Okrsaji nasih komandosa tokom 1990-ih?

  • Začetnik teme Srpski-Kamikaza nb.1
  • Datum pokretanja
vlater:
P.S.
ako bi morao neko da upuca teroristu koji me drzi sa cevkom ispod brade pre bih pustio Jasni Sekaric nego bilo koga drugog (naravno posle ispucanih 100-tinjak) metaka. Njena greska se krece od 0.5-2 mm sto mi je sasvim dovoljno. :D

Pa ovo je upravo razlika izmedju nas, ja svoj zivot nikada u takvoj situaciji ne bih stavio u ruke Jasni Sekaric (a bogami ni trenutnim pripadnicima nasih Spec Jedinica) ali bih imao poverenja u nekoga ko je tokom 80-tih bio u SAJ ili u nekoj od brojnih spec jedinica JNA (u vreme kada se nije stedelo i kada su menjali pohabano oruzje bez razmisljanaj o tome koliko kosta i koliko vremena im treba da ga pohabaju).
Doduse ja licno poznajem "primerak" iz svake od navedenih grupa (da imao sam prilike da licno upoznam Jasnu) i znam koliko kosta(o) "trening" svakog od njih.
 
Anonymous:
vlater:
P.S.
ako bi morao neko da upuca teroristu koji me drzi sa cevkom ispod brade pre bih pustio Jasni Sekaric nego bilo koga drugog (naravno posle ispucanih 100-tinjak) metaka. Njena greska se krece od 0.5-2 mm sto mi je sasvim dovoljno. :D

Pa ovo je upravo razlika izmedju nas, ja svoj zivot nikada u takvoj situaciji ne bih stavio u ruke Jasni Sekaric (a bogami ni trenutnim pripadnicima nasih Spec Jedinica) ali bih imao poverenja u nekoga ko je tokom 80-tih bio u SAJ ili u nekoj od brojnih spec jedinica JNA (u vreme kada se nije stedelo i kada su menjali pohabano oruzje bez razmisljanaj o tome koliko kosta i koliko vremena im treba da ga pohabaju).
Doduse ja licno poznajem "primerak" iz svake od navedenih grupa (da imao sam prilike da licno upoznam Jasnu) i znam koliko kosta(o) "trening" svakog od njih.

Razlike su vise nego pozeljne, jer kakv bi bio svet a i kako bi se intelektualno razvijali kada bi svi mislili isto :wink:
Sto se tice moje upucenosti poznajem par momaka koji su bili ili jesu u SAJ-u i Kobrama. A sticajem okolnosti upucen sam i u delovanja JSO-a (tada na terenu poznatiji ka Frenkijevci) na Kosovu tokom 1998-1999 godine.
Uglavnom na osnovu svega toga i jos nekih drugih stvari, stekao sam misljenje koje sam pokusao ovde prezentovati a to je da
Srbija ima solidne specijalne snage, cak ako se pogleda opste stanje u drzavi i jako dobre i da nezaostaju preterano za drugim elitnim jedinicama.
Da li bi bile bolje da je situacija u drzavi bolja, naravno da bi ali to je sto je.
Pozdrav!
 
Pa to je sto je tu si u pravu samo problem je u tome sto to nikako nije solidno. Ne znam sto pominjes JSO i njihovo delovanje na Kosovu, bas se i nisu nesto proslavili kao sto se mnogi iz tih paravojnih spec. varijanti nisu proslavili tokom celih 90-tih (doduse kad se prica o Kosovu tu je jos najbolja bila obicna vojska)

Problem je sto se ovde nerezonski velicaju neke jedinice i tipusi sa sumnjivom biografijom i pripisuju im se skoro mitske akcije.
Nazalost to je daleko od istine (ma daleko je od istine bez obzira na uslove i obucenost) a na stranu sto se cesto pokazuje elementarno nepoznavanje stranih jedinica sa kojima su navodno nasi vodili mitske obracune.

