Obren Joksimovic i DZS pristupili Srpskoj Radikalnoj Stranci!

Rocco S

Primećen član
Banovan
Poruka
510
DEMOKRATSKA ZAJEDNICA SRBIJE PRISTUPILA SRPSKOJ RADIKALNOJ STRANCI
POLITIKA - STRANKE - Ponedeljak, Januar 28, 2008 13:30
Predsednik Demokratske zajednice Srbije Obren Joksimović izjavio je da je ta stranka donela odluku o pristupanju Srpskoj radikalnoj stranci i da će u drugom krugu predsedničkih izbora podržati kandidata radikala Tomislava Nikolića.

Joksimović, koji je bio ministar zdravlja u Đinđićevoj vladi, na konferenciji za novinare u SRS-u istakao je da je 'jedini način da se Srbija i njeni građani 'spasu' promena režima na čelu sa Borisom Tadićem i pobeda Nikolića na izborima'.
 
Evo ga i Ivanovic

SNV severnog Kosova za Tomislava Nikolića
Predsednik Srpskog nacionalnog veća severnog Kosova i Metohije Milan Ivanović pozvao je danas kosovske Srbe da glasaju za kandidata radikala Tomislava Nikolića jer će na taj način glasati za opstanak na Kosovu i Metohiji, i to u okviru Srbije.
Ivanović je na konferenciji za novinare ocenio da rezultati drugog izbornog kruga predsedničkih izbora 3. februara direktno utiču na subinu Kosova i opstanak Srba u Pokrajini i dodao da je to razlog zašto SNV poziva da se podrška da Nikoliću.

Prema njegovim rečima, eventualna pobeda Borisa Tadića, "favorita zemalja koje se zalažu za nezavisnost Kosova i figuriraju kao najznačajnije članice EU", samo bi dodatno pogoršala krajnje nezavidan položaj srpskog naroda.

"Za razliku od Borisa Tadića koji se zalaže za bezuslovni ulazak Srbije u EU bez Kosova i Metohije, javno najavljujući da neće poštovati ustavnu obavezu da svim sredstvima štiti teritorijalni integritet i suverenitet države čiji je predsednik, predsednički kandidat Tomislav Nikolić u svom programu prioritet daje očuvanju Kosova u sastavu Srbije", kazao je Ivanović.

Dodao je da SNV nije za Tadića jer se previše oslanja na Zapad, odnosno "na one koji žele da otmu Kosovo, omalovažava Rusiju, zagovara bezuslovne integracije Srbije u EU, jer je pre četiri godine pozvao kosovske Srbe da izađu na izbore, i pored drugačijeg stava vlade, naroda i crkve".

"Želimo Nikolića jer želimo jedinstvo predsednika i vlade po pitanju Kosova, a to sada nemamo jer se Tadić zalaže za bezuslovne integracije Srbije u EU - odnosno bez Kosova", rekao je Ivanović i izrazio očekivanje da će se 80 odsto glasača na Kosovu opredeliti za Nikolića.

Lider SNV severnog Kosova rekao je da će eventualno proglašavanje nezavisnosti Pokrajine biti odluka albanske manjine i da se neće odnositi na kosovske Srbe.

"EU misija nije dobrodošla na Kosovo, to ćemo jasno staviti do znanja, i svim demokratskim sredstvima i vidovima građanske neposlušnosti ćemo se suprotstaviti", rekao je Ivanović.

Dodao je da ne očekuje nasilje na Kosovu.

"Mislim da do toga neće doći jer bi to bila blamaža i debakl međunarodne zajednice koja nas je bombardovala da bi nam otela deo teritorije", rekao je Ivanović.
 
DEMOKRATSKA ZAJEDNICA SRBIJE PRISTUPILA SRPSKOJ RADIKALNOJ STRANCI
POLITIKA - STRANKE - Ponedeljak, Januar 28, 2008 13:30
Predsednik Demokratske zajednice Srbije Obren Joksimović izjavio je da je ta stranka donela odluku o pristupanju Srpskoj radikalnoj stranci i da će u drugom krugu predsedničkih izbora podržati kandidata radikala Tomislava Nikolića.

