Odlazak u Australiju-opšta diskusija

Gorane , svaka ti cast , i ja sam hteo da pokrenem ovu temu .
Ja sam krenuo sa priznanjem diplome/zanimanja , zatim treba da polazem IELTS test , ali me interesuje sta dalje , odnosno sta ce jos pored toga trebati , obzirom da imam zenu i dete od 3 godine .
Inace , idi na sajt www.immi.gov.au , nadji koja ti ustanova priznaje zanimanje ( u mom slucaju TRA - zanatska delatnost Glazier ) , skini formulare i nacin placanja i kreni da skupljas papire i da prevodis . Kad sklopis sve , uplati im koliko treba ( u mom slucaju 300 dolara - mislim da je isto za sve ali proveri ) , spakuj dokaz o uplati i sve posalji u Au , na adresu te ustanove koja je nadlezna .
Zatim ganjaj IELTS.
Uglavnom , sve ti pise na sajtu , dobro procitaj i kreni .
 
Zdravo svima,prvo bih pohvalio onog koji se setio da otvori ovaj forum i zelje da pomogne svim ljudima koji pokusavaju da idu odavde.Zahvalio bih se i ljudima koji ce pisati na ovu temu,naime rec je o samom startu prikupljanja potrebnih dokumenata za radnu vizu ili cak iseljenicku vizu.

Prosle godine na listi sol sam gledao i priblizno nasao svoju struku,dok je ove godine nema.Moja struka je dipl inz zastite od pozara i trebala bih mi pomoc sta prvo da pocnem da radim,i redosled koji bih trebalo da pratim pri skupljanju papira.

Unapred hvala

Ako te nema na SOL listi, ne mozes nista da radis, tacnije, ne mozes da konkurises za iseljenicku vizu. Jedino da direktno trazis posao u AUS.
Inace, mislim da vec ima negde napisano koja je procedura. Ukratko:
- posaljes dokumenta na procenu (assessment) kod odgovarajuce institucije
- polazes engleski (IELTS test), za neka zanimanja moras da imas polozen engleski da bi ti priznali zanimanje
- ako ti priznaju zanimanje, apliciras za vizu
- kad ti kazu, odradis lekarski pregled, izvadis uverenje da nisi osudjivan, hapsen, da se protiv tebe ne vodi krivicni postupak...
- dobijes vizu...

Moj savet, iscitaj dobro ovaj forum!!! Sve relevantne teme...
Druga stvar, jel planiras sam da ides ili sa nekim? Jel imas radno iskustvo u struci?
 
Cao Goxy81,koristan savet si mi dao,evo ovako stoje stvari,imam jako veliku familiju u australiji koja je voljna da mi pomogne oko mog dolaska,bio je rodjak u agenciji i raspitivao se konkretno oko mog zanimanja,ja sam zavrsio zastitu na radu,odsek zastite od pozara sto bi u prevodu bilo Faculty of Occupational Safety fire departmant,doduse rodjak nije znao da objasni konkretno sta je opis posla moje struke i da li takvo lice kod njih postoji,ali koliko je radnik u agenciji shvatio receno mi je da imam velike sanse,i da kontaktiram vettasses preko koga je prosle godine bila ponuda na listi SOL.
Nemam iskustva u struci,radim u vojsci trenutno pa neznam da li mi to pomaze ili odmaze,a planiram sa curom da idem.Bio bih ti zahvalan ako imas ti ili bilo ko drugi jos neki savet
 
Gorane ,
probaj da nadjes na sajtu immi.gov ili na sol listi ( nisam bas siguran , ali ima negde- ja sam nasao za sebe ) opis radnog mesta .
Tu se nalazi naziv , sifra zanimanja i opis sta se radi, koje su duznosti itd...
Procackaj prvo na listi , vidi sta si pa probaj da nadjes...
Izvini sto ne dajem potpunu informaciju , ali vise ni sam ne znam gde udaram , posto pokusavam da u sto kracem vremenu pokupim sto vise informacija...
 
Poslednja izmena:
Nemogu da zamislim kako ti je,ja sam se uputio u sve sto je potrebno jos samo da krenem da skupljam dokumenta,znam za listu SOL ali se moja struka moze prevesti na dosta nacina i moze imati vise znacenja kao i opisa posla,hvala na informaciji u svakom slucaju,kod sudskog tumaca cu prevesti,overiti diplomu i poslati preko neta pa cu videti sta ce oni reci.
 