Kao sto rekoh treba se probuditi iz sna (ja bih pre rekao nocne more) 90-tih godina i trezveno sagledati situaciju u kojoj se danas nalazimo po pitanju Vojske i ostalih srodnih sluzbi.
 
Anonymous:
Pa to je sto je tu si u pravu samo problem je u tome sto to nikako nije solidno. Ne znam sto pominjes JSO i njihovo delovanje na Kosovu, bas se i nisu nesto proslavili kao sto se mnogi iz tih paravojnih spec. varijanti nisu proslavili tokom celih 90-tih (doduse kad se prica o Kosovu tu je jos najbolja bila obicna vojska)

Problem je sto se ovde nerezonski velicaju neke jedinice i tipusi sa sumnjivom biografijom i pripisuju im se skoro mitske akcije.
Nazalost to je daleko od istine (ma daleko je od istine bez obzira na uslove i obucenost) a na stranu sto se cesto pokazuje elementarno nepoznavanje stranih jedinica sa kojima su navodno nasi vodili mitske obracune.

Kao sto rekoh treba se probuditi iz sna (ja bih pre rekao nocne more) 90-tih godina i trezveno sagledati situaciju u kojoj se danas nalazlimo po pitanju Vojske i ostalih srodnih sluzbi.


Nisam imao nameru ni da bilo koga velicam niti da pricam bajke za malo vecu decu nego da iznesem fakte za koje ja znam.
JSO jedinice su , posebno tokom 1998. godine, imale poprilican broj akcija najvise u Metohiji, koje su uspesno realizovali. A tokom rata jedinice 63. padobranske i jedinice vojne policije Pristinskog korpusa su izmedju ostalog odradili par akcija u dubini neprijateljske teritorije, ulazeci i na teritoriju Albanije, to sa sigurnoscu mogu da tvrdim jer znam ljude koji su bili tu.
Nazalost bilo je i promasaja i gubitaka npr. 63. padobranske u rejonu Junika...
Sto se tice sastava JSO-a stoji to sto kazes i stoji da je su vecina bili klasicni placenici, pocevsi od njihovog komandanta.
Ono cime bih zavrsio ovaj post je da se slazem da je vojska SCG u losem stanju i da je samo entuzijasti i patriote u njoj uspevaju odrzati na ovom niovu gde je sada inace bi bila jos gora.
Spec snage takodje trpe zbog svega toga ali manje.
I na kraju tvoji komentari su vise u domenu analiza i pretpostavki, jer da bi se dala prava slika o obucenosti i sposobnosti nasih spec. jedinica morali bi imati konkretne akcije (hvala bogu pa ih nema) pa na osnovu rezultata tih akcija dati pravu ocenu.
Pozdrav!
 
vlater:
Anonymous:
Par komata G4-ki :wink: Toliko duboko niko nije isao odnosno nijedna jedinica VJ nije isla dublje od 40 km u teritoriju Albanije.
Da li mislis na one koji su tog dana poletili iz Kraljeva a sleteli u Uzice?
Sa gubitcima nazalost...

Moram da vas razocaram.Ta akcija o kojoj mnogi pricaju(kao i ona o spektakularnom napadu na aerodrom u Tuzli) je nazalost netacna.Takve akcije se nisu desile u stvarnosti i samo predstavljaju delo necije maste i lepih snova.Istina je samo da tog dana,kad smo navodno sejali bombe po Albaniji, NATO izgubio dva Apaca ali ne zbog nas vec zbog nestrucnosti Turskih pilota.
 
Ovo sto sam ovde procitao su bajke! Nasi specijalci su dobri,imaju iskustvo,ali nemaju 'leba da jedu.A to da se bore iz patriotizma, nemoj niko da vas laze. Ja znam gomilu oficira mog bivseg bataljona koji su se "skinuli" i nastavili posao po nekim firmama ili kojekude.Odlicno poznaje jednog vrhunskog specijalca-diverzanta.Covek jedva sastavlaj kraj sa krajem.On je u vodu za specijalne namene u gardi,ima iskustvo,ma ima sve...covek trazi prekomandu vec mesecima u rodni grad jer ne moze da placa sve.
Naveo bih vam imena tih ljudi ,ali vam ne znace nista...to su obicni ljudi nisi oni koji se slikaju po novinama.
A te bajke i legende o sukobu sa SAS,Legijom stranaca,Marincima,Rendzerima,Gurkama...i sta ti ja znam su glupost i obicna propaganda.Ili su to neki sitni incidenti,koje je neko posle preuvelicao.
 
