Odlazak u Australiju-opšta diskusija

Hihihi, ovo je jace od mene... 200$ "visenegopristojna" , 200$ dolara je takodje "dranje koze", a ti se mozes vise nego pristojno pokriti i sa stotkom, pogotovo ako smatras da ti saveti vrede.
E da sam sreo migranta koji je sam zavrsio sebi vizu a da nije pomislio da je prepametan i naucen sad da profesionalno se time i bavi... pa odustao posle razlicitih vremenskih intervala bavljenja "biznisom.
Mada prevodilacka struka nekako ide zajedno s tim... i opet, da sam sreo jednog koji ne misli da samo njegovi prevodi su tacni i samo njegovi saveti vrede, dok su svi ostali dunsteri... :cool: Mmmm, predivna zamlja za utapanje u iskompleksiranim mediokritetima. :whistling:

Steta sto si od svih mogucnosti koje pruza AU izabrao samo da budes jos jedan iskompleksirani idio.., pardon, mediokritet.

NAATI, samo napred, multi-obrazovanost ti samo moze doneti korist, nikako stetu. Po meni je problem jer nema sankcija za prevarante, previse je onih koji obecavaju 'kule i gradove' a kada potencijalni migrant sagleda ponudu, pre ce se odluciti za nekog skupljeg ko ce mu reci da ima sanse nego za nekog jeftinijeg koji ce realno sagledati situaciju, u onom prvom slucaju se kupuje nada...
 
Dukeusa ako nije problem da mi pojasnite koji ste razlog naveli pa ste "napustili" state gde ste dobili nominaciju (ACT) i otipli u Victoriju. Da li ste posle samo mesec dana naveli da ne možete da nađete posao? Ja bih išao sa porodicom pa mi je odlazak na vizu 489 dosta rizičniji zbog značajno manje ponude posla u određenim regionima NSW.

Poz!

Prvo smo sleteli u Melburn, plan je bio da ostanemo tu 3-4 nedelje kod sestre, ja sam isao u Kanberu da istrazim grad i na razgovore za posao, medjutim, nakon 2 nedelje smo saznali da je trudnoca u kojoj je bila moja zena rizicna, tada je bila u 3. i po mesecu, i da ce morati da radi neka ispitivanja, tj na svake 2-3 nedelje da ide na UZ i slicno, kao i da mora da odmara i da smanji stres. Nakon 4. nedelje smo definitivno odlucili da cemo zbog svega toga ostati u Melburnu, i tada sam poslao mail ACT-u u kome sam napisao sve u vezi trudnoce, poslao izvestaj doktora gde je pisalo da mora da se prati na 2-3 nedelje i da mora da odmara, da nam je selidba stresna, kao i da sam aplicirao za posao u Kanberi, da sam dobijao negativne odgovore. jednostavno sam rekao da smo zbog svega toga odlucili da ostanemo u Melburnu i pitao da mi potvrde da necemo imati problema zbog toga. Nakon par dana sam dobio odgovor da je ta obaveza od 2 godine samo moralna obaveza i da necu imati nikakvih problema ukoliko ostanemo u Melb, ni sa vizom ni sa kasnijom aplikacijom za drzavljanstvo, kao i da im je zao sto necemo da budemo u Kanberi, ali da razumeju da je porodica na prvom mestu. Na kraju su mi rekli da je moj file/case u ACT zatvoren i da vise nemam nikakvih obaveza prema njima.

Ovo sve vazi za vizu 190, ne verujem da vazi za regionalnu. Takodje sam siguran da je u mom slucaju presudila trudnoca, inace ne bih ni pitao tako rano.

pozdrav
 
Hihihi, ovo je jace od mene... 200$ "visenegopristojna" , 200$ dolara je takodje "dranje koze", a ti se mozes vise nego pristojno pokriti i sa stotkom, pogotovo ako smatras da ti saveti vrede.
E da sam sreo migranta koji je sam zavrsio sebi vizu a da nije pomislio da je prepametan i naucen sad da profesionalno se time i bavi... pa odustao posle razlicitih vremenskih intervala bavljenja "biznisom.
Mada prevodilacka struka nekako ide zajedno s tim... i opet, da sam sreo jednog koji ne misli da samo njegovi prevodi su tacni i samo njegovi saveti vrede, dok su svi ostali dunsteri... :cool: Mmmm, predivna zamlja za utapanje u iskompleksiranim mediokritetima. :whistling:

Pa sve zavisi koje si ljude sreo :) Ja volim kada naletim na neki prevod i primetim adekvatniji izraz, to je učenje, jezik je živ i menja se, a od većine prevodioca ima šta da se nauči. Iz iskustva sam primetila da sve što ne košta, tj. besplatno je, i ljudi ne plaćaju, nije dobro. Konkretno mislim na savete u vezi sa migracijom, ako im ne naplatite savete, a ja nisam do sada naplaćivala, i neću naplaćivati dokle god se ne registrujem, smatraju da taj savet ništa ni ne vredi, i ne veruju mu. Konkretno, već sam spomenula, poznanik mog supruga je našao neku agenciju u Bg-u sa ovlaštenim MARA agentima koja je za 1500 evra rekla da će poslati njegove papire na proveru, a momak nema para, posao, ja ga odgovaram, kažem nemoj, ništa ti oni ne mogu pomoći, a interna diploma Tekvondo trenera ne vredi, sve mu objasnim, pola sata ga ubeđujem da ne ide tim putem, jer je nemoguće i da ne baca pare. On ipak ode u agenciju plati prvih 500 evra, za ostalo nije imao, i pojeo vuk magarca.
Zato ću, kada i ako budem rešila da se registrujem, sigurno naplaćivati svaki sat svoje konsultacije, jer ono što ljudi ne plate, ni ne cene. Čega sam se ja sve nagledala u proteklih nekoliko godina koliko prevodim za imigraciju, pa to je neverovatno. :) Meni uvek bude žao tih ljudi, koje pare bacaju na razne "agente" i u kakve bajke veruju. I onda se stalno grizem za jezik, jer kada mi neko donese papire za prevod , on je došao po prevod, ne po savet, naročito ne želi da čuje da džabe bacaju pare jer od toga što su oni naumili nema ništa. To je jedan od ključnih razloga zašto želim da polažem za MARA agenta, jer ću onda i kao agent biti u obavezi da ukažem na nepravilnosti ili malverzacije klijentima koji mi donesu papire na prevod, ovako je to unutrašnja borba.
 
Jujuju, primaj boga prijo, teske reci padose neke.... pominju se idijoti i debili boze,boze ... :roll: i naravno, etiketiramo mene vi fini skromni ljudi. :p

Naati, druze, prijatelju, imas ti logike, lepo mi je to procitati.
Ne zaboravi samo da uzmes pare unapred, jer nas narod nema, pa ces padati na emocije, dovodices ih na veresiju, pa te posle nece poznavati. Ili ce ti dati neke pare pa traziti posle da im vratis jer su mogli i bez tebe, i prijavljivace te Mari sa takvim pricama da ti nece biti jasno odakle su to izmislili :) I to bas 'vaki ko ovde sto te brane od mene idiJota :roll:.

Sta cu kad sam sreo razne ljude, mislis da je do mene? Mora da je do mene...
 
Ja sam pre par nedelja imao svoj prvi termin sa mojom migration agent. Ima kancelariju i u Australiji, a redovno je i u Becu gde takodje radi kao advokat.
Datih 150 EUR nikad bolje ulozene pare. Imala je moje podatke jos pre termina tako da je mogla da se pripremi (za to mi nije trazila nikakve pare). U tih sat vremena smo uspeli da selektiramo moguce i nemoguce opcije, da razradimo dalji plan, da popricamo o mnogim detaljima.
 
