ona dijeta

Da li je neko drzao onu VMA dijetu? Dorucak je uvek isti - pomorandza, dvopek, a rucak i vecera su redukovani, ali pristojni. Moram da se pohvalim da sam ja krenula na vreme, pa sam sad doburala na 54kg ( a visoka sam 163), ali strasno se plasim da ne vratim kilograme, pa bih jos neko vreme da budem na nekoj dijeti.
 
Ma nemam ja poremecaj apetita, nego mi se metbolizam strasno usporio posle ovolikog gladovanja. OK, lepo je vreme sad cu malo rolere, malo biciklu, pa jurnjava sa decom po celi dan, ali ipak bih da se neko vreme i kontrolisano hranim.
 
Anaksimanda:
Ma znam da je voce bitno ali ne stignem..inace sam bila uvek protivnik dijeta ali znam masu ljudi koji su drzali ovu dijetu i svi su prezadovoljni i nikad im se nisu vratili kilogrami..tako da ja podrzavam ovo 100%..pozdrav svima
ja isto....al ja uglawnom ne doruchkujem, a sad se trudim da pojedem to shugawo woce....ja sam takodje chula gomilu ljudi koji su prezadowoljni owom dijetom, pa reko ajde i ja da probam :P widecemo kako cu proci ....
 
nemam digitalnu vagu ali ova moja vaga je 100%tacna.nema ono dodaje 2 oduzima 3 tacna je.na njoj se merim od kad se porodih sa prvim detetom.pre toga me merili samo na sistematskom.a u toku menstrucije tezi ste za 1kg ne vise,to mi je neki put nutricionista rekao.a veceras jedem tortu sa rodjendana,a sad ce oni malo da gledaju.
 
ma nije bitno jel tacna, bitno je da uvek isto meri.
mislim ako si na njoj skinula 6 kila, definitivno jesi:p
a koliko je to zaista kilo gore ili dole nije ni bitno.
važno je da se uvek meriš na istoj vagi.
 
Queen_:
to ovde kod mene zovu UN dijeta (navodno su je osmislili UN zadravstveni experti)

Cilj ove dijete je pored skidanja viška kilograma da dovede do promene u metabolizmu cime se garantuje da se skinuti kilogami nece vratiti. Dijeta traje 90 dana i za to vreme se oslabi od 18-25 kg. Ako je potrebno skinuti manje kilograma dijeta se može prekinuti ali onda nece doci do promena u metabolizmu. DORUCAK je isti svih 90 dana- voce Jede se uvek u paru (dve jabuke, dve kruške, dve narandže ili šaka sitnog voca= Dijeta uvek pocinje sa proteinskim danom i posle vocnog dana opet ide proteinski dan.
REDOSLED DANA SE NE SME MENJATI

PRVI PROTEINSKI DAN
RUCAK: Meso kuvano ili peceno u kolicini od 3 hotelske šnicle, jedno parce hleba, salata (u neogranicenim kolicinama). Na kraju popiti dva decilitra supe bez rezanaca. Umesto mesa mogu se pojesti 3 jajeta kuvana ili pecena. Mleko, sir mogu se jesti samo ovog dana. Supa se mora obavezno popiti. VECERA: Isto što i za rucak samo bez supe. Treba voditi racuna da ako je za rucak bilo meso mora biti i za veceru. Ak su jaja za rucak moraju biti i za veceru.
DRUGI DAN
RUCAK: Pasulj, grašak, socivo, pirinac, krompir (obavezno kuvano uz dodatak zacina-vegeta, biber, kecap, kuvani paradajz, origano), parce hleba i salata. VECERA: Isto što i za rucak u manjoj kolicini (pun tanjir za rucak, pola tanjira za veceru)
TRECI DAN RUCAK: Kuvano testo uz dodatak zacina, **** samo sa kecapom, ili bilo koje slano pecivo kolicine jedne pice u piceriji. VECERA: Dva manja parceta torte ili 3-4 komada kolaca, 3 kugle sladoleda i obavezno rebro cokolade za kuvanje.
CETVRTI DAN-VOCNI DAN Tri puta za vreme dijete (jednom mesecno) treba drzati “vodeni dan” koji ide posle vocnog dana, a posle njega se nastavlja sa proteinskim danom. Kafa, caj mogu se piti u neogranicenim kolicinama, ali bez šecera. Posle završene dijete jede se normalno, s’tim što voce ostaje još 90 dana za dorucak. Ako se u naredna 3 meseca od završetka dijete izgubi 5 kg, znaci da je došlo do promene metabolizma. Ako se ne izgube, dijetu treba ponoviti. Dijeta se ne sme produžiti. Ako je potrebno skinuti još kilograma dijetu ponoviti tek za tri meseca. Deluje komplikovano ali nije, kolicina hrane je veca nego ona koju svakodnevno unosimo, bez obzira na to kilogrami se gube. Ne treba gubiti nadu i volju jer se dešava da po 10 dana težina ne opada, ali se onda naglo skida 3-4 kg. Ako nekad popijete sok gledajte da to bude gaziran. Ništa se ne sme preskakati. Svaka namirnica ima svoju namenu. Organizam ne sme da ostane bez nje. Nije uobicajeno da se voce jede za dorucak ali organizam najpre iz njega iskoristi integralni šecer koji hrani nervni sistem, ali cokoladu koja sprecava alergije koje su prisutne baš kod držanja dijeta. Poželjno je na polovini dijete kontrolisati krvni pritisak i krvnu sliku. Svi koji su držali dijetu izgubili su najmanje 10 kg bez ikakvih zdravstvenih problema. Osobe koje pate od povišenog krvnog pritiska posle par nedelja nemaju više potrebe da koriste lekove
ewo cela je....widish :D
 
