Оnkologija 1

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
..

...hvala na odgovoru, svaki savet je dobro dosao...


Pa ja ti bas necu dati takav laki savet ;)

znas odlicno da nije bezazleno jer i tebe je uhvatila panika
ali...
da ne bi previse razmisljala , znas i sama .... pravac dr
prvo dobar ginekolog
pa UZ , prepisan od istog
mamografija nije morala nista da pokaze

znaci , pamet u glavu i ne gubi vreme
mozda nije nista ali bolje ZNATI da nije, nego zakasniti

PS vidis kako ja to direkt :mrgreen: nema uvijanja
 
Pa ja ti bas necu dati takav laki savet ;)

znas odlicno da nije bezazleno jer i tebe je uhvatila panika
ali...
da ne bi previse razmisljala , znas i sama .... pravac dr
prvo dobar ginekolog
pa UZ , prepisan od istog
mamografija nije morala nista da pokaze

znaci , pamet u glavu i ne gubi vreme
mozda nije nista ali bolje ZNATI da nije, nego zakasniti

PS vidis kako ja to direkt :mrgreen: nema uvijanja

....ako, ako, meni bas to i treba dobar i direktan savet....ipak sam ja u godinama kad je sve moguce da se
desi...daleko ga bilo....hocu u ponedeljak pre nemam gde ...
 
E Afro ..... nazalost godine vise nisu merilo kad se kome sta moze desiti
Mi smo tu negde u rizicnoj grupi
ali ovi mladji nemaju tu bazicnu genetiku na zdravim osnovama jer su zatrovani od raznih zracenja , bombardovanja, stresova kako preziveti .... mislim da je njima teze

Ponedeljak !! a dotle neke lagane obloge i drzi cisto da ne bi neka bakterija usla na otvoreno i napravila neki kermes bez potrebe ;)
 
E Afro ..... nazalost godine vise nisu merilo kad se kome sta moze desiti
Mi smo tu negde u rizicnoj grupi
ali ovi mladji nemaju tu bazicnu genetiku na zdravim osnovama jer su zatrovani od raznih zracenja , bombardovanja, stresova kako preziveti .... mislim da je njima teze

Ponedeljak !! a dotle neke lagane obloge i drzi cisto da ne bi neka bakterija usla na otvoreno i napravila neki kermes bez potrebe ;)

...slazem se skroz, ipak smo mi imali srece da zivimo u mnogo zdravijem okruzenju nego oni na zalost...:(
...nemam pojma kakve bih obloge mogla da stavim, samo sam isprala mlakom vodom, posusila i stavila tufer da pratim hoce li se ponovo sta pojaviti,
i nema vise nista, sem ono malo sto je bilo u startu, ali me pecka i dalje....ako imas neki savet kakve bi obloge mogle da dodju na to, a da ne iritiraju
jos vise reci.....hvala....
 
Afrodita, mozda nije nista kako kaze njegova mama, ali ako citas, a verujem da si guglala po netu, moze da bude svasta.
Prati sta se desava do ponedeljka, nemoj mazati, jer nemas pojma sta mazes, verujem da nije nista, ali neka ti dr.
to i potvrde. Znas, tako smo prestrasene tim silnim informacijama, da za svasta odmah pomislimo najgore,sto nikako nije dobro.
Zato provedi lep iako kisovit i hladan vikend, a u ponedeljak ,koristi usluge nasih dr., Valjda nisu u strajku!?
Pozz svima.
 
Afrodita, mozda nije nista kako kaze njegova mama, ali ako citas, a verujem da si guglala po netu, moze da bude svasta.
Prati sta se desava do ponedeljka, nemoj mazati, jer nemas pojma sta mazes, verujem da nije nista, ali neka ti dr.
to i potvrde. Znas, tako smo prestrasene tim silnim informacijama, da za svasta odmah pomislimo najgore,sto nikako nije dobro.
Zato provedi lep iako kisovit i hladan vikend, a u ponedeljak ,koristi usluge nasih dr., Valjda nisu u strajku!?
Pozz svima.

Cim pecka,verovatno je spoljna povreda(mozda vrlo mala).