Joksimović, koji je bio ministar zdravlja u Đinđićevoj vladi, na konferenciji za novinare u SRS-u istakao je da je 'jedini način da se Srbija i njeni građani 'spasu' promena režima na čelu sa Borisom Tadićem i pobeda Nikolića na izborima'.

Одлично! Сваки национални глас је битан. Николић ће 100 % бити председник Србије.:wink:
 
kao sto sam predvidjao DSS se raspada . Jedan deo biraca ide DS-u drugi SRS-u i u stranci ce ostati Kostunica, Aleksandar Popovic, Vladeta Jankovic i jos 50tak clanova. Tacnije povratak u kombi iz kog se krenulo je poceo.


Zao mi je iskreno sto je to tako, jer mislim da je DSS stranka koja bi mogla najvise zajedno sa SRS-om da donese narodu Srbije, al Kostunica hoce sa DS-om i gradjani jednostavno daju svoju podrsku nekome drugom.
 
Joksimovićeva stranka pristupila SRS-u

Predsednik Demokratske zajednice Srbije Obren Joksimović izjavio je da je ta stranka donela odluku o pristupanju Srpskoj radikalnoj stranci i da će, u drugom krugu predsedničkih izbora, podržati kandidata radikala Tomislava Nikolića.

Joksimović, koji je bio ministar zdravlja u Đinđićevoj vladi, na konferenciji za novinare u SRS-u istakao je da je "jedini način da se Srbija i njeni građani 'spasu' promena režima na čelu sa Borisom Tadićem i pobeda Nikolića na izborima".

On je naveo da će izbor Nikolića za predsednika države biti "početak rušenja DOS-a" i početak stvaranja bolje Srbije i bolje budućnosti za sve njene građane.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=01&dd=28&nav_category=418&nav_id=282461
 
DEMOKRATSKA ZAJEDNICA SRBIJE PRISTUPILA SRPSKOJ RADIKALNOJ STRANCI
POLITIKA - STRANKE - Ponedeljak, Januar 28, 2008 13:30
Predsednik Demokratske zajednice Srbije Obren Joksimović izjavio je da je ta stranka donela odluku o pristupanju Srpskoj radikalnoj stranci i da će u drugom krugu predsedničkih izbora podržati kandidata radikala Tomislava Nikolića.

Joksimović, koji je bio ministar zdravlja u Đinđićevoj vladi, na konferenciji za novinare u SRS-u istakao je da je 'jedini način da se Srbija i njeni građani 'spasu' promena režima na čelu sa Borisom Tadićem i pobeda Nikolića na izborima'.

U Djindjicevoj vladi, ali kao Kostunicin kadar. Ko ga se vise i seca?
 
Pa ja nisam LDPovac al ta tvoja tvrdnja je simpaticna Jerry jer u "svaki Srbin" spadaju i lopovi ,manijaci ,pedofili , narkomani , ubice , i raznorazni drugi olos o kome svakli dan citamo u novinama ,al dobro posto su i oni Srbi mora da su dobri SRSu , mislim kad pogledamo kakav im je psihopata shef stranke nista me ne cudi .:D


Pa nemogu a da ti neogovorim Svetoliče.
Nisam član SRS ali tvrdim da je to jedina stranka kojoj je svaki stanovnik Srbije dobro došao.Pa čak,kako si ti rekao pre neki dan u uvredljivom konteksu seljaci.
Sad kada se raspada demoNkratski seljački DS i G-17 i svaki njihov član je dobro došao.Samim svojim istupom iz tih demon-tvorevina shatio je svoju grešku i zabludu.Ostaće samo teško usijane glave i oni što misle da još malo pljačkaju.

Najveći lopovi su sam vrh DS-a i G-17.Pedofili su u bliskoj vezi sa Koraćem a narkomani sa LDP-om.A ubice?Pa šta reći a da se ironično nenasmejem.Sve zajedno teško nasleđe DOS-a koje je on stvorio u službi očuvanja DOS diktature kojoj će sigurno ubrzo kraj.
Kraj tog zla neće se desiti ovih dana ali ovo je početak kraja.
Moja jedina želja je da on što kraće traje.
 

Back
Top