Kao austrijski drzavljanin turisticku dobijem u roku od odmah, slicno kao i za SAD. Hvala Bogu.
I tu opciju sa turistickom vizom na umu, u slucaju da ne uspem "sa daljine" da nadjem posao. Znaci turisticka, pre toga napraviti par termina i onda par nedelja od agencije do agencije, od firme do firme ici, face to face sto se kaze.
Ali o tom po tom, jos sebi dajem fore da mozda uleti posao na nacin na koji trenutno trazim (vrsljanje po poznatim job portalima, slanje online aplikacija za posao itd.). A tu je i moja migration agent, koja je rekla da mozda moze da pomogne (cekam jos par letters of reference od bivsih poslodavaca i rezultat IELTS testa, pa cu onda sve zajedno da joj prosledim).
 
Radna viza, osim ako je permanent, je prilično rizična. Ako možeš, idi i lično da utvrdiš dogovor. Dešavalo se Britancima koji su u mnogo boljem položaju od svih ostalih da ih poslodavac dve nedelje pred put obavesti da ne može da ih primi ipak, a ljudi ispisali dete iz škole, prodali kuću...
Jeste da svakako imaju rok od 28 dana da napuste Australiju ako ih poslodavac otpusti za vreme radne vize, ali lakše je kad je neko već tamo i kad može da se zaposli u nekoj drugoj kompaniji.
 
Radna viza, osim ako je permanent, je prilično rizična. Ako možeš, idi i lično da utvrdiš dogovor. Dešavalo se Britancima koji su u mnogo boljem položaju od svih ostalih da ih poslodavac dve nedelje pred put obavesti da ne može da ih primi ipak, a ljudi ispisali dete iz škole, prodali kuću...
Jeste da svakako imaju rok od 28 dana da napuste Australiju ako ih poslodavac otpusti za vreme radne vize, ali lakše je kad je neko već tamo i kad može da se zaposli u nekoj drugoj kompaniji.

Sve ja to znam. ;)
Normalno da necu ovde sve prodati, ispisati decu iz vrtica i skole itd. pre nego sto cu imati sve crno na belo. Kao sto rekoh trenutno idem u tom pravcu da nadjem poslodavca/sponzora....ako nakon odredjenog vremena to bude neuspesno - uzimam turisticku vizu i probavam na taj nacin, direktno tamo, da nadjem posao.
Uostalom: who dares - wins. Od kukanja, lelemudanja, ne mrdanja k*rcem i cekanja da ti sve padne sa neba - nema hleba. Stara srpska bolest, koja mene hvala Bogu ne muci. Menjao sam mesto boravka, menjao poslove i kada nisam morao (u smislu da bi vecina cutala, ide lepa plata regularno, bole te itd., i sad vecina ljudi moze da sanja o mom poslu i plati koju Imam ovde....ali ja se ovde vise ne osecam prijatno), ali to nisam ja. Guram napred i izguracu svoje, kao i uvek. :)
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima :)
Predala sam za Visitor vizu 600 (Tourist stream) online 27/11/2015. Jos uvek nemam nikakav odgovor a plan je bio da putujem 20/12/2015 do 29/01/2016 posto moram da se vratim na posao 1og Februara. Pocinjem da ocajavam malo :besna:
Ukratko, moj slucaj: Zivim u Briselu (Belgija) vec malo vise od 15 godina. Imam stalni posao vec 10ak godina ovde. Verenik mi je Australijanac (ziveli smo u Briselu neke 4 godine pa se on vratio za Melbourne zbog posla) Planiramo da predamo za PMV 300 u narednih nekoliko dana. Plan je bio da ga posetim za praznike i ostanem na odmoru u Australiji 6 nedelja. Imam Srpski pasos i prilikom apliciranja odabrala sam ambasadu u Beogradu kao ambasadu koja ce procesirati moju aplikaciju iako vec dugo vremena ne zivim u Srbiji. (mislila sam da ce tako biti jednostavnije). Dala sam na uvid pismo mog poslodavca da se vracam na posao 1og Februara, pismo mog verenika u kome navodi da cemo putovati malo kroz Oz i da cu boraviti na njegovoj adresi, uvide sa racuna u banci na kojima ima vise od 20000€ i da mogu sama da se izdrzavam, payslips od proteklih 3 meseca i sve ostalo sto su trazili da se upload-uje. Citam sve vise i vise slucajeva kojima je viza odobrena za 3-4 radna dana i nista mi nije jasno zasto moja aplikacija ovoliko traje. Smatram da je moj slucaj dovoljno cist i u svakom slucaju se moram vratiti ovde jer sam jos uvek itekako vezana za posao.
Molim vas, da li bi osobe kojima je viza 600 odobrena (ili cak odbijena :neutral:) mogle napisati ovde koliko je trajala procedura. Ne ostaje mi nista drugo trenutno nego da se bavim statistikom hehe
Pozdrav svima i hvala unapred! :ok:
 
