Da li "Oko sokolovo" piše kaznu ako ste u kolima ili su vam uključena sva četiri migavca?

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
208.802
Da li postoji mogućnost da izvrdate i postignete dogovor

oko.jpg


U savremenom svetu, gde je urbani život isprepleten s naprednom tehnologijom, jedna od svakodnevnih briga vozača tiče se parkiranja. U tom kontekstu, "Oko sokolovo" predstavlja modernog stražara javnih površina, posebno parking-mesta, ali postavlja se pitanje: da li je moguće izbeći kaznu ako ste nepropisno parkirani na dva minuta, ali u unutar vozila, ili ste pak uključili "sva četiri migavca"?

Ima li vrdanja

Bez obzira na to da li je vozač prisutan u vozilu ili je vozilo ostavljeno upaljeno, sistem "Oko sokolovo" efikasno registruje svaku nepropisnost. Opremljen da u samo jednoj sekundi napravi do 32 fotografije, ovaj sistem ne pruža prostor za izgovore ili propuste.

Zanimljivo je da se vozači često pitaju o radnom vremenu ovog digitalnog čuvara. Radnim danima, "Oko sokolovo" prati nepropisno parkirane automobile od sedam ujutru do 21 čas uveče, dok subotom skraćuje svoje radno vrijeme do 14 časova. Nedeljom, međutim, ovaj sistem se odmara, pružajući vozačima kratku pauzu od svog svevidećeg oka.

https://24sedam.rs/lifestyle/auto-m...A8pkAcC5Tzx0TYnygGcYQFo7hzB80upJLrlcrbXNtPLnM

Ukratko - jedini spas je da ako sedite u kolima stalno gledate u retrovizor i ako uočite ''sokolara'' zbrišete smesta. U Beogradu su Roveri, a u Novom Sadu Dačije.

Da li je neko od vas već bio žrtva ''svevidećeg''?
 
ja koliko se sećam kada sam polagao testove bilo je dozvoljeno zaustavljanje od par minuta ako nema znaka

Pogledajte prilog 1502884
baš čudno ako i tu izdaju kazne, to ne bi trebalo da je po zakonu.
Ne znam kad si polagao, pravila su menjana.
Kod mene su ranije tolerisali ako prođu pa se posle vrate, a ti otišao, međutim sad kažu da to više ne važi.
 
Meni je i dalje fascinantno imaš problem sa parkingom, apsolutno nigde NE planiraš dodatne garaže, pa makar se i naplaćivale, gradiš samo zgrade i ostale stvari gde možeš oprati pare za ekipu i tebe, a onda još uzmeš i kupiš Rovere da sa Ostojom podeliš dodatnu lovu, kako bi uterivali i maltretirali ljude koji prosto u nekom momentu moraju negde stati da završe neke obaveze.
 
ja koliko se sećam kada sam polagao testove bilo je dozvoljeno zaustavljanje od par minuta ako nema znaka

Pogledajte prilog 1502884
baš čudno ako i tu izdaju kazne, to ne bi trebalo da je po zakonu.
ako se ne varam to pravilo je ukinuto.
nema vise zadrzavanja na ulici.
inace je ranije bilo dozvoljeno 10 minuta.
 
Nema vise sedenja u kolima a time i neplacanja parkinga. Ne bih za to znao da pre oko pola godine ne bese placanje kazne.
Sedeo sam u autu dok su sin i zena u blizini nesto zavrsavali. Nesto me nateralo da odem na sajt kad' tamo, stoji registracija auta. Zovnem i zena mi kaze da to, ne secam se bas tacno 4 ili 5 godina, ne vazi. Uslika te, ako u roku od 5min ne uplatis parking, cao djaci. Tako da eto licno provereno. Bar za BG. :p
Kako je u Nisu, ne znam. Bilo je da se ne placa. Od kako je i tamo uvedeno Oko, ne znam.
 
