Oduzet mi nož?!

DUH

Iskusan
Banovan
Poruka
5.887
Policija mi je oduzela/zaplenila nož dužine 6cm što je dozvoljeno po zakonu.
Preko 6cm može da se smatra "oružjem".
S'obzirom da je sve "na tankom ledu" jedan od njih me je bukvalno ucenio "Ili ideš sa nama u stanicu, ili prosto daj nož"

Zamalo da me privedu ali ne zbog noža, nego bi mi nakačili napad na službeno lice, ometanje službenog lica, opiranje službenom licu itd, pa sam mu dala nož.

Interesuje me mogu li ja taj nož ikako da povratim? (S'obzirom da nijedan zakon nisam prekršila, nož mi je bukvalno silom i pretnjama uzeo pandur.
Hvala ako neko zna odgovor.
 
Ако у року од месец дана не покрену прекршајни поступак против тебе, морају да ти врате нож.
Иначе дужина сечива није битна, нож по Закону о оружју и муницији није оружје, али битан је контекст, ако си некоме претила тим ножем или некога повредила, или изјавила да ти служи за одбрану рецимо онда ће се третирати као хладно оружје, тј. предмет чија је основна намена напад.
И да, надам се да ту ти дали потврду о одузетим предметима.
 
Članom 3. stav 1. tačka 14. Zakona o oružju i municiji propisano je da je hladno oružje bokser, bodež, kama, sablja, bajonet i drugi predmeti kojima je osnovna namena napad.
Kada se ima u vidu da nož na preklapanje nije taksativno naveden u napred citiranoj zakonskoj odredbi, potrebno je u svakom konkretnom slučaju utvrđivati koja je namena takvog noža u konkretnoj situaciji, s obzirom na okolnosti, svojstva okrivljenog i slično.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Ако у року од месец дана не покрену прекршајни поступак против тебе, морају да ти врате нож.
Иначе дужина сечива није битна, нож по Закону о оружју и муницији није оружје, али битан је контекст, ако си некоме претила тим ножем или некога повредила, или изјавила да ти служи за одбрану рецимо онда ће се третирати као хладно оружје, тј. предмет чија је основна намена напад.
И да, надам се да ту ти дали потврду о одузетим предметима.
Jesu mi nažvrljali neku "potvrdu", napisano je gore od doktorskog rukopisa, ali bar ima datum.
Nemaju zašto da pokreću postupak, nego i pre su pokušavali da mi uzmu taj nož, nije ovo prvi put, a konkretno nisam nikad izjavila da mi služi za "samoodbranu" (da ne ispadne da je oružje) već sam ponavljala non stop da mi taj "dzrpni nožić" sluzi da ako zatreba isečem kobasicu/ otvorim limenku (i ta priču je pre prolazila)
 
Jesu mi nažvrljali neku "potvrdu", napisano je gore od doktorskog rukopisa, ali bar ima datum.
Nemaju zašto da pokreću postupak, nego i pre su pokušavali da mi uzmu taj nož, nije ovo prvi put, a konkretno nisam nikad izjavila da mi služi za "samoodbranu" (da ne ispadne da je oružje) već sam ponavljala non stop da mi taj "dzrpni nožić" sluzi da ako zatreba isečem kobasicu/ otvorim limenku (i ta priču je pre prolazila)
Ако је све како си рекла имаш адвокате који ће те заступати бесплатно у случају покретања прекршајног поступка, могу ти препоручити једног.
На твом месту ја бих засада отишао да протестујем код командира полицијске станице, захтевао да ми се нож врати, а успут бих и послао мејл унутрашњој контроли са притужбом на рад полицијских службеника.
Нису имали право да те претресају без налога, и морали су да ти кажу повод за легитимисање.
 
ех...колико пута сам на нету прочитао поруку која гласи

"Ја сам тако седео, гледао своја посла, ништа нисам радио, а полиција дошла и убила ме од батина"
 
ех...колико пута сам на нету прочитао поруку која гласи

"Ја сам тако седео, гледао своја посла, ништа нисам радио, а полиција дошла и убила ме од батина"
Да да, чим те хапсе мора да си нешто крив, а ти ћеш већ знати шта си скривио. ајде бре батали ме тих глупавих фора, ово је 21. век.
 
