Očevo ili majčino prezime?

Šta je glupiranje ? Ja nemam pravo da prezime svog oca smatram svojim?Ja nisam dio te porodice? Moja kćerka ne treba da prezime svog oca smatra svojim? Ni jedno nije naše, mi smo biljke ,u saksiji rasle?
Imaš.
Isto kao što i ima i tvoje dete.
Vi ste žene i nemate svoje prezime .
Imate ili očevo ili muževljevo.
To je jednostavno tako
Tvoja ćerka nosiće prezime svog oca ili tvog oca dok se ne uda , Bože zdravlja.
 
U prelaznim periodima, drzave, od kojih se ocekuje da budu i mama i tata gradjanima uvode setove zakona za odredjene oblasti koji ce u jednom trenutku biti nepotrebni. U sadasnjem trenutku svi zakoni sluze da bi se stvorila baza informacija o populaciji za spremljeno čipovanje u budućnosti.
Naravno da nije tacno da sva braca i sestre moraju da imaju isto prezime, a ovo je slobodno tumacenje nekoliko članova jednog zakona.
 
Šta je glupiranje ? Ja nemam pravo da prezime svog oca smatram svojim?Ja nisam dio te porodice? Moja kćerka ne treba da prezime svog oca smatra svojim? Ni jedno nije naše, mi smo biljke ,u saksiji rasle?

Tu dolazimo do nerazumevanja.
Jer pitanje je ocevo ili majcino prezime.

Tebe je rodila majka, ali ti je prezime ocevo.
Sada neces da uzmes muzevljevo prezime, vec zadrzavas svoje.

Rodi ti se cerka, i po tvom vrednovanju ocevog prezimena, ona dobija prezime njenog oca. Sada ti i tvoja kcerka imate razlicita prezimena.

Cemu to vodi?

Kad kazem tebi ne mislim na @zendeli, vec na zenu koja tako razmislja.

Sva ova gungula je nastala zbog ravnopravnosti muskaraca i zena.
Ali kada zena zadrzi svoje prezime, to je isto prezime njenog oca, koji je muskarac.

Tako da meni ova rasprava nema smisla.

Kod srba i crnogoraca koji su vecinom pravoslavci, nasledjivanje imena ide muskom linijom. Dovoljno je videti drvo zivota odredjenih porodica staro stotinama godina.
E sad ako neko zeli da menja toliko staru tradiciju, u redu.

Npr. u Izraelu to nasledje ide po majcinoj liniji. I nigde medju njima nisam video muskarce da se zale, i da zele da zadrze prezime svog oca, pri zenidbi.
 
Skoro sam saznao da u srpskom zakonodavstvu, a verujem i mnogim drugim, postoji opcija da se supružnici dogovore čije će prezime deca nositi, naravno ako je žena zadržala svoje prezime, odnosno ako nije uzela muževljevo. Sva deca moraju imati ista prezimena, tako da ako na primer najstarije dete dobije majkino prezime i ostala mlađa deca moraju uzeti majčino prezime. Kakvo je vaše mišljenje o ovome? Da li podržavate ove savremene novotarije?
podržavam,.. i ne razmišljam o tome.
Pretpostavljam da je takvu odluku doneo neko ko više zna od mene.
 
Skoro sam saznao da u srpskom zakonodavstvu, a verujem i mnogim drugim, postoji opcija da se supružnici dogovore čije će prezime deca nositi, naravno ako je žena zadržala svoje prezime, odnosno ako nije uzela muževljevo. Sva deca moraju imati ista prezimena, tako da ako na primer najstarije dete dobije majkino prezime i ostala mlađa deca moraju uzeti majčino prezime. Kakvo je vaše mišljenje o ovome? Da li podržavate ove savremene novotarije?
100% sam za to da svako zadrzi svoje prezime a deca uzmu majcino jer je majka ta koja unisti sebi telo,dekolte,telo iznutra te prezivi promene za 9 meseci paklene.
Uz porodjaj te oporavak od istog koji su pakao.

Al' muskarci nece da se zene ako je to slucaj,rodbina postaje nasilna te preti odbacivanjem njena,svi su agresivni da je "papucar" "zlatna papuca" a ona "mentalno bolesna".
 
Još samo da i muž uzme ženino prezime i da svi budu jedna srećna vesela porodica. :)
Bilo kakvo "uzimanje prezimena" je po mom mišljenju prilično glup običaj. Čovek je čovek, ime je ime, prezime pokazuje od koje je familije i nema potrebe da se menja. Neko može imati 7 brakova, i šta sad treba sedam puta da menja sve dokumente, pasoš, kartice...
 
Bilo kakvo "uzimanje prezimena" je po mom mišljenju prilično glup običaj. Čovek je čovek, ime je ime, prezime pokazuje od koje je familije i nema potrebe da se menja. Neko može imati 7 brakova, i šta sad treba sedam puta da menja sve dokumente, pasoš, kartice...
Једино је глупо за обичај од 4000 година ,рећи да је глуп.
 

Back
Top