Ooo ne, lutalice spasavaju decu!

Zato postoje azili.
ali pitanje je odakle dolaze prvobitno ti kerovi

Како да не постоје.

У Београду постоји један комунални азил, у Раковици, који углавном не ради. Кад ради, има капацитет од пар стотина паса. Код нас се, ако ниси знао, примењује револуционарно глупа метода враћања паса луталица на улице.
 
Код нас се, ако ниси знао, примењује револуционарно глупа метода враћања паса луталица на улице.

Занима ме одакле су то дебили преузели?

Колико знам таква будалаштина не постоји нигде на западу.
 
Колико знам постоји нешто слично, али за мачке. Стерилишу их и враћају на улице у Риму, ако добро памтим нешто што сам чуо.

Пси се уклањају са улица истог момента кад буду примећени и воде у азиле. Тамо се задржавају онолико колико им буџет дозвољава - две, три недеље - у нади да ће се власник појавити или да ће их неко усвојити. Преостали пси се уништавају.

Тако је, колико знам, свуда. Осим у слепачкој Србији.
 
Колико знам постоји нешто слично, али за мачке. Стерилишу их и враћају на улице у Риму, ако добро памтим нешто што сам чуо.

Пси се уклањају са улица истог момента кад буду примећени и воде у азиле. Тамо се задржавају онолико колико им буџет дозвољава - две, три недеље - у нади да ће се власник појавити или да ће их неко усвојити. Преостали пси се уништавају.

Тако је, колико знам, свуда. Осим у слепачкој Србији.

Kad ti je ta Srbija tako slepacka napusti je bolje za nas ostale:rtfm:
 
Nije ni bitno da li mi se svidja ili ne,ali barem ne krivim drzavu i pse lutalice sto imam svoje probleme.
Mozda ne bi bilo na odmet da pogledate gde je problem u Vama umesto sto su Vam za sve krivi svi drugi.Citajuci Vase ranije postove covek bi pomislio da ce ljudska vrsta da izumre zaslugom pasa lutalica...Na crnoj hronici najvise tema o psima verovatno psi pljackaju,siluju,medju njima ima i pedofila cula sam prica se...Strasno,ali i kinofobija se leci ne brinite...
 
Nije ni bitno da li mi se svidja ili ne,ali barem ne krivim drzavu i pse lutalice sto imam svoje probleme.
Mozda ne bi bilo na odmet da pogledate gde je problem u Vama umesto sto su Vam za sve krivi svi drugi.Citajuci Vase ranije postove covek bi pomislio da ce ljudska vrsta da izumre zaslugom pasa lutalica...Na crnoj hronici najvise tema o psima verovatno psi pljackaju,siluju,medju njima ima i pedofila cula sam prica se...Strasno,ali i kinofobija se leci ne brinite...

Jok, osim sto mrzis ljude.

Buuuhuuuhuuu, ja sam neshwacena mawa dewojccica, mene samo moja kuca wazume, ona je pametna a wi ste swi gwupi, sad cu da se zawowim u moju sobu i swusam tuznu muziku a sutwa cu da napisem tuznu pesmu i cwnim krejonom da nacwtam cwno tuzno cwece swe okolo...

Na terapiju.
 
Како да не постоје.

У Београду постоји један комунални азил, у Раковици, који углавном не ради. Кад ради, има капацитет од пар стотина паса. Код нас се, ако ниси знао, примењује револуционарно глупа метода враћања паса луталица на улице.

Prvo azil u Rakovici radi i da sprovodi se "revolucionarno glupa metoda" kojom je reseno pitanje pasa lutalica u mnogim evropskim zemljama. Ta "revoucionarno glupa metoda" ima za rezultat da zaustavi dalje nekontrolisano razmnozavanje zivotinja ciji mladunci prave nove ili stradaju na razno razne nacine.
Ali takvima kao sto ste Vi uvek treba "revoucionarno pametna metoda" koju ne biste smislili sve da zivite 200 godina, jer samo znate da smarate s tim kako ste jadni i ugrozeni, kako Vam smeta i ovo i ono. Sta ste Vi uradili da se taj problem napustenih zivotinja makar ublazi? Naravno nista, isto kao i ovi iz Nisa kojima azil zvrji prazan a niko ne zna da li su i za sta su upotrebil 200 000 evra da bi sproveli "revolucionarno glupu metodu". Makar gledajte vesti kada se prica, recim, o coveku kome je pas odgrizao nos - a kome je on predhodno vikao mars i terao ga rukom, pa necete ispadati smesni.

I da ne bih vitirala svaki Vas post, samo cu dadati da se psi ne unistavaju vec jedino eutanaziraju sto j eizmedju ostalog zabranjeno zakonom ove repuvlike koja se Vama ne svidja ali to nije moj problem.

Najvise volim Vas koji samo zahtevate da sutra ujutru nem anijedne lutlice a sistematski ih izbacujete i maltretirate, pa biste da puknete prstima i gotov problem, e pa ne moze tako.
 
Jok, osim sto mrzis ljude.

Buuuhuuuhuuu, ja sam neshwacena mawa dewojccica, mene samo moja kuca wazume, ona je pametna a wi ste swi gwupi, sad cu da se zawowim u moju sobu i swusam tuznu muziku a sutwa cu da napisem tuznu pesmu i cwnim krejonom da nacwtam cwno tuzno cwece swe okolo...

Na terapiju.

Kome sine u sekundi da napise ovako nesto treba momentalno da ide na terapiju i to dozivotnu!:rtfm:
 
Jok, osim sto mrzis ljude.

Buuuhuuuhuuu, ja sam neshwacena mawa dewojccica, mene samo moja kuca wazume, ona je pametna a wi ste swi gwupi, sad cu da se zawowim u moju sobu i swusam tuznu muziku a sutwa cu da napisem tuznu pesmu i cwnim krejonom da nacwtam cwno tuzno cwece swe okolo...

Na terapiju.

Ja sam vec na terapiji ali to ovde nije tema ali sobzirom da je kod tebe u pitanju najverovatnije poremecaj licnosti,pogledaj teme koje otvaras pa nad tobom covek moze samo da place...Inace poremecaj licnosti se ne leci...:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Pa znas sta ako ti nije stalo do boljeg zivota tih zivotinja i ne ocekujem da se obratis, a ako je suprotno bilo bi lepo. Kada bi svaki treci covek odveo jednog psa na sterilizaciju problem bi jako brzo bio resen ali vecina samo sedi za tastaturom u zali se i truje.
kako to mislis- da ga pokupim s ulice i odnesem? A sta posle s njim- opet na ulicu?
i ko se truje?
 
kako to mislis- da ga pokupim s ulice i odnesem? A sta posle s njim- opet na ulicu?
i ko se truje?

Odvedes g ana sterilizaciju/kastraciju i posle oporavka u azilu ili stacionaru pas se vakcinise i cipuje i vratis ga tamo odakle si ga uzeo. Taj pas zivi na ulici koliko zivi ali se ne pari i nema novih stenaca. Kad sam rekla za trovanje mislila sam na mrzitelje zivotinja koji samo truju okolo svojim pricama.
 

Back
Top