Onkomafija - vreme izmedju skenera 2

To nije tacno, koji su to to onkolozi rekli, sa koje klinike? Jedini onkolozi koji su validni i koji znaju sta rade su onkolozi sa Institua za onkologiju i radiologiju Srbije, sve ostalo je po meni sarlatanstvo, ovo je klinika koja postoji tolike godine, i koja ima svoj da kazem pedigre po pitanju lecenja raznih karcinoma i sarkoma i ostalih malignih oboljenja, sto se mene tice ja ih slusam od starta i eto pokazalo se kao dobro.
Svi onkolozi leče po protokolu, a ne tako što sami smišljaju šta će kome ordinirati pa su eto, na IORS-u pametniji od ostalih. Tako da nazvati ljude šarlatanima je zaista uvredljivo.
Šta više, na IORS-u se ne bave ni sa čim osim terapijom maligniteta, dok se na drugim mestima čak bave i suportivnom terapijom, regulacijom internističkih bolesti i td.
 
Svi onkolozi leče po protokolu, a ne tako što sami smišljaju šta će kome ordinirati pa su eto, na IORS-u pametniji od ostalih. Tako da nazvati ljude šarlatanima je zaista uvredljivo.
Šta više, na IORS-u se ne bave ni sa čim osim terapijom maligniteta, dok se na drugim mestima čak bave i suportiv on terapijom, regulacijom internističkih bolesti i td.
Slazem se da je moj komentar u tom smislu mslo rogobatan, ali na zalost iskustvs mojih prijateljica koje su sa IROS-a otisle kod drugih lekara nisu se zavrsili slavno, pa otud moje razocarenje i nepoverenje u njih. Postujem svakog lekara koji se svojom profesijom bavi onako kako se i zakleo da hoce, i divim im se beskrajno, ali na zalost postoje i oni koji su ti svoju zakletvu zaboravili, i koji svojim postupcima nanose stetu celoj bransi, sto naravno nije lepo i nije eticki...ali...
 
Slazem se da je moj komentar u tom smislu mslo rogobatan, ali na zalost iskustvs mojih prijateljica koje su sa IROS-a otisle kod drugih lekara nisu se zavrsili slavno, pa otud moje razocarenje i nepoverenje u njih. Postujem svakog lekara koji se svojom profesijom bavi onako kako se i zakleo da hoce, i divim im se beskrajno, ali na zalost postoje i oni koji su ti svoju zakletvu zaboravili, i koji svojim postupcima nanose stetu celoj bransi, sto naravno nije lepo i nije eticki...ali...
Verovala ili ne, takvih je najviše na IORS-u jer su centar u kome sede ljudi iz raznih komisija pa se vrti i novac.
Znaš li koliko je tek ljudi sa negativnim iskustvima odatle...

Naravno, ima značajan doprinos i subjektivnost.
Ljudima se ne objasni da je rak jedan korov koji sasecamao, ali on opet izniče. Sasecamo ga dok naši lekovi daju tu mogućnost. Kod nekih maligniteta je to dug niz godina, a kod nekih i nije, a ljudska očekivanja su, naravno, velika. Odatle i kreće stav ''tamo se nisam dobro proveo''. Čovek zapravo ne shvata da mu je bolest ušl u fazu neukrotivosti.
 
Verovala ili ne, takvih je najviše na IORS-u jer su centar u kome sede ljudi iz raznih komisija pa se vrti i novac.
Znaš li koliko je tek ljudi sa negativnim iskustvima odatle...

