Odlazak u Australiju-opšta diskusija

Jujuju, primaj boga prijo, teske reci padose neke.... pominju se idijoti i debili boze,boze ... :roll: i naravno, etiketiramo mene vi fini skromni ljudi. :p

Naati, druze, prijatelju, imas ti logike, lepo mi je to procitati.
Ne zaboravi samo da uzmes pare unapred, jer nas narod nema, pa ces padati na emocije, dovodices ih na veresiju, pa te posle nece poznavati. Ili ce ti dati neke pare pa traziti posle da im vratis jer su mogli i bez tebe, i prijavljivace te Mari sa takvim pricama da ti nece biti jasno odakle su to izmislili :) I to bas 'vaki ko ovde sto te brane od mene idiJota :roll:.

Sta cu kad sam sreo razne ljude, mislis da je do mene? Mora da je do mene...

Nije do tebe, slično razmišljamo . Koliko sam samo prevoda uradila u pola cene, džabe, da ne spominjemo, dok nisam osvestila da do god ja ne krenem da cenim svoj rad, neće ga ni drugi ceniti. A možda su u Mari već navikli na naše ljude z:) pa po difoltu odbacuju prijave .
@fransa Teško bez iskustva, jer da bi otišao moraš imati nostrifikaciju kod tela koji procenjuju ne samo kvalifikaciju nego i radni staž, koji je za većinu zanimanja minimum 3 godine, za neka i 5.
@4ZR4 Poene, bez obzira koje ti je zanimanje, dobijaš na diplomu fakulteta ako je imaš. Konkretno, cvećarka si, i za to ti treba AQF III nivo, a pored toga si i menadžer, dobijaš 15 poena na to što si menadžer. U tom slučaju, ako nije posao primarnog nostrifikacionog tela, u tvom slučaju za knjigovodstvo da proceni kvalifikaciju na nivou diplome, šalješ Vetasesu za Points Test Advice. Ne bih da zvučim kao švaba tra la la, međutim moram opet napomenuti, PROČITAJ UPUTSTVO. U ovom slučaju tela koji radi nostrifikaciju.
 
Pozdrav, da li je netko predavao za turisticku vizu u Austaliju. Zanima me koji su dokumenti potrebni. Nezaposlena sam.
Hvala

Teško ako si nezaposlena, najbolje da nazoveš ambasadu, na mejl će ti poslati spisak sve potrebne dokumentacije kao i formulare. U principu, forma pisma od poslodavca bi trebalo biti takva da piše koliki ti je godišnji, i da te čeka posao kada se vratiš iz Australije. Neko mora platiti troškove puta i smeštaj, bilo ti ili onaj ko te poziva iz Australije, dokazuje se finansijska sposobnost ili izvodom sa računa ili taksom. Naša ambasada ne proverava potvrde o zaposlenju , bitno je da dokažeš finansijski kapacitet, još ako imaš imovinu na svom imenu, pobedila si.
 
Nije do tebe, slično razmišljamo . Koliko sam samo prevoda uradila u pola cene, džabe, da ne spominjemo, dok nisam osvestila da do god ja ne krenem da cenim svoj rad, neće ga ni drugi ceniti. A možda su u Mari već navikli na naše ljude z:) pa po difoltu odbacuju prijave .
.

Pazi, vidi gledaj, moram priznati i dalje volem nekim nasima dzaba nesto da odmajstorisem. Dosli smo onako ovdenaka da radimo za novce, ali i dalje ne volemo dati novaca drugima ako je ikako moguce :mrgreen:.
To je ionako retko pa mi ne pada tesko na budzet, a valjda lecim nostalgiju iz onih dana preko kad smo celoj familiji prijateljima i neprijateljima radili ponesto za dz... :zcepanje:
Samo nemoj nikom reci, jer ce me prijaviti ovi Oziji kao nelojalnu konkurenciju. Uzimam im posla, pa posle nece moci deci proteze i camce da otplate.
 
Teško ako si nezaposlena, najbolje da nazoveš ambasadu, na mejl će ti poslati spisak sve potrebne dokumentacije kao i formulare.

