Od sutra u Mađarskoj nema deviznih kredita

Тако је, Орбиша! Какви бре кредити у девизама. Да ли ја зарађујем евре, па да се задужујем у еврима? Не, зарађујем динаре. Према томе - дабоме. ако банкице хоће да послују, нека послују у домаћој валути. Да би банкице биле задовољне, држава моа да се задужује и набавља страну валуту, а своју да сјеббава. Ма види мајкуму шти су ти банкари то лепо смислили.
 
Eh gde su Madjari a gde smo mi...

- - - - - - - - - -

ma u redu je, misli sta oces, ali pretvore ti kredit u forinte, a svajcarac padne. kao sto se ocekuje da izgubi deo vrednosti.

pamet je dosta retka supstanca, i ja sam radostan sto zivim u srbiji, a kredit u evricima sam otplatio onomad, ko zna mozda uzmem opet

Pa ako padne CHF prema njemu ce ojacati i forinta posto je ista vezana za EUR. Mnogo si ti pametan kad si toliko srecan. A u stvari lazes sam sebe
 
Виктор Орбан: Моја Влада је одбацила неолибералну економску политику, мултикултурално друштво је заблуда

петак, 27. фебруар 2015.
Будимпешта -- Премијер Мађарске Виктор Орбан одбацио је данас мултикултурално друштво и либерализам.

Он је рекао да ће се борити против таласа имиграната који, према његовим речима, прети да његову земљу претвори у избеглички камп".

У годишњем обраћању нацији, Орбан се дотакао низа економских и политичких тема.

По његовим речима, влада на чијем је он челу, одбацила је неолибералну економску политику, попут штедње, као и либералне социјалне политике које не уважавају хришћанску културу.

Орбан је мултикултурално друштво назвао "заблудом".

Такође је рекао да је "Мађар по природи политички некоректан човек" и да "то значи да није изгубио здрав разум", додао је мађарски премијер.

Орбан је критикован на Западу због јер је прошле године изјавио да жели да његова земља буде "не-либерална".

(Бета)
 
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/531159/Od-sutra-u-Madjarskoj-nema--deviznih-kredita

Od sutra u Mađarskoj nema deviznih kredita

M.L. | 01. 02. 2015. - 14:19h 14:21h | Foto: Milan Laketić | Komentara: 0
U Mađarskoj od sutra neće biti deviznih kredita pa će problemi vezani za njih nestati iz Mađarskog finansijskog sistema – izjavio je ministar nacionalne ekonomije Mihalj Varga na konferenciji za medije u Budimpešti prenosi portar Vajdašag ma.

- Od 1. februara počinje pretvaranje deviznih kredita u forintke čime stupa na snagu Zakon o fer bankarskom sistemu - izjavio je ninistar Varga.
 
On je kazao da je s “pretvaranjem deviznih kredita u forintske vlada zaštitila stanovništvo, lokalne samouprave i državnu kasu od povećanja zaduženja u iznosu od ukupno 1.000 milijardi forinti”.

.........

Ozbiljna drzava.

Sent from my SM-P605 using Tapatalk

Da tako je. Ovo bi moglo i kod nas da se realizuje, ali sluga britanskog isprdka Toni Blera, Aca Vucic bi morao da bude nezavistan politicar a ne kontrolisani agent MI6

Da bi se krediti u dinarima populizovali treba samo da se zabrani davanje kredita u stranoj valuti, i da se referentna kamatna stopa na dinar spusti na primer na 2-3%
 
Мађарски парламент одлучио - нуклеарни спразум са Русијом државна тајна до 2045.

уторак, 03. март 2015.
Парламент Мађарске је са 15 на 30 година продужио период током којег ће контроверзни нуклеарни споразум с Русијом остати тајна.

Опозиција је оценила да је то покушај да се прикрије корупција, а владајућа конзервативна странка Фидес је продужење трајања тајности споразума оправдала разлозима државне безбедности, јавља Бета.

Мађарска и Русија су јануара 2014. године потписале споразум о проширењу једине мађарске нуклеарна електране Пакс која даје 40 одсто струје потребне Мађарској. Русија треба да за то Мађарској позајми десет милијарди евра, чиме Москва финансира 80 одсто изградње.

Пројекат од 12,5 милијарди евра предвиђа изградњу од 2018. године, два реактора од по 1.200 мегавата, од којих би први требало да проради 2023. године.

Опозиција је критиковала тај споразум јер је посао додељен руској државној фирми "Росатом" без тендера, и због финансијског аранжмана.

Споразум је критикован и као симбол политичког приближавања конзервативног премијера Виктора Орбана и његовог руског колеге Владимира Путина.

(РТС)
 

Back
Top