Od prvog januara pocinje primena platnih razreda za zaposlene u javnom sektoru

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.503
Beograd -- Radna mesta oko pola miliona zaposlenih biće od 1. januara 2018. razvrstana u platne razrede, kaže ministar državne uprave i lokalne samouprave Branko Ružić.


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=09&dd=27&nav_id=1308075

za isti profil zanimanja ce biti iste plate u celoj Srbiji

Tako ce npr medicinska sestra u Zagubici ili Crnoj Travi primati istu platu za isti posao kao sestra u Beogradu ili Novom Sadu

Jedna od retko dobrih ideja ove vlasti
 
https://68.media.tumblr.com/56c7c9e4d1f955a4876dae2dfef1b64d/tumblr_owwhndZVEa1rjjqhuo1_500.png

tumblr_owwhndZVEa1rjjqhuo1_500.png
 
Beograd -- Radna mesta oko pola miliona zaposlenih biće od 1. januara 2018. razvrstana u platne razrede, kaže ministar državne uprave i lokalne samouprave Branko Ružić.


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=09&dd=27&nav_id=1308075

za isti profil zanimanja ce biti iste plate u celoj Srbiji

Tako ce npr medicinska sestra u Zagubici ili Crnoj Travi primati istu platu za isti posao kao sestra u Beogradu ili Novom Sadu

Jedna od retko dobrih ideja ove vlasti

ГРЕШИШ

Медицинска сестра на КЦ у Бдеограду има да се наради од посла за ту плату, а она у Жагубици може сви време да пије кафу и решава укрштене речи...:think:
 
smanjanje u praksi

tako i ja to vidim

ali krajnje je vreme bilo da se ukine diskriminacija zaposlenih u drzavnoj upravi iz manjih mesta

Kome je u drzavnom sektoru mala plata u velikim gradovima slobodan je da proda svojih 50 kvadrata u Beogradu i kupi 400 u Kuli, Ivanjici, Zagubici, Zablju, Cicevcu, Vlasotincu :)
 
ГРЕШИШ

Медицинска сестра на КЦ у Бдеограду има да се наради од посла за ту плату, а она у Жагубици може сви време да пије кафу и решава укрштене речи...:think:

pa ako joj je tesko i mala joj plata u KC uvek moze da trazi premestaj u Zagubicu

Tamo i onako fali svih kadrova

Tako se ravnomerno razvija zemlja a ne da sve trpas ljude u jedan grad na 10 km kvadratnih teritorije

- - - - - - - - - -

U crnoj travi je sve duplo jeftinije.

Ali niko me ne tera da zivim u Bg.

Sem ako sam tu rodjen a to je neki vid diskriminacije.

sta duplo

najmanje 3-4 puta

najmanje

nekretrine verujem da su 10 puta jeftinije
 
npr trazis ko beogradski budzetlija premestaj u Zajecar u Gamzigradsku Banju i uzivas

Tamo plata od 50.000 dindzi ko u Beogradu 150.000

Stavis prS' u uvo i pevas iz sveg glasa

Kupis kucu od 200 kvadrata za 35-40.000 evra

Prakticki menjas garsonjeru od 20 kvadrata za kucu od 200


https://www.mojtrg.rs/Oglas/Prodaje...vile/Kuca-od-200m2-Gamzigradska-Banja/1012460

A i lepo je brate

vidi kako je

ko sa razglednice

Gamzigradska%20banja%20-%20foto-radiomagnum-promo_1000x0.jpg


Daleko kad gledas sliku vedrije lepse i zdravije mesto za zivot od sivila smrada i zagadjenja u npr krugu dvojke ili beogradskim blokovima

Blokovi.com.jpg
 
Poslednja izmena:
Па то би било глупо, јер шта ће њој у Црној Трави паре. Трећина би јој била доста.

Prica price ,Crna trava ima 376 stanovnika ,Nema dom zdravlja ,dodju jednom mesecno iz Vlasotinca ,izmere im pritisak i ajd zdravo, Srbija ima nekih 160 opstina ,DOM ZDRAVLJA IMA JEDNO 50 tak,
 
Prica price ,Crna trava ima 376 stanovnika ,Nema dom zdravlja ,dodju jednom mesecno iz Vlasotinca ,izmere im pritisak i ajd zdravo, Srbija ima nekih 160 opstina ,DOM ZDRAVLJA IMA JEDNO 50 tak,

npr mogli bi vi zemunci da kolonizujete crnu travu i da od nje napravite metropolu

Kao nekada pre samo 100-200 godina imigranti iz Evrope divilji zapad

Sta ti mislis da je bilo tada na divljem zapadu puta, skole, struje, doma zdravlja? Nije bilo nicega

Ali vredne ljudske ruke su dosle tamo i sagradile sve

Secam se scene jedne iz filma o divljem zapadu, gde naseljenici cekaju na liniji i kad glavni baja opali hitac svi cepaju konje do iznemoglosti da zauzmu sto bolje parce zemlje

Ko prvi stigne na zemlju njegova je

Tako bi mogli ti, Rifke, Muertero i Pobedonoscev

Da uzmete sojke vase pod ruku, pojasete kocije i pravac Crna Trava!

I onda tamo gajite krave, ovce, goveda razna sta ko vec voli i pravite 10toro dece i sirite posed

Tako je izgradjena Amerika

Tako je izgradjena Rusija
 
Иди боље ти у ту селендру, теби је ближе на сваки замислив начин.

pa ja sam vec u selendri

na vrskoj cuki kako ti volis da kazes

A da bi Srbija cvetala i napredovala - neophodno je da mi se vise takvih kao ti pridruzi u poduhvatu ozivljavanja Srbije

Pazi ovakve stvari su se desavale tamo pre samo stotinak godina. A danas takvi kao ti sanjaju da zive tamo

A bedak vam da zivite u vasoj zemlji u manjem mestu , to vam je "out" a "in" su vam raznorazne svajcarske nemacke i americke selendre i pickovci

 
Poslednja izmena:
da znam.