...hvala vam na odgovorima i misljenjima....:zag:

...mozda je interesantno da naglasim da sam uvek imala osetljive bradavice do te mere da nisam nikad mogla da budem bez brushaltera, cak i od najfinije
pamucne majice bi se bradavice raskrvarile do te mere da ako je neki tanji materijal to je umelo da se vidi spolja, pa naravno cim sam to primetila nisam ni
isla bez njega, kad sam trebala da dojim decu, one su se pocepale kao da su od papira, jezivo je i izgledalo i bolelo....kasnije nisam imala problema sa
grudima nekih narocitih, jednom neku malu upalu i kod pregleda UZ, nije nadjeno nista, popila sam jednu turu antibiotika koje mi je prepisao lekar i to bi
bilo to do sada...
...kad ovak malo smirenije razmislim, moguce da sam ja to odrala peskirom, samo mozda, mada ne mogu nista da tvrdim, jer ne znam, nisam tad o
tome razmisljala....samo sam se uplasila jako...
...svakako cu otici kod lekara, a mazati necu nista do tad...pa videcemo sta ce reci lekari....

...hvala vam puno, budite mi dobro, sto je bolje moguce...
 
Dive, bas znas nasmejati. Vesni je to uspevalo puuuno...
Sacekacemo jos malo , pa ce opet ona biti u elementu.
Afro, eto vidis, ti pises natraske. Prvo krv iz bradavice, a onda objasnis da su vrlo osetljive.
Bice to dobro, ali ipak proveri, za svaki slucaj.
Jel se Lilihip nekom javila? Nisam uspela pronaci njen broj, znam ime i odakle je , ali zaboravih prezime.
Pozz
 
Dive, hvala sto si me nasmejala. Inace, Vesna je u tome bila jako dobra. Sacekacemo da se sastavi pa
opet njeni divni tekstovi.
Ej Afro , prvo nas isprepadas, a onda kazes da su i inace vrslo osetljive. Idi , za svaki slucaj kod dr.,
a bice to dobro.
Pronasla sam broj Lilihip pa je sutra zovem. Sad je vec kasno za sav normalan svet. Ja nisam u toj kategoriji.
Pozdrav
 
Dive, bas znas nasmejati. Vesni je to uspevalo puuuno...
Sacekacemo jos malo , pa ce opet ona biti u elementu.
Afro, eto vidis, ti pises natraske. Prvo krv iz bradavice, a onda objasnis da su vrlo osetljive.
Bice to dobro, ali ipak proveri, za svaki slucaj.
Jel se Lilihip nekom javila? Nisam uspela pronaci njen broj, znam ime i odakle je , ali zaboravih prezime.
Pozz

Dive, hvala sto si me nasmejala. Inace, Vesna je u tome bila jako dobra. Sacekacemo da se sastavi pa
opet njeni divni tekstovi.
Ej Afro , prvo nas isprepadas, a onda kazes da su i inace vrslo osetljive. Idi , za svaki slucaj kod dr.,
a bice to dobro.
Pronasla sam broj Lilihip pa je sutra zovem. Sad je vec kasno za sav normalan svet. Ja nisam u toj kategoriji.
Pozdrav

...xeexex..Liki u pravu si, sve sam naopako napisala, ali to je verovatno zato sto sam se jako uspanicila, a inace
nisam neki panicar.....ovo je bilo vanredo stanje:(

...da Dive je duhovita jako, i mene vrlo cesto nasmeje....
...nadam se da ce Vesna vrlo brzo da bude ponovo u svom elementu....
...a ako sam dobro povezala stvari ti imas probleme i sa nesanicom....onda smo obe nocne ptice Krstarice:zag:
...hvala na savetima, zelim ti sve najlepse :heart:
 
Da, ni jedna pilulica nije pomogla, pa iako odspavam do nekih 11 h., umorna sam. Nije to normalno, ipak je noc za spavanje, a meni tada najstrasnije.
Kao sovka. A valjda i to prodje.... meni kazu treba vreme.... a proslo vec 15 meseci, ja i dalje bez sna. Izgleda da mi psihic treba.
Mozda i to probam, mada mislim da ja to moram nekako resiti, a kako, nemam pojma. Inace i pre smrti supruga, funkcionisala sam noci.Sve mi nesto zao bilo spavati.Na poslu bio problem negde do 10 h dok ne profunkcionisem uz dovoljnu kolicinu kafe, a posle ... nema nikakvih problema. Samo jurcali .
Pa valjda se nekako sastavim . Nocas odn., jutros u 5h kao zaspala, pa sve nesto na prekide.
Pozz
 
Da, ni jedna pilulica nije pomogla, pa iako odspavam do nekih 11 h., umorna sam. Nije to normalno, ipak je noc za spavanje, a meni tada najstrasnije.
Kao sovka. A valjda i to prodje.... meni kazu treba vreme.... a proslo vec 15 meseci, ja i dalje bez sna. Izgleda da mi psihic treba.
Mozda i to probam, mada mislim da ja to moram nekako resiti, a kako, nemam pojma. Inace i pre smrti supruga, funkcionisala sam noci.Sve mi nesto zao bilo spavati.Na poslu bio problem negde do 10 h dok ne profunkcionisem uz dovoljnu kolicinu kafe, a posle ... nema nikakvih problema. Samo jurcali .
Pa valjda se nekako sastavim . Nocas odn., jutros u 5h kao zaspala, pa sve nesto na prekide.
Pozz