Cao Goxy81,koristan savet si mi dao,evo ovako stoje stvari,imam jako veliku familiju u australiji koja je voljna da mi pomogne oko mog dolaska,bio je rodjak u agenciji i raspitivao se konkretno oko mog zanimanja,ja sam zavrsio zastitu na radu,odsek zastite od pozara sto bi u prevodu bilo Faculty of Occupational Safety fire departmant,doduse rodjak nije znao da objasni konkretno sta je opis posla moje struke i da li takvo lice kod njih postoji,ali koliko je radnik u agenciji shvatio receno mi je da imam velike sanse,i da kontaktiram vettasses preko koga je prosle godine bila ponuda na listi SOL.
Nemam iskustva u struci,radim u vojsci trenutno pa neznam da li mi to pomaze ili odmaze,a planiram sa curom da idem.Bio bih ti zahvalan ako imas ti ili bilo ko drugi jos neki savet

Koliko ti je bliska ta familija? Ako je jako bliska, onda bi ti mozda mogao da ides i na ovu vizu...
Da bi mogao da konkurises za iseljenicku vizu, moras da imas bar godinu dana iskustva u struci ili u struci vrlo bliskoj tvojoj. Ovo vazi u slucaju da si zavrsio fakultet. Mozda vazi i za srednjoskolce, nisam siguran...
A da ti cura bude nosilac vize?


Gorane ,
probaj da nadjes na sajtu immi.gov ili na sol listi ( nisam bas siguran , ali ima negde- ja sam nasao za sebe ) opis radnog mesta .
Tu se nalazi naziv , sifra zanimanja i opis sta se radi, koje su duznosti itd...
Procackaj prvo na listi , vidi sta si pa probaj da nadjes...
Izvini sto ne dajem potpunu informaciju , ali vise ni sam ne znam gde udaram , posto pokusavam da u sto kracem vremenu pokupim sto vise informacija...

Nemoj da zuris sa skupljanjem informacija. Ja vec puna dva meseca citam, trazim, pratim, istrazujem... Bolje 2-3 meseca vise da izgubis u trazenju pravih informacija, nego negde da pogresis i onda izgubis i vreme i novac... i onda sve ispocetka...
 
Pozdrav svima...Interesuje me kako bi mogao otici u australiju kod prijatelja ako mi oni finansiraju put i boravak tamo od 3 meseca i nesto manje (naravno ne zelim da prekoracim to vreme)...Imam sva potrebna dokumenta osim sto nisam zaposljen i nemam nikakvih primanja.Da li postoji mogucnost da dobijem vizu i ako nisam zaposljen,a i nemam nista na svome imenu?! I interesuje me da li postoji neka firma iz Australije ili Srbije koja zaposljava radnike tamo?Jer sam video da su im potrebni radnici svih struka u poplavljenim oblastima.Samo neznam gde da se informisem u celosti i da konkurishem.Inace sam Elektromonter sa mogucnoscu na rad sa visokom strujom (dalekovodi,bandere,trafostanice,itd).Hvala svima koji pomognu

Zdravo svima,prvo bih pohvalio onog koji se setio da otvori ovaj forum i zelje da pomogne svim ljudima koji pokusavaju da idu odavde.Zahvalio bih se i ljudima koji ce pisati na ovu temu,naime rec je o samom startu prikupljanja potrebnih dokumenata za radnu vizu ili cak iseljenicku vizu.

Prosle godine na listi sol sam gledao i priblizno nasao svoju struku,dok je ove godine nema.Moja struka je dipl inz zastite od pozara i trebala bih mi pomoc sta prvo da pocnem da radim,i redosled koji bih trebalo da pratim pri skupljanju papira.

Unapred hvala

Posto vidim da je nekim ljudima toliko tesko da mi odgovore na privatnu poruku (kao da sam im trazio 100000000 evra a ne odgovor na par pitanja u vezi zivota u AU) odlucio sam se da otvorim ovu temu.Da li mi neko moze napisati sta je sve potrebno oko papira za odlazak u AU?Od cega prvo treba poceti? :dontunderstand: Znam za onaj test iz engleskog,lekarski ali ne znam sta je jos potrebno.Molim vas ako neko moze da mi napise nesto vise.Unapred zahvalan :klap:

Samo na brzaka da uputim ljude koji traže pomoć, a nisu pre toga pretražili forum.
Ne krivim ih jer ova tema treba da bude lepljiva.
 
Skill Matching Application ID 1930689

Nominating State/Territory Not Specified
State/Territory of Intended Residence Not Specified
Nominated ANZSCO code
Nominated ANZSCO description
Nominated ASCO code 342111
Nominated ASCO description PAROLE OR PROBATION OFFICER
Current occupation and duties 1. Wears always proper uniform, equipped with issued firearm and probaton during tour of duty. 2. Accounts all inmates before, during, and after assumption of tour of duty through head count. 3. Conducts frequent inspection of jail facilities such as window grills, cells, aisles, toilet rooms and other premises to detect tampering or defects. 4. Supervises and makntains order and discipline of inmates in housing units, those assembled for religious services, entertainment and athletics, during meals, classes, work details, baths and visits. 5. Remains in post before, during and after the conducts of security operations in jail. 6. Implements all existing security measures, monitors movements of inmates and gathers information to prevent escape and other jail incidents. 7. Secures visitors during their official stay in jail. 8. Conducts frequent surprise searches of inmates and their quarters to detect contraband thru operation greyhound. 9. Informs the supervisor. Jail Warden in case of escape, riot, noise barrage and others. 10.Provides all keys with tags, marked distinctly to avoid confusion during emergencies.
Samo da kazem,ja sam inace radio u MUP-u Srbije imam iskustva sto se tice zatvorskih ustanova ne iza resetaka,xoxo,naravno,ucestvovao u sudskim procesima u sudu cuvajuci zatvorenike pri saslusanj itd,mogao bih da nabavim jos po nesto papiroloski potkovano..mislim..ako moze neko cisto da da neko misljenje..dal' bih mogao mozda iskoristiti ovaj skill matching radi aplikacije za dalje..pozdrav svima...:think:
 
