"Oko sokolovo" kažnjava, kazne do 25.000 dinara

Markoni11

Poznat
Poruka
8.566
"Oko sokolovo" kažnjava, kazne do 25.000 dinara

oko-sokolovo2.jpg


Sistemom "Oko sokolovo" opremljeno je 18 džipova marke "Land Rover Discovery", a od danas sledi naplata kazni za nepropisno parkiranje pošto je završena test faza sistema, koja je trajala dve prethodne nedelje.

Raspon novčanih kazni je od 5.000 do 25.000 dinara za fizička lica – građane, što pokriva sve "parking – prekršaje", od parkiranja na trotoaru, ali bez ometanja kretanja pešaka do poznatih beogradskih “specijaliteta” poput parkiranja na tramvajskim šinama, pešačkom prelazu ili zelenim površinama, .

Kako piše portal, zanimljiv je i put kazne od “Oka sokolovog” do nepropisno parkiranog vozača. Softver snima vozila u prekršaju, a zapis u elektronskoj formi šalje Pošti Srbije, koja štampa i šalje na kućnu adresu vlasnika vozila. Ukoliko reši da plati kaznu po prekršajnom nalogu, biće mu odobren popust od 50 odsto.

Ukoliko vlasnik nije načinio prekršaj, treba u roku od osam dana da se izjasni ko je upravljao vozilom, jer će u suprotnom protiv njega biti pokrenut prekršajni postupak zbog prikrivanja podataka o počiniocu kažnjivog dela.

Izvor: n1info.com
 
U Austriji nije potrebno "Oko sokolovo" ko se nepropisno parkira policija mu zakljuca tocak onda vlasnik automobila mora prvo da plati kaznu pa da mu se odkljuca tocak.Kod nas bi sigurno isekli uredjaj za zakljucavanje ali u inostranstvu to nikom ne pada napamet da radi jer vozaci znaju da su im slikane registarske oznake i te slike stoje u policiji pa bi sa svakim izbegavanjem kazna bila sve veca.

20200817_114431.jpg
 
Da ali ne možeš nekom ko je stao na šine da staviš tu kandžu kako se zove,ili nekom ko je stao u Bulevaru i zauzeo celu traku kako bi otišao do Orla na picu što godinama rade mnogi.Ova vlast ne može da otvori ni klozet a da ne izbije neka afera u vezi toga tako je i ovde bila ta afera sa tim džipovima jesu novi nisu novi zar su morali baš džipovi Land Rover ništa jeftinije tu nije moglo da se uzme itd. ali ako će očiste uice od tih bahatih što zauzmu celu traku i upale sva 4 onda je to dobro
 
Da ali ne možeš nekom ko je stao na šine da staviš tu kandžu kako se zove,ili nekom ko je stao u Bulevaru i zauzeo celu traku kako bi otišao do Orla na picu što godinama rade mnogi.Ova vlast ne može da otvori ni klozet a da ne izbije neka afera u vezi toga tako je i ovde bila ta afera sa tim džipovima jesu novi nisu novi zar su morali baš džipovi Land Rover ništa jeftinije tu nije moglo da se uzme itd. ali ako će očiste uice od tih bahatih što zauzmu celu traku i upale sva 4 onda je to dobro
Nije moglo jeftinije kad je uvoznik Land Rovera ... raspitaj se ...
 
A zaustavljanje? Kako će rešiti ako neko stoji i čeka nekog, taksisti npr, da se neko isparkira I slično.
Ja jesam za to da se dovode u red i mislim da su kazne suviše blage al čini mi se da to moze daleko lakše. Npr ove retardirane komunalci angažuju za tako nešto, naplatili bi 1000 kazni u prvih 10min
Napisali su da će taksistima tolerisati kratko zaustavljanje, nikako parkiranje.
 
Kako dokazati da sam stala samo na 30 sekundi, ili se i to smatra prekrsaj
Sandra, za početak - dobrodošla na forum! :D
Nažalost ako je saobraćajnim znakom regulisano da je zabranjeno zaustavljanje i parkiranje to znači da si u prekršaju. Moglo bi da pomogne ako bi se na snimku videlo da si u vozilu pa onda neko objašnjenje da si zbog nečega morala da staneš, recimo kvar ili slično.
 
A zaustavljanje? Kako će rešiti ako neko stoji i čeka nekog, taksisti npr, da se neko isparkira I slično.
Ja jesam za to da se dovode u red i mislim da su kazne suviše blage al čini mi se da to moze daleko lakše. Npr ove retardirane komunalci angažuju za tako nešto, naplatili bi 1000 kazni u prvih 10min
Nenene u uredjenim zemljama je cilj dovodjenje u red i one su uredjene i tamo je kulturno sve ne vidis pandura nikad,a kod nas ce uvek biti cilj pljacka naroda pod ledjima drzavnih institucija
 
Nenene u uredjenim zemljama je cilj dovodjenje u red i one su uredjene i tamo je kulturno sve ne vidis pandura nikad,a kod nas ce uvek biti cilj pljacka naroda pod ledjima drzavnih institucija
Brate bio u Budimpešti, stali da promenimo pare, nismo bili 1min nepropisno zaustavljeni pandur došao i kao da se sklonimo. Kod nas auto parkiran na sred pešačkog, panduri prolaze pored, parkiraju auto i sedaju u kafić i bili ih *****...
 
Nenene u uredjenim zemljama je cilj dovodjenje u red i one su uredjene i tamo je kulturno sve ne vidis pandura nikad,a kod nas ce uvek biti cilj pljacka naroda pod ledjima drzavnih institucija
Али... тај државни апарат је попунила иста та обична публика која се жали, која је углавном вољна само да данас отме шта може, као да сутра не постоји.
Муљачина је обострана, ми радимо сами против себе. И после гунђамо да нам не иде. Па није ни предвиђено да било где стигнемо све док вучемо свак' на своју страну.

А ове што заклоне таблице бих кажњавао са 100 000, без могућности да плате пола за 8 дана.
 
Da li je morao Land Rover to sam pitao bolje da plaćamo neka jeftinija vozila šta će im skupi džipovi za te rabote,Vesić kaže džipovi daju autoritet,tipična naprednjačka nesigurnost koju kompenzuju galamom,pretnjama,džipovima,avionima,kamionima
Dačija Daster odgovara ovom poslu po svim karakteristikama, a košta tri puta manje, ali nju ne uvozi SNS ekipa te nije idealan izbor.
 

Back
Top