Unapred ti se izvinjavam, jer nisam uspela da propratim sta je tvoj glavni problem, a posto si ovde verovatno nije bas nesto bezazleno. Potrudicu se da pocitam i udjem u tematiku.
Inace ja imam vec par godina problem sa nesanicom, probala sam i sa lekicima, i sa soljom toplog mleka (cak mi je ono najvise pomagalo), i citanje do kasno u tisini,
sve po nekad upali, po nekad ne. Zavisi od desavanja u toku dana, od onoga sto sam radila, koliko sam se umorila, mada ni to ne mora da znaci, nekad ni pored svog umora
sam znala da docekam jutro bez jednog jedinog minuta sna. Umelo je da se desi da po 48h ne sklopim oci, koliko god pokusavala da se krecem, umorim, popijem lek, nista,
ali nista nije davalo rezultate. E onda iz cista mira najnormalnije zaspim i odspavam celu noc, pa i sebe iznenadim. Kazu klimax, ali do kad to sve traje nemam pojma.
Mozda je to ipak sve u glavi...ja nemam odgovor na to pitanje, ali ti zelim od srca da sto pre normalizujes svoje problem za koji sigurno znam da nikako nije bezazlen.
 
Nemam Ca, barem mislim da nemam. Evo 4 h ujutro, pilulice .... nista. Procitah skoro sve od pocetak, Zestoko me je pogodila smrt supruga .Nije trajalo dugo, 2 meseca i 11 dana od operacije. Citala sve Forume, ovaj najaktivniji, a svi sa Foruma, meni melem na ranu. Stalno sam u potrazi zasto i dali je moralo tako da se zavrsi. Iako nikakva korist od toga, mene proganja da nismo uradili sve kako treba.I znam da u Sr.Mitrovici gde je bio na terapiji, njegov izbor, iako nismo morali tamo,nisu odradili valjano posao. Nakon zavrsene druge terapije, koje je izvanredno podnosio, /nikada nije bio bolestan/ sport mu je zivotno opredeljenje, rekao mi je da su nesto zjb....Sta, nisam stigla proveriti.7 dana proliva, koji je za izabranog lekara, a to je najveca pogreska srpskog zdravstva, normalna nus pojava, njega kostala zivota. Uzasno je, sto isti nije obucen za takve pacijente, a tragicno je ako nisu zainteresovani. Uglavnom , ja nesto trazim, nece mi biti lakse ako je tako ipak moralo zavrsiti, ali mi je strasno ako su dr. pogresili. Citajuci ovaj Forum, secema se njegovog optimizma, vere u ozbiljnost profesije, zelje da pobedi to, sto pronalazim i u ovim hrabrim zenama. Mozda budem imala priliku nekome pomoci, ako se nadje u takvoj situaciji.Znas, sve oni, njih sam vec upoznala, zasluzuju najbolji tretman . Toliko hrabrosti i optimizma a bore se , da meni , koja sam zaboravila da se smejem, nasmeju. Zelja mi je da se nekako , kada sve ozdrave, organizujemo , da pomognemo drugima, jer u takvoj situaciji si skroz pogubljen. Tu fazu su sve prosle, a nisu morale i to. Nasa drzava mora odvojiti novac za bolesne, a mi moramo naci nacina da ih na to nateramo. Pa zamisli, samo odlasci na hemio i RT terapiju , sa svim nus pojavama, moras organizovati sam.Makar da bolovanje nije 65% od LD. Rado bi placali i onu ponizavajucu participaciju. Ukratko, ja sam tu , jer me obraduje svaki njihov dobar rezultat, drugacije gledam na zivot , a spavanje, pa valjda cu nekako resiti - nije mi pomoglo ni kada sam se smarala. Imas pravo, sve je u glavi, a ja verovatno trebam jos vremena da drugacije organizujem zivot,ali, uvek to ali , jos nisam sposobna za to, ili necu da budem.... nemam pojma.
Ajde idemo spavati, pa ko pre zaspi.
Pozz i bices ti dobro.
 