Dobronamernik:
vlater:
Anonymous:
Par komata G4-ki :wink: Toliko duboko niko nije isao odnosno nijedna jedinica VJ nije isla dublje od 40 km u teritoriju Albanije.
Da li mislis na one koji su tog dana poletili iz Kraljeva a sleteli u Uzice?
Sa gubitcima nazalost...

Moram da vas razocaram.Ta akcija o kojoj mnogi pricaju(kao i ona o spektakularnom napadu na aerodrom u Tuzli) je nazalost netacna.Takve akcije se nisu desile u stvarnosti i samo predstavljaju delo necije maste i lepih snova.Istina je samo da tog dana,kad smo navodno sejali bombe po Albaniji, NATO izgubio dva Apaca ali ne zbog nas vec zbog nestrucnosti Turskih pilota.
Upravo tako. 4 G4 su tog dana poletili iz Kraljeva s ciljem podrske trupama na Kosovu, mislim da je u pitanje deo Metohije blizu granice sa Albanijom,
i koliko ja znam 2 su oborena od strane NATO avijacije. Ostala dva su se vratila u Uzice i kroz iglene usi se provukli...
Sutradan je Uzice zestoko bombardovano a efekat vazdusne pomoci je bio nula. To je bio i jedini pokusaj da se trupama na zemlji pruzi bilo kakva vazdusna pomoc osim izvlacenja ranjenika i sl...
 
Anonymous:
[Upravo tako. 4 G4 su tog dana poletili iz Kraljeva s ciljem podrske trupama na Kosovu, mislim da je u pitanje deo Metohije blizu granice sa Albanijom,
i koliko ja znam 2 su oborena od strane NATO avijacije. Ostala dva su se vratila u Uzice i kroz iglene usi se provukli...
Sutradan je Uzice zestoko bombardovano a efekat vazdusne pomoci je bio nula. To je bio i jedini pokusaj da se trupama na zemlji pruzi bilo kakva vazdusna pomoc osim izvlacenja ranjenika i sl...

Aj ne lupaj pa da su oborili bilo sta takvo ameri bi na sav glas Dzejmija Seja vikali o tome :roll: Ameri su na Balkanu oborili ukupno devet aviona 5 Mig-29 tokom rata na kosovo (sestog je oborio Holandjanin) i 4 G-4 ali jos u Bosni, i to je po pise u svim njihovim i zvanicnim i nezvanicnim izvestajima.
 
Dobronamernik:
vlater:
Anonymous:
Par komata G4-ki :wink: Toliko duboko niko nije isao odnosno nijedna jedinica VJ nije isla dublje od 40 km u teritoriju Albanije.
Da li mislis na one koji su tog dana poletili iz Kraljeva a sleteli u Uzice?
Sa gubitcima nazalost...

Moram da vas razocaram.Ta akcija o kojoj mnogi pricaju(kao i ona o spektakularnom napadu na aerodrom u Tuzli) je nazalost netacna.Takve akcije se nisu desile u stvarnosti i samo predstavljaju delo necije maste i lepih snova.Istina je samo da tog dana,kad smo navodno sejali bombe po Albaniji, NATO izgubio dva Apaca ali ne zbog nas vec zbog nestrucnosti Turskih pilota.
Za akciju na Tuzlanski aerodrom znam da nije izvedena, a za Albaniju sam poprilicno uveren, jer verujem ljudima koji su mi rekli za nju, naravno nisam spreman da tvrdim da je istinita jer nisam bio tamo :)
Sto se tice "medijske tisine" tako je bilo najbolje i za nas jer je akcija bila na teritoriji druge zemlje a za NATO zato sto im je bilo dovoljno blama to sto je F117 pao nasred srpske oranice.
 
