Ooo ne, lutalice spasavaju decu!

Odvedes g ana sterilizaciju/kastraciju i posle oporavka u azilu ili stacionaru pas se vakcinise i cipuje i vratis ga tamo odakle si ga uzeo. Taj pas zivi na ulici koliko zivi ali se ne pari i nema novih stenaca. Kad sam rekla za trovanje mislila sam na mrzitelje zivotinja koji samo truju okolo svojim pricama.
da li pas posle sterilizacije moze biti agresivan? Ako moze onda ga nema smisla vracati na ulicu
 
a zbog cega drustva za zastitu zivotinja ne rade vise na tom problemu?

Drustva rade koliko rade, ali drzava, grad, opstina ili sta vec treba da urade nesto po tom pitanju jer jedino oni imaju budzet a boga mi i obaveze u vezi sa tim. Oni treba da izgrade azile ako do sada nisu, da zaposle ljude i da rade, a ne da uzmu pare a na azilu katanac. To ti je cela prica.
 
Drustva rade koliko rade, ali drzava, grad, opstina ili sta vec treba da urade nesto po tom pitanju jer jedino oni imaju budzet a boga mi i obaveze u vezi sa tim. Oni treba da izgrade azile ako do sada nisu, da zaposle ljude i da rade, a ne da uzmu pare a na azilu katanac. To ti je cela prica.

Društva ne rade jer ne mogu da se dogovore oko podele plena...uostalom, ona i ne postoje zbog životinja nego zbog para...to znaju svi koji su iz ljubavi radili u njima, pa pobegli glavom bez obzira. A što se tiče Niša, upravo su zaštitari krivi za ovakvu katastrofalnu situaciju u gradu.
 
Društva ne rade jer ne mogu da se dogovore oko podele plena...uostalom, ona i ne postoje zbog životinja nego zbog para...to znaju svi koji su iz ljubavi radili u njima, pa pobegli glavom bez obzira. A što se tiče Niša, upravo su zaštitari krivi za ovakvu katastrofalnu situaciju u gradu.

kako koje drustvo
neka drustva nemaju pare i u silnim su dugovima kod veterinara jer nemaju da plate lecenje zivotinja odjednom,......
takodje uzimaju zivotinje sa ulice i nalaze im nove domove.....
a neka imaju lepe masne plate i pretvaraju se da kao nesto raduckaju....ali ne terenski nego ovako..... :roll::lol:
 
Osamdesetih godina u Nemačkoj je bračni par, narkomani, svoju bebu od par meseci ostavio u kući zaključanu sa vučjakom, a oni su zbrisali negde. Kuja je dve, tri godine hranila dete.....Nemam pojma kako...Uglavnom, komšije su pratile kuju kad je dovlačila iz kontejnera
otpatke od hrane i pozvali policiju. Našli su dete u užasnom stanju, ono, kosa do patosa, nokti sačuvaj me bože, al dete živo i zdravo.:)

Da, sećam se te priče, mali je bauljao i lajao ali je bio živ i zdrav, i dobro uhranjen.

Zato postoje azili.
ali pitanje je odakle dolaze prvobitno ti kerovi

Како да не постоје.

У Београду постоји један комунални азил, у Раковици, који углавном не ради. Кад ради, има капацитет од пар стотина паса. Код нас се, ако ниси знао, примењује револуционарно глупа метода враћања паса луталица на улице.

Mi koji smo malo kao upućeni u problematiku odrasmo tastature objašnjavajući šta i kako. U većini "civilizovanih" zemalja je problem godinama rešavan kombinovanom primenom CNR sa udomljavanjem podobnih i eutanazijom onih koji nisu pogodni ni za udomljavanje ni za vraćanje na ulicu. Naš je problem što je u međuvremenu svest ljudi u naprednijim zemljama koje nisu ratovale poslednjih decenija uznapredovala toliko da su nam (tj. našim vlastima) zabranili da se radi eutanazija pre nego što smo broj lutalica sveli na neku razumnu meru. Da je strategija koju je predlagala ORCA od svog osnivanja tamo krajem 2000. prihvaćena, dosad ne bismo ni imali lutalice jer bi oko 70% njih bilo uspavano, sve ostale sterlisane i udomljene ili vraćene na ulicu, svi psi bi imali ugrađene čipove da bi se znalo ko ih je izbacio na ulicu i za to bi se plaćale debele kazne, kao što se u ostatku sveta radi. Ovako, kaskamo za ostatkom Evrope po pitanju nivoa svesti a hoćemo da im pariramo u zakonodavnom smislu i kao rezultat imamo zabranu eutanazije pa Uprava za veterinu redovno ponegde proglasi besnilo da bi lovci dobili dozvolu da pucaju u sve što mrda na 4 noge a seljaci i dalje izbacuju pse na ulicu jer su bili "pametni" i nisu im ugradili čipove pa ne postoji način da se utvrdi odakle nove lutalice u gradovima.
 