Zato i propadamo

Tihi ovde uopste nisi u pravu. Ne mozes ljude od nauke da teras da idu n apoljoprivredu, vec one sa osnovnom i srednjom skolom, koji su uzgred, najvose i zauzeli mesta po javnim sluzbama.

Ali cak ni tad nisi u pravu, jer ova "uravnilovka" nije bas najbolje resenje, mnogo vise rade med. sestre po Beogradu (cak su i deficitarne), nego neka u Medvedji ili Crnoj Travi, da ne pisem sto ih za sve malo teze slucajve salju za Beograd.

Taj tvoj "san" o selu tj. nedovoljno razvijenim podrucjima u ovom slucaju nije primenljiv, ne na ovaj nacin jer cak i te medicinske sestre iz BG imaju svoje pordice, nisu same i ne zavisi mesto preseljenja samo od njih.

Malo si preterao i pobrkao loncice.

To je ujedno i moj odgovor na temu, nije u redu da svuda budu iste plate za ista zanimanja, nego za rad.
 
Beograd -- Radna mesta oko pola miliona zaposlenih biće od 1. januara 2018. razvrstana u platne razrede, kaže ministar državne uprave i lokalne samouprave Branko Ružić.


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=09&dd=27&nav_id=1308075

za isti profil zanimanja ce biti iste plate u celoj Srbiji

Tako ce npr medicinska sestra u Zagubici ili Crnoj Travi primati istu platu za isti posao kao sestra u Beogradu ili Novom Sadu

Jedna od retko dobrih ideja ove vlasti

To je samo u drzavnom sektoru.
Za privatni biznis to ne vazi.
 
Нисам се обраћао теби већ овом искомплексираном Балканцу изнад што сања о припадности вишем слоју.

Тренутно нисам у домовини; овде није ноћ.

Heule, bavis se likovima a ne temom. Gledaj malo sire, pa kazi, da li stvarno mislis da treba podjednako da prima npr. lekar koji je prezaposlen u Beogradu (jer cela Srbija se "vadi"na Beograd kad god moze i salje tamo najteze slucajeve), i u nekom gradicu koji bi bio pandan Foci, gde prelomer noge operisu tako sto ih samo zasiju i sl.?

Dajte malo budite realni, i na temu.

Zapravo, ja ne znam da li javna uprava podrzumeva i sve ove vanprivredne delatnosti, a to postavljac i nije objasnio.
 
Heule, bavis se likovima a ne temom. Gledaj malo sire, pa kazi, da li stvarno mislis da treba podjednako da prima npr. lekar koji je prezaposlen u Beogradu (jer cela Srbija se "vadi"na Beograd kad god moze i salje tamo najteze slucajeve), i u nekom gradicu koji bi bio pandan Foci, gde prelomer noge operisu tako sto ih samo zasiju i sl.?

Dajte malo budite realni, i na temu.

Zapravo, ja ne znam da li javna uprava podrzumeva i sve ove vanprivredne delatnosti, a to postavljac i nije objasnio.
А зашто позиваш мене да будем реалан по питању нечега о чему се нисам ни изјаснио?

Не, не мислим да је нормално. Мало шта што ова власт ради је нормално, а темом се нисам бавио јер речи њених представника немају везе са стварношћу. Дакле, немам шта да коментаришем док не дође први јануар и не видим резултaте (последице?). До тада, имам само речи и најаве доказаних лажова - дакле, ништа.
 
Tihi ovde uopste nisi u pravu. Ne mozes ljude od nauke da teras da idu n apoljoprivredu, vec one sa osnovnom i srednjom skolom, koji su uzgred, najvose i zauzeli mesta po javnim sluzbama.

Ali cak ni tad nisi u pravu, jer ova "uravnilovka" nije bas najbolje resenje, mnogo vise rade med. sestre po Beogradu (cak su i deficitarne), nego neka u Medvedji ili Crnoj Travi, da ne pisem sto ih za sve malo teze slucajve salju za Beograd.

Taj tvoj "san" o selu tj. nedovoljno razvijenim podrucjima u ovom slucaju nije primenljiv, ne na ovaj nacin jer cak i te medicinske sestre iz BG imaju svoje pordice, nisu same i ne zavisi mesto preseljenja samo od njih.

Malo si preterao i pobrkao loncice.

To je ujedno i moj odgovor na temu, nije u redu da svuda budu iste plate za ista zanimanja, nego za rad.

Ovo je dobro receno, ali se podrazumeva IMPLICITNO da se rad kontrolise i da ima neko ko to radi i ko rad vrednuje, pa imaju one bonuse 10% za zalaganje ili kako vec. Ali posto se to ne radi i/ili se zloupotrebljava, onda se i ceo sistem obesmisljava.

Inace cisto da napomenemo da nece SVI imati iste plate, imace ih samo oni u istom platnom razredu, a pitanje je i ko ce biti u platnom razredu. Na primer, Jorgovanka nece, a nece ni Bajatovic, a trebali bi, jer su oni kao u javnom preduzecu a ne u drzavnoj upravi. A to sto su to posebna preduzeca, i sto je Jorgovanka nabiflala milijarde dinara minusa!!! u Narodnoj banci, ali zato sebi cepa platu 5000 evara to nikom nista.

Sve je ovo ludom radovanje, i najverovatnije ce zapravo dovesti do smanjenja plata. Mada to sa mnom nema neke veze direktno...
 

Back
Top