Po zvanicnim izvestajima(nasim) za vreme bombardovanja
NATO nam je u vazdusnim borbama oborio 7 aviona tipa Mig-29 iz jedinice "Vitezovi" i 1 avion tipa Orao iz jedinice "Tigrovi".Avioni tipa Galeb G-4 NISU leteli.Avioni Super Galeb G-4 su skolski avion i njihovo slanje u borbu bi bilo nista drugo sem propast.Izgubili smo dosta galebova tokom bombardovanja kao i 4 Mig-29 aviona ali na zemlji.
 
Sto se tice "medijske tisine" tako je bilo najbolje i za nas jer je akcija bila na teritoriji druge zemlje a za NATO zato sto im je bilo dovoljno blama to sto je F117 pao nasred srpske oranice.[/quote]

Ne shvatam zasto bi za njih bio "blam" pad aviona F-117.Ne znam koliko su ovde ljudi upuceni ali na zalost ga nismo mi prvi oborili.Prvi avion F-117 je oboren tokom NATO akcije "Pustinjska oluja" koja je bila njegovo "vatreno krstenje" u borbama.Odmah posle toga Amerika je obustavila njegovu proizvodnju jer nije opravdo ono zasta je napravljen.
 
Dobronamernik:
Po zvanicnim izvestajima(nasim) za vreme bombardovanja
NATO nam je u vazdusnim borbama oborio 7 aviona tipa Mig-29 iz jedinice "Vitezovi" i 1 avion tipa Orao iz jedinice "Tigrovi".Avioni tipa Galeb G-4 NISU leteli.Avioni Super Galeb G-4 su skolski avion i njihovo slanje u borbu bi bilo nista drugo sem propast.Izgubili smo dosta galebova tokom bombardovanja kao i 4 Mig-29 aviona ali na zemlji.
Po zvanicnim.
Po zvanicnim je glavnokomandujuci poginuo RV i PVO-a poginuo u herojski u akciji, a istina je da je poginuo pored sistema KUB zbog neispravnog radara...
G4 su avioni koji jesu skolski ali nisu bez mogucnosti vatrenog delovanja (smesnog u odnosu na avione visih generacija) ali zbog lakoce upravljanja posebno na visinama gde ostaju nevidljivi ili slabo vidljivi za radare koristili su se recimo u Bosni pored G2. Ako je ova akcija istinita onda su oni prave letilice za tako nesto, 29-tke su bile vec desetkovane i daleko locirane, orlovi su poznati po slaboj upravljivosti na manjim visinama...
Ovi avioni, ako su bili poslati, poslati su ne u borbu sa NATO avijacijom nego sa strategijom udri i bezi.
Sto se tice medijske tisine, obaranje F117 aviona bio je poprilican blam jer je pao par dana nakon pocetka bombardovanja, oboren sistemom starim 30 i vise godina. Generalno Amerikanci lakse podnose gubitak vojnika nego savremene borbene tehnike jer smatraju da su tu neprikosnoveni i nedodirljivi...
 
vlater:
Dobronamernik:
Po zvanicnim izvestajima(nasim) za vreme bombardovanja
NATO nam je u vazdusnim borbama oborio 7 aviona tipa Mig-29 iz jedinice "Vitezovi" i 1 avion tipa Orao iz jedinice "Tigrovi".Avioni tipa Galeb G-4 NISU leteli.Avioni Super Galeb G-4 su skolski avion i njihovo slanje u borbu bi bilo nista drugo sem propast.Izgubili smo dosta galebova tokom bombardovanja kao i 4 Mig-29 aviona ali na zemlji.
Po zvanicnim.
Po zvanicnim je glavnokomandujuci poginuo RV i PVO-a poginuo u herojski u akciji, a istina je da je poginuo pored sistema KUB zbog neispravnog radara...
G4 su avioni koji jesu skolski ali nisu bez mogucnosti vatrenog delovanja (smesnog u odnosu na avione visih generacija) ali zbog lakoce upravljanja posebno na visinama gde ostaju nevidljivi ili slabo vidljivi za radare koristili su se recimo u Bosni pored G2. Ako je ova akcija istinita onda su oni prave letilice za tako nesto, 29-tke su bile vec desetkovane i daleko locirane, orlovi su poznati po slaboj upravljivosti na manjim visinama...
Ovi avioni, ako su bili poslati, poslati su ne u borbu sa NATO avijacijom nego sa strategijom udri i bezi.
Sto se tice medijske tisine, obaranje F117 aviona bio je poprilican blam jer je pao par dana nakon pocetka bombardovanja, oboren sistemom starim 30 i vise godina. Generalno Amerikanci lakse podnose gubitak vojnika nego savremene borbene tehnike jer smatraju da su tu neprikosnoveni i nedodirljivi...