Занима ме одакле су то дебили преузели?

Колико знам таква будалаштина не постоји нигде на западу.

Apsolutno postoji, ustvari, postojala je, sad većinu uhvaćenih pasa nepoznatog porekla u rekordnom roku udome. Tako ih brzo udomljavaju da imaju hroničnu nestašicu mešanaca za udomljavanje, čula sam za X primera udomljavanja naših džukela po Nemačkoj, čak sam jednu kerušicu i lično vakcinisala nekoliko dana pred gazdin povratak kući. Neki "naš", srpski zet je bio u pitanju, i nju su valjda hranili...

da li pas posle sterilizacije moze biti agresivan? Ako moze onda ga nema smisla vracati na ulicu

Po zakonu agresivni psi se ne vraćaju na ulicu nego se udomljavaju kao čuvari ili ostaju u azilima. Drugo, stepen agresije je kod pasa u direktnoj vezi sa hormonskim statusom, naravno da će mužjaci biti razdražljiviji u prisustvu keruše u teranju, čak sam i ja jednom zamalo ujedena-tog psa sam kasnije, kad je uhvaćen i kad je počeo CNR, "tužila" mužu koji je bio u komisiji za trijažu i taj pas je ostao u azilu, nije vraćen na ulicu iako je kastriran.

Društva ne rade jer ne mogu da se dogovore oko podele plena...uostalom, ona i ne postoje zbog životinja nego zbog para...to znaju svi koji su iz ljubavi radili u njima, pa pobegli glavom bez obzira. A što se tiče Niša, upravo su zaštitari krivi za ovakvu katastrofalnu situaciju u gradu.

Ne znam za Niš konkretno ali u KV ničega od ovoga ne bi bilo bez ogromnog angažovanja predsednice lokalnog društva koja je sprečila eutanazije i insistirala na CNR i koja je skoro pa zanemarila svoj privatni život, funkcioniše već 4 godine na relaciji posao-azil-kuća, gde je opet čekaju psi na lečenju, pre povratka u azil odakle će biti udomljeni ili vraćeni na ulicu. Uopšte, ili se tome potpuno posvetiš ili pređeš u neke komercijalnije vode tipa pranja novca, korupcije... ili pobegneš glavom bez obzira.

kako koje drustvo
neka drustva nemaju pare i u silnim su dugovima kod veterinara jer nemaju da plate lecenje zivotinja odjednom,......
takodje uzimaju zivotinje sa ulice i nalaze im nove domove.....
a neka imaju lepe masne plate i pretvaraju se da kao nesto raduckaju....ali ne terenski nego ovako..... :roll::lol:

Svi znamo koje... :whistling:
 
Poslednja izmena:
Pa smeš ali ne ako si iste visine kao pas, pa svi smo mi gledali onaj film o Bušmanima, kako se beše zove, kad klinac stavi ono na glavu da bi bio viši od hijene, stvar opšteg obrazovanja. :lol:

E ovo sam čekao da neko kaže...svako ko se razume u pse zna ovo. I tu je poenta zašto nisu u pravu oni koji tvrde da ulični psi ne napadaju. Oni se baš ponašaju kao iz ovog primera...nikad neće da napadnu osobu za koju procene da je jača od njih. Ali ako su u čoporu ili ako je u pitanju dete, tu je druga priča. I najmirniji psi se u čoporu drugačije ponašaju i tvrdnje da mora da postoji razlog za napad ne piju vodu. Bar u Nišu je najviše napada bilo na malu decu...razlozi su užina, strah, neodgovarajuća reakcija....
Ali pobogu ljudi...imati gomilu lutalica po ulicama nije normalno. Gradovi sa većim budžetom rešavaju na razne načine. Niš je i onako u katastrofalnoj ekonomskoj situaciji...postojeći azil je neuslovan...grad kuburi sa parama...zaštitari su provaljivali i puštali pse nazad na ulici...tužili su gradske čelnike pre par godina za zlostavljanje. Već par godina imate horde lutalica koje se razmnožavaju i niko ništa ne radi. U toku zadnjeg meseca je u školi Mika Antić bilo dva napada na decu...srećom bezazlenih.
Znam da će gradonačelnik biti prinuđen da ponovo naredi ubijanje lutalica kao pre par godina...i ja ga savršeno razumem.
 