Ambasada vise nece da daje bilo kakve savete. Upucuju da se otvori immi nalog i preko interneta sve odradi. Vrlo slicno postupku za PR vizu. Makar je tako nama bilo u dva slucaja u poslednja dva meseca.

Da, nezaposlenima je poprilicno tesko dobiti vizu ovde. Mozda bi rezervacija avio karata/hotela i te potvrde o imovini pomogle.
 
Pozdrav,
studiram gradjevinski fakultet u Novom Sadu,apsolvent.Zanima me kakve su mogucnosti za iseljenje i rad sa diplomom gradjevinskog inzenjera u Australiji bez iskustva.
Hvala.

Sto se iseljenja tice, ako imas izmedju 25 i 32 godine i perfektan Engleski, imas sanse za PR vizu. Sto se posla tice, gradjevina se ovde dosta razlikuje od one u Srbiji, pa bi morao da pocnes kao neki sef gradilista i onda uz rad da ispolazes jos kojekakve ispite. Nije nemoguce, ali je potrebno jos mnogo truda. Sama diploma nista ne garantuje u vezi zaposlenja.
 
Eh ljudi moji, roditi se u Srbiji i zavrsiti faks ovde je vec hendikep.
Drugi hendikep je nedostatak novaca.

Da imam milion eura da vidite kako bi emigrirao u roku od 2-3 meseca.


Pola faksova ne priznaju btw. programeri/elektro inz. prolaze naravno, doktori,arhitekte,advokati i ostala zanimljiva zanimanja mogu da zaborave (ili da budes hirurg sa 10 godina iskustva, sto znaci da imas vec 4 banke odavno).
J e b o Serbiju i njene nepriznate faksove.
 
Eh ljudi moji, roditi se u Srbiji i zavrsiti faks ovde je vec hendikep.
Drugi hendikep je nedostatak novaca.

Da imam milion eura da vidite kako bi emigrirao u roku od 2-3 meseca.


Pola faksova ne priznaju btw. programeri/elektro inz. prolaze naravno, doktori,arhitekte,advokati i ostala zanimljiva zanimanja mogu da zaborave (ili da budes hirurg sa 10 godina iskustva, sto znaci da imas vec 4 banke odavno).
J e b o Serbiju i njene nepriznate faksove.

Pozdrav! Kakva je situacija sa prosvetom, učiteljima konkretno? Ima li potrebe za tim? Ima li koga iz Brizbena, interesuje me mogućnost zaposlenja tamo?
 
Pozdrav,

prijavio sam prijatelja koji je malo stariji pa ne ume sa Internetom i dobio je vizu 651.
Stigao nam je pdf.

Da li je potrebno jos nesto osim da mu odstampam taj papir i da ponese pasos?
Poslao sam mail ambasadi ne odgovaraju i nisam uspeo da ih dobijem na telefon.

Rekao bih da je to to, ali karta je skupa pa bi nam znacila informacija.
Hvala unapred!
 
Pozdrav,

prijavio sam prijatelja koji je malo stariji pa ne ume sa Internetom i dobio je vizu 651.
Stigao nam je pdf.

Da li je potrebno jos nesto osim da mu odstampam taj papir i da ponese pasos?
Poslao sam mail ambasadi ne odgovaraju i nisam uspeo da ih dobijem na telefon.

Rekao bih da je to to, ali karta je skupa pa bi nam znacila informacija.
Hvala unapred!


Ja sam isto dobila vizu 651 i odštampala sam je za put, međutim niko mi nigde to nije tražio. Dovoljan je samo pasoš :)
 
Pozdrav! Kakva je situacija sa prosvetom, učiteljima konkretno? Ima li potrebe za tim? Ima li koga iz Brizbena, interesuje me mogućnost zaposlenja tamo?
Uff, iskreno nasla si pogresnu osobu.
Ja upisujem medicinski pa sam se samo fokusirao na mesta na planeti gde mogu da odjebe m kad zavrsim faks (izvini na recniku, ali hocu stilski da pojacam znacenje :D).

