Odlazak u Australiju-opšta diskusija

Pozdrav! Duze vrijeme nisam bio na forumu pa mi nemojte zamjeriti na pitanjima. Naime, zavrsio sam poljoprivredni fakultet, 4 godine, i stekao zvanje poljoprivrednog inzenjera. E sad, to je jako sirok pojam u struci. Imam preko 4 godine iskustva kao konsultant i preko 2 godine kao menadzer prodaje i nabavke. Ima tu jos 2 godine kao inzenjer u proizvodnji, ali to nije moguce dokazati jer sam radio na crno. Razmisljam o vizi 457 ili 190. Na listi zanimanja drzave Victoria postoje zanimanja Production or Plant Engineer (IELTS 7.0) i Agricultural Consultant (IELTS 6.0). Naravno, oba zanimanja provjeravaju razlicite kuce. Pitanje: Da li postoji mogucnost da se prijavim za Agricultural Consultant zbog nesto lakseg nivoa engleskog i radnog iskustva, iako imam diplomu Agricultural Engineer - Fruit Growing and Viticulture (kad bi se prevelo na engl.)? Sto se tice 457 vize, ima li iko iskustva sa agencijama za posredovanje pri zaposljavanju koje sponzorisu uz odredjenu nadoknadu, ukoliko pronadjemo sebi posao?
 
Poslednja izmena:
Ćao ljudi,

Da li neko zna koliko traje proces dobijanja 189 vize ovid dana? Mislim na period posle apliciranja i plaćanja.

Pratim i inostrane forume gde ima puno ljudi iz Indije i Pakistana ali kod njih ima dosta varijacija u zavisnosti kakav security check se radi u njihovom slučaju.

Ja sam aplicirao u februaru, dobio CO u martu, poslao sve potrebno i od tad ništa...
 
189 je nešto sporija od 190. Po prioritetu ide Employer sponsored, pa SS, pa 189, u svakom slučaju 6 meseci je neki krajnji rok.
Ja sam za 190 aplicirala 15.01.14., dobila poziv za lekarski i uverenje o nekažnjavanju već 26.02., odložila sve zbog trudnoće, porodila se, obavestila CO, napravila pasoš detetu, uradila lekarski 08.06., poslala sve, i 11.07. dobila vizu. Pošto je sa lekarskim sve bilo ok, a čekala sam mesec dana, nazvala sam CO, i pitala gde je zapelo, rekla da ne mogu više da ustajem svako jutro u 5 da proveravam mejl. Neki Italijan je radio, baš je bio ljubazan, kaže pa vi imate sve što je potrebno, proverite mejl za par minuta, sad ćete dobiti oduku. I stvarno, za par minuta vize :), tako da je dobra opcija i zvati, naravno pod uslovom da si odradio lekarski, uverenje o nekažnjavanju i da samo čekaš finalni odgovor. Njima sve aplikacije stoje u sistemu, ali prosto rade po prioritetima, tako da će te verovatno u junu pozvati na lekarski, da bi im ti poslao i da bi te odobrili u roku od 6 meseci.
 
189 je nešto sporija od 190. Po prioritetu ide Employer sponsored, pa SS, pa 189, u svakom slučaju 6 meseci je neki krajnji rok.
Ja sam za 190 aplicirala 15.01.14., dobila poziv za lekarski i uverenje o nekažnjavanju već 26.02., odložila sve zbog trudnoće, porodila se, obavestila CO, napravila pasoš detetu, uradila lekarski 08.06., poslala sve, i 11.07. dobila vizu. Pošto je sa lekarskim sve bilo ok, a čekala sam mesec dana, nazvala sam CO, i pitala gde je zapelo, rekla da ne mogu više da ustajem svako jutro u 5 da proveravam mejl. Neki Italijan je radio, baš je bio ljubazan, kaže pa vi imate sve što je potrebno, proverite mejl za par minuta, sad ćete dobiti oduku. I stvarno, za par minuta vize :), tako da je dobra opcija i zvati, naravno pod uslovom da si odradio lekarski, uverenje o nekažnjavanju i da samo čekaš finalni odgovor. Njima sve aplikacije stoje u sistemu, ali prosto rade po prioritetima, tako da će te verovatno u junu pozvati na lekarski, da bi im ti poslao i da bi te odobrili u roku od 6 meseci.

Hvala NAATI T&I.

Zaboravio sam da napomenem da mi je CO tražio Medical i PCC što sam odmah i dostavio. Paralelno sa tim, imao sam i emp. verifivation. Od tad, tj.od marta nemam nikakav odgovor a status mi je assessment in progress. Uporedo sam proverio i neki zvaničan rok i on je 3 meseca od momenta dostavljanja svih dokumenata, što je u mom slučaju u junu. Naravno, pod preduslovom da nema dodatnih zahteva.

Svakako ću sačekati jun a onda zovem :)
 
Mozes da juris 457 vizu ako nadjes pre toga posao u au.
Od iseljenickih imas 189, 190 i 489. Pogledaj na border.gov.au koji su uslovi. Odradi points test pa se vrati sa pitanjima ako ih bude.