Naravno, ima značajan doprinos i subjektivnost.
Ljudima se ne objasni da je rak jedan korov koji sasecamao, ali on opet izniče. Sasecamo ga dok naši lekovi daju tu mogućnost. Kod nekih maligniteta je to dug niz godina, a kod nekih i nije, a ljudska očekivanja su, naravno, velika. Odatle i kreće stav ''tamo se nisam dobro proveo''. Čovek zapravo ne shvata da mu je bolest ušl u fazu neukrotivosti.
Ja nemam sta da verujem ili ne verujem, tamo se lecim 5 godina i mogu reci da nemam neprijatnih situacija, maka ne nekih koje nisu bile resive. Nikad ali bas nikad nisam ni primetila da neko od mene bilo sta ocekuje, u bilo kom smislu, cak sam imala priliku da sam odnela doktoru neku malu cast u znak paznje (cokoladu, pice i kafu) on je "pobegao" nije ni slucajno hteo da primi to, pa sam dala sestri da odnese kod njega u kancelariju, na sta mi je rekla da ne sme, nego je unela u doktorusku sobu da se svi zajedno pocaste.
Kad sam jurila da odradim hitan magnet i pitala mogu li tu da platim da mi urade, jer mi je logicnije da platim njima i da sam sigurna da ce se to odraditi i procitati kako treba neko da dajem pare privatniku, receno mi je da to tu prosto nije izvodljivo jer bi onda oni koji mogu da plate uvek bili pre onih koji ne mogu i nikad ne bi stigli na red, pa to kod njih ne moze.
Kad sam otisla da otkazem termin za magnet jer sam uradila privatno, zahvalili su mi se, i dan danas me ti lekari kad me sretnu pitaju kako sam, kako napreduje terapija, ako mi treba neko zakazivanje potrude se da mi izadju u sustret, i nikad, ali bas nikad mi nisu rekli da ta usluga kosta.
Ovde sam pisala kako su mi lekari (bolje receno jedan lekar) na Vaskularnom Dedinje doveli zivot u opasnost, i zbog tog jednog, ja sam svoj tumor nosila u nozi skoro 3 godine, umesto da se reaguje onda kad sam ga ja pronasla, sama. Oni koji su duze na ovoj temi to znaju, cak su mi i na komisiji za penziju rekli da bi mogla da ga tuzim i da je to strasno, ali mene to nije zanimalo jer znam da "vrana vrani oci ne vadi" i da meni treba mir i da se izborim za svoj zivot, a ne da se vucem po sudvoima sa nekim za koga znam da je od mene "jaci" jer ima iza sebe i struku i novac, pa samim tim i moc.
Isto tako znam svoje nekadasnje poznanice koje vise nisu medju zivima koje su na nagovor nekih iz svoje porodice otisle sa IROS-a na drugu kliniku kod nekog "cuvenog" koji leci rumore, karcinome, ko zna cime i kako, u svojim privatnim klinikama, i sad ih nema :(
 
Ja nemam sta da verujem ili ne verujem, tamo se lecim 5 godina i mogu reci da nemam neprijatnih situacija, maka ne nekih koje nisu bile resive. Nikad ali bas nikad nisam ni primetila da neko od mene bilo sta ocekuje, u bilo kom smislu, cak sam imala priliku da sam odnela doktoru neku malu cast u znak paznje (cokoladu, pice i kafu) on je "pobegao" nije ni slucajno hteo da primi to, pa sam dala sestri da odnese kod njega u kancelariju, na sta mi je rekla da ne sme, nego je unela u doktorusku sobu da se svi zajedno pocaste.
Kad sam jurila da odradim hitan magnet i pitala mogu li tu da platim da mi urade, jer mi je logicnije da platim njima i da sam sigurna da ce se to odraditi i procitati kako treba neko da dajem pare privatniku, receno mi je da to tu prosto nije izvodljivo jer bi onda oni koji mogu da plate uvek bili pre onih koji ne mogu i nikad ne bi stigli na red, pa to kod njih ne moze.
Kad sam otisla da otkazem termin za magnet jer sam uradila privatno, zahvalili su mi se, i dan danas me ti lekari kad me sretnu pitaju kako sam, kako napreduje terapija, ako mi treba neko zakazivanje potrude se da mi izadju u sustret, i nikad, ali bas nikad mi nisu rekli da ta usluga kosta.
Ovde sam pisala kako su mi lekari (bolje receno jedan lekar) na Vaskularnom Dedinje doveli zivot u opasnost, i zbog tog jednog, ja sam svoj tumor nosila u nozi skoro 3 godine, umesto da se reaguje onda kad sam ga ja pronasla, sama. Oni koji su duze na ovoj temi to znaju, cak su mi i na komisiji za penziju rekli da bi mogla da ga tuzim i da je to strasno, ali mene to nije zanimalo jer znam da "vrana vrani oci ne vadi" i da meni treba mir i da se izborim za svoj zivot, a ne da se vucem po sudvoima sa nekim za koga znam da je od mene "jaci" jer ima iza sebe i struku i novac, pa samim tim i moc.
Isto tako znam svoje nekadasnje poznanice koje vise nisu medju zivima koje su na nagovor nekih iz svoje porodice otisle sa IROS-a na drugu kliniku kod nekog "cuvenog" koji leci rumore, karcinome, ko zna cime i kako, u svojim privatnim klinikama, i sad ih nema :(
Da, ali ja sam shvatila da pričamo o struci, a ne o mitu.
Oduvek sam stava (i ne samo stava, već znam kako stvari funkcionišu) da velika većina nikad nije ni pomislila da uzme nekom mito. Ali je problem u tome što postoji taj jedan procenat, možda 1-2 % koji to zaista bez griže savesti rade i ljagaju celu struku. I oni su nažalost jako dominantni, bučni, izreklamirani.
I naravno da svuda ima i onih koji nisu sa strukom na ''ti'' pa se nekom desi da nema sreće i da naleti na takvog doktora/doktorku. Ali generalizovati kako samo na IORS-u znaju i nigde drugde, to nije dopustivo jer kao što sam rekla, za svaki malignitet postoji protokol po kom se pacijenti leče.
I tačno se zna šta se u kojoj fazi radi, spram stadijuma bolesti i razvijenih komplikacija.
O privatnim klinikama ne mogu da sudim, ali ono što pouzdano znam jeste da u njima u 100% slučajeva rade upravo onkolozi iz državnih ustanova. A ponajviše sa IORS-a.
 
