Obrnuti igricu

da sve vreme ignorišeš i imaš 0 kontakta se i podrazumeva. ali to naravno neće srediti tvoja osećanja, a o tome se priča ovde
john & mary love each other
john find christy and sleeps with her
christy is happy
mary is sad

why is mary so sad cause we all know that john is steaming pile of bullshit?

mary, be happy girl.

story ends when mary in revenge fucck john best friend.
 
Увек сам се то питао. Упознао сам девојку коју је момак тукао... Кад сам јој наискренија саветовао да га остави, она би смишљала начине....било је ту свега од страха али било је и "љубави"

Упитах је како можеш да га волиш а он те бије?

- не знам, глупа сам...
Glupa i jeste i tu se protiv toga ne može ništa.
Volite ko te tuče sigurno nije normalno da imalo koristi logiku i mozak.
 
ima kaze osecanja a pusta jezicinu ko lizard na svakoga ko ima drugacije misljenje :lol:

musko zensko, sve je to isti q...samo nas karakter cini onim sta smo zasluzili ili ne u zivotu. pametni shvate a tocila zapevaju melodramaturski.
 
a koji ce mu kad je zavrsio posao i nisi mu vise ich interesantna?

sve sto radis spram te price dalje je utopija, pametniji je 100x totalni ignore.
Screenshot_2023-06-04-20-32-14-520_com.android.chrome.jpg


Samo joj stavi njušku na ignor i proluftiraj sobu.
 
Ja sam bila zrtva manipulatora.
Medjutim, htela sam da resi neki svoj status (osnovni) cemu bi svako u tim godinama tezio. Necu da otkrivam detalje na forumu,
ali situacija koju sam trazila da resi bi svako od vas video kao problem. Bez izuzetka. On je to odbijao jer nije znao kako to da resi,

Mislim da si onda malo preterala sa svojim opisom. Da je zenu punu zivota, srozao na bezivotnu, tako nesto.

Pretpostavimo da je to sto si trazila od njega, bilo da se odseli od svojih, posto zivi sa svojim roditeljima. Ili da nadje bolje placen posao, posto trenutno radi za minimalac.

To su, iz mog iskustva (posmatrajuci ljude oko sebe), dva glavna razloga zbog koje zene osecaju nezadovoljstvo.

Ono sto se tebi, a verovatno i vecini, cini kao normalno, ne mora da znaci, da je normalno za sve ljude.

Potpuno je legitimno da npr. ne zeli da se odseli od svojih.

Poznajem ljude koji u svom dvoristu imaju po dve kuce u kojima zive oni sa roditeljima pa i sa dedom i babom. Te kuce su gradjene godinama, i sa namerom da se cela porodica drzi na okupu i da se medjusobno pomazu.

Sa druge strane, i nedostatak ambicije, je takodje potpuno legitiman u zivotu. Nije svako rodjen za fakultet, niti za visoko placenu poziciju. Neki ljudi jednostavno nisu imali dovoljno finansijskih sredstava da to ostvare, dok druge to jednostavno ne zanima, jer mnogo vise cene neke druge vrednosti, u odnosu na materijalne.

Sustina je da si ti ustvari imala neka svoja ocekivanja, koja se nisu poklapala sa njegovim.

Ne opravdavam coveka. Nije u redu sa njegove strane, sto je okrenuo pricu, i sto je pokusao da te ubedi da ti nisi normalna sto imas takve zahteve.

Ali ga razumem. Proradila mu je sujeta, i ucinio je tebi, ono isto, sto si ti ucinila njemu.
(trazila da ispuni zahteve koji se tebi cine normalnim).

Tako da niko od vas nije manipulator, vec jednostavno niste kompatibilni.

Glavu gore, i nastavi da trazis muskarca, sa kojim ces deliti misljenja oko bitnih stvari u zivotu. Nemoj od sebe praviti zrtvu.
 