General-pukovnik Ljubisa Velickovic nije poginuo u nikakvoj akciji vec prilikom obilaska jedne PVO baterije i tu se slazemo.Sto se tice aviona G-4 ne osporavam njegove kvalitete ali stojim pri tome da njihovo slanje u vazdusne borbe bi bilo ravno katastrofi.Koliko ja znam nijedan avion tog tipa nije poleteo za vreme bombardovanja.Svi su bili smesteni u podzemni aerodrom u Tuzi kod Podgorice.Unisteno je jedno desetak ovih aviona kao i oni koji su bili u sastavu "Letecih zvezda".Mozda i gresim oko njihovog ucestvovanja u borbama za vreme 1999 god. ali nigde, bas nigde, nisam mogao da nadjem i procitam podatke o njihovom ucestvovanju.
 
Dobronamernik:
vlater:
Dobronamernik:
Po zvanicnim izvestajima(nasim) za vreme bombardovanja
NATO nam je u vazdusnim borbama oborio 7 aviona tipa Mig-29 iz jedinice "Vitezovi" i 1 avion tipa Orao iz jedinice "Tigrovi".Avioni tipa Galeb G-4 NISU leteli.Avioni Super Galeb G-4 su skolski avion i njihovo slanje u borbu bi bilo nista drugo sem propast.Izgubili smo dosta galebova tokom bombardovanja kao i 4 Mig-29 aviona ali na zemlji.
Po zvanicnim.
Po zvanicnim je glavnokomandujuci poginuo RV i PVO-a poginuo u herojski u akciji, a istina je da je poginuo pored sistema KUB zbog neispravnog radara...
G4 su avioni koji jesu skolski ali nisu bez mogucnosti vatrenog delovanja (smesnog u odnosu na avione visih generacija) ali zbog lakoce upravljanja posebno na visinama gde ostaju nevidljivi ili slabo vidljivi za radare koristili su se recimo u Bosni pored G2. Ako je ova akcija istinita onda su oni prave letilice za tako nesto, 29-tke su bile vec desetkovane i daleko locirane, orlovi su poznati po slaboj upravljivosti na manjim visinama...
Ovi avioni, ako su bili poslati, poslati su ne u borbu sa NATO avijacijom nego sa strategijom udri i bezi.
Sto se tice medijske tisine, obaranje F117 aviona bio je poprilican blam jer je pao par dana nakon pocetka bombardovanja, oboren sistemom starim 30 i vise godina. Generalno Amerikanci lakse podnose gubitak vojnika nego savremene borbene tehnike jer smatraju da su tu neprikosnoveni i nedodirljivi...