Zdravo svima :)
Predala sam za Visitor vizu 600 (Tourist stream) online 27/11/2015. Jos uvek nemam nikakav odgovor a plan je bio da putujem 20/12/2015 do 29/01/2016 posto moram da se vratim na posao 1og Februara. Pocinjem da ocajavam malo :besna:
Ukratko, moj slucaj: Zivim u Briselu (Belgija) vec malo vise od 15 godina. Imam stalni posao vec 10ak godina ovde. Verenik mi je Australijanac (ziveli smo u Briselu neke 4 godine pa se on vratio za Melbourne zbog posla) Planiramo da predamo za PMV 300 u narednih nekoliko dana. Plan je bio da ga posetim za praznike i ostanem na odmoru u Australiji 6 nedelja. Imam Srpski pasos i prilikom apliciranja odabrala sam ambasadu u Beogradu kao ambasadu koja ce procesirati moju aplikaciju iako vec dugo vremena ne zivim u Srbiji. (mislila sam da ce tako biti jednostavnije). Dala sam na uvid pismo mog poslodavca da se vracam na posao 1og Februara, pismo mog verenika u kome navodi da cemo putovati malo kroz Oz i da cu boraviti na njegovoj adresi, uvide sa racuna u banci na kojima ima vise od 20000€ i da mogu sama da se izdrzavam, payslips od proteklih 3 meseca i sve ostalo sto su trazili da se upload-uje. Citam sve vise i vise slucajeva kojima je viza odobrena za 3-4 radna dana i nista mi nije jasno zasto moja aplikacija ovoliko traje. Smatram da je moj slucaj dovoljno cist i u svakom slucaju se moram vratiti ovde jer sam jos uvek itekako vezana za posao.
Molim vas, da li bi osobe kojima je viza 600 odobrena (ili cak odbijena :neutral:) mogle napisati ovde koliko je trajala procedura. Ne ostaje mi nista drugo trenutno nego da se bavim statistikom hehe
Pozdrav svima i hvala unapred! :ok:

Obično tri nedelje :) Zovi ambasadu i objasni im kako stvari stoje, do petka ti moraju izdati vizu. Tako sam ja čekala britansku, joj...Jesi li navela da si kupila karte ? U krajnjem slučaju, kartu možeš pomeriti, naravno navijamo da ti odgovore na vreme. Javi nam rezultat, srećno.
 
Hvala na podrsci Naati :heart:
Verenik je jutros zvao australijski broj, medjutim javio mu se indijac :zcepanje: u call centru i absolutno nije bio od pomoci. Onda je iz Australije zvao ambasadu u Beogradu medjutim kako moj Ozzy prica samo engleski prebacili su gana English call centar u Londonu koji je otvoren samo od 13h :mrgreen:
Medjutim, kao nekim cudom, upravo sam dobila taj dugo ocekivani mail, tj. 2 maila :lol::lol: i samo sam procitala 'visas have been granted" :worth: Sad imam 4 dana da se spakujem hehe
Hvala svima!!
 
Sad imam 4 dana da se spakujem hehe

Meni bi dva sata bila sasvim dovoljno. :)
Ne planiram odavde da nosim bilo sta osim osnovnih stvari (najpotrebnija odeca, obuca, licni dokumenti, albumi sa slikama...to je to uglavnom). Ostalih stvari se vec resavamo... danas posle posla idem jednoj forumasici da odnesem kolica za bebu, kadicu, odecu i flasice za bebu i jos neke stvari koje nama vise ne trabaju.

Jedino od cega cu se tesko rastati su pecaljke i pribor za ribolov. :mrgreen:

Izvinjavam se za off...
 
