Omiljena pekara u Kraljevu?

У Пеливану није лоша ни она матора црна сисата девојка....кад донесе Жито и лимунаду паааа.....још ако је лето.... :) :):) У Корнију је добар Бурек.Такође добар Бурек је у пекари Пролеће (преко пута РАдикалне и ЕПСа) али баш добар.У БАлкану је некада био много добар Бурек...Све су свему Бурек зависи од мајстора који га прави и квалитетне пећи у којој се пече.
На пример у Ани одеш на Бурек пре и после подне и није исто је римају два мајстора.
Јесте ли гледали некада како бурекџије развијају тесто :) нешто слично оним Италијанским мајсторима који развијау тесто за пицу
 
У Пеливану није лоша ни она матора црна сисата девојка....кад донесе Жито и лимунаду паааа.....још ако је лето.... :) :):) У Корнију је добар Бурек.Такође добар Бурек је у пекари Пролеће (преко пута РАдикалне и ЕПСа) али баш добар.У БАлкану је некада био много добар Бурек...Све су свему Бурек зависи од мајстора који га прави и квалитетне пећи у којој се пече.
На пример у Ани одеш на Бурек пре и после подне и није исто је римају два мајстора.
Јесте ли гледали некада како бурекџије развијају тесто :) нешто слично оним Италијанским мајсторима који развијау тесто за пицу
Je li,jel' još onaj Šiptar drži Proleće?Što se tiče Ane slažem se potpuno.
 
S burekom u Evropu ... :lol:

U PO su im jos 99 godine popalili radnje, sad ih je ostalo samo dvoje i predstavljaju se kao goranci, doduse ima i jedan makedonac, mada imalo je to efekta, godinma nisi mogao da nadjes burek iziuzev onih pita od mesa! Ne zna srbin da napravi burek pa to ti je!
 
ал да видим како ће да брендирају Српску келнерицу :) малопре сам био у једној биртији.Келнерица као да је се купала у ВАрикини.Тако је спржена а мирише на неки много јак прашак за прање.
 
ал да видим како ће да брендирају Српску келнерицу :) малопре сам био у једној биртији.Келнерица као да је се купала у ВАрикини.Тако је спржена а мирише на неки много јак прашак за прање.
E caru...Za to jedino da pravimo novu temu,odosmo u offtopic i peršun sa ovom.:lol:Nešto u fazonu"am besten caffana".:mrgreen:
Zna li neko gde ima da krkam nešto u Sirči pošto u poslednje vreme često idem tamo a creva hoće da zakrče ponekad?:lol:
 
Zna li neko gde ima da krkam nešto u Sirči pošto u poslednje vreme često idem tamo a creva hoće da zakrče ponekad?:lol:

:shock: Šta ćeš tamo, crni sine?! Znaš kako smo mi u srednjoj (poljoprivredna) preživljavali praxu? Odeš u prodavnicu i naprave ti na licu mesta sendvič od 1/4 do 1/2 hleba i još nečega unutra, recimo krem-sir, majonez... Ne sećam se da sam po Sirči viđala išta osim prodavnica, i seljaci sede ispred njih.
 
U Bosni, za burek smatraju samo pitu sa mesom, a sve ostalo imenuju po sadrzaju - sirnica, krompirusa, zeljanica i sl....ako bi tamo narucio burek sa sirom, gledali bi te bledo...al bi dobio sirnicu, na kraju:)

u Mrvici sam celu zimu klopao pitu sa pecurkama, i super je....malo prepecena,doduse,ali ukusna
 

Back
Top