od cega najcesce boluje vasa okolina?i da li ste osteceni time?

usamljenosti,neispunjenosti,bes,nervoza....?i kako to utice na vas?kako se borite sa tudjim stresom?da li ste tip koji
1.hoce sve da popravi..
2.boli ga uvce za sve..
ili nesto izmedju?i sta je tu najpametnije raditi?
od raznih zavisnosti i nesigurnosti iz kog nastaje stres,borim se da se zastitim od emotivnih vampira nek ih leci neko dokoniji
 
a sta ako patite od komleksa belog viteza i svima bi pomogli,a realno nema svima pomoci...koliki nam je radi vek ako smo tako nenormalni?:D

Dobar deo zivota sam uvek pomagao ljudima,kad god sam mogao,ali sam se trudio da ne bude na moju stetu.Ali ni koristi nisam imao...Jednog dana se prelomilo u mom zivotu tako da je sve okrenuto za 360,a SVI kojima sam pomogao su se pravili ludi,niko ni iz sale da pomogne.Pomogao mi je potpuni stranac,poznanik mojih poznanika...I jos neko koga sam u to vreme hteo da izbrisem iz svog zivota.
E sad,da li se kajem zbog tog...Mislim da ne,pomagao sam iz dobre namere,mozda ponekad opsujem sebe sto nisam sve to radio iz licne koristi.
Pomognem i sada ako nekome mogu,ali to vise nije to,i drzim se po strani svega i svih,ne pustam ljude blizu sebi,dovoljno mi je tesko sa samim sobom...Generalno iz cele te situacije sam izasao jaci,ali i bezosecajniji,tako da me ne doticu previse tudje muke,osim ako je neko meni blizak,a takvih je sada JAKO MALO.
 
usamljenosti,neispunjenosti,bes,nervoza....?i kako to utice na vas?kako se borite sa tudjim stresom?da li ste tip koji
1.hoce sve da popravi..
2.boli ga uvce za sve..
ili nesto izmedju?i sta je tu najpametnije raditi?

Svi se kuvamo u tom loncu.
Nismo pošteđeni nervoze, usamljenosti....
Prvo treba sebi da pomognemo tako što ćemo spoznati sebe i naći neki mir.
Ako ne promenimo sebe, ne možemo očekivati da se i drugi, do kojih nam je stalo, promene.

Samo smirena i samosvesna osoba može nekog pozitivno menjati.
 
Od malodušnosti, defetizma, patološke potrebe da se u komunikaciji bude ciničan, drzak i uvek u pravu. Od toga da se neistomišljenik naziva pogrdnim imenima. Od mesijanskog kompleksa da su nekim proviđenjem pozvani i kompetentni da se bave sudbinama naroda i zemalja. Od neiskrenosti, dvoličnosti, kukavičluka, nesposobnosti da se prizna greška i preuzme odgovornost za rečeno i učinjeno. Od skrivanja po torovima amorfnih kolektiviteta gde je uvek komotno i gde opšte prihvaćeni animoziteti i zablude o drugima pružaju udobnost nemanja svog stava.
 
usamljenosti,neispunjenosti,bes,nervoza....?i kako to utice na vas?kako se borite sa tudjim stresom?da li ste tip koji
1.hoce sve da popravi..
2.boli ga uvce za sve..
ili nesto izmedju?i sta je tu najpametnije raditi?

Pichkopacenistvo i to onaj najgori oblik te bolesti. Ljudi koji iskompleksirano pate za mnoogo dobrim ribama.:roll:
Zavist prema onim "srecnicima" koji nadju tako nesto :kafa:

- - - - - - - - - -

Pokusao sam raznim metodama izlecenja, ne vredi.
 

Back
Top