Diploma i iskustvo se salju u Engineers Australia koji izda pismo na osnovu koga imigraciono tebi prizna poene za iseljenje. Pogledaj na sajtu engineers australia vise o migration skills assessment ili MSA.

Postoje i kombinacije sa studentskim vizama ali ne znam nista i njima.

Sent via Tapatalk
 
Koliko vazi turisticka viza kad se dobije? Subclass 600. Planiramo da apliciramo u septembru i idemo u januaru, ali ako zbog posla odlucimo da odlozimo put za najkasnije maj da li to moze biti problem?

Obično 12 meseci od datuma odobrenja. Znači imate 12 meseci da uđete u zemlju. Ja sam agusta mami aplicirala za vizu, sve pohvale, brzo, u roku od dve nedelje smo dobili odgovor.
 
Bitno je da na potvrdi sa posla piše da ste u stalnom radnom odnosu, i da u periodu kada nameravate da putujete imate pravo na godišnji odmor, te da vas posao čeka nakon povratka u Srbiju. Imate deo u aplikaciji o prethodnim putovanjima, skeniraćete strane pasoša gde se vide pečati mesta gde ste putovali i vize. Takođe, ako vam neko iz Australije plaća troškove puta, onda taksu toga, ili izvod iz banke, a ako vi plaćate onda vaš izvod iz banke sa određenim iznosom. Meni su pravili problem kada sam išla pre 5 godina turistički, jer sam imala nekih 3500 $ na računu, stavila sam da sama plaćam svoj odlazak, smatrali su da je to malo keša, tako da je onda prijateljica koja je u Australiji navela da će mi ona platiti troškove.
 
Bitno je da na potvrdi sa posla piše da ste u stalnom radnom odnosu, i da u periodu kada nameravate da putujete imate pravo na godišnji odmor, te da vas posao čeka nakon povratka u Srbiju. Imate deo u aplikaciji o prethodnim putovanjima, skeniraćete strane pasoša gde se vide pečati mesta gde ste putovali i vize. Takođe, ako vam neko iz Australije plaća troškove puta, onda taksu toga, ili izvod iz banke, a ako vi plaćate onda vaš izvod iz banke sa određenim iznosom. Meni su pravili problem kada sam išla pre 5 godina turistički, jer sam imala nekih 3500 $ na računu, stavila sam da sama plaćam svoj odlazak, smatrali su da je to malo keša, tako da je onda prijateljica koja je u Australiji navela da će mi ona platiti troškove.

Hvala puno na info. Svaka nam je info dobrodosla. Mi cemo imati nekih 4500 do 5000 eura kombinovano na racunu, a na aplikaciji smo naveli da planiramo oko 3500-4000 da potrosimo ukupno.
Nismo u stalnom radnom odnosu, ali ja radim u kompaniji vec skoro 3 godine, a ona skoro godinu, pa valjda to nece biti problem. Stavice nam na potvrdi od kompanije da cemo imati 15 dana odmora u martu, i da nas ceka posao kad se vratimo.
Imamo mnogo pecata u pasosu, s obzirom da smo proputovali preko 20 zemalja u proslih dvije i po godine, plus imamo validnu americku vizu, tako da je to sve plus nadam se.
Imamo i automobile, tako da cemo poslati i skenirane saobracajne dozvole.
 
Poslednja izmena:
nova sam ovde, pa ne znam bas sta i kako.. a otisla bih... posto vidim da si ti jedna od retkih koja je napisala konkretno iskustvo, da li mozes jos nesto da napises molim te... (@NAATI T&I )
ja bih otisla sa muzem, s tim sto jos nismo vencani (mislite da je bolje da smo u braku?), takodje, i on i ja imamo mogucnosti da apliciramo za 190, i o njoj razmisljamo.. da li ste isli preko agenta, ili direktno preko ambasade? hvala, Jelica
 
Pozdrav svim clanovima..ovo je moj slucaj.
Imam momka u Australiji u vezi smo vise od godinu dana..on je bio u Bosni vec dva puta od tada a ja sam isla njwmu u posjetu na turiaticku vizu( koju smo stvarno brzo dobili jer smo dobro odrasili dokumentaciju tj sve sto su trazili dali smo) i bila 3mjeseca ..Dosla sam prije mjesec..Problem je sto ja zelim opet da idem sto prije..mogu li opet uskoro da predam za turisticku vizu odmah nakon mjesec ili dva po povratku iz Australije .je li to moguce iki se mora cekati da prodje odredjeni period??..ili ako neko ima neko drugo rjesenje nek mi kaze ..ova razdvojenost nas ubija (mada to nije poenta price ali tako je )
 
Nešto su se ubrzali, mi smo aplicirali za svekrvinu vizu, dobili smo za dve nedelje odobrenje upravo danas :)

Draga Nati, samo jedno pitance, kada ste aplicirali za svekrvinu vizu, pretpostavljam da je nesto starija osoba (zaista nadam se da nisam sta pogrijesila) samo me zanima da li znas kod apliciranja za starije osobe da li se nesto posebno mora oko zdravstvenog osiguranja za njih priloziti, naime uskoro bih pravila turisticku vizu za mamu koja ima 78 godina pa nisam sigurna da li ce joj dati uci bez zdravstvenog osiguranja..LIjep pozdrav!
 

Back
Top