Pozdrav, aplicirao sam za turisticku vizu online i bio odbijen jer nisam u braku, ne radim i da se zbog toga necu pridrzavati pravila vize. Planiram da opet apliciram za family sponsored visa jer mi je tetka dostavila sva njena dokumenta posto ona zivi u Australiji, pa me zanima da li neko ima iskustva sa ovom vizom ?
 
Pozdrav, aplicirao sam za turisticku vizu online i bio odbijen jer nisam u braku, ne radim i da se zbog toga necu pridrzavati pravila vize. Planiram da opet apliciram za family sponsored visa jer mi je tetka dostavila sva njena dokumenta posto ona zivi u Australiji, pa me zanima da li neko ima iskustva sa ovom vizom ?
Naša ambasada ne proverava radni odnos, dovoljna je potvrda da radite , koliki vam je godišnji i da vas čeka radno mesto, tako svi dostavljaju. Veoma je bitno da vam taj oji vas poziva pošalje svoju taksu, ili stanje na računu, a možete i vi ako imate, sigurno tada dobijate vizu. Prijateljica je aplicirala za Family sponsored i znam da je odbijena, a iz ambasade su joj savetovali da aplicira za turističku, iako joj rođeni brat živi tamo.
 
Helena interesuje me sta su vam trazili dodatno od papira za 651vizu...
Moram da napomenem da sam vec putovao u australiju,i ispostovao vizu od 90 dana.
Sada posedujem madjarski pasos,zanima me za koju vizu da apliciram,i e-mail adresa gde da se obratim.
Brat mi je tamo i australijski je drzavljanin.
Hvala unapred:)


Aplicirala sam online preko njihovog sajta www.border.gov.au . Već sledeći dan su mi odgovorili da sam ušla u proceduru i tražili su da im dodatno pošaljem: potvrdu iz moje firme o zaposlenju i korišćenju godišnjeg odmora za to putovanje, izveštaj iz moje banke o stanju na računu i prometu u zadnjih tri meseca, pozivno pismo od mojih rođaka iz Australije kod kojih odsedam i njihov izveštaj iz banke. To sam sve poslala na e-mail sa kojeg je meni stigao zahtev ... i to je to ... posle 15 dana su mi poslali obaveštenje da mi je viza odobrena.

z:poz:
 
U bookletu 1119 sam vidjela da se mogu dobiti bodovi i za fakultetsku diplomu i certifikate ovlastenih institucija. Eh sad, ja imam Bachelor degree za bankarstvo i osiguranje (nosi 15 bodova) i imam certifikat ovlastene organizacije za obavljanje poslova knjigovodje (zanimanje se nalazi na SOL listi).
Ja se prijavljujem za vizu na osnovu zanimanja knjigovodje, da li cu dobiti uopste bodove za bachelor diplomu ili samo za certifikat.
Ne vidim da pise da mora da bude povezana sa zanimanjem pa sam zato sad u dilemi oko toga: "You have met the requirements for award of at least a bachelor qualification, awarded by an overseas educational institution of a recognised standard."
 
Pozdrav,
studiram gradjevinski fakultet u Novom Sadu,apsolvent.Zanima me kakve su mogucnosti za iseljenje i rad sa diplomom gradjevinskog inzenjera u Australiji bez iskustva.
Hvala.

Kako se snalazis za volanom? Australija je puna "taksista" sa zavrsenim fakultetima bez radnog iskustva.

Realno, gubis vrijeme ako uopste razmisljas o poslu u Australiji bez konkretnog iskustva. Druga opcija uvijek postoji, radis neko vrijeme prvo kao fizikalac, potom kao zanatlija, i ako imas srece za desetak godina dobijes sansu kao pocetnik u nekoj manjoj kompaniji, s' tim sto ces prvih par godina imati malo vecu platu od prosjecnog konobara u Australiji.

Ako ikad nadjes posao u Srbiji, i doguras do toga da si za klasu bolji od ostalih kolega, onda je vrijeme da razmisljas o Australiji.........
 

Back
Top