Odlazak u Australiju-opšta diskusija

Znaci najbolje na vizu 176. Spoznorstvo. Resio sam da se prekvalifikujem sa automehanicara na gradjevinskog limara (Roof plumber). Jel mi onda treba da dokazujem radno iskustvo, ako imam diplomu. Jer vidim ako nemas diplomu za zanimanje za koje konkurises onda ti treba 6 godina radnog islustva da dokazes. Ja imam naravno radnog iskustva, ali nemogu dokazati kada u Srbiji nikada nisam bio prijavljen.Pa bolje mi je da se prekvalifikujem nego da zavrsim kurs na Bozidar Adziji, jel?

E a sta ima u Perthu?
 
moze neko da mi pomogne?
Zelim da odem u australiju sa porodicom(sa muzem i malim detetom).Tamo imam ujaka koji je australijski drzavljanin.
On bi me spozorisao.Ovde imam kucu koju bih prodala.Za koju bih vizu mogla da apliciram posto se ne snalazim najbolje na onom immi sajtu.

Svaka pomoc dobro dosla

Hvala unapred
 
Ako nisi fakultettski obrayovana ili ,ako nemas dobar zanat .NE MOZES u Australiju .
Jos nesto treba poloyiti uyasno teyak IELTS test Engleskog .Vise Australija ne prima nove tako lako .Sta vise isto je za Kanadu,i USA .Ako ispunjavas ove uslove gore tipa dobar fakultet ne drustvenog usmerenja i ne medicina moyes bilo gde u Evropu standar je daleko visi a Srbija je dosta blizu i nema ozonskih rupa .
 
Da, zaboravih da malo pojasnim: za trenutno radno mesto nije problem da nabavim sve papire, kao ni za prethodno, ali to je ukupno 17 meseci, znači nedostaju mi još 19 za koje imam ugovor o radu i reference, ali ne i platne liste, bankovne račune, izvode...
S obzirom da mi nedostaje 5 bodova, koje bih dobio za radno iskustvo, ovde se "lomi koplje"...
 
Ja nisam poslao nikakvu drugu dokumentaciju lishe pisma poslodavca, koje sam mogao ja sam da sastavim i potpisem. Sve sto je pisalo u tim pismima oni su provjerili 'na licu mjesta' iznenadnom posjetom mojoj firmi. To je bilo 2006. Kako je sada pojma nemam.

Da, našao sam na forumu da su iz ambasade neki ljudi vršili "prepade" u firme. Ali, od skoro nema ništa novo na tu temu. Da li je neko imao iskustva sa sličnim stvarima?

Kako god, uskoro ću staviti tutorijal za Vetassess po novom i za vizu po novom jer se besomučno kidam da pohvatam sve što je napisano u proteklih par godina, a relevantno je i za buduće "ptice selice".

Inače, našao sam da je neki Portugalac, mučenik, prevodio platne spiskove za svaki mesec:dash:
 
Mislim da je 'prepad' u firmu i dalje metoda koju koriste najvise. Jer ko ce vjerovati dokumentima ovjerenim na Balkanu. Ja im prvi ne vjerujem.
Ja im nisam slao nista, jer sam znao da ce doci maca na vratanca. Osim toga, u booklet-u 6 je tada pisalo da ne moras poslati sve to, vec da je samo pismo poslodavca obavezno. Ostalo je sve dobrodoslo.
 
Posto vidim da je nekim ljudima toliko tesko da mi odgovore na privatnu poruku (kao da sam im trazio 100000000 evra a ne odgovor na par pitanja u vezi zivota u AU) odlucio sam se da otvorim ovu temu.Da li mi neko moze napisati sta je sve potrebno oko papira za odlazak u AU?Od cega prvo treba poceti? :dontunderstand: Znam za onaj test iz engleskog,lekarski ali ne znam sta je jos potrebno.Molim vas ako neko moze da mi napise nesto vise.Unapred zahvalan :klap:
 
Otvaranjem nove teme radi takvog pitanja podici ces pritisak nama koji smo napisali romane bas na ovom podforumu o tome sta je potrebno za odlazak u Australiju!!! A odgovor..sumnjam da ces dobiti, moraces ga sam potraziti, kao i svi ostali...
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna koliko (hiljada) dolara treba da imam na računu, porodica, dvoje male dece, viza 176 ili 175?
I šta u slučaju da nemam toliko? Planiram u WA, Perth, ako je to bitan podatak.

Hvala iskusnima, čitanjem foruma mi je kristalno jasno šta treba da radim.
 
Prijatelju ,
Ja sam upravo krenuo ... Moras prvo da podneses zahtev da ti priznaju diplomu , odnosno zvanje . Informacije ces naci na www.immi.gov.au . Kad dobijes to , prijavis se na polaganje engleskog u British Council u Bg , na terazijama i polazes IELTS test . Ja sam zakazao pre 4-5 dana za 5.mart .
Uglavnom , prvo idi na www.immi.gov.au , PAZLJIVO PROCITAJ I TO VISE PUTA , pa onda redom . Ovo ti je redosled jer moras imati i priznanje diplome i jezika . Sve sto budes poslao za priznavanje diplome uradi po 1 kopiju vise , posto ces sve priloziti u konacnoj aplikaciji + preostala dokumenta tipa-vojna knjizica , nekaznjavanje , da se ne vodi krivicni postupak...
 
Zdravo svima,prvo bih pohvalio onog koji se setio da otvori ovaj forum i zelje da pomogne svim ljudima koji pokusavaju da idu odavde.Zahvalio bih se i ljudima koji ce pisati na ovu temu,naime rec je o samom startu prikupljanja potrebnih dokumenata za radnu vizu ili cak iseljenicku vizu.

Prosle godine na listi sol sam gledao i priblizno nasao svoju struku,dok je ove godine nema.Moja struka je dipl inz zastite od pozara i trebala bih mi pomoc sta prvo da pocnem da radim,i redosled koji bih trebalo da pratim pri skupljanju papira.

Unapred hvala
 

Back
Top