Quantcast

Od male sobe napraviti veliku

nikolleta

Početnik
Poruka
17
Ko nije ziveo u malom stancicu taj nemoze ni zamisliti kako to izgleda. Lepo je to sto prikazujete slicice stolova na sklapanje pa fotelje na rasklapanje, ali zamislite zivot u stanu od 25 m sa dvoje starih ljudi i malim detetom. Kakva sklapanja i rasklapanja. Bolesni stari ljudi moraju da se odmaraju i da legnu tokom dana da se odmore, a tu je i malo dete koje mora da se igra. U stanu ne postoji neka prostorija ili kutak da mozes ostaviti i najmanju kesicu namirnica sa pijace, flasu ulja ili kis,vode. Ma nemas gde cipele da ostavis kad se izujes jer je malo predsoblje postala kuhinjica duzine 2 m. a sirine 0,80m. a pri tom ima troje vrata.Kupatilce je malo jedva se okrenes u njemu. E pa sad bih volela da cujem neku ideju kako da povecam sobu. Da se pregradjuje nema sanse ima samo jedan prozor.

Affro*

Zaslužan član
Poruka
105.276
...ako napises kvadraturu prostorija, ili mozda jos bole dimenzije zidova....mozda probas da nacrtas kako to izgleda, verovatno ce ti Milica reci sta bi moglo,
a ima jos forumasa koji su upuceni u problematiku....

...kod mene su se nedavno uselili ljudi u garsonjeru od 20kv...njih dvoje, dete od maximum 2 godine i baka od jedno 80.....kako su se smestili to samo
oni znaju.....jedino sto leti mogu da sede na terasi koja je neka 2kv....kako ce zimi...bas mi nije jasno....

gost 167296

Iskusan
Poruka
5.961
Kad je čovek prinuđen na tako nešto onda mora pa mora... Na svašta se čovek navikne pa i na taj mali prostor. Nikad nisam bila u nekom malom stanu do skora, išla do drugarice a ona živi sama u garsonjerici od 25 kvadrata, ja nisa mogla da verujem kako ona to podnosi a ne još troje ljudi s njom da bude, ne znam stvarno... Čim sam ušla upala sam pravo u kuhinju koja nema ni 2 metra dužine 1.5 u vrh glave. Kupatilo je onako, možeš se okrenuti, široko je koliko je kada dugačka... Soba je pristojna, manja je od moje sobe u kući. I to ceo stan... Ne znam ja nisam navikla na život u stanu, i teško bi se navikla na tako nešto, ali kad bi morala šta sad... Mislim da bi poludela u ona četiri zida, stvarno svaka čast ljudima koji uspeju da se skrase u tako malom prostoru.

Nikoleta ako planiraš neko preuređivanje, skiciraj nam sobu, daj dimenzije pa ćemo se potruditi da ukombinujemo nešto... :)
Očekujem slike kad prethodna forumašica sa stubom za ventilaciju, zaboravih joj nick, završi svoje renoviranje.

Affro*

Zaslužan član
Poruka
105.276
...ha, ja imam 5kv vise, ne upadne se bas direktno u kuhinju...ali je isto mali prostor, narocito kad nas bude vise, naravno da se uklapamo kako znamo i umemo,
sto se mora nije tesko...hm, da se moze, ovo bi se lagano preuredilo u mali stancic sa spavacin sobom, ali su vremena kakva jesu pa ni ne pokusavam nista da
preduzimam po tom pitanju za sada....tacno imam u glavi sta bih i sve to moze....ali....

gost 114587

Elita
Poruka
23.662
Ovakav raspored u sobi koja je široka samo 200cm je nemoguć. jednostavnim sabiranjem vidi se da su premašene vrednosti. Širina kreveta je 90cm (on ulazi ispod plakara pa ne računam plakar), ventilacioni stub je 70 cm . To je već 160cm a gde su vrata? Ovde se potkrala greška.

o kakvoj greski pricamo? pa nije krevet iza vrata i nije klasican krevet nego onaj na razvlacenje pri dnu sobe. bojim se da nisi bas najbolje ni pogledala crtez. ;)

goxy

Zaslužan član
Poruka
106.831
Imam veliku sobu ali puno nameštaja.Orman,2 vitrine veliki pisaći sto,krevet...Mogu da zamislim kako je ljudima koji imaju manje sobe doduše do pre par godina sam i ja bio u maloj sobi.Mrzim skučeno.A izbacivanjem možeš da povećaš prostor.

Affro*

Zaslužan član
Poruka
105.276
....sta li se desilo sa sobom...kako li sada izgleda bas bih volela da znam....
....planiram da uskoro od jednog ormana koji mi uzima veliki deo zida i ne praktican je skroz,
napravim nesto drugo (ne ja vec majstor), a da kupim onaj ugaoni puno prakticniji...i da dobijem
na prostoru....jos kad bi neko imao nekog postenog majstora koji ce da uradi to kako valja, a da
me ne odere, bilo bi lepo da, da neku preporuku....;)

kokodril

Početnik
Poruka
8
Stolarska Akademija je prikazala svoj novi zidni krvet na sajmu nameštaja ove godine.
Mogli su da ga vide i isprobaju svi koji su bili zainteresovani.

Stvarno su vrhunski!
Sajam je ovaj proizvod predstavio kao HIT SAJMA!

http://www.sajam.co.rs/system/sr-latin/home/newsplus/viewsingle/_params/newsplus_news_id/46933.html

U malom prostoru gde su bili izloženi se mogao steći pravi utisak smisla i funkcionalnosti zidnog kreveta.
Znam da ima mnogo razloga ZA i PROTIV,ali ono što je ponuđeno zaista nema greške!

xella

Veoma poznat
Poruka
14.341
bunk-bed-storage.jpg

Teen-Small-Bedroom-Design-Idea-By-Sergi-Mengot-with-Double-Loft-Beds-800x571.jpg

Make-a-small-room-look-attractive-decor.jpg

small-teen-room-design-idea-9.jpg

BGHighlander

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.394
Licno sam video 2 stana od 30 i 35 kvm koji prostorno i funkcionalno deluju da imaju bar 10-20 kvm vise.
Nisam mogao da verujem kad sam cuo pravu kvadraturu.

Jednom je enterijer radio arhitekta - enterijerista a drugi je talenat ukucana koji tu zive ( njih 4-oro). Dakle, moguce je

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.