Da, ali ja sam shvatila da pričamo o struci, a ne o mitu.
Oduvek sam stava (i ne samo stava, već znam kako stvari funkcionišu) da velika većina nikad nije ni pomislila da uzme nekom mito. Ali je problem u tome što postoji taj jedan procenat, možda 1-2 % koji to zaista bez griže savesti rade i ljagaju celu struku. I oni su nažalost jako dominantni, bučni, izreklamirani.
I naravno da svuda ima i onih koji nisu sa strukom na ''ti'' pa se nekom desi da nema sreće i da naleti na takvog doktora/doktorku. Ali generalizovati kako samo na IORS-u znaju i nigde drugde, to nije dopustivo jer kao što sam rekla, za svaki malignitet postoji protokol po kom se pacijenti leče.
I tačno se zna šta se u kojoj fazi radi, spram stadijuma bolesti i razvijenih komplikacija.
O privatnim klinikama ne mogu da sudim, ali ono što pouzdano znam jeste da u njima u 100% slučajeva rade upravo onkolozi iz državnih ustanova. A ponajviše sa IORS-a.
Gde sam ja pricala o mitu, moj post je o mom iskustvu i tu nema ni m od mita, vec je sve cista stvarnost.
Ne znam zasto si toliko ogorcena na lekare sa IROS-a, necu ni da pitam. Da znam da mnogi sa Insituta rade privatno i neka rade, ako mogu da postignu sve i ako imaju vremena ja sa tim nemam nista. Jedino sto znam je da recimo oboleli iz CG dolaze i idu kod njih privatno jer tamo brze zavrse preglede i sve sto im je potrebno, a cena je kazu ista, koliko je to zaista nisam pitala.
 
Gde sam ja pricala o mitu, moj post je o mom iskustvu i tu nema ni m od mita, vec je sve cista stvarnost.
Ne znam zasto si toliko ogorcena na lekare sa IROS-a, necu ni da pitam. Da znam da mnogi sa Insituta rade privatno i neka rade, ako mogu da postignu sve i ako imaju vremena ja sa tim nemam nista. Jedino sto znam je da recimo oboleli iz CG dolaze i idu kod njih privatno jer tamo brze zavrse preglede i sve sto im je potrebno, a cena je kazu ista, koliko je to zaista nisam pitala.
Pa ne znam kako da se shvati ako napišeš sledeće:
''Nikad ali bas nikad nisam ni primetila da neko od mene bilo sta ocekuje, u bilo kom smislu, cak sam imala priliku da sam odnela doktoru neku malu cast u znak paznje (cokoladu, pice i kafu) on je "pobegao" nije ni slucajno hteo da primi to, pa sam dala sestri da odnese kod njega u kancelariju, na sta mi je rekla da ne sme, nego je unela u doktorusku sobu da se svi zajedno pocaste. ''

Znamo šta je najčešća tema gleda zdravstvenog sistema.
I nisam ja ogorčena na lekare s IORS-a, već sam reagovala na tvoj nesuvisli komentar kako niko sem njih nema znanje i ne zna da leči maligniteta, a s obzirom da sam u branši, znam daleko bolje od svakog pacijenta kako koji sistem funkcioniše.