AndreaDea:
c030.gif
 
Ubi me to voce...ne mogu da se nateram da pojedem..evo sad sam pojela jednu i ne mogu vise..a sinoc sam upala u trip da bez obzira sto se pridrzavam relativno svega necu smrsati...:( aj me utesite malo...
 
i meni je wocni dan najgori...u stwari ja jednostawno ne wolim woce, tako da mi je swaki doruchak bljaks...al nema weze....znam kako ce swe to na kraju wredeti,tako da cu istrajati ;)
a shto se tiche 3pa imam i ja isti problem, al jednostawno moram da smrsham,jer
woce+ne jedem posle 21 u mom ziwotu = mrshawljenje....
poshto ja uglawnom ceo dan ne jedem nishta, pa se onda uweche prezderem tako da owo mora da funkcionishe :D
 
@anaksimanda
Evo s tize podrska! Ja sam od onih osudjenih na dozivotnu dijetu, tj. uvek moram da strasno pazim da se ne ugojim, pa sam izucila na sopstvenim greskama, a bilo ih je... pa stvarno zelim da pomognem, da ih makar vi ne ponavljate. Nemoj da se tripujes da ne mrsavis, mozda vaga malo sporije reaguje, ali toliko faktora utice na zadrzavanje tecnosti u organizmu, pa to ne treba da obeshrabri. E, kolko puta sam ja u takvim tripovima bila, pa iz cistog revolta prekidala dijetu. A onda sam naucila da prevazidjem te "provokacije", i veruj mi, rezultat nece izostati.

@sizzlym
Slazem se sa tvojom teorijom! Ja generalno nisam gladna sve negde do kasno popodne, e a onda lagana vecera, ona baaaas kasna obicno je uvod u zesce prezderavanje. I ja sam uvela pravilo - nista pole 21h, jednostavno obecam sebi hranu za sutra, a onda ujutru vec je druga prica.
 
Hvala na podrsci..:)sad sam vec raspolozenija..meni je 14. dan,mama kaze da mi se primecuje malo naravno (pa kontam roditelj me ne bi lagao) :)..ma ja generalno volim voce,i vocni dan super izdrzavam,ali ujutru kao za dorucak ne mogu,nema sanse...godinama unazad,vec 7-8 god doruckujem kafu i cigare :) i jednostavno organizam nije navikao...a onda vec dodje vreme rucka pa preskocim taj vocni dorucak...
@roditelj
i ja se patim stalno,tezina mi uzasno varira celog zivota i upravo tako kad mi se ucini da je uzalud onda odustanem...sada sam kolko tolko cvrsto resila,pa cemo videti..kad navrsim prvi mesec probacu da udjem u proslogodisnje farke..:)
pozdrav!!!
@sizzlyum
meni su bila najgora ta prva 2 kruga,preguraj to i posle je lakse jer nemas veliki apetit..a za vocni dan jedini pametan savet je da radis nesto i da ne mislis na hranu..a i dolazi sezona voca pa ce biti lepih vocki...ja uglavnom jedem ananas iz konzerve i banane..negde sam cula da kad je vocni dan moze i 100g pecenog kikirikija jel to istina??
 
ujutru kao za dorucak ne mogu,nema sanse...godinama unazad,vec 7-8 god doruckujem kafu i cigare

OK, samo napred!!!
A ovo dorucka mozes resiti na sledeci nacin: umesto voca napravi makar sok od cedjene 1 pomorandze, 1 limuna i 1 manjeg, ili 1/2 veceg grejpa.
 

Back
Top