Očito da u srbijanskim političarima leži problem

Nije tačno. Vojvođani masovno koriste termin "srbijanski". Inače, oduvek su ga koristili i žitelji Crne Gore, i Hrvatske i BH /bez obzira na naciju/ i nije imao nikakvo pežorativno značenje, već je bio regionalna odrednica, koja je savršeno pravilna i u lingvističkom i pravnom smislu reči.

Srpski znači onaj koji se odnosi na Srbe kao naciju, a srbijanski - na Srbiju.
Srbin je pripadnik srpskog etnosa, a Srbijanac čovek koji je rođen /ili živi/ u Srbiji, bez obzira na nacionalnost.

Znači, pravilno je reći srbijanska vlada, jer /prema Ustavu/ živimo u građanskoj državi, a njene organe vlasti čine građani svih nacija.

Nisam siguran da termin "srbijanski" ne zvuči uvredljivo.Za vreme služenja JNA sećam se da su Slovenci govorili "e, ta vi srbijanci".
 
Nije tačno. Vojvođani masovno koriste termin "srbijanski". Inače, oduvek su ga koristili i žitelji Crne Gore, i Hrvatske i BH /bez obzira na naciju/ i nije imao nikakvo pežorativno značenje, već je bio regionalna odrednica, koja je savršeno pravilna i u lingvističkom i pravnom smislu reči.

.

ne lupaj gluposti imam gomilu roidbine i prijatelja u Vojvodini i to u sva tri njena dela Banat,Srem i Backa i nikada nisam cuo da koriste taj izraz. Kazu srbijanac i sl. za nekoga ko je iz centralne Srbije ali za politicare da kazu srbijanski politicari to nikada. To samo Hrvati govore i sl.
 
Mi smo tolika gamad u proseku, da smo ponovo zaslužili Slobu, da nas još ubija, jer očigledno samo takve idiote i diktatore volimo.

Pa nikada bolje od Slobe nismo ni imali ova g-ovna sto sada vladaju i koja su vladala posle Slobe si ista kao i taj Sloba. Isto s-ranje drugo pakovanje.
Gde se to Srbija pomakla od odlaska Slobe???

-Ekonomija dno dna ...proizvodnja skoro da i ne postoji a zemlja se izdrzava prodajom fabrika i preduzeca.
-KiM proglasilo nezavisnost , takodje siptari prave sranja i ne postuju drzavu na jugu Srbije,lopovi u Vojvodini rade sve da odvoje Vojvodinu

-Korupcija nikad veca , lopovluk na svim nivoima
-Za skoro svaku zemlju nam treba viza a i oni koji zele da odu odavde da zive negde drugde sada im je to skoro nemoguca misja za vreme Slobe je bar na foru moglo da se to odradi ali danas je ovde "demokratija " sta god da je to pa ne mozes na foru da zapalis iz ove crne rupe

Sve u svemu nista se od 90-ih promenilo nije.
 
pa kad u Srbiji uglavnom vladaju ljudi koji nisu iz Srbije nego malo zapadnije , pa ih zato zabole za uzu Srbiju , mislim yebo Nis ,Leskovac i Valjevo kada se Srbija brani u Kninu ili nekoj slicnoj vukojebini van Srbije ,kako je porucivala vladajuce elita u Srbiji sa krajka proslog veka .

ahahha cuj Knin je vukojebina..... pa cela Srbija je vukojebina za jedno 90% Evrope cigane jedan
 
hmmm Knin je civilizacija za 70% Srbije :)

Jedino sto je Beograd uvek bio nesto a Novi Sad/Nis se razvili u zadnje vreme ...... mada koliko vam je cobana doslo iz Like, Korduna, Bosne, Cacka, Juzne Srbije aaahhhaaa niste vukojebina na izgled al vam je dusa vukojebinska


hm shvatio bi sta si hteo da kazes da nisi ovo napisao, al sad kad vidim ovo - shvatam nesto drugo. Dobro dosli su al gde?

Inace svi znaju za evropski Knin.... I njihove stanovnike - Knindze:rotf: tako da jeste bas ste onako gradjani, svaka cast......
 
hm shvatio bi sta si hteo da kazes da nisi ovo napisao, al sad kad vidim ovo - shvatam nesto drugo. Dobro dosli su al gde?