I zamolila bih te da ubuduće ne generalizuješ tako. Ljudi se leče i u brojnim drugim ustanovama u Srbiji i prepašće se kad pročitaju tvoj komentar, a možda tamo negde imaju 10x bolji tretman nego što ga je imao bilo ko od lečenih na IORS-u.

Dakle, nije ovo ništa protiv IORS-a, već reakcija na tvoj komentar.
 
Pa ne znam kako da se shvati ako napišeš sledeće:
''Nikad ali bas nikad nisam ni primetila da neko od mene bilo sta ocekuje, u bilo kom smislu, cak sam imala priliku da sam odnela doktoru neku malu cast u znak paznje (cokoladu, pice i kafu) on je "pobegao" nije ni slucajno hteo da primi to, pa sam dala sestri da odnese kod njega u kancelariju, na sta mi je rekla da ne sme, nego je unela u doktorusku sobu da se svi zajedno pocaste. ''

Znamo šta je najčešća tema gleda zdravstvenog sistema.
I nisam ja ogorčena na lekare s IORS-a, već sam reagovala na tvoj nesuvisli komentar kako niko sem njih nema znanje i ne zna da leči maligniteta, a s obzirom da sam u branši, znam daleko bolje od svakog pacijenta kako koji sistem funkcioniše.

I zamolila bih te da ubuduće ne generalizuješ tako. Ljudi se leče i u brojnim drugim ustanovama u Srbiji i prepašće se kad pročitaju tvoj komentar, a možda tamo negde imaju 10x bolji tretman nego što ga je imao bilo ko od lečenih na IORS-u.

Dakle, nije ovo ništa protiv IORS-a, već reakcija na tvoj komentar.
Nece se ljudi prepasti,jer su prosli kojekakve torture od raznih kvazi doktor,koji prvo gledaju kako si obucen i u dzep.Ovo pricam iz svog iskustva,nevezano za onkologiju.Mozes da se branis koliko hoces,ali vise ima bagre medju doktorima nego postenih.
 
Pa ne znam kako da se shvati ako napišeš sledeće:
''Nikad ali bas nikad nisam ni primetila da neko od mene bilo sta ocekuje, u bilo kom smislu, cak sam imala priliku da sam odnela doktoru neku malu cast u znak paznje (cokoladu, pice i kafu) on je "pobegao" nije ni slucajno hteo da primi to, pa sam dala sestri da odnese kod njega u kancelariju, na sta mi je rekla da ne sme, nego je unela u doktorusku sobu da se svi zajedno pocaste. ''

Znamo šta je najčešća tema gleda zdravstvenog sistema.
I nisam ja ogorčena na lekare s IORS-a, već sam reagovala na tvoj nesuvisli komentar kako niko sem njih nema znanje i ne zna da leči maligniteta, a s obzirom da sam u branši, znam daleko bolje od svakog pacijenta kako koji sistem funkcioniše.

I zamolila bih te da ubuduće ne generalizuješ tako. Ljudi se leče i u brojnim drugim ustanovama u Srbiji i prepašće se kad pročitaju tvoj komentar, a možda tamo negde imaju 10x bolji tretman nego što ga je imao bilo ko od lečenih na IORS-u.

Dakle, nije ovo ništa protiv IORS-a, već reakcija na tvoj komentar.
Ne razumem cemu takav ton, i sta mislis da ces time postici?
Moj sarkom se leci samo na IROS-u i nigde vise, tako da ja pricam o onome sto je vezano za mene, a i kao sto rekoh iz iskustva mojih poznanica kojih na zalost vise nema posle odlaska sa IROS-a. Ne znam sta je tu tvoj problem, zasto si ogorcena na njih, i sta tebe uostalom briga ako ja napisem da niko drugi ne zna ni da postavi dijagnozu sem njih, jer sam to na sopstvenoj kozi iskusila i za malo glavu izgubila.
Jeste inace cela Srbija, a i sire cita bas nasu temu i bas ce to da ih uplasi pa se nece leciti jao, molim te me se mani takvih zakljucaka, a ako imaju negde drugde bolji tretmani samo mogu reci da mi je drago zbog njih i nista vise, i naravno da svima zelim da sto pre ozdravi i vrate se svom zivotu i svojim navikama koliko god je to moguce.
 
Doktorka hoce posto poto da nas uveri da su svi doktori dobri,sto nije istina.Mnogo ih je nepostenih i korumpiranih,da je jedino sreca,kada naidjes na nekog dobrog,da proeto i ne poverujes da takvi postoj,ali postoje,samo ih je malo po svim ustanovama.Ima momenata da od njihovih orlusina i ne mogu da rade svoj posao kako treba.