Ne,samo da naucimo njihov jezik.Oni nash ne mogu.

Pa niko ti ne brani da ga naučiš. Sa svojim psom se savršeno razumem. A lutalice su opasnost za moje dete i svu drugu decu. Ne želim da nabijam glavu u pesak i pričam gluposti zato što neko u gradu ne radi svoj posao i što ima gomile ljudi kojima je lakše da izbace štence na ulicu nego da plate sterilizaciju.
 
Pa niko ti ne brani da ga naučiš. Sa svojim psom se savršeno razumem. A lutalice su opasnost za moje dete i svu drugu decu. Ne želim da nabijam glavu u pesak i pričam gluposti zato što neko u gradu ne radi svoj posao i što ima gomile ljudi kojima je lakše da izbace štence na ulicu nego da plate sterilizaciju.

Opet me nisi razumeo.Ti kao covek imas ''obavezu'' da razumes bicja oko sebe.To sto se ti razumes sa svojim psom je zato sto si ga ti prilagodio sebi.Moje dete prilazi svakom psu i macki i uvek hoce da dovuce kuci neko iako ima psa (isto usvojen).Razmisli.
 
Opet me nisi razumeo.Ti kao covek imas ''obavezu'' da razumes bicja oko sebe.To sto se ti razumes sa svojim psom je zato sto si ga ti prilagodio sebi.Moje dete prilazi svakom psu i macki i uvek hoce da dovuce kuci neko iako ima psa (isto usvojen).Razmisli.

Razumem ja tebe dobro i znam šta pišeš na forumu. Ali tvoje dete je tvoje dete...nisu sva deca ista. Moje dete nije isto kao tvoje dete. I svako dete je priča za sebe. I nemoj da počneš sa filozofijama o fobijama i o vaspitanju. Jednostavno je tako.Napadi lutalica na decu se događaju a pojedini mogu ovde da negiraju i podsmevaju se do sutra. Srećom da većina napada prođe bezazleno ali ne uvek. Nisam za to da se lutalice pobiju ali sam za to da se sklone sa ulice. A ako ti kao stručnjak za pse kažeš da lutalice nisu potencijalna opasnost...ili svesno lažeš ili se pogrešno predstavljaš. A ovde možeš da pogledaš kako izgleda jedno dete posle susreta sa bezazlenim mešancem
http://www.srbijanet.rs/component/tag/napad psa.html
 
Razumem ja tebe dobro i znam šta pišeš na forumu. Ali tvoje dete je tvoje dete...nisu sva deca ista. Moje dete nije isto kao tvoje dete. I svako dete je priča za sebe. I nemoj da počneš sa filozofijama o fobijama i o vaspitanju. Jednostavno je tako.Napadi lutalica na decu se događaju a pojedini mogu ovde da negiraju i podsmevaju se do sutra. Srećom da većina napada prođe bezazleno ali ne uvek. Nisam za to da se lutalice pobiju ali sam za to da se sklone sa ulice. A ako ti kao stručnjak za pse kažeš da lutalice nisu potencijalna opasnost...ili svesno lažeš ili se pogrešno predstavljaš. A ovde možeš da pogledaš kako izgleda jedno dete posle susreta sa bezazlenim mešancem
http://www.srbijanet.rs/component/tag/napad psa.html

Ja se trudim da mi postovi budu sto precizniji i kraci.Dakle,bez filozofiranja.Niti se podsmevam,niti lazem a ponajmanje se lazno predstavljam.
Nisam strucnjak,slazem se da to pitanje treba da se resi.Resenje je u rukama vlasti (u ovom slucaju Beogradske) i nadam se da ce biti pritisnuti da se to pitanje resi vec jednom.
Imam pitanje za tebe.Koliko potencijalno vecih opasnosti postoji za nasu decu od pasa lutalica?Hvala.
 
