Обрад Кесић: За Србију у ЕУ услов признање Косова

A jel? A koji je to datum bio i ko ga je odbio? Link.

Ko ga je odbio?

Pa pametni politicari koji su narodu bacili kosku da glodju ko je veci cetnik ili ustasa, ko je izdajnik a ko patriota dok oni maznjavaju kintu i obezbedjuju cukun cukun cukun unuke.
Kazem pametni jer se ljudi i dalje loze na te fore i fazone.

SFRJ je bila prva socijalistička zemlja Evrope sa kojom je EU (tada su to bile tri evropske zajednice) zaključila neki pravni akt. Bila je to Deklaracija o odnosima SFRJ i Evropske ekonomske zajednice (EEZ), 2. decembra 1967. Posle Deklaracije usledio je dalji razvoj saradnje SFRJ i EEZ.

Poslednja decenija 20. veka donela je gotovo potpuni prekid saradnje.

Euforicni poziv za pridruživanje koji je Evropski savet decembra 1989. iz Strazbura uputio bivšim komunistickim državama Istocne Evrope, brzo je uminuo pred prikazom ekonomske i politicke stvarnosti u tim zemljama. Ipak, prvi korak je bio ucinjen još pre pada Berlinskog zida potpisivanjem ugovora o trgovini i saradnji nekolicine tada još socijalistickih zemalja (medu njima i SFRJ) sa EEZ.
Sa zahuktavanjem Hladnog rata, u Evropi se rađa nova podela, u kojoj Jugoslavija nije želela da učestvuje. Iako je bila privržena politici nesvrstavanja, saradnja sa svetom nikada nije dovođena u pitanje. Kao zvanični početak dugogodišnje uspešne saradnje, obično se uzima 1970. godina, kada je sklopljen prvi trgovinski sporazum između Evropske ekonomske zajednice (EEZ) i SFRJ. Saradnja je konstantno unapređivana iz godine u godinu i kulminirala je 1990. godine kada je SFRJ zvanično uključena u PHARE program Evropske Zajednice, program pomoći restrukturaciji zemalja istočne i srednje Evrope. Međutim, raspad Jugoslavije i prateći događaji doveli su do prekida svih oblika saradnje.

I sad ce neko da me ubedi da nismo do sada mogli da budemo bolji od Ceha ili Slovaka?
 
Poslednja izmena:
Smem da se kladim da cemo ako to bude uslov za ulazak u EU(a bice),priznti Kosovo na celu sa Tadicijem,al ce demokrate naravno i tada zaboraviti ono njegovo -ne damo Kosovo,..........pa ce to biti najnormalnija stvar na svetu,......moramo ispuniti sve uslove,.....eeeeeeeeee,al to nije kraj,............posto nas ni onda nece primiti u EU.Onda dolazi Vojvodina,Sandzak,.....i tako u nedogleeeeeeeeeeed:worth::worth::worth:A sto da ne ,kad im se moze,nije njihovo
 
Politički analitičar iz Vašingtona Obrad Kesić izjavio je danas da će Srbija biti uslovljena priznavanjem nezavisnosti Kosova i Metohije da bi se pridružila Evropskoj uniji.

E kad procitam misljenje ovog tkz."analiticara" moram hitno traziti "lavor"...to isto vazi za Kostunicinog omiljenog Vukadinovica i Tadicevog Goatija,covek unapred zna o cemu ce blejati.:headbang::headbang::zzzz::zzzz:
 
Kosovo kao nezavisna teritorija je tvorevina SAD i Engleza.Sumnjam da bi iz EU voleli da imaju nestabilnu teritoriju i da se oni preganjaju ako i imaju neke ideje šta da rade.Pre bi voleli ponovo da ga vrate nama kroz neko vreme pa da se mi ponovo čačkamo sa šiptarskim bandama.U ovakvom nerešenom statusu svima koristi za šverc i muljanje.
 
Politički analitičar iz Vašingtona Obrad Kesić izjavio je danas da će Srbija biti uslovljena priznavanjem nezavisnosti Kosova i Metohije da bi se pridružila Evropskoj uniji.

E kad procitam misljenje ovog tkz."analiticara" moram hitno traziti "lavor"...to isto vazi za Kostunicinog omiljenog Vukadinovica i Tadicevog Goatija,covek unapred zna o cemu ce blejati.:headbang::headbang::zzzz::zzzz:

pa i ja da sam na vasem mestu i ja bih pizdeo.

izdajete prodajete sopstveni narod i drzavu a sargarepe nigde - samo stap i dalje viri iz gazdine ruke....
 

Back
Top