Mislim da ona doktorka prica jedno, a vi drugo. Onkoloski pacijenti lece se na isti nacin i po istoj proceduri i protokolu
i u Nisu, Novom Sadu, Kragujevcu i Beogradu tako da je samo individualni osecaj nekog pacijenta da je negde lecen
bolje, a negde kao nije.
 
Mislim da ona doktorka prica jedno, a vi drugo. Onkoloski pacijenti lece se na isti nacin i po istoj proceduri i protokolu
i u Nisu, Novom Sadu, Kragujevcu i Beogradu tako da je samo individualni osecaj nekog pacijenta da je negde lecen
bolje, a negde kao nije.
Moze biti, ali ocigledno je iz nekog razloga ogorcena na IROS- s (ili je samo meni to tako zazvucalo), ali nije ni vazno.
Svako im pravo na svoje misljenje i svako moze da na svoj nacin dozovi neke kontakre da lekarima na svoj nacin, neki smo osetljiviji kad si te stvari u pitanju, neki ne obeacamo paznju.
Jedino je vazno da se sve dobro zavrsi i da svi ako je moguce ozdravimo, i to je to.
 
Mislim da ona doktorka prica jedno, a vi drugo. Onkoloski pacijenti lece se na isti nacin i po istoj proceduri i protokolu
i u Nisu, Novom Sadu, Kragujevcu i Beogradu tako da je samo individualni osecaj nekog pacijenta da je negde lecen
bolje, a negde kao nije.
Ma nije istina.U jednoj bolnici dva doktora razliciti pricaju i razlicite lekove daju za isti stvar.I nemoj ih braniti,jer ni Sv. Ilija ne moze da ih odbrani,kad su gadovi.Opet kazem,cast izuzecima.
 
Ma nije istina.U jednoj bolnici dva doktora razliciti pricaju i razlicite lekove daju za isti stvar.I nemoj ih braniti,jer ni Sv. Ilija ne moze da ih odbrani,kad su gadovi.Opet kazem,cast izuzecima.
Izuzetaka ima jako malo, barem ja nisam imala cast i zadovoljstvo da upoznam tako nekog.
Lekari su jako sujetni pa sto su na vecoj funkciji to su i nezainteresovaniji za pacijenta jer ih
zanima samo licna slava, ali i moc. Najeklatantniji je primer bas ovaj lekar koji je Afro pricao da ima
prosirene vene i tako je vozao 3 godine.

Ali ovde uopste nije to tema.
Tema je da i za operaciju slepog creva postoji neki protokol koga se svaki hirurg pridrzava.
I tema je da se na primer karcinom dojke svuda leci, operise, tretira na isti nacin
i nema veze da li si na onkologiji u Beogradu U bilo kojoj bolnici koja ima
odeljenje onkologije) ili Nisu. To je doktorka htela da kaze.

A ovo sto se slatko ispricasmo o lekarima u Srbiji, potpuno je ista, ali ista prica i u Nemackoj.
Medjutim, pre neki dan slusam doktora Stevanovica, infektologa i covek kaze da se korona pacijenti
u Srbiji lece po identicnom protokolu kao i korona bolesnici u recimo Nemackoj ili Francuskoj.
 
Izuzetaka ima jako malo, barem ja nisam imala cast i zadovoljstvo da upoznam tako nekog.
Lekari su jako sujetni pa sto su na vecoj funkciji to su i nezainteresovaniji za pacijenta jer ih
zanima samo licna slava, ali i moc. Najeklatantniji je primer bas ovaj lekar koji je Afro pricao da ima
prosirene vene i tako je vozao 3 godine.

Ali ovde uopste nije to tema.
Tema je da i za operaciju slepog creva postoji neki protokol koga se svaki hirurg pridrzava.
I tema je da se na primer karcinom dojke svuda leci, operise, tretira na isti nacin
i nema veze da li si na onkologiji u Beogradu U bilo kojoj bolnici koja ima
odeljenje onkologije) ili Nisu. To je doktorka htela da kaze.