Nasmejaste me 🤣
Znaju oni- to jest konkretno ON- da ja neću dizati toliku galamu zbog dzepnog noža.

A ovde i vama iskrena da budem, taj nož nije baš "nožić za kobasice", naručeno je dostavljen i izuzetno oštar, na primer prolazi glat kroz obraz a što se dužine tiče stvarno je bilo da po nekom zakonu možeš nositi sa sobom nož do 6 cm.

Platih ga svojevremeno da ne biste verovali koliko.
 
Nasmejaste me 🤣
Znaju oni- to jest konkretno ON- da ja neću dizati toliku galamu zbog dzepnog noža.

A ovde i vama iskrena da budem, taj nož nije baš "nožić za kobasice", naručeno je dostavljen i izuzetno oštar, na primer prolazi glat kroz obraz a što se dužine tiče stvarno je bilo da po nekom zakonu možeš nositi sa sobom nož do 6 cm.

Platih ga svojevremeno da ne biste verovali koliko.
Он, тј, они су дужни да покрену прекршајни поступак, или да признају грешку и врате ти нож. Ако они знају да ћеш да ћутиш, онда можда и не ураде ништа, него ће ти неко од ЊИХ присвојити нож, што је противзаконито.
Оштрина ножа, као и дужина сечива није битна (ето, дужина није битна). Ако се не ради о ками, бајонету, сабљи или бодежу, не може се сматрати хландим оружјем ако се јасно не доведе у тај контекст.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Policija mi je oduzela/zaplenila nož dužine 6cm što je dozvoljeno po zakonu.
Preko 6cm može da se smatra "oružjem".
S'obzirom da je sve "na tankom ledu" jedan od njih me je bukvalno ucenio "Ili ideš sa nama u stanicu, ili prosto daj nož"

Zamalo da me privedu ali ne zbog noža, nego bi mi nakačili napad na službeno lice, ometanje službenog lica, opiranje službenom licu itd, pa sam mu dala nož.

Interesuje me mogu li ja taj nož ikako da povratim? (S'obzirom da nijedan zakon nisam prekršila, nož mi je bukvalno silom i pretnjama uzeo pandur.
Hvala ako neko zna odgovor.
police mora da ti vrati ako imas npr.
SAK_1_3603__S1.jpg

victorinox spartan

Tools
  1. large blade
  2. small blade
  3. can opener
  4. screwdriver 3 mm
  5. bottle opener
  6. screwdriver 6 mm
  7. wire stripper
  8. reamer, punch and sewing awl
  9. corkscrew
  10. toothpick
  11. tweezers
  12. key ring
Dimensions
Height14.5 mm
Net weight59 g
Details
scale materialABS / Cellidor
Size91 mm
Blade lockableNo
One hand bladeNo
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Policija mi je oduzela/zaplenila nož dužine 6cm što je dozvoljeno po zakonu.
Preko 6cm može da se smatra "oružjem".
S'obzirom da je sve "na tankom ledu" jedan od njih me je bukvalno ucenio "Ili ideš sa nama u stanicu, ili prosto daj nož"

Zamalo da me privedu ali ne zbog noža, nego bi mi nakačili napad na službeno lice, ometanje službenog lica, opiranje službenom licu itd, pa sam mu dala nož.

Interesuje me mogu li ja taj nož ikako da povratim? (S'obzirom da nijedan zakon nisam prekršila, nož mi je bukvalno silom i pretnjama uzeo pandur.
Hvala ako neko zna odgovor.
Teleskopske palice, šurikeni, nunčake, skakavci, odnosno oružja koje mladi vrlo često koriste u tučama mogu se vrlo lako kupiti na gotovo svakoj pijaci u Srbiji. Kako objašnjavaju u policiji, prodaja ovih predmeta ne može biti zabranjena jer po zakonu nisu hladno oružje, ali policija ih može oduzeti ukoliko proceni da određena osoba želi da ih koristi za napad.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Policija mi je oduzela/zaplenila nož dužine 6cm što je dozvoljeno po zakonu.
Preko 6cm može da se smatra "oružjem".
S'obzirom da je sve "na tankom ledu" jedan od njih me je bukvalno ucenio "Ili ideš sa nama u stanicu, ili prosto daj nož"

Zamalo da me privedu ali ne zbog noža, nego bi mi nakačili napad na službeno lice, ometanje službenog lica, opiranje službenom licu itd, pa sam mu dala nož.