"Ajnštajn je smatrao da je definicija ludila ponavljanje istih postupaka iznova i iznova, sa očekivanjem drugačijih ishoda.
Proširila bih to i na okretanje drugog obraza više od jednom (samo dva obraza i imamo), kao i stavljanje svoje vere u nekoga ko je fundamentalno neiskren i u poricanju sopstvenog karaktera.
Zanima me koja patologija leži u nezamirućoj želji da se pruži ruka osobi koju smo ostavili da se davi u mutnoj vodi njenog nezrelog i egoističnog bića? Čemu taj osećaj potrebe da se bude čovek i prema onome ko ne ume, niti će ikad umeti da ceni takav poriv, nego će uvek tražiti još, tražiti ono što mu je s razlogom oduzeto, tražiti ono što nije umeo da sačuva?
Možda je prostije nego što deluje. Možda su nas samo kvalitetno dresirali...
...na početku beše ljubav, toplina, all things good. Prirodan, bezuslovni refleks našeg bića je da na ljubav odgovori ljubavlju. Onda bi dreseri uz ljubav uveli i neke loše stvari: laži, zanemarivanja, možda malko i zlostavljanja, svako u skladu sa afinitetima. Naš refleks i dalje ostaje ljubav jer se ljubav i dalje prima, iako već zatrovana. Pa lagano i taj otrov počinje da se doživljava kao ljubav jer nje i tako ima sve manje pa nešto prirodno kreće da zauzima njeno mesto. Naposletku, oduzima nam se ljubav u potpunosti, a ostaje otrov. To je trenutak pobede i uspostavljanja uslovnog refleksa nad ljudskim bićem, istog tipa refleksa koji je nekad Pavlov istraživao na psima. To je ta magična formula kojom snažna žena puna života postaje žrtva nasilja u porodici i ni malo sposobnija da se odupre od bespomoćne životinje. I ne radi se o tome koliko je žrtva pametna ili glupa...stvar je samo u tome da li je naišla na za svoju psihu iskrojenog dresera.
Kada proces ode do kraja, potrebna je ili neverovatna snaga volje da se razbije refleks, ili pomoć trećeg lica kome se može verovati. Najteži deo je upravo priznati sebi da nas je neko sveo na nesretno biće kojim vlada uslovni refleks. Nakon tog priznanja dolazi do transfera svih negativnih misli i osećanja sa nas samih na njih. Raste bunt, sa njim neslućeni bes vođen vraćanjem sopstvene životne energije. Kad se transfer u potpunosti obavi, postajemo slobodni. Oni više ne poseduju ni taj deo moći koji im donosi bes koji prema njima osećamo.
Ne poseduju više ništa. To je momenat kad im sa lica odlazi osmeh, a umesto njega nastupa blago gađenje, zatim mržnja, a naposletku i strah jer smo obrnuli igricu."
Misljenja?
Naisla si na narcisa? :(
Njegov love bombing na koji odgovaras ljubavlju, a onda kontrola i srozavanje?
 
Pre na nekog ko ne prihvata odgovornost za svoje postupke, uvek je drugi kriv, nezrelost sustinska koja nije na prvi pogled vidljiva. Konformista.
Pa i to mi zvuci kao narcis.
Ali ti ga bolje poznajes, a ja samo nagadjam na osnovu napisanog. :)
Ne znam…Ne mozes tu puno uciniti, pogotovo ako si probala sve sto je u tvojoj moci.
 
Ja sam bila zrtva manipulatora. Prvo ljubav, obostrana, iskrena. Zaista sam se osecala voljenom jer i jeste bilo tako.
Medjutim, htela sam da resi neki svoj status (osnovni) cemu bi svako u tim godinama tezio. Necu da otkrivam detalje na forumu,
ali situacija koju sam trazila da resi bi svako od vas video kao problem. Bez izuzetka. On je to odbijao jer nije znao
kako to da resi, pa je taj svoj problem postavio kao nesto prirodno, normalno i pozitivno, a mene kao nenormalnu sto to trazim.
I onda je poceo polako uz ljubav da mi daje otrov. Izokrenuo pricu potpuno, od crnog pravio belo, iz nemoci da resi.
Rezultat svega toga je moja unistena psiha i tacno se pronalazim u tekstu kao zrtva tog spina i sludjivanja.
Dugo je trajalo to sve naravno. Dakle jaka volja ili pomoc treceg lica mi je izlaz.
Nismo u kontaktu, ali ja nisam dobro sa svim tim sto je bilo.
Zapitaj se samo da li je samo on kriv? Tvoj očigledni pritisak je možda prouzrokovao promenu kod njega, a tvoj
je problem što emocionalno to nisi mogla da izvedeš do kraja, pa je on nadjačao i onda si pukla.
 
onda svaki muškarac u sebi ima zrnce iskrenog pedofilskog huehuehue
kolko znam a znam poprilicno, zena kada bira maldjeg bira ne toliko zbog cvrsceg q vec samo da bi manipulativno dominirala nad njim, u svakom pogledu.
muskarac kada bira mladju bira iskljucivo da bi yebo nesto cvrsce a ne mlohavo.

banalno ali sta ces... devojcica je metafora za necije stanje duha, a mladalacki duh je ono po cemu se prepoznaju zene kojima godine nikad nisu bile problem. nazalost takvih je jako malo. ali ima ih.
 

Back
Top