General-pukovnik Ljubisa Velickovic nije poginuo u nikakvoj akciji vec prilikom obilaska jedne PVO baterije i tu se slazemo.Sto se tice aviona G-4 ne osporavam njegove kvalitete ali stojim pri tome da njihovo slanje u vazdusne borbe bi bilo ravno katastrofi.Koliko ja znam nijedan avion tog tipa nije poleteo za vreme bombardovanja.Svi su bili smesteni u podzemni aerodrom u Tuzi kod Podgorice.Unisteno je jedno desetak ovih aviona kao i oni koji su bili u sastavu "Letecih zvezda".Mozda i gresim oko njihovog ucestvovanja u borbama za vreme 1999 god. ali nigde, bas nigde, nisam mogao da nadjem i procitam podatke o njihovom ucestvovanju.
Pa i naglasio sam da G4-ke, opet kazem ako je uopste bilo gore spomenute akcije, poslate da se prisunjaju, bace par bombi i pobegnu... Apsolutno se slazem da u bilo kakvoj vazduznoj borbi njihove sanse da prezive bile bi ravne nuli. Uostalom i nase 29-tke sa radarom koje su imale i generalno u ocajnom stanju u kakvom su bile (vecina), nisu imale bas nikakve sanse.
Neke podatke o angazovanju nasih jedinica u ratu tesko i da ces naci kao zvanicne i dokumentovane, npr. NATO je zvanicno priznao obaranje samo dve letilice, palo ih je 4-5 a pogodjeno je bar 10-15, najvise A10.
 
vlater:
NATO je zvanicno priznao obaranje samo dve letilice, palo ih je 4-5 a pogodjeno je bar 10-15, najvise A10.

Ispravka NATO nije priznao obaranje nijedne letelice a i i Ameri i dan danas npr za pomenutog F16 zvanicno pisu da je "pao usled otkaza motora iz neutvrdjenih razloga" sto je efemizam za "pogodila ga raketa" inace slicni "razlozi" se navode i za sva 4 f117 (jedan u bujdanovcima, dva crash landinga jedan u Bosni jedan u Hrvatskoj i onog koji je uspeo da se bez repa dovuce do Ramstajna pa je i on posle otpisan) kao i za Av8B koji je zveknuo u Jadran posto nije uspeo da se dovuce do nosaca......

Inace Iracani nisu oborili nijedan F117 uostalom oni su od svih oborenih pilota napravili TV zvezde, naravno bilo je nekih spekulacija da su Ameri bombama uspevali da uniste ostatke olupina pa je to kao bio navodno razlog zasto nasi nisu prikazali vise olupina bla bla truc (neke su inace prikazali jednom i vise nijednom jbga politika :roll: )
Razlog zasto Iracani nisu uspeli da obore nijednog f117 je, laiku paradoksalno, taj sto su oni imali znatno savremeniju i moderniju PVO nego mi....


Sto se nasih gubitaka tice 6 29-ki su jedini avioni koji su OBORENI od strane NATO avijacije sve ostalo sto je izgubljeno izgubljeno je na zemlji i to navecim delo u na Golubovcima kada je pogodjeno jedno od podzemnih sklonista i kada je unisteno 19 G2 iz 251 LBAE Pume i G4 koji su pripadali Letecim Zvezdama....
Inace sto se tice letove nase avijacije strendzeri novinari tvrde da su videli najmanje jednog IJ22 iznad Tropoje :wink: BTW FYI LBA je skupila nekih 15+ sati naletau 25 aviopoletanja a LA (29-ke) nekih 5 sati u 11 aviopoletanja.....
 
Sto se nasih gubitaka tice 6 29-ki su jedini avioni koji su OBORENI od strane NATO avijacije sve ostalo sto je izgubljeno izgubljeno je na zemlji i to navecim delo u na Golubovcima kada je pogodjeno jedno od podzemnih sklonista i kada je unisteno 19 G2 iz 251 LBAE Pume i G4 koji su pripadali Letecim Zvezdama....[/quote]

Ne slazem se oko ovog tvog spiska.Nasi oboreni avioni su:
1 avion Orao J-22(pilot puk.Zivota Djuric komadant Tigrova -poginuo u borbi)
7 aviona Mig-29: serijski broj 18112(pilot maj.Iljo Arizanov), ser.br. 18111 (pilot maj.Nebojsa Nikolic), ser.br. 18106 (pilot maj.Predrag Milutinovic), ser.br. 18110 (pilot maj.S.Tesanovic), ser.br. 18114 (pilot maj.Slobodan Peric), ser.br. 18113 (pilot maj.Zoran Radosavljevic-poginuo u borbi) i ser.br. 18109 (pilot puk.Milenko Pavlovic komadant Vitezova- poginuo u borbi).
 