A ovo sto se slatko ispricasmo o lekarima u Srbiji, potpuno je ista, ali ista prica i u Nemackoj.
Medjutim, pre neki dan slusam doktora Stevanovica, infektologa i covek kaze da se korona pacijenti
u Srbiji lece po identicnom protokolu kao i korona bolesnici u recimo Nemackoj ili Francuskoj.
To je tacno sto se tice karcinoma, bar se nadam da jeste, ne znam i ne bi ni da saznajem, dosta mi je ove moje muke, a recimo za sam sarkom
verovali ili ne mnogi nisu ni culi, nemaju pojma o cemu pricam, jos kad kazem celo ime ove moje vrste to je tek onako gledanje belo kao "o cemu
mi ti sad to pricas". Dogodilo mi se da odem kod psihologa u DZ i da mi ta doktorka kaze da lek za moj problem imam u casopisu Bolje i zdravlje,
na sta sam je ja pitala, o cemu prica, kaze "pa imate tekst tamo o tome da potopite ljuske od jaja u limunov sok i to da pijete" ja gledam zapanjeno
sta mi zena govori, a ona ce "pa sta me tako gledate to vam je lek za osteosarkom" koji pritom ja i nemam, sto sam joj i rekla i izasla iz ordinacije
i trazila od svoh lekara da me uputi u drugu ustanovu, jer necu da se lecim tamo gde me dr salje da se lecim savetima iz novina.
Svega sam se ja nagledala i naslusala, pa i moj izabrani lekar mi je kad sam se zalila na bolove u lumbalnom delu rekao, "znate karcinom hoce da
da metastaze na kosti" pre tri godine je zavrsio fakultet, i od tad radi u DZ nametnuto mi je postao izabrani lekar i eto za to vreme nije uspeo da se informise sta i kako sa sarkomima, nego je to sve njemu isto. Srecom pa se ja nisam mnogo oslanjala na njegove komentare, nego sam se konsultovala sa svojim onkologom koji mi je rekao da to nije istina i da sarkomi ne daju metastaze na kosti.
Sta sam ja trebala da radim, da odem da onom u DZ kazem da pojma nema, ne mogu jer mi je potrebno da mi da upute koji su mi potrebni, znam ja da on ne moze da mi odbije uput koji mi pripada ali moze da me ne primi kad dodjem i ostavi da sedim u cekaonici satima jer sam recimo dosla kad nemam zakazano, a on to ne radi, pa sam mu progledala kroz prste, cekam momenat da se prebacim kod nekog drugog od lekara iz DZ.
 
Izuzetaka ima jako malo, barem ja nisam imala cast i zadovoljstvo da upoznam tako nekog.
Lekari su jako sujetni pa sto su na vecoj funkciji to su i nezainteresovaniji za pacijenta jer ih
zanima samo licna slava, ali i moc. Najeklatantniji je primer bas ovaj lekar koji je Afro pricao da ima
prosirene vene i tako je vozao 3 godine.

Ali ovde uopste nije to tema.
Tema je da i za operaciju slepog creva postoji neki protokol koga se svaki hirurg pridrzava.
I tema je da se na primer karcinom dojke svuda leci, operise, tretira na isti nacin
i nema veze da li si na onkologiji u Beogradu U bilo kojoj bolnici koja ima
odeljenje onkologije) ili Nisu. To je doktorka htela da kaze.

A ovo sto se slatko ispricasmo o lekarima u Srbiji, potpuno je ista, ali ista prica i u Nemackoj.
Medjutim, pre neki dan slusam doktora Stevanovica, infektologa i covek kaze da se korona pacijenti
u Srbiji lece po identicnom protokolu kao i korona bolesnici u recimo Nemackoj ili Francuskoj.
Sigurno je da u svakoj bolnici za odredjene bolesti ima i losih i dobrih doktora,a to za slepo crevo,znam poprilican broj ili kolega,rodbine,ili poznanika i njihovih rodjaka,gde su posle operacije slepog creva poumirali ljudi od Sepse.Toliko o savesnosti tih hirurga.Na onkologiji mi je stric bio i svi doktori su znali da je on bio devizni penzioner,ali mislis da su ga pogledali kako treba za vreme dok je bio u bolnici.Kada sam otisao kod njegau jednu od poseta,plakao je i molio da ga vodim kuci i da umre na miru.Ziveo i radio u Minhenu vise od 30 godina,a kaze da nigde nije bio gde su ljudi,t.j. sestre neljubazne.kao da bolesnici vole sto su tamo.Normalno otisao sam kod glavne sestre i rekao joj da napise otpusnu listu.Ona je rekla da ne sme bez glavnog hirurga.Cekali smo ga da dodje.Oterao sam ga u majcinu i mnogo toga loseg sam mu rekao,tako da je prilicno lako pristao da se napise otpusna lista.Kada sam sredio strica i uzeo ga u narucje,jer nije mogao da hoda,a nije imao ni 50 kg.smejao se slatko sto ide kuci i sto ga vise nece niko muciti,a znao je da mu je blizu kraj i da mu nema dugog zivota.
 