Interesuje me mogu li ja taj nož ikako da povratim? (S'obzirom da nijedan zakon nisam prekršila, nož mi je bukvalno silom i pretnjama uzeo pandur.
Hvala ako neko zna odgovor.
odes u pol.stanicu i kazes tako i tako
i oni ce da ti kazu ovako i ovako
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Ово је мало старије правно схватање, али мислим да се ништ аније променило:

Usvojena pravna mišljenja na Drugoj sednici svih sudija Višeg prekršajnog suda,
Beograd, 07.07.2011. godine

1. Pravno mišljenje:

Drvena palica (gde spada i bejzbol palica) i nož (gde spada i kuhinjski nož) mogu biti hladno oružje u smislu člana 2. stav 2. tačka 7. Zakona o oružju i municiji, kao i ostali predmeti, ukoliko se u prvostepenom postupku utvrdi da su bili namenjeni za napad.

http://pkap.sud.rs/prekrsajni-apelacioni-sud-sednica-2011-07-07-pm-lat.html

Мада је остало нејасно да ли се мисли на прекршајни поступак или шта.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Ово је мало старије правно схватање, али мислим да се ништ аније променило:

Usvojena pravna mišljenja na Drugoj sednici svih sudija Višeg prekršajnog suda,
Beograd, 07.07.2011. godine

1. Pravno mišljenje:

Drvena palica (gde spada i bejzbol palica) i nož (gde spada i kuhinjski nož) mogu biti hladno oružje u smislu člana 2. stav 2. tačka 7. Zakona o oružju i municiji, kao i ostali predmeti, ukoliko se u prvostepenom postupku utvrdi da su bili namenjeni za napad.

http://pkap.sud.rs/prekrsajni-apelacioni-sud-sednica-2011-07-07-pm-lat.html

Мада је остало нејасно да ли се мисли на прекршајни поступак или шта.
Zavisi i od toga kod koga je nađen i u kojoj situaciji. Po zakonu, hladna oružja su sablje, bajoneti, kame, bodeži i bokseri, dok u tu grupu ne spadaju noževi, iako mogu biti i automatski, poput skakavca.
Možda je policija ima na zub ili je ona odbila udvarača ako je iz nekog malog grada.
 
Poslednja izmena:
  • Podržavam
Reactions: DUH
Zavisi i od toga kod koga je nađen i u kojoj situaciji. Po zakonu, hladna oružja su sablje, bajoneti, kame, bodeži i bokseri, dok u tu grupu ne spadaju noževi, iako mogu biti i automatski, poput skakavca.
Možda je policija ima na zub ili je ona odbila udvarača ako je iz nekog mladog grada.
Ако је има на зуб, нека се суди, суд је ипак дужан да суди по закону, поготово што има и други степен.
 
Zavisi i od toga kod koga je nađen i u kojoj situaciji. Po zakonu, hladna oružja su sablje, bajoneti, kame, bodeži i bokseri, dok u tu grupu ne spadaju noževi, iako mogu biti i automatski, poput skakavca.
Možda je policija ima na zub ili je ona odbila udvarača ako je iz nekog malog grada.
Pa to, zato su mi izvukli pretnjama jer su znali da je malo verovatno da ću da se cimam oko toga
"Ne može šut s rogatim" mada je meni ovo prvi put u životu da popustim
Dok sam bila mlađa borila sam se i protiv gorih "rogatih"
 
Ma sad ću da odem u policiju i da tražim načelnika
Kakav je ovo način, bre, da me tako maltretiraju

Mada pretspostvaljam šta će biti, onaj će da negira da mi je uopšte nož i uzeo

U suštini opet, ne mogu mi nista pa što da sedim kući ko kukavica, odoh ja sad u stanicu pa kud puklo
 

Back
Top