kao и SBB.
Повећање брзине се односи на Интернет а регулацију протока ТВ сигнала (ако мали проток омета нормални пријем) у Open IPTV врше сервисери Телекома, за SBB такође сервисери, којих има у свакој већој варошици. То су исти они сервисери који врше инсталацију и одржавање кабловске ТВ.
 
Ma mene ne interesuje toliko kvalitet slike koliko kvalitet izbora kanala, SBB je u startu imao bolji izbor od IPTV-ja, na cije kanale je imao ekskluzivna prava , mozda se malo situacija poboljsala u korist Telekoma posto sam primetio neke nove kanale jer ne gledam nesto televiziju u poslednje vreme, ali po mom misljenju SBB i dalje prednjaci. Jer je IPTV isao na kvantitet dok je SBB gledao kvalitet. Na iptv-ju od one gomile znj, x, y kanala sam mozda gledao 5% svega toga, dok mi je SBB dinamicniji po tom pitanju jer u svakom trenutku "ima sta da se gleda" jer su lepo upakovane podkategorije bio to film, muzika,naucni program.. itd. Dok za IPTV sticem utisak da trpaju tek tako na sta prvo naidju.


Takodje ako se ne varam, na SBB-u je bilo manje onih smarackih reklama ako ih je uopste i bilo kao sto ih ima na IPTV-ju, sad ne znam, mozda se i to promenilo.
 
Pozdrav svima,
Danas planiram da uzmem Box 4 paket i imam jedan problem. Imam dva TV i znam da mogu da priključim i drugi STB putem kabla, no ja bih želeo da to uradim putem Wi-Fi mreže. Kao prvo nisam siguran da je to uopšte moguće i ako jeste svaka pomoć je dobro došla.
 
IPTV TELEKOM PREVARANTI.ja sam uzeo BOX paket pre godinu dana-i sve je u redu,ali sad sam video da su to PREVARANTI,i da je neozbiljna firma,pa ću odjaviti sve sa telekoma,uključujući i fiksnu liniju i preći u SBB.
tokom januara je bio promotivni period za HBO I CINEMAX(besplatno),ja se prijavim i pre isteka januara odjavim paket,jer je 800 d. za 4 kanala preskupo,a i nema nekih filmova posebno.međutim na računu za januar oni meni zaračunaju 20 dana ,besplatnog,, korišćenja 600 d.pisao sam im na sajtu,oni kažu dobiću odgovor,evo nekoliko dana ništa.nije problem u 600.d.već mi krivo kao da mi je neko ukrao iz novčanika
 
IPTV TELEKOM PREVARANTI.ja sam uzeo BOX paket pre godinu dana-i sve je u redu,ali sad sam video da su to PREVARANTI,i da je neozbiljna firma,pa ću odjaviti sve sa telekoma,uključujući i fiksnu liniju i preći u SBB.
tokom januara je bio promotivni period za HBO I CINEMAX(besplatno),ja se prijavim i pre isteka januara odjavim paket,jer je 800 d. za 4 kanala preskupo,a i nema nekih filmova posebno.međutim na računu za januar oni meni zaračunaju 20 dana ,besplatnog,, korišćenja 600 d.pisao sam im na sajtu,oni kažu dobiću odgovor,evo nekoliko dana ništa.nije problem u 600.d.već mi krivo kao da mi je neko ukrao iz novčanika
Јеси ли добро проучио уговор за BOX пакет, који си сигурно потписао?
Можда у уговору пише нешто другачије него што ти мислиш да треба да буде. А можда ти уговор истекао а ти си се тек тада одјавио?
Можеш покушати са SBB само и тамо се уговори морају прочитати (проучити) пре потписивања.
 
Јеси ли добро проучио уговор за BOX пакет, који си сигурно потписао?
Можда у уговору пише нешто другачије него што ти мислиш да треба да буде. А можда ти уговор истекао а ти си се тек тада одјавио?
Можеш покушати са SBB само и тамо се уговори морају прочитати (проучити) пре потписивања.


ma kakave veze ima ugovor.nigde ga nisam prekršio.u januaru dobijem od njih poruku da može da se aktivira HBO PREMIJUM besplatno do kraja januara,za korisnike koji ne koriste HBO i CINEMAX.ako mi se ne sviđa treba da ga odjavim do kraja januara i ništa više.u ugovoru nisam koristio HBO .
 
imao sam dodatni uredjaj za drugi televizor. slika mi je cesto ,,kocila,,. kako sam odjavio drugi uredjaj, mnogo manje koci. da li je to uticalo da koci ne znam. cisto da znate ako se nekome desi
 
Poz! Ovo pišem ljudima koji nemaju iskustva sa navedenim firmama.
Imao sam prvo SBB 3 god, onda i IPTV 2 god. Svaki ima svoje prednosti i mane:
Prednosti SBB je što ima osnovnu i digitalnu TV, a preko Total i satelitsku. Ova prva nema uza sebe nikakve dodatne uredjaje (set box, reciver, modem isl). Klasičan kabal do TV i ćao! Nedostatk je što je tim putem slika na bar 50% kanala katastrofa! Plus cena >1000din mesečno. Kod digitalne TV tih problema nema, svi kanali su kristalno jasni, a može i HD.
Mane kod "pratećih" uredjaja su što se brzo zagrevaju, pogotovo tokom leta. Dešavalo mi se da za manje od 1h rada uredjaj postane kao mini grejalica.
Prednost bih dao za IPTV prilikom naplate računa. Desi Vam se da prodje zadnji dan za plaćanje (20. u mescu kod Telekoma), niko Vas neće cimati, zvati telefonom kući, odmah gasiti isl. Dok SBB odmah šalje svoje "ljude" na banderu. :D
Što se ponude kanala tiče, mislim da su i jedni i drugi u nekom tajnom dilu?! Naime, jedni imaju Arenasport, drugi Sportklub; jedni Pink Paket, drugi Fox i Prva Plus itd. Zašto prosto svi nemaju istu (ili sličnu) ponudu kanala, nego rade mangupske fore?
Ja sam odjavio IPTV posle 2 god kada je isticao ugovor i ostavio sam samo ADSL. Kako je stanje stvari, najverovatnije ću posle isteka novog produženog ugovora, prekinuti korišćenje njihovih usluga. Nisam ljut, nego samo imam računicu. SBB ima jeftiniji fiksni broj, dosta ljudi kažu i da im je net bolji. Ja imam sad 10Mb/s i nekad mi koči kad uključim npr. 2 stream prenosa fudbala!
Ako razmišljate šta bi eventualno da uzmete od njih, ja Vam ne bih preporučio ni jedne ni druge. :lol:
Zašto?! Gotovo svu TV danas imate na netu. Torenti su zakon! Neko je gore pomenuo HBO. Oni imaju 10-ak filmova i samo vrte u krug. TV moram kad uključim da škljocam na daljuncu ne bi li nešto ubo. Mene ne zanimaju gotovo uopšte domaći kanali. SBB i Telekom imaju jako slabu ponudu stranih kanala! Ja imam satelitsku antenu 6 godina i znam šta pričam.
Ako je za utehu, SBB i Open IPTV su bolji od ostalih. Tu je negdepo ponudi i PTT, ali bi ih zaobišao i mislim da nemaju TV za celu zemlju.

Ćaos!
 

Back
Top