Izgleda da medicinari i slicne struke mogu Australiju i Kanadu da precrtaju (za Ameriku imamo sanse, posto se ,,samo`` polaze USMLE test....
Ali realno ja ne znam koliko neko sa tom strukom moze (i kako nostrifikovati).
Ali isto tako ljudi su uspevali svasta nostrifikovati tako da se raspitaj po sirokom netu :D
 
Pozdrav! Kakva je situacija sa prosvetom, učiteljima konkretno? Ima li potrebe za tim? Ima li koga iz Brizbena, interesuje me mogućnost zaposlenja tamo?

Naravno da priznaju naše fakultete, pa Beogradski Univerzitet je na Šangajskoj listi. Pogledaj na udruženju tičera šta ti konkretno treba za nostrifikaciju, ono što odmah mogu da ti kažem , naravno bar 45 dana prakse tokom faksa, I Ielts 7, Akademski koliko se sećam. Požuri ako planiraš, jer od 2017.-te uvode zakon po kojem nastavnici moraju da imaju master, tj. pet godina nastave, tako da nemaš puno vremena.

- - - - - - - - - -

Mog sina u Pertu leči žena iz Bg, sjajna doktorka. Ni približno nije istina da se naša medicina ne priznaje, sve zavisi da li je neko imao 4 ili 5 godina specijalističkog staža. Na sajtu zaduženim za nostrifikaciju doktora je u detalje opisano više vrsta puteva nostrifikacije, pa ko se gde uklopi. Realno, bez 5 godina dokumentovanog iskustva u struci, sa preporukama kolega kao i intervjua koji se obavlja u Australiji , nema za specijalisistu nostrifikacije.
 
NAATI, ja sam nedavno bila u Australiji turistički, u gostima kod rođaka i naravno da sam oduševljeeeeeeenaaaaaaa ... i deca takođe i sad stalno pište kad ćemo da se selimo u Australiju :) Isčitavala sam ovaj forum da bih videla kakva je procedura i imam li bilo kakve šanse za odlazak (ako bih se odlučila). Najviše me koče godine ... imam 45 godina, završila sam Tehnološki fakultet i imam 20 godina staža u struci ... Gledala sam onu listu za skupljanje bodova i vidim da za moje godine dobijam NULA :( ... Šta ti misliš ... da li bih imala šanse za nalaženje posla tamo i uopšte za selidbu sa dvoje dece ?
 
NAATI, ja sam nedavno bila u Australiji turistički, u gostima kod rođaka i naravno da sam oduševljeeeeeeenaaaaaaa ... i deca takođe i sad stalno pište kad ćemo da se selimo u Australiju :) Isčitavala sam ovaj forum da bih videla kakva je procedura i imam li bilo kakve šanse za odlazak (ako bih se odlučila). Najviše me koče godine ... imam 45 godina, završila sam Tehnološki fakultet i imam 20 godina staža u struci ... Gledala sam onu listu za skupljanje bodova i vidim da za moje godine dobijam NULA :( ... Šta ti misliš ... da li bih imala šanse za nalaženje posla tamo i uopšte za selidbu sa dvoje dece ?

Za posao u struci sve zavisi, to ti niko ne može garantovati ni kada imaš 30 godina. Pitanje je kako stojiš sa engleskim ? Faks je 15 poena, staža imaš za 15 poena takođe, to je 30, treba ti 60. Znači morala bi da imaš maksimalan broj poena iz engleskog, moj savet je polaži Toefl, lakši je od Ieltsa. Rođaci bi, pod uslovom da žive u ruralnim predelima mogli da te sponzorišu, a ako i ne, svakako možeš aplicirati za 489 vizu da te sponzoriše neka od drža i da živiš u tkz. designated area. Hipotetički je izvodljivo :)
 
Naati a da li ja mogu nesto da te pitam isto posto vidim da si dosta upucena u razne stvari, imas li kakvu sugestiju isto mozda za dolazak blize rodbine (u mom slucaju brata (40 god) sa zenom i dvoje djece 5 i 3 godine (nisu im profesije bas da se tamo priznaju, on fizioterapeut sa iskustvom, kao dipl.psiholog bez iskustva, a supruga stomatolog sa vise od 5 god specijalistickog staza. govore engleski..) ja sam aplikant partner vize, ocekujem do kraja godine da sam tamo...u svakom slucaju hvala ti ako nesto znas...
 