Koliko ti je bliska ta familija? Ako je jako bliska, onda bi ti mozda mogao da ides i na ovu vizu...
Na ovu vizu čiji link si dao MOŽE da se ide samo u slučaju spajanje porodice, bliske porodice , a tu se računaju SAMO: roditelji, rođeni brat/sestra ili đeca .
Sponzorstvo od strane rođaka ( ujaka, strica, njihova đeca...) je na zadnjoj listi prioriteta -4. Na tu vizu sam ja išla i evo me još tu nisam mrdnula ni makac, zato što mi je zanimanje maknuto sa liste.
Najbolje je biti sponzorisan od država Au ili od poslodavca.
 
Pošto je ova tema KONAČNO postala ljepljiva, molila bih sve učesnike da ne ostavljaju suvišne komentare na njoj, jer za to imamo druge teme ( premnogo njih ) a da ovo ostavimo za konkretne novosti i razna obavještenja, kako tema ne bi postala teška za snalaženje kao druge teme. Jer, ubrzo će se desiti da ćemo morati sve ovo što smo ispisali ponovo da objašnjavamo.

Hvala!
 
Ja se izvinjavam ako sam uneo neku pometnju sa svojim lepljenjem,nisam imao nameru i jos jednom se izvinjavam ako je neko mislio na mene.Samo sam hteo da se info,jer sam se ne davno vratio iz USA,a hteo bih konacno da donesem odluku za svoju porodicu sto se tice buduceg zivota,rekao sam da ocekujemo bebu i pokusavamo da nadjemo zanimanja slican u Australiji radi podnosenja ostale papirologije,hvala svakom ko me razume i zeli ostaviti neki komentar.
 
Folsom prison blues.

Jeli, pandur, jel si uvek tako fin?
:klap: :klap: :klap:

Ako jesi, da pomognemo malo!
:think: :think: :think:
Pa eto,sto bi se reklo jesam,a svaka pomoc je prihvatljiva,s'obzirom da sam bivsi pandur,reklo bi se da sam ponosan na to a dosta je uticalo to sto sam napustio tu sluzbu i otisnuo se malo po svetu,to je bilo za moje zelje i moj gust,sada posto imam neka iskustva van nase zemlje plan je i radi se na tome zobg porodicnog interesa,i u svakom slucaju bih voleo od vas da cujem vase price odnosno pomoc u komentarima i naravno vasim znanjem,hvala svima na pomoci i buducim komentarima,iskreno,hvala na svakoj pomoci.
 
E, pa onda, ljudino...
Ovako.

Prvo treba pogledati sta je iz njihovog opisa realno da se turi u nase papire.
I, naravno, sta nije.

Tvoje zanimanje je, tamo, drugo od samih pocetaka.
Prvo znas i sam.

Obavezno proveri kad si prestao da radis, jer imaju klauzulu 3 od 4 godine zbog 10 bodova.

Vodi racuna koji nivo IELTS-a ti traze i da li ga traze odmah (za Skill Assessment) ili moze i posle. (Skill Assessment - procena zanimanja, od strukovnog udruzenja)

Onda vidi od uslova za procenu zanimanja, sta traze od skolice i kako traze.
(svojevremeno su ovde lupetali o medicinskim sestrama, nista smesnije nije bilo,
med.sestre moraju da u okviru svog Skill-a idu tamo u polazu ispite, pa se vrate, pa cekaju rezultate, pa ako su polozile, onda cekaju i pozitivan Skill, vrlo slicno kao i fizioterapeuti)
Pre toga su im, naravno, trazili brutalne ocene na IELTS-u.

Nadji strukovno udruzenje i sve sto ti treba za Skill Assessment, uvek ima 3-4-5 strana regulative.
Sve skini i odstampaj, pa navali na prevod.

Mislim da zbog godina neces moci da ispunis 120 bodova cak ni sa cetiri 7-ice, pa samim tim moras da trazis svoje zanimanje po Sponsorship listama, po svakoj od drzava.

Ako ga nema, nista strasno.
Navalices na radnu dozvolu, pa si tamo do Uskrsa !!!

Engleski moze da te zezne opasno.
Ovde ces videti postove jednog neshvacenog sto je, Boze mili, bio u Americi 3 godine.
Na govornom delu testa je dobio 5-icu.

Nije ukapirao da je svaki amerikanizam velika greska, kao da je rekao na srpskom.
Riba ga je otresala ko Cigance slinu, dok je preslusavala.

Ako mozes da sredis, da me tvoji isprate na jedno 6-7 metara...
... da ljustim luk i pakujem cackalice.

Imam zenu, 2 cerke, sestru, kevu, tastu, svastiku, tetku ...
Znacilo bi mi, veruj.
 

Back
Top