OHRID

Da li i ove ogdine radi karting staza na Ohridu i da li se znaju cene?

Ja planiram da idem krajem jula, pa ako neko bude ishao tada a voli karting a pritom staza radi, mozda se i vidimo tamo... :)
 
Poslednja izmena:
Mislim da su cene iste kao i proshel godine, shto se tice smeshtaja.

Ja sam se raspitivao i dobio ponude za smeshtaj sa zasebnim kupatilom od 8 e do 25e po osobi u zavisnosti od smeshtaja.

Za cene troshka, hrane pica i izlazaka ne znam al sam nacuo da je malo skuplje nego proshle godine, ali mislim da nije ni blizu skupo kao u Grckoj.
To cu znati kada se vratim, najverovatnije oko 5 Avgusta, pa cu napisati ovde svoje utiske...


Josh uvek stoji pitanje da li kartong radi i ove godine... :)


Pozdrav.

Bane.
 
Zdravo,
http://www.shrani.si/f/3c/Xs/4WbsiVLE/trdnjava-nad-ohridom-w80.jpg Ovako izgleda, kad se napravi "lepljenka" Tvrđave nad Ohridom.
Smještaj nam je 15 min od obale; voče je jeftinije nego u SLO i SRB; vreme je lepo sunčano; juče (subota) štrajkali vozaći brodova , večih; cijena : bar za nas 9€/osobi , koliko za decu još neznam.
Hrana ima različitu cijenu. Pice su od 120 pa do 310 denara (kraška).Vino : domače makedonsko nabavio po 50 den za litru. Bijelo nam je bolj ugajalo nego rose. Merlota MK još nisam probao. Tavče na gavče je u redu; ohridska rezina isto tako vrlo dobra.
Voda hladna ali kad si jdnom u jezeru nije više hladna nego odlična!!!!
Toliko za sada ; još koju sliko kasnije priljepim.

LP svima
 
capetane jesi stigao sa krita imas li info o putu do ohrida nocas idem nesto poslovno kakav je put gde preci granicu posto je benzin u makedoniji

mislim da ti je najbolje da predjes preko prohora.inace put ti je dobar,ides preko zapadne makedonije znaci skopje,pored tetova,gostivara,kicevo pa preko prelaza straza silazis pre struge i 10 min. eto ga ohrid.benzin je http://www.makpetrol.com.mk/index_mk.asp vidi ovde.ah...1eur = 61,5 denara
 
...benzin je http://www.makpetrol.com.mk/index_mk.asp vidi ovde.ah...1eur = 61,5 denara
Јел на пумпама стварно рачунају тај курс, или може да ти се заломи и неки неповољнији па да платиш бензин знатно скупље? Мислим, како знати који је реални курс тога дана, јел има то негде истакнуто?
 
Јел на пумпама стварно рачунају тај курс, или може да ти се заломи и неки неповољнији па да платиш бензин знатно скупље? Мислим, како знати који је реални курс тога дана, јел има то негде истакнуто?
mislim da na pumpama racunaju 61...a inace mislim da nema istaknuto ,pumpadzije kao i svuda gledaju da iskoriste kad naplacuju u devizama,ali da ga racunaju ispod 60 mislim da nema sanse.
 
Sinoć sam stigao iz Ohrida (tačnije iz Peštana) i mogu da vam kažem da ne pamtim kada je bilo ovoliko turista,prosto vri od ljudi duž ohridskog jezera :super:
Jedna mala korekcija za euro - nije 61,5 nego 61,3 ali i to ćete teško naći već je najrealnije da vam zamene za 61,2 (samo u jednoj menjačnici su menjali 61,3 i to je ona pre ulaska na pijacu sa desne strane dole).
Vreme je bilo fantastično...bilo je dva popodneva pljuskova ali kada se razvedrilo moglo je komotno odmah na plažu da se ide :D
Cene smeštaja u Peštanima su za razliku od prošle godine povećane sa 250 na 300 denara (5 eura) a za sam Ohrid nisam se raspitivao.
Gradište je noću krcato i predivan je za provod noću :klap:
U Lagadinu je isto tako ekstra s'tim što je u Lagadinu i danju i noću puno i videli smo da su imali neke muzičke večeri postavljanjem bina na samom jezeru.
 
Pozdrav svima koji su bili ili tek planiraju da letuju na Ohridu!Imam par pitanja,mozda pre svih za Captaina ali i ostale koji su bili tamo ove godine.Planiram da letujem od 1 avgusta na Ohridu sa devojkom,pa me intaresuju par stvari oko smestaja,kako sam ja ukapirao plaze se nalaze dosta dalje od grada,dok su one oko starog grada uglavnom betonski dokovi koji nisu bas za kupanje.Ono sto mene zanima su smestaji pored tih uslovno receno lepsih plaza,rezonujem da mi je bolje da odatle idem do grada taksijem nego obrnuto,tj da budem smesten u gradu. Da li sam u pravu za plaze i da li postoje smestaji blizu njih?
 
