Onkomafija - vreme izmedju skenera 2

Sve me boli i svud gde su te izrasline pod kožom boli, bole kukovi, boli kičma...trudim se da izadjem malo napolje, bar tu oko zgrade ali i za to jedva da imam snage...znam da ako i uspem da se koliko toliko vratim u neku normalu to će potrajati do tad...a mozda ni ne uspem videćemo 😢
Na momente sam ok, a na momente me uhvati tuga koju ne mogu da iskontrolisem pa se ni ne trudim...
...a vi kako ste? ❤️
 
Držim ti palčeve Afroo da sve bude bolje. Ja se udaljavam od društvenih mreža, tek ponekad virnem ovde iz navike.
Skorašnji CT sken je pokazao pogoršanje plućnog krila, krvna slika je ok, i tumor manje više isti, ali se nagomilalo sluzi (sputum) pa imam problema sa disanjem i kašljom. Pre par meseci jedva pregurao još jedan napad gripe, nedelju dana groznice i mislio sam da je gotovo. Izgleda da je neka infekcija ili šta već. pa sad pijem 5 dodatnih lekova preko standardne ciljane terapije. Antibiotici i ostalo pa me drmaju sporedni egekti. Doktor se nada da je pogoršanje samo zbog sluzi a da nije tumor koji raste i gura tkivo. Zaboravio sam da joj napomenem da sam pre toga pregurao užasnu gripu pa je možda ostatak od toga. Uglavnom sve me boli i umoran sam svakodnevno pa mi se ne ide nigde.
 
Držim ti palčeve Afroo da sve bude bolje. Ja se udaljavam od društvenih mreža, tek ponekad virnem ovde iz navike.
Skorašnji CT sken je pokazao pogoršanje plućnog krila, krvna slika je ok, i tumor manje više isti, ali se nagomilalo sluzi (sputum) pa imam problema sa disanjem i kašljom. Pre par meseci jedva pregurao još jedan napad gripe, nedelju dana groznice i mislio sam da je gotovo. Izgleda da je neka infekcija ili šta već. pa sad pijem 5 dodatnih lekova preko standardne ciljane terapije. Antibiotici i ostalo pa me drmaju sporedni egekti. Doktor se nada da je pogoršanje samo zbog sluzi a da nije tumor koji raste i gura tkivo. Zaboravio sam da joj napomenem da sam pre toga pregurao užasnu gripu pa je možda ostatak od toga. Uglavnom sve me boli i umoran sam svakodnevno pa mi se ne ide nigde.
Uh, ne znam sta bih ti rekla, a moguće i da jeste samo od te prehlade, da se nakupilo. Drži se bićeš ti opet super.
Ja za sebe ne znam sta bih rekla, ovaj tumor koji je zracen na X nozu se smanjio za 1cm, to što me tu boli o dalje to je zato što tu nemam kost. Sve ostale promene pod kožom vece i manje su metastaze. Ima ih priličan broj. Doktorka radiolog danas kaže da ne dozvolim hirurgija da oni "to malo secnu" jer će sre to vratiti samo u većem broju. Da možda ovi na Onkologiji imaju neku sistemsku terapiju kojom bi možda mogli da bar drže pod kontrolom te metastaze mada kaže one idu preko krvi, pa da je najpametnije da držim imunitet pod kontrolom, da vodim računa o krvnoj slici i da se što više krećem.
Eto tako...videćemo šta će biti kontrola za 3 meseca sa nalazom magneta glave.
 

Back
Top