Meni je i dalje fascinantno imaš problem sa parkingom, apsolutno nigde NE planiraš dodatne garaže, pa makar se i naplaćivale, gradiš samo zgrade i ostale stvari gde možeš oprati pare za ekipu i tebe, a onda još uzmeš i kupiš Rovere da sa Ostojom podeliš dodatnu lovu, kako bi uterivali i maltretirali ljude koji prosto u nekom momentu moraju negde stati da završe neke obaveze.
tako je u vecini gradova u srbiji, kao i kod mene u Krusevcu
 
Ovo je Srbija. Sve može da se izvrda i dogovori za pare.
A ne kontam zašto bi se neko zaustavljao i stajao gde zna da ne sme.
Ja bi išla sa tandžarom ili nožekanjom i bušila gume tim bezobraznicima koji se parkiraju i blinkaju kad i gde hoće. Pogotovo kad se nabudže na autobusku stanicu.
Inače pre nekih 15ak godina ceo mesec sam svake nedelje barem po jednom zvala pauka, dok novopridošli komšija nije skapirao da ne sme da parkira kola tako da blokira prilaz kontejnerima.
Lik se uparkira u ograđen prostor među kontejnere. Đubretari vide ne može da se priđe i odu, zabole ih za đubre a mi moramo da se pentramo na žardinjere da bi đubre ubaciki u kontejner.
 
Ovo je Srbija. Sve može da se izvrda i dogovori za pare.
A ne kontam zašto bi se neko zaustavljao i stajao gde zna da ne sme.
Ja bi išla sa tandžarom ili nožekanjom i bušila gume tim bezobraznicima koji se parkiraju i blinkaju kad i gde hoće. Pogotovo kad se nabudže na autobusku stanicu.
Inače pre nekih 15ak godina ceo mesec sam svake nedelje barem po jednom zvala pauka, dok novopridošli komšija nije skapirao da ne sme da parkira kola tako da blokira prilaz kontejnerima.
Lik se uparkira u ograđen prostor među kontejnere. Đubretari vide ne može da se priđe i odu, zabole ih za đubre a mi moramo da se pentramo na žardinjere da bi đubre ubaciki u kontejner.

Možda zato što si nateran?! Možda zato što u gradu kao što je BG imaš tipa pet javnih garaža sa limitiranim brojem mesta, a sve što ti treba u životu si sabio u centar grada i na Novi Beograd?! Jeste razmišljali možda o tome?
 
Možda zato što si nateran?! Možda zato što u gradu kao što je BG imaš tipa pet javnih garaža sa limitiranim brojem mesta, a sve što ti treba u životu si sabio u centar grada i na Novi Beograd?! Jeste razmišljali možda o tome?
U 80% vozila nalazi se samo vozač.
Jel to 100% opravdano ili je jednostavno u pitanju bes?
Mislim da bi trebali ponovo da uvedu par nepar fore.
Pa da vidiš kad se solidarišu supružnici i komšije pa jedan dan jedna, drugi dan druga kola
 
U 80% vozila nalazi se samo vozač.
Jel to 100% opravdano ili je jednostavno u pitanju bes?
Mislim da bi trebali ponovo da uvedu par nepar fore.
Pa da vidiš kad se solidarišu supružnici i komšije pa jedan dan jedna, drugi dan druga kola

Kakav crni bes? Vozilo danas nije luksuz, nego potreba. To što su ljudi sami u većini slučajeva u kolima je zato što više nema da cela familija radi u jednoj fabrici i idu zajedno. Evo, ja nemam nikoga ko ide u mom pravcu, a radim posao takav da u toku dana moram otići na više mesta. Koliko takvih ljudi znaš? Svi su besni ili?

Ljudi, vaš problem je to što glumite policiju glupom sistemu i time im još olakšavate jer se okrećete protiv ljudi, koji u većini slučajeva moraju to uraditi jer nemaju drugu opciju. Umesto da grade garaže samo niču tržni centri i zgrade, zonirali su svaki deo grada samo u cilju daj što više para, ništa što su uradili ne ide na ruku građanima doslovno.

Umesto da ih pitate, ljudi, kako ćemo da rešimo ovaj problem, vi još napadate ljude.
 

Back
Top