Ja se trudim da mi postovi budu sto precizniji i kraci.Dakle,bez filozofiranja.Niti se podsmevam,niti lazem a ponajmanje se lazno predstavljam.
Nisam strucnjak,slazem se da to pitanje treba da se resi.Resenje je u rukama vlasti (u ovom slucaju Beogradske) i nadam se da ce biti pritisnuti da se to pitanje resi vec jednom.
Imam pitanje za tebe.Koliko potencijalno vecih opasnosti postoji za nasu decu od pasa lutalica?Hvala.

Takvo pitanje sam i očekivao. Mogu da ti dam i teme na kojima se uvek poteže kad se diskutuje o tome.
Gde sam rekao da ne postoje i druge opasnosti? Postoje...svaki izlazak na ulicu nosi potencijalnu opasnost. Neke je moguće preduprediti a neke ne. Ali ono što možemo da sprečimo, glupo je da ne uradimo.
Pas je divna životinja. I pravo je zadovoljstvo imati ga uz sebe. Ali čovek je psa prilagodio da živi uz gospodara. Pas bez gospodara se pretvara u dalekog rođaka. A pogotovu što više nije retkost da se izbacuju i rasni psi koji znaju da budu i više od 30kg teški. Takvi psi neće ustuknuti ni od odraslog čoveka a kamo li kad ispred sebe imaju dete.
Ma koliko da volim pse, ljude stavljam ispred njih. O svom NO vodim računa ja...ograda je visoka 2m...u šetnju nikad ne idem bez povodca i nikad na šetališta za ljude. Moj pas je moja odgovornost. Ne daj bože, kad bi se desio napad na nekog od strane mog psa ( a da nije "nepozvan" gost), lično bih ga ja ubio. Tačka.
 
Takvo pitanje sam i očekivao. Mogu da ti dam i teme na kojima se uvek poteže kad se diskutuje o tome.
Gde sam rekao da ne postoje i druge opasnosti? Postoje...svaki izlazak na ulicu nosi potencijalnu opasnost. Neke je moguće preduprediti a neke ne. Ali ono što možemo da sprečimo, glupo je da ne uradimo.
Pas je divna životinja. I pravo je zadovoljstvo imati ga uz sebe. Ali čovek je psa prilagodio da živi uz gospodara. Pas bez gospodara se pretvara u dalekog rođaka. A pogotovu što više nije retkost da se izbacuju i rasni psi koji znaju da budu i više od 30kg teški. Takvi psi neće ustuknuti ni od odraslog čoveka a kamo li kad ispred sebe imaju dete.
Ma koliko da volim pse, ljude stavljam ispred njih. O svom NO vodim računa ja...ograda je visoka 2m...u šetnju nikad ne idem bez povodca i nikad na šetališta za ljude. Moj pas je moja odgovornost. Ne daj bože, kad bi se desio napad na nekog od strane mog psa ( a da nije "nepozvan" gost), lično bih ga ja ubio. Tačka.

Eto,isto tako bih i ja uradio.Samo da dodam da nikad nije pas kriv,uvek je kriv covek za svaki pseci napad.Ne mislim zrtva napada nego je neki covek izbacio psa,neka grupa ljudi nije organizovala sklanjanje pasa sa ulica...itd.itd
 
Eto,isto tako bih i ja uradio.Samo da dodam da nikad nije pas kriv,uvek je kriv covek za svaki pseci napad.Ne mislim zrtva napada nego je neki covek izbacio psa,neka grupa ljudi nije organizovala sklanjanje pasa sa ulica...itd.itd

Aman, potpuno isto i ja mislim. Ali problem postoji sada. Treba mnogo vremena da kaznena politika za neodgovorne vlasnike, obavezno čipovanje, sterilizacija...daju rezultate. Stanje u pojedinim gradovima je alarmantno. Samo u mom komšiluku je jedna grupa lutalica čiji se broj stalno povećava. I veoma su agresivni. Grad ništa ne rešava...neko će iz komšiluka sigurno uzeti stvar u svoje ruke. I biti razapet od svih zaštitara.
 

Back
Top