Nekad sam imala malo vremena za spavanje,ali spavala sam bas ljudski to malo.Od kad je bolest krenula san se poremetio-nekad nisam mogla da zaspim,nekad sam se budila cesto nocu...razne varijante.Kad bih se premorila popila bih Sanval koji me je obarao,ali nikad nisam hetela da se navikavam na njega pa ga nisam pila redovno.I sada cudno spavam-zaspim,kao umorna i za 15 min.se probudim..onda mi se ne spava-nekad ustanem,pojedem neki slatkis,pijem sok,popusim(stidim se)jednu...nekad zaspim brzo,nekad ne.Ono sto je novo zadnjih dana je to da popodne imam partiju od 1-1,5h bas lepog sna..meni smeta sto ne mogu lepo da se namestim,telo nema slobodu u snu(boli na levo,pritiska desno,ledja zabole...joj ko neka babetina)Moja omiljena poza za uspavljivanje je na stomaku,ali odavno mi je nemoguca).
 
LikiLee-moras malo preuzeti komande nad svojim mozgom.Mislim da je tvoj suprug imao neki vrlo agresivni oblik carcinoma i da je morao otici tako brzo!Strasno je to,ali nista ne mozes promeniti.Moras ostaviti to za sobom,moras zabraniti svom umu da kopa,cacka,pretrazuje"e,da smo..."Previse vremena za kompjuterom ubija duh,ma sta citali(sta sam ja sve pretrazila...onda sam shvatila da me to ubija i vise uopste ne citam o bolesti,lekovima itd).Pokusaj da se aktiviras,nalazi poslice i obaveze i pre svega se druzi.Steta sto nam ide jesen,mene je leto psihicki izvuklo-setnje,drugarice...I to je jedan od razloga sto idem od ponedeljka na posao(i ako se previjam i imam tegobe)-bicu sa ljudima,u pokretu,a i onih 65%od plate je prevelik teret za svaku kucu,a posebno kad imas dva studenta na strani.
Dakle-zivi tako da se premoris!Komanduj mozgu da gleda danas,sutra,a ne juce.Imas li dece?
 
Procitajte knjigu"Kako da izlecite svoj zivot"od Lujze Hej.Ima ih jos mnogo na tu temu,ali ova mi je najvise legla...Za nekog ce to mozda biti trucanje i glupost,ali meni(i mnogima koje znam,narocito sa sajta www.tajna.rs)je mnogo pomogla.Upravljati svojim mislima je velika stvar.Secate se ...KAKVE SU TI MISLI,TAKAV TI JE ZIVOT!
 
Ne, nismo imali decu. Dva bezuspesna pokusaja vantelesne u Ljubljani pre nekih 30 godina.Posle odustali, lepo se organizovali, uzivali u tudjoj deci , a mi skijali , letovali, oblacili se u Italiji, opremali dobijen stan, onako na tenane, u odnosu na mlade danas, bogami lepo prozivesmo.Umedjuvremenu, zbog , kao godina, prizemljismose , napravili kucu, imli kucu na moru, pa naplanirali, kad odemo u penziju, idemo tamo,pa ovu kucu menjamo za grad, varijante vec razradjene, posto je mom suprugu ostala jos jedna godina do penzije, starosne, 64 godine, ja imam 57 pa i ja kad napunim 60 bice,
i svasta nesto, a dane , pa redovni po kaficima, onako vec znaju sta pijes,koje novine citas, pa caskom do N.S.,Bgd., i milion planova , uvek zdravi i onda pafff. Samo zabolelo sa leve strane toliko da je morao primiti injekciju .Vise nije bolelo do uoci smrti. Dijagnoza Ca mixtum(adeno Ca et anaplaticum) invasivum cardiae.
T2a,N3 (23/52) L1 V1,RO. Operisan kod Prof. Peske, izvadjen zeludac , oporavak fantastican,navikli i na sistem ishrane,brzo izasao iz bolnice, nastavili po kaficima,posete nismo primali jer nismo bolesni,samo su izvadili ono sto nije valjalo,setnje po prirodi, preventivno HI-RT, jako se zurio to da odradi,dobro podnosio, ali za 2 meseca i 11 dana od operacije, Kraj. Znas Vesna , mozda ovo jeste gadna dijagnoza, ali nije za verovati da je umro od osnovne bolesti. Meni nije smisleno da bi ga dr. Peska operisao, a da je misli da nece makar 5 godina preziveti. Ej , operacija trajala 8 h. Posle nje, 4 dan usta i setao sa svima onim skalamerijama po klinickom centru. 7 dan, jeo batak, pire krompir, a ona prva supisa posle operacije imala je ukus jagnjetine ispod saca. Vedrog duha, borac, ma ja cu to pobediti. I zaista nista nije ukazivalo na brzi kraj, do onih prolivastih stolica nakon poslednje ture hemio. Rekao mi je da su nesto zjb. i zaista, sutra su pocele i eto. Znam , zivi danas , a sutra , ko zna?.Mi jesmo, a opet , znam i da sam srecna sto smo imali takav zivot , i zivim od uspomena, ali kljoknula sam i nemam pojma kako cu se podici. Znam da ovo moje kilavljenje nebi podrzao, a meni sve nesto muka da sebi pravim dobar zivot a njega nema.Znam da ce i to proci, ali mi gorak ukus u ustima, ako smo omasili, a nismo morali, imali smo puno otvorenih vrata , a pisala sam vec, ej zeno, pa to su ozbiljne stvari , nece oni s tim da se zezaju, sta sad da potezem veze.Alergican na veze. Pa sta oni koji nemaju nikoga.Jedinu vezu prihvatio da ode u Bgd., na operaciju. I mogla bi pisati do Bogojavljenja.... Nesto cu vec smisliti, a vasa borba mene zaista odrzava koliko toliko normalnom. Pa ja nemam problem koji imas ti i zenice sa Foruma.Uvece kazem, e od sutra okrecem list, idem sama kreciti kucu. Uvek smo to smi radili iz zadovoljstva.Dodje sutra, naravno ja nisam spavala i opet nista.Eveo sad dolazi Sveti Luka, nasa slava..... probacu do tada , makar nesto po kuci da sredim. Brisem samo kuda popa ide.... ala sam udavila, idem zvati Lilihip, od sutra , zapravo jos danas, pocinjem nesto, pa ... videcu... mozda se i uljudim.Meni samo tuga, a vama bogami velika borba.
Tebi i svima vama zelim da ozdravite, a hocete, pa se pisemo.
Pozz.
 