Ne razumem cemu takav ton, i sta mislis da ces time postici?
Moj sarkom se leci samo na IROS-u i nigde vise, tako da ja pricam o onome sto je vezano za mene, a i kao sto rekoh iz iskustva mojih poznanica kojih na zalost vise nema posle odlaska sa IROS-a. Ne znam sta je tu tvoj problem, zasto si ogorcena na njih, i sta tebe uostalom briga ako ja napisem da niko drugi ne zna ni da postavi dijagnozu sem njih, jer sam to na sopstvenoj kozi iskusila i za malo glavu izgubila.
Jeste inace cela Srbija, a i sire cita bas nasu temu i bas ce to da ih uplasi pa se nece leciti jao, molim te me se mani takvih zakljucaka, a ako imaju negde drugde bolji tretmani samo mogu reci da mi je drago zbog njih i nista vise, i naravno da svima zelim da sto pre ozdravi i vrate se svom zivotu i svojim navikama koliko god je to moguce.
Inače, ti si ekspert za onkologiju i malignitete pa znaš da su ti pacijenti, koji su otišli s IORS-a, imali zagarantovano izlečenje, a neko ih je tamo negde drugde nestručnošću osudio na loš ishod?

Poenta cele priče je, ne bavi se onim u šta se ne razumeš.
Možeš da izneseš svoje iskustvo, šta više, poželjno je i dragoceno čitaocima, ali se ne bavi procenom znanja lekara jer za to nisi obučena.

Ne podnosim da vodim razgovore koji nemaju smisao, u kome sagovornik usled nedostatka argumenata zamenjuje teze, menja temu, izigrava Tošu i sl.
Tako da će svaki sledeći komentar tog tipa biti brisan, pošto očigledno ne razumeš šta ti se piše.
 
Izuzetaka ima jako malo, barem ja nisam imala cast i zadovoljstvo da upoznam tako nekog.
Lekari su jako sujetni pa sto su na vecoj funkciji to su i nezainteresovaniji za pacijenta jer ih
zanima samo licna slava, ali i moc. Najeklatantniji je primer bas ovaj lekar koji je Afro pricao da ima
prosirene vene i tako je vozao 3 godine.

Ali ovde uopste nije to tema.
Tema je da i za operaciju slepog creva postoji neki protokol koga se svaki hirurg pridrzava.
I tema je da se na primer karcinom dojke svuda leci, operise, tretira na isti nacin
i nema veze da li si na onkologiji u Beogradu U bilo kojoj bolnici koja ima
odeljenje onkologije) ili Nisu. To je doktorka htela da kaze.

A ovo sto se slatko ispricasmo o lekarima u Srbiji, potpuno je ista, ali ista prica i u Nemackoj.
Medjutim, pre neki dan slusam doktora Stevanovica, infektologa i covek kaze da se korona pacijenti
u Srbiji lece po identicnom protokolu kao i korona bolesnici u recimo Nemackoj ili Francuskoj.
Da, protokoli su svuda isti, posebno za malignitete. Tako da ne postoji šansa da neko sa npr. karcinomom debelog creva bude lečen na jednom mestu na jedan način, a na drugom, na drugi način.
Ali umesto da se kaže ''ok, nisam to znala'', nastavlja se tvrdoglavo u stilu zapetljavanja pileta u kučine.
 
:fdlan:
порука за јолета.
да прочиташ наслов ове темилице и можда ти буде јасно зашто је отворена.
ако не конташ појаснићу ти.
требало је преживети, уз зезање, између два скенера.
за примедбе о лекарима имаш на Здрављу другу темилицу па се пресели тамо.
захваљујем ;)
 
Ovo je tema za međusobmo razmenjivanje iskustava i informacija među onkološkim pacijentima, tema, na kojoj vidim, ljudi su imali i dalje treba da imaju običaj, da se druže, smeju, bodre i drže jedni drugima strah.
Ja sam ovde da moderišem tj. usmeravam temu.
Juče sam rekla da dalja rasprava neće biti dozvoljena.
Tema o radu zdravstvenog sistema i svega što ga čini je otvorena na forumu i funkcioniše bez ikakvih sankcija (brisanja, kažnjavanja učesnika). Prema tome, gospodo, izvol'te tamo i napišite slobodno šta imate.
Ovo nije tema za to.
 
