Ode Bangladeš!

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
223.646
Ne mislim na državu koja se tako zove. Nije reč ni o našim navodnim isporukama oružja istoj, a ustvari ... nekom drugom.

Bangladeš je najgora sirotinjska mahala u Novom Sadu i okolini naseljena pretežno Romima. Bio sam jednom tamo i postavio sam vam i slike na onoj temi s novosadskim slikama. Uglavnom, neverovatno je da je tamo uopšte neko živeo. Kako će biti ubuduće nakon današnjeg događaja - videćemo.


Veliki požar guta naselje Bangladeš, evakuisano oko stotinu građana​


Veliki požar koji je izbio rano jutros u naselju Bangladeš u Novom Sadu je lokalizovan, a evakuisano je oko stotinu građana.


banglades.jpg


Oni su prevezeni autobusima u prihvatne centre u Futogu i Novom Sadu. Prema rečima portparola Hitne pomoći dr Zorana Krulja, na licu mesta dežuraju njihove tri ekipe od 4.48h na poziv vatrogasaca.

Jedna osoba je pregledana i zbrinuta. U gašenju učestvuje veliki broj vatrogasaca. Na poziv Vatrogasne brigade Novi Sad, na lice mesta došla su i dobrovoljna vatrogasna društva.
Prema rečima reportera 021.rs sa lica mesta, trenutno dežura i Centar za socijalni rad i u toku je evakuacija građana.
Nije poznato šta je izazvalo požar.
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/H...zMMeapQ8cbrUjLETZd_4r9cNyRCEx-RAUgBdO36cz-ToP

E sad su tu odmah krenule i priče kako je cela stvar namerno izazvana, kako je ta parcela predviđena za gradnju i da je u sve to umešana firma koja najviše i gradi po Novom Sadu. Šta je od toga istina? :think:
 
Poslednja izmena:
Ne mislim ai državu koja se tako zove. Nije reč ni o našim navodnim isporukama oružja istoj, a ustvari ... nekom drugom.

Bangladeš je najgora sirotinjska mahala u Novom Sadu i okolini naseljena pretežno Romima. Bio sam jednom tamo i postavio sam vam i slike na onoj temi s novosadskim slikama. Uglavnom, neverovatno je da je tamo uopšte neko živeo. Kako će biti ubuduće nakon današnjeg događaja - videćemo.


Veliki požar guta naselje Bangladeš, evakuisano oko stotinu građana​


Veliki požar koji je izbio rano jutros u naselju Bangladeš u Novom Sadu je lokalizovan, a evakuisano je oko stotinu građana.


Pogledajte prilog 1529823

Oni su prevezeni autobusima u prihvatne centre u Futogu i Novom Sadu. Prema rečima portparola Hitne pomoći dr Zorana Krulja, na licu mesta dežuraju njihove tri ekipe od 4.48h na poziv vatrogasaca.

Jedna osoba je pregledana i zbrinuta. U gašenju učestvuje veliki broj vatrogasaca. Na poziv Vatrogasne brigade Novi Sad, na lice mesta došla su i dobrovoljna vatrogasna društva.
Prema rečima reportera 021.rs sa lica mesta, trenutno dežura i Centar za socijalni rad i u toku je evakuacija građana.
Nije poznato šta je izazvalo požar.
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/H...zMMeapQ8cbrUjLETZd_4r9cNyRCEx-RAUgBdO36cz-ToP

E sad su tu odmah krenule i priče kako je cela stvar namerno izazvana, kako je ta parcela predviđena za gradnju i da je u sve to umešana firma koja najviše i gradi po Novom Sadu. Šta je od toga istina? :think:
Не знам, врло је могуће. Немамо доказе ал на све су спремни капиталисти.
 
Проблем са оваквим местима, неусловним за живот,
која су нехигијенска, немогућа за становање по свим параметрима
је у томе што држава не може да им направи рецимо неки урбани контејнерски камп
са струјом, водоводом и канализацијом.

Зашто ?

Е то не знам.
Као, законски би требало да им се направи право насеље
са становима од 50 + хиљада евра ...

Па да положе паркет, поједу тапете, поваде инсталације
и продају на отпад ?

Тешко је наћи начин да помогнеш људима који то не желе
већ хоће да живе као животиње,
уче децу да копају по ђубрету и сл.
 
Не знам, врло је могуће. Немамо доказе ал на све су спремни капиталисти.
Pa ne bas, sa ovim cena a nekretnina I sa sve manje mesta u gradu I okolnim delovima ovo je super lokacija.

Ne bi me cudilo da na prave neko elitno nasilje, sa vise kucama I vecim dvoristima I da lupe cenu od 1m+

Па и ви ...
За своју политичку борбу
користите то насеље .
 
Poslednja izmena od moderatora:
E sad su tu odmah krenule i priče kako je cela stvar namerno izazvana, kako je ta parcela predviđena za gradnju i da je u sve to umešana firma koja najviše i gradi po Novom Sadu. Šta je od toga istina? :think:

Да молимо бога да је пожар, ако је подметнут,
подметнут од неког јадника
коме је пало на памет да је човек
и да је грађанин Србије

и да би могао боље да живи,
али да мора да му држава помогне !!!
 
Да молимо бога да је пожар, ако је подметнут,
подметнут од неког јадника
коме је пало на памет да је човек
и да је грађанин Србије

и да би могао боље да живи,
али да мора да му држава помогне !!!

Такав би можда кренуо и да се запосли,
уписао децу у школу,
изабрао себи лекара, свештеника, странку и фудбалски тим за који навија

постао би грађанин света !!!
 