Evo sada sam se cula sa Lilihip, sve vas puno pozdravlja, zvuci mi dobro,nedostaje joj internet-Forum , ali od nedelje ce i to resiti .
Inace, 27. , nesto ranije, pocinje novu turu hemio. Ovu je dosta tesko podnela. Bice ona dobro kao i vi
Pozz
 
Evo ti ideja za pocetak-idi kod lilihip u posetu!Druzenje mnogo znaci!
Ja imam muza i decu i roditelje,brata i sve su to dobri odnosi-ali da mi nije mojih drugarica...Uvek sam imala parcence svog sveta,cesto se mi zenske vidimo,makar na brzaka,isle zajedno na pilates...nesto samo nase!
 
2008. smo izgubili mladu koleginicu(imala je 36 godina)od raka zeluca.Od dijagnoze do smrti-jedva 2 meseca.Kao da je neko uleteo i pocistio je iz zivota(a bila je puna energije,vedra,puna planova)Nikad se to ne zna...
 
Videla sam Vesna kako je moj drugarici problem spavati. Sa svih strana nesto nepase . Nema polozaja. Tebi jos gore, dodatni bol , ono sto su oderali...
Zvirnula sam malo na onaj sajt, pa cu nocas zaobici bolesti, a probati malo poraditi na sebi.
Obradovase me veceras na dnevniku vescu , da cu morati na 3 meseca ici kod psihica,za tabletice. Vidim da su se ozbiljno zabrinuli.
Prijateljica mi toplo preporucila da pocnem sejati mak.Ona seje, ali ne u te svrhe, nego bas voli strudle sa makom, a cvet godi oku.
Pozz
 
Da, ni jedna pilulica nije pomogla, pa iako odspavam do nekih 11 h., umorna sam. Nije to normalno, ipak je noc za spavanje, a meni tada najstrasnije.
Kao sovka. A valjda i to prodje.... meni kazu treba vreme.... a proslo vec 15 meseci, ja i dalje bez sna. Izgleda da mi psihic treba.
Mozda i to probam, mada mislim da ja to moram nekako resiti, a kako, nemam pojma. Inace i pre smrti supruga, funkcionisala sam noci.Sve mi nesto zao bilo spavati.Na poslu bio problem negde do 10 h dok ne profunkcionisem uz dovoljnu kolicinu kafe, a posle ... nema nikakvih problema. Samo jurcali .
Pa valjda se nekako sastavim . Nocas odn., jutros u 5h kao zaspala, pa sve nesto na prekide.
Pozz

Драга, ако је толико прошло, а ти још увек не можеш да дођеш себи, можда би и требала с неким мало да попричаш о томе. :)
Кажу психијатри да је 6 месеци реално, а да све преко тога је већ нека депресијица. :(
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top