Kokandija, koliko sam ja upućena, da bi bio knjigovođa trebalo bi da se ima fakultetsko obrazovanje od minimum 3 godine, plus radno iskustvo. Srednja škola nije relevantna, ni dovoljna, kao ni kursevi. Veoma je važno da se se vaše diplome uklope u njihov AQF sistem, možete izguglati tačno nakon koliko godina škole se dobija koja kvalifikacija.
Ivanaaav, prednost je to što bi oni imali vas kao rođaka tamo. Nakon što budete 2 godine u Australiji na Permanent vizi, možete da sponzorišete rođenog brata, ili roditelje. Oni bi u svakom slučaju morali da urade asesment, tj. nostrifikaciju zanimanja i da polože engleski.
 
Kokandija, koliko sam ja upućena, da bi bio knjigovođa trebalo bi da se ima fakultetsko obrazovanje od minimum 3 godine, plus radno iskustvo. Srednja škola nije relevantna, ni dovoljna, kao ni kursevi. Veoma je važno da se se vaše diplome uklope u njihov AQF sistem, možete izguglati tačno nakon koliko godina škole se dobija koja kvalifikacija.
Ivanaaav, prednost je to što bi oni imali vas kao rođaka tamo. Nakon što budete 2 godine u Australiji na Permanent vizi, možete da sponzorišete rođenog brata, ili roditelje. Oni bi u svakom slučaju morali da urade asesment, tj. nostrifikaciju zanimanja i da polože engleski.

Hvala Vam na odgovoru :) imam rodjake u kanberi pa vijam kako i sta da bi dosao tamo :) jer sponzore nemam :)
 
Pozdrav Drustvo

Trazio sam na netu mogucnosti dobijanja Australijanskog drzavljanstva na osnovu pretka ali nista nisam nasao.

Da ne zna mozda neko da li postoji nesto oko toga u zakonu kao recimo drzavljanstvo na osnovu pretka kao sto postoji za Madjare,Bugare,Rumune

Meni je deda pokojni bio Australijanski drzavljanin pa na osnovu toga da moze nesto. Takodje i tetka mi je Australijanska drzavljanka mada se tetke neracunaju.

Pozdrav
 
E pa evo da se javim i ja, posle dugo vremena. Zavrsio sam sve papire, dobio 457 vizu na 4 godine, uskoro se selim za Au :-) Hvala svima na komentarima i pomoci. Dugo je trajao ceo proces, ali je hvala Bogu vredelo, i sad se nadamo ,supruga i ja, boljem zivotu u Sidneju.
Tu sam za sve koji imaju neku dilemu i pitanje u vezi migracije. Pozdrav
 
E pa evo da se javim i ja, posle dugo vremena. Zavrsio sam sve papire, dobio 457 vizu na 4 godine, uskoro se selim za Au :-) Hvala svima na komentarima i pomoci. Dugo je trajao ceo proces, ali je hvala Bogu vredelo, i sad se nadamo ,supruga i ja, boljem zivotu u Sidneju.
Tu sam za sve koji imaju neku dilemu i pitanje u vezi migracije. Pozdrav

Lepo bratac, ode ti u zemlju klokana, najotrovnijih zmijurina i tako dalje.
Preporucujem ti Brizbejn ili Pert, tamo ti je najbolja klima u Australiji.:)
 
Lepo bratac, ode ti u zemlju klokana, najotrovnijih zmijurina i tako dalje.
Preporucujem ti Brizbejn ili Pert, tamo ti je najbolja klima u Australiji.:)

Bravo za sugestiju, tamo je vec pocela da drma kriza, izvoz ruda im je u zestokom padu, nekretnine idu u istom pravcu, ljudi ostaju bez posla svakodnevno itd itd.



Australija je pred recesijom, ova ce mnoge u crno zaviti. Narode, pamet u glavu, inace, bice mnogo veselo.......
 

Back
Top