Ne mislim ai državu koja se tako zove. Nije reč ni o našim navodnim isporukama oružja istoj, a ustvari ... nekom drugom.

Bangladeš je najgora sirotinjska mahala u Novom Sadu i okolini naseljena pretežno Romima. Bio sam jednom tamo i postavio sam vam i slike na onoj temi s novosadskim slikama. Uglavnom, neverovatno je da je tamo uopšte neko živeo. Kako će biti ubuduće nakon današnjeg događaja - videćemo.


Veliki požar guta naselje Bangladeš, evakuisano oko stotinu građana​


Veliki požar koji je izbio rano jutros u naselju Bangladeš u Novom Sadu je lokalizovan, a evakuisano je oko stotinu građana.


Pogledajte prilog 1529823

Oni su prevezeni autobusima u prihvatne centre u Futogu i Novom Sadu. Prema rečima portparola Hitne pomoći dr Zorana Krulja, na licu mesta dežuraju njihove tri ekipe od 4.48h na poziv vatrogasaca.

Jedna osoba je pregledana i zbrinuta. U gašenju učestvuje veliki broj vatrogasaca. Na poziv Vatrogasne brigade Novi Sad, na lice mesta došla su i dobrovoljna vatrogasna društva.
Prema rečima reportera 021.rs sa lica mesta, trenutno dežura i Centar za socijalni rad i u toku je evakuacija građana.
Nije poznato šta je izazvalo požar.
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/H...zMMeapQ8cbrUjLETZd_4r9cNyRCEx-RAUgBdO36cz-ToP

E sad su tu odmah krenule i priče kako je cela stvar namerno izazvana, kako je ta parcela predviđena za gradnju i da je u sve to umešana firma koja najviše i gradi po Novom Sadu. Šta je od toga istina? :think:
Ista stvar kao u Beogradu ispod gazele,gde su cigani proterani,radi ciscenja tog prostora,jer je bilo ruglo preko puta Sava Centra.
 
Ne mislim na državu koja se tako zove. Nije reč ni o našim navodnim isporukama oružja istoj, a ustvari ... nekom drugom.

Bangladeš je najgora sirotinjska mahala u Novom Sadu i okolini naseljena pretežno Romima. Bio sam jednom tamo i postavio sam vam i slike na onoj temi s novosadskim slikama. Uglavnom, neverovatno je da je tamo uopšte neko živeo. Kako će biti ubuduće nakon današnjeg događaja - videćemo.


Veliki požar guta naselje Bangladeš, evakuisano oko stotinu građana​


Veliki požar koji je izbio rano jutros u naselju Bangladeš u Novom Sadu je lokalizovan, a evakuisano je oko stotinu građana.


Pogledajte prilog 1529823

Oni su prevezeni autobusima u prihvatne centre u Futogu i Novom Sadu. Prema rečima portparola Hitne pomoći dr Zorana Krulja, na licu mesta dežuraju njihove tri ekipe od 4.48h na poziv vatrogasaca.

Jedna osoba je pregledana i zbrinuta. U gašenju učestvuje veliki broj vatrogasaca. Na poziv Vatrogasne brigade Novi Sad, na lice mesta došla su i dobrovoljna vatrogasna društva.
Prema rečima reportera 021.rs sa lica mesta, trenutno dežura i Centar za socijalni rad i u toku je evakuacija građana.
Nije poznato šta je izazvalo požar.
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/H...zMMeapQ8cbrUjLETZd_4r9cNyRCEx-RAUgBdO36cz-ToP

E sad su tu odmah krenule i priče kako je cela stvar namerno izazvana, kako je ta parcela predviđena za gradnju i da je u sve to umešana firma koja najviše i gradi po Novom Sadu. Šta je od toga istina? :think:
Novi Sad na Bangladesu kao alternativa Begeju na vodU?
 
Имаш нешто против капиталиста ?
Ниси ни приметио, јел' да ?

Е овде ти било згодно да их опљунеш,
тако смо учили у ОШ ?

Доле капитализам - јел то ?
Не, ако гађаш на то да сам коми, вараш се. Али, сматрам и мислим да великима није греота да ураде итша само да би се дочепали већег новца. То нам је историја доказала. И показује.
 
Не, ако гађаш на то да сам коми, вараш се. Али, сматрам и мислим да великима није греота да ураде итша само да би се дочепали већег новца. То нам је историја доказала. И показује.

Без тих "великих" како си сад назвао капиталисте
сви би ми били бангладеш.

Упамти.
 
Da li je i tu bio požar?
Chika Dlugomire, neverovatno je da se ne secas razloga i nacina kako su ih preselili/oterali sa lokacije? Univerzijada 2007 i gradnja novog naselja, prvobitno za stanovanje ucesnika a kasnije za prodaju. poznatog kao Belvi? Naravno, tu je dosao i trzni centar, pa sve one nove poslovne zgrade, sada i autobuska stanica... u svakom slucaju iospravan potez tadasnjih gradskih i republickih vlasti.

Uzgred, aluzija da je neka poznata firma podmetnula pozar u Bangladesu za potrebe gradnje nema veze sa ikakvom logikom, Banglades se nalazi van zone novosadskog prostornog plana i tamo nije predvidjena nikakva gradnja, cak ni porodicna a ne kao sto sugerises, kompleksi zajednickog stanovanja.
Verovatno si to iscitao na 021.rs u komemtarima "obavestenih" besposlicara.

LINK-LINK
 

Back
Top