Anonymous:
vlater:
NATO je zvanicno priznao obaranje samo dve letilice, palo ih je 4-5 a pogodjeno je bar 10-15, najvise A10.

Ispravka NATO nije priznao obaranje nijedne letelice a i i Ameri i dan danas npr za pomenutog F16 zvanicno pisu da je "pao usled otkaza motora iz neutvrdjenih razloga" sto je efemizam za "pogodila ga raketa" inace slicni "razlozi" se navode i za sva 4 f117 (jedan u bujdanovcima, dva crash landinga jedan u Bosni jedan u Hrvatskoj i onog koji je uspeo da se bez repa dovuce do Ramstajna pa je i on posle otpisan) kao i za Av8B koji je zveknuo u Jadran posto nije uspeo da se dovuce do nosaca......

Inace Iracani nisu oborili nijedan F117 uostalom oni su od svih oborenih pilota napravili TV zvezde, naravno bilo je nekih spekulacija da su Ameri bombama uspevali da uniste ostatke olupina pa je to kao bio navodno razlog zasto nasi nisu prikazali vise olupina bla bla truc (neke su inace prikazali jednom i vise nijednom jbga politika :roll: )
Razlog zasto Iracani nisu uspeli da obore nijednog f117 je, laiku paradoksalno, taj sto su oni imali znatno savremeniju i moderniju PVO nego mi....


Sto se nasih gubitaka tice 6 29-ki su jedini avioni koji su OBORENI od strane NATO avijacije sve ostalo sto je izgubljeno izgubljeno je na zemlji i to navecim delo u na Golubovcima kada je pogodjeno jedno od podzemnih sklonista i kada je unisteno 19 G2 iz 251 LBAE Pume i G4 koji su pripadali Letecim Zvezdama....
Inace sto se tice letove nase avijacije strendzeri novinari tvrde da su videli najmanje jednog IJ22 iznad Tropoje :wink: BTW FYI LBA je skupila nekih 15+ sati naletau 25 aviopoletanja a LA (29-ke) nekih 5 sati u 11 aviopoletanja.....
Iracani nisu oborili avione zato sto su pucali na avione kad prodje uzbuna tj kad prolete avioni i izbace bombe to nije moja prica vec inzinjera iz imtela koji su za vreme rata u iraku bili tami i popravljali im radare takodje ameri su im u prvom udaru unistiliuglavnom kompletan sistem za VOJ I VIJIN(njihov ekvivalent)to su nam oni tako pricali dok su pokusavali da nam poprave nasu 15-cu tj je uspelo zaci penzioneru posdrav
 
Dobronamernik:
Sto se nasih gubitaka tice 6 29-ki su jedini avioni koji su OBORENI od strane NATO avijacije sve ostalo sto je izgubljeno izgubljeno je na zemlji i to navecim delo u na Golubovcima kada je pogodjeno jedno od podzemnih sklonista i kada je unisteno 19 G2 iz 251 LBAE Pume i G4 koji su pripadali Letecim Zvezdama....

Ne slazem se oko ovog tvog spiska.Nasi oboreni avioni su:
1 avion Orao J-22(pilot puk.Zivota Djuric komadant Tigrova -poginuo u borbi)
7 aviona Mig-29: serijski broj 18112(pilot maj.Iljo Arizanov), ser.br. 18111 (pilot maj.Nebojsa Nikolic), ser.br. 18106 (pilot maj.Predrag Milutinovic), ser.br. 18110 (pilot maj.S.Tesanovic), ser.br. 18114 (pilot maj.Slobodan Peric), ser.br. 18113 (pilot maj.Zoran Radosavljevic-poginuo u borbi) i ser.br. 18109 (pilot puk.Milenko Pavlovic komadant Vitezova- poginuo u borbi).[/quote]NA GOLUBOVCIMA NE POSTOJE PODZEMNA SKLONISTA ZA AVIONE
 

Back
Top