Inace svi znaju za evropski Knin.... I njihove stanovnike - Knindze:rotf: tako da jeste bas ste onako gradjani, svaka cast......

Citaj nemoj lupati napamet. Gde su dosli? Pa reko sam u BG i Novi Sad! Jedino su ta dva grada malo iznad vukojebina a ostalo eee....

Mi smo barem bili na pola sata od mora a ti? Ma dobro imas adu ciganliju i milionce cigana :)

O da a nazalost dosta vas je po Srbiji onih sto su pobegli iz Crne Gore, Krajine, Kosova, Makedonije itd (od 1920 - 1990) to jest oni picaka sto su uvek bjezali kad bi zagustilo ali vise nema gde pa se zato lako guzite svima ,,,,

Mi smo ko ljudi izgubili i gotovo....Tj drzava sa 300 000 stanovnika napadnuta sa 200 000 vojnika iz Hrvatske, plus Bosne, NATOa, i naravno izdata od "brace" u Bosni/Srbiji. Bajka zar ne....na zalost sa tuznim zavrsetkom.


ps ***** majku svim ustasama i ne Srbima sto se predstavljaju kao Srbi!
 
E sada i ti lupaš gluposti.
1. RSK nikada nije priznala nijedna država pa ni njena matica, tj. tadašnja SRJ
2. Samo rukovodstvo kako vrhovno pa i lokalno nije nikada uspela da se dogovori sa Hrvatskom o statusu Srba u Hrvatskoj, da bi Martić i Babić molili Tuđmana pred Oluju na pregovore, ali tada je bilo kasno, Oluja je već počela.
3. Sam položaj RSK je bio totalno nepovoljan u nekim delovima Krajina je bila široka tek 30 km. i još vaših 30000 vojnika.
4.A što kriviš Srbe iz Bosne, pošto sam ja Srbin iz Bosne, zašto vas onda onako bratski nismo oterali sa granice RS i pusitli ustaše da vas pobiju ko kerove... šta smo mi to tada uradili da bi ti sada pljuvao ovako po svome narodu, ako si gledao ,, Pad Krajine " na RTS - u onda si mogao videti pravi razlog pada, ali sam ti to u ovom postu pojasnio.
 
Poslednja izmena:
Zašto je uža Srbija toliko siromašna, siromašnija od Vojvodine, kad ista ta uža Srbija ima daleko više potencijala za napredak od Vojvodine, Crne Gore, Makedonije, pa i Slovenije?

Da li je problem u narodu ili u političarima?

a ko ti kaze da je srbija siromasna.problem je u to sto sa srbiju vladaju stranci koje bole ****** za srbiju.srbija ce procvetati kad srbijanci budu birali svoji politicari a ostali koji to nisu nek se uzdrze od glasanje.
 
E pa eto vam sad kad vec pricate o Kninu:

"Grad Knin je od 1997. godine dio Županije šibensko-kninske, a do tada je bio u sastavu Županije zadarsko-kninske. Sada u njemu živi oko 16.000 stanovnika, od čega su velikim dijelom doseljeni Hrvati sa svih hrvatskih prostora iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Po dobnoj strukturi to je najmlađi grad u Hrvatskoj, jer veliki dio stanovnika čine mladi bračni parovi, mladež i djeca."

Inace, znam iz prve ruke da se puno ulaze u razvoj grada koji Bogu hvala ima visok natalitet. Uspjesno je organizirano informaticko skolovanje za CCNA (Cisco certified network asociate) za brojne dobrovoljce. Grad je napokon ozivio i odise svjezinom. Vezano uz obrazovanje, grad posjeduje dvije osnovne skole, dvije srednje skole i veleuciliste. Isto tako, postoji velik broj dostupnih sportskih aktivnosti unutar Saveza sportova grada Knina. Grad ne bih svrstao u vukojebinu ni pod razno i cvrsto vjerujem da ce kroz 20ak godina postati moderan Varazdin.

Ako nekoga zanima vise - http://www.knin.hr

PS. Nadam se da ovaj post za vas ne zvuci zlobno i pateticno - samo sam htio pokazati da Knin NIJE vukojebina.

'zivi bili :)
 

Back
Top