Ako bas zelis da budes na plazi onda Lagadin Pestani (to je mirno mesto i malo vise udaljeno iz OH.A odmah posle Ohrida kad se ide prema sv.Naum ima neko novo naselje ne znam kako se zove to ti je do nekoliko plaza koje su za mlade.A ako budes u centru onda ima i tamo plaze ne oni betonski dokovi nego ispod manastira ide vodnim putem i pesice samo....ovo cisto informativno da znate kako da trazite smestaj a kad stignete pitajte i dobicete info.
 
da li je bezbedno ici autom sa srpskim tablama?

Apsolutno je bezbedno...tamo niti je bilo niti ce ikad biti problema sa bilo kim...cak se lokalci vise nerviraju kada im se naprimer parkira ispred kuce ili ducana SK tablica(kao i svuda lokalpatriotizam Ohridjana je na nivou - ali samo prema ostatku MKD,tacnije na skopljane koji poseduju mnogo kuca i stanova u Ohridu i kao prave im se mangupi i izigravaju gazde u njihovom dvoristu).
 
Pozdrav svima koji su bili ili tek planiraju da letuju na Ohridu!Imam par pitanja,mozda pre svih za Captaina ali i ostale koji su bili tamo ove godine.Planiram da letujem od 1 avgusta na Ohridu sa devojkom,pa me intaresuju par stvari oko smestaja,kako sam ja ukapirao plaze se nalaze dosta dalje od grada,dok su one oko starog grada uglavnom betonski dokovi koji nisu bas za kupanje.Ono sto mene zanima su smestaji pored tih uslovno receno lepsih plaza,rezonujem da mi je bolje da odatle idem do grada taksijem nego obrnuto,tj da budem smesten u gradu. Da li sam u pravu za plaze i da li postoje smestaji blizu njih?
Nadvor od Ohrida smestaj pored jezera-Lagadin,Peshtani,pa malo dalje ti preporucujem s.Trpejca(http://www.visitohrid.com.mk/ vila Filip u s.Trpejca- poznajem gazdu Spaseta mozes da ga kontaktiras)-dalje je ali je vrlo lepo ,jezero je fenomenalno.Od Trpejce ti je u blizini i Ljubanishta i Sveti Naum i sa drugestrane prema Ohridu autokamp Gradishte gde je isto lepo za kupanje i imas zabavu i preko dana.
U Ohridu mozes ici na Kaneo i u blizini je i Cuba Libre(ako se smestis u gradu i neces da ides malo dalje na kupanje).
 
Evo za sve one koji jos nisu uplatili aranzman za Ohrid. Ja sam juce uplatila aranzman u jednoj beogradskoj turistickoj agenciji po veoma povoljnoj ceni. Prevoz+10 dana+izleti su nas izasli samo 150eur po osobi. I, sto je najbolje, ne moramo nista mi da se maltretiramo i brinemo, sve cemo dobiti na gotovo. Pozovite ih i vi i vidite ako ima jos mesta. Br.telefona je 32 42 368. Pozdrav!:telefon:
 
da li je bezbedno ici autom sa srpskim tablama?

Ja idem u petak za Ohrid kolima sa NS tablama. I mogu da ti kažem da sam tek sad posle ovog posta razmislio da li je bezbedno i mogu ti reći da i nije. Ustvari nije bezbedno ići jer sam čitao na netu da ima dosta radova na putevima pa ću morati mnogo opreznije da vozim. A što se tiče one varijante ala izgrebali mi kola u Hrvatskoj to zaboravi. Taj deo sa tablicama iz Srbije je obična glupost. Mislim šanse su da ti u Ohridu oštete kola iste kao i u Beogradu.
Inače preporuka je da idete kolima jer realno sam grad Ohrid i nema nešto posebne plaže sve bolje plaže su van grada. Tako da ako vam nije do gužvanja po autobusima...
Pritom krenete kad vam je volja i vraćate se kad vam je volja sa letovanja.
Sva letovanja do recimo 1000 km su nekako bolja sa kolima.
 
ljudi, treba mi pomoc...cuo sam da su ove godine cene apartmana u Ohridu skupe, skoro kao i u Grckoj oko 12- 14e???
da li je to istina????
unapred hvala

Цене не могу бити скупе (високе или ниске да скупе - никако), лежај у новој соби са фрижидером у самом старом граду 10 евра, около јефтиније!
 

Back
Top