Tema o radu zdravstvenog sistema i svega što ga čini je otvorena na forumu i funkcioniše bez ikakvih sankcija (brisanja, kažnjavanja učesnika). Prema tome, gospodo, izvol'te tamo i napišite slobodno šta imate.
Ovo nije tema za to.
Ja cu sada otvoriti temu jer je svuda u svetu u doba ove korone posasti tema broj 1 sta i kako sa zdravstvom
i koja i kakva drzava, sistem, to moze da finansira.
 
Ja cu sada otvoriti temu jer je svuda u svetu u doba ove korone posasti tema broj 1 sta i kako sa zdravstvom
i koja i kakva drzava, sistem, to moze da finansira.
U Srbiji je počelo zapošljavanje naveliko. Ova epidemija je pokazala ozbiljan manjak kadra. Što smo i znali, ali očito je bilo potrebno nešto ovog tipa da se desi da bi se vlastodršci smilovali.
 
Izuzetaka ima jako malo, barem ja nisam imala cast i zadovoljstvo da upoznam tako nekog.
Lekari su jako sujetni pa sto su na vecoj funkciji to su i nezainteresovaniji za pacijenta jer ih
zanima samo licna slava, ali i moc. Najeklatantniji je primer bas ovaj lekar koji je Afro pricao da ima
prosirene vene i tako je vozao 3 godine.

Ali ovde uopste nije to tema.
Tema je da i za operaciju slepog creva postoji neki protokol koga se svaki hirurg pridrzava.
I tema je da se na primer karcinom dojke svuda leci, operise, tretira na isti nacin
i nema veze da li si na onkologiji u Beogradu U bilo kojoj bolnici koja ima
odeljenje onkologije) ili Nisu. To je doktorka htela da kaze.

A ovo sto se slatko ispricasmo o lekarima u Srbiji, potpuno je ista, ali ista prica i u Nemackoj.
Medjutim, pre neki dan slusam doktora Stevanovica, infektologa i covek kaze da se korona pacijenti
u Srbiji lece po identicnom protokolu kao i korona bolesnici u recimo Nemackoj ili Francuskoj.
To je samo zato sto jos niko nista ne zna o ovoj novoj bolesti.Kod Trampa je malo drugacije.treba piti izbeljivac.
 
Postovani clanovi ovog foruma, ja sam nova ovde. Imam histopatoloski nalaz leomiosarkom, nisko maligni, gradus 1. Metastaze 3 na jetri. Operisana tri puta na 1 Hiruskoj klinici, sada mi predlazu hemoterapiju , koje se uzasno plasim. Sta mi savetujete? Imam 54 godine.
Pozdrav.
Slabije sam ulazila na forum , pa ti nisam i ja odgovorila, izvini.

Znam kroz kakav strah prolaziš, jer i ja sam prolazila kroz isto, kad su mi prvi put rekli da mi je potrebna hemioterapija. Veruj mi, posle prvog ciklusa, strah je u potpunosti nestao.
Prihvati hemioterapiju kao jedini izbor koji imaš , jer svaki drugi izbor bio bi pogrešan. Da postoji efikasnije i bolje lečenje, budi uverena, nema lekara koji taj drugi način ne bi koristio.
Prošla sam hemioterapiju i u dnevnoj bolnici i u stacionaru, sa ležanjem u bolnici, nikakve teške nuspojave nisam imala. Blaga muka, dan dva dijareje, ništa drugo. Sve se to ublaži lekovima, tako da ni mučnina, bar meni, nije trajala dugo, čim bi lek delovao, prestajala je. Lekove dobijaš u bolnici, ili će ti dati preporuke ako je potrebno da neke lekove imaš kod kuće.

Kako će ko reagovati na hemioterapiju je individualno, tako da i ako negde pročitaš kako je nekome teško pala, to ne znači da će i tebi biti teško.
Najbolje je da , ako možeš, veruješ da će sve biti dobro, onda ti nekako i sve lakše pada. :)
Imaj pored sebe flašicu sa limunadom ili čajem, plazma keks, to pomaže da se osvežiš dok primaš terapiju, maži vene hepatrombinom i ne brini previše. Važno je da hemioterapija deluje, sve drugo je manje